Hutchinson Cup Regatta

  • Hosted By: The Hutch Project, Inc
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, September 26, 2009
1 Mens Masters 1x
23
    Unaffiliated (USA) (..)
S. Sepe
102.9 (59)
    Bachelors Barge Club (A)
R. Miller
62.8 (52)
    Fairmount Rowing Association (A)
J. Long
116.2 (61)
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
S. Killen
152.9 (66)
    Malta Boat Club (A)
J. Cutler
22.6 (42)
    Penn A.C. Rowing Association (A)
K. Richter
2.5 (32)
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
K. Robinson
78.8 (55)
    University Barge Club (A)
R. Wegryn
32.6 (45)
    Vesper Boat Club (A)
M. Schneider
109.4 (60)
    Fairmount Rowing Association (B)
J. Pokorny
123.1 (62)
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
F. Rowe
36.3 (46)
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
M. Stolper
73.3 (54)
    Bachelors Barge Club (C)
C. Burkins
10.0 (37)
    Carnegie Lake Rowing Association (C)
Y. Kuban
44.3 (48)
    Fairmount Rowing Association (C)
J. Svoboda
10.0 (37)
    Undine Barge Club of Philadelphia (C)
R. Baldry
8.1 (36)
    University Barge Club (C)
R. Goudy
44.3 (48)
    Bachelors Barge Club (D)
D. Greenspan
73.3 (54)
    Carnegie Lake Rowing Association (D)
A. Vafaee
73.3 (54)
    Fairmount Rowing Association (D)
S. Platt
53.2 (50)
    Vesper Boat Club (D)
D. Melnik
12.2 (38)
    Bachelors Barge Club (E)
90.4 (57)
    Fairmount Rowing Association (E)
R. Sargent
177.3 (69)
2 Womens Masters 1x
15
3 Mens High School 1x
15
4 Womens High School 1x
0
5 Mens Masters Ltwt 1x
3
6 Womens Masters Ltwt 1x
4
7 Womens Masters 8+
2
8 Mens Masters 8+
2
9 Mens High School 8+
0
10 Womens High School 8+
2
11 Mens High School 2x
0
12 Womens High School 2x
0
13 Mens Masters 2x
6
14 Womens Masters 2x
14
15 Mens High School 4+
0
16 Womens High School 4+
0
17 Mens Masters 4+
3
18 Womens Masters 4+
2
19 Mens Masters 4x
3
20 Womens Masters 4x
4
21 Mixed Masters 4x
0
22 Mens Masters Novice 1x
3
23 Womens Masters Novice 1x
1
24 Mens Masters Novice 2x
0
25 Womens Masters Novice 2x
0
26 Mens High School 4x
0
27 Womens High School 4x
0
28 Mixed Masters 2x
8
    Fairmount Rowing Association (A)
R. Sargent/S. Sargent
138.9 (67)
    Malta Boat Club (A)
T. Trocky/T. Savard
54.3 (52)
    Vesper Boat Club (A)
S. Jonik/A. JONIK
78.1 (57)
    Carnegie Lake Rowing Association (B)
M. Yun/M. Sullivan
12.5 (39)
    Vesper Boat Club (B)
42.0 (49)
    Bachelors Barge Club (C)
J. Greenfield/S. Cohen
54.3 (52)
    Carnegie Lake Rowing Association (C)
Y. Kuban/M. Mark
45.9 (50)
    Carnegie Lake Rowing Association (D)
N. Paquette/A. Vafaee
54.3 (52)
29 Father/Daughter
0
30 Mother/Son
0
31 Father/Son
4
32 Mother/Daughter
0
33 Mixed Masters 8+
3
34 Womens Masters 2x Turning Stake Race
3
35 Mens Masters 1x Turning Stake Race
4
    Bachelors Barge Club (A)
90.4 (57)
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
A. Vafaee
73.3 (54)
    Malta Boat Club (A)
J. Cutler
22.6 (42)
    Vesper Boat Club (A)
D. Melnik
12.2 (38)
36 Mixed Masters 2x Turning Stake Race
7
37 Womens Masters 1x Turning Stake Race
3
38 Mens Masters 2x Turning Stake Race
2
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change