2nd Manny Flick / Horvat Series
- Apr 3, 2005
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- Cancelled
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 3, 2005 | |||||
35 | Girls Gig/Novice 1x | 5 |
|||
13 | Boys Gig/Novice 1x | 5 |
|||
41 | Girls Novice 2x | 2 |
|||
19 | Boys Novice 2x | 2 |
|||
31 | Girls Novice/Frosh 4+ | 2 |
|||
9 | Boys Novice/Frosh 4+ | 6 |
|||
23 | Girls Novice 8+ | 11 |
|||
1 | Boys Novice 8+ | 16 |
|||
30 | Girls 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
8 | Boys 2nd Ltwt 8+ | 4 |
|||
36 | Girls JV 1x | 2 |
|||
14 | Boys JV 1x | 6 |
|||
42 | Girls JV 2x | 5 |
|||
20 | Boys JV 2x | 6 |
|||
38 | Girls Novice 4x | 5 |
|||
16 | Boys Novice 4x | 13 |
|||
24 | Girls Freshman 8+ | 11 |
|||
2 | Boys Freshman 8+ | 13 |
|||
32 | Girls JV 4+ | 6 |
|||
10 | Boys JV 4+ | 12 |
|||
39 | Girls JV 4x | 6 |
|||
17 | Boys JV 4x | 6 |
|||
25 | Girls Freshman Ltwt 8+ | 2 |
|||
3 | Boys Freshman Ltwt 8+ | 4 |
|||
27 | Girls JV 8+ | 12 |
|||
5 | Boys JV 8+ | 12 |
|||
44 | Girls Ltwt 2x | 5 |
|||
22 | Boys Ltwt 2x | 6 |
|||
34 | Girls Ltwt 4+ | 12 |
|||
12 | Boys Ltwt 4+ | 11 |
|||
29 | Girls Ltwt 8+ | 7 |
|||
7 | Boys Ltwt 8+ | 5 |
|||
26 | Girls 2nd 8+ | 9 |
|||
4 | Boys 2nd 8+ | 6 |
|||
37 | Girls Varsity 1x | 0 |
|||
15 | Boys Varsity 1x | 7 |
|||
43 | Girls Varsity 2x | 6 |
|||
21 | Boys Varsity 2x | 5 |
|||
33 | Girls Varsity 4+ | 15 |
|||
Absegami High School (A) |
D. Chambers/J. Barringer/C. Browne/A. Baxter/B. Johnson (Cox)
|
|
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
C. Crosby/L. Reid/J. Lindsay/M. McElhenney/K. Hutton (Cox)
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
A. Noll/N. Gephart/S. Turner/K. Buzby/E. Ginn (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
M. Megan/K. Duffy/M. Kwart/L. Mcelhenny/S. Garrity (Cox)
|
|
|||
Holy Cross High School (A) |
K. Yannes/B. Yannes/M. Kukawski/S. Burns/S. Collins (Cox)
|
|
|||
Lenape High School (A) |
K. Normoyle/C. Williams/N. Josko/C. Phillips/A. Rosenthal (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
K. Milsop/C. Sullivan/R. Reicherter/M. Trope/L. Rosenblum (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
C. Burke/L. Travers/S. Ammendola/C. OMara/M. Verdesco (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
H. Boyle/M. Palilonis/K. Burmaster/N. Elghossain/E. Vlock (Cox)
|
|
|||
Roland Park Country School (A) |
C. Randrup/M. Nyce/C. Dierkes/J. Young-Hyman/D. Passeri (Cox)
|
|
|||
Shawnee High School (A) |
M. Reilly/A. Brown/K. Weigel/D. Mitchell/K. Obrien (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
S. Gagnier/J. Feldman/M. Khandelwal/T. Giblin/M. Powers (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
K. Stanley/M. Johnson/M. St. Marie/L. Crawford/J. Geffner (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (B) |
I. Kursman/M. Lesser/A. Morris/S. Zaremba/M. Cai (Cox)
|
|
|||
The Hun School (B) |
A. Walter/C. LeBoeuf/C. Druker/E. Mills/S. St. Marie (Cox)
|
|
|||
11 | Boys Varsity 4+ | 12 |
|||
40 | Girls Varsity 4x | 7 |
|||
18 | Boys Varsity 4x | 10 |
|||
28 | Girls Varsity 8+ | 12 |
|||
6 | Boys Varsity 8+ | 11 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change