Ohio Governors Cup Regatta

  • Hosted By Dublin Crew
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 25, 2009
1 2:20 PM Boys Ltwt 4+
20
2 2:30 PM Girls 1st Varsity 8+
19
    Brighton Rowing Club, Inc. (A)
 
    Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A)
C. DeYoung/C. Cassidy/A. Lyell/M. Earle/E. Sullivan/E. Meyers/E. Scarbrough/S. Glassmoyer/K. Miles (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (A)
S. Linn/K. Hackett/K. King/S. Getz/M. Flower/K. Bauer/G. Fetch/T. Guzik/P. Nair (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
 
    Fox Chapel Crew, Inc. (A)
A. Moran/L. Leister/N. Louchouarn/C. Zottola/M. Eklund/S. Meinert/L. Donaldson/R. Williams/E. Wenkert (Cox)
 
    Grand Rapids Crew (A)
C. Uecker-Herman/M. Jachim/C. Szczytko/S. Siereveld/S. Norman/R. Szczytko/E. Mulder/D. West/M. Tobin (Cox)
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
J. Heiby/A. Mayer/R. Harry/R. Davis/h. morris/C. Love/a. mcnearny/S. Williams/A. Zoller (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
J. Duckro/M. Staric/M. McCartt/M. Courter/M. Jackson/E. Brooks/A. Scurlock/N. Rippingale/A. Russell (Cox)
 
    Mercyhurst Prep High School (A)
H. Phelps/A. Schaefer/M. Brzozowski/T. Frawley/A. Connelly/H. Jelinek/K. Baginski/A. Salen/K. Schaefer (Cox)
 
    Mt. Lebanon High School Crew Club (A)
C. Wardius/L. Dellecker/D. silverstein/C. Weber/K. Auel/M. Murphy/S. Henry/A. Grandinetti/L. Sambolt (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
H. Murrell/E. McCarthy/K. Tylinski/L. Snell/S. Bremer/A. Farrell/M. Eddingfield/S. Kobylak/K. Lach (Cox)
 
    Oakland Catholic Rowing (A)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
M. Denninger/L. Benz/B. Sulenski/S. Symonds/E. Keller/S. Sevenler/S. Castle/E. Hrichak/L. Peartree (Cox)
 
    St. Ursula Academy Crew (A)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    West Side Rowing Club (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
L. Hughes/A. LaFollette/E. Hughes/K. Moran/T. Lundstrom/K. Kroninger/A. LaFollette/K. Enscoe/M. Cimperman (Cox)
 
3 2:40 PM Boys Novice 4+
24
4 2:50 PM Girls 2nd Varsity 8+
12
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
 
    Ellis School (A)
C. Jackson/R. Vaughn/C. Richards/J. Fields/P. Roe/A. Sicenica/C. Clark/E. Rosenberg/P. McMichael (Cox)
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
H. McKenzie/C. Dexter/S. Harvey/L. Zoller/C. Connolly/A. O'Linn/M. Flanagan/M. Duskey/C. Koelsch (Cox)
 
    Mercyhurst Prep High School (A)
B. Majewski/C. Haller/A. Mazzocchi/C. Haller/T. Conde/A. Kleckner/B. Greenleaf/S. Allshouse/A. Kimmel (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
L. Scheiber/A. Terry/L. Murrell/E. Mills/K. Miller/M. Georgoff/N. Fuller/O. Ullery/b. funke (Cox)
 
    Oakland Catholic Rowing (A)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
R. Curran/H. Khalil/T. Feeney/M. Oldfield/C. Peartree/C. Costello/C. Kreckel/C. Stam/E. Chisolm (Cox)
 
    St. Ursula Academy Crew (A)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    Upper St. Clair Rowing Association (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
R. Collette/A. Lind/E. Warner/F. Warner/C. Nicodemus/J. Ostrzeniec/K. Mitchell/M. Bradley/K. Hayter (Cox)
 
5 3:00 PM Girls 2nd Novice 8+
2
6 3:10 PM Boys 2x
11
7 3:20 PM Boys 2nd Varsity 4+
17
8 3:30 PM Girls 1st Novice 8+
19
9 3:40 PM Boys 1st Varsity 4+
21
10 3:50 PM Girls Ltwt 8+
7
11 4:00 PM Boys 2nd Novice 8+
4
12 4:10 PM Girls 2x
6
13 4:20 PM Girls 1st Varsity 4+
25
14 4:30 PM Boys Ltwt 8+
8
15 4:40 PM Boys 1st Novice 8+
12
16 4:50 PM Girls 2nd Varsity 4+
27
17 5:00 PM Girls Novice 4+
26
18 5:10 PM Boys 2nd Varsity 8+
9
19 5:20 PM Girls Ltwt 4+
18
20 5:30 PM Boys 1st Varsity 8+
13
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change