5th Manny Flick / Horvat Series

  • Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, April 19, 2009
1 Boys Novice 8+
16
2 Boys Freshman 8+
14
3 Boys Freshman Ltwt 8+
2
4 Boys 2nd 8+
7
5 Boys JV 8+
16
6 Boys Varsity 8+
11
7 Boys Ltwt 8+
6
8 Boys 2nd Ltwt 8+
3
9 Boys Novice 4+
12
10 Boys Freshman 4+
4
11 Boys JV 4+
27
12 Boys Varsity 4+
20
13 Boys Ltwt 4+
15
14 Boys Gig/Novice 1x
15
    Bishop Eustace Prep Crew (A)
G. Papadourakis
 
    Camden Catholic High School Rowing Club (A)
C. Fallon
 
    Friends Select School (A)
M. Matusky
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
 
    Haverford High School (A)
 
    Malvern Preparatory School (A)
 
    Maritime Academy Charter School (A)
 
    Penncrest High School (A)
 
    Roman Catholic High School (A)
C. McMonagle
 
    Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A)
a. depice
 
    Friends Select School (B)
I. Cohen
 
    Malvern Preparatory School (B)
R. Smith
 
    Penncrest High School (B)
 
    Roman Catholic High School (B)
N. DiCicco
 
    Roman Catholic High School (C)
P. Brown
 
15 Boys JV 1x
6
    Deleware Valley Friends School (A)
 
    Devon Prep (A)
 
    Friends Select School (A)
J. Gardner-Rosen
 
    Malvern Preparatory School (A)
 
    Roman Catholic High School (A)
 
    Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A)
J. Tordoff
 
16 Boys Varsity 1x
11
    Devon Prep (A)
 
    Downingtown East High School (A)
J. Han
 
    La Salle College High School (A)
 
    Malvern Preparatory School (A)
 
    Roman Catholic High School (A)
 
    Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A)
S. Baker
 
    The Haverford School (A)
S. Gallagher
 
    The Shipley School (A)
 
    V-Sculls (A)
C. Dobrowolsky
 
    Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (B)
e. herrara
 
    V-Sculls (B)
C. Massey
 
17 Boyss Novice 4x
8
    Boys' Latin of Philadelphia (A)
J. Maddrey/B. Solomon/E. Young/J. Smith
 
    Conestoga Crew Club (A)
 
    Malvern Preparatory School (A)
 
    Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A)
c. delacato/r. ortelere/r. munro/m. keyser
 
    Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A)
Y. Lazar/D. Roseen/D. Storfer/B. Sanabria
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
C. Morrissey/M. Paone/D. Vercheck/L. Keating
 
    Malvern Preparatory School (B)
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (B)
D. Adsit/D. Olson/F. Jackson/A. Yeager
 
18 Boys Freshman 4x
6
19 Boys JV 4x
13
20 Boys Varsity 4x
8
    Malvern Preparatory School (A)
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
 
    Northeast Catholic High School (A)
J. Driscoll/G. Bergen/M. Alexander/W. Harris
 
    Roman Catholic High School (A)
 
    The Haverford School (A)
B. Barker/M. De Marici/E. Malumed/D. Miller
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
C. Yeager/B. Cappel/Q. Boyes/P. Wagner
 
    Roman Catholic High School (B)
 
21 Boys Novice 2x
7
22 Boys Freshman 2x
3
23 Boys JV 2x
12
    Conestoga Crew Club (A)
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
A. Karzoun/E. LaMont
 
    Malvern Preparatory School (A)
 
    Roman Catholic High School (A)
 
    Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A)
G. Masker/W. Palmer
 
    St. Mark's HS Rowing (A)
B. Masino/C. Worsh
 
    The Haverford School (A)
B. Heldring/C. Chiumento
 
    Upper Dublin High School Rowing Association (A)
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
R. Tedeschi/R. Lewis
 
    William Penn Charter School (A)
 
    Roman Catholic High School (B)
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (B)
N. Stanek/G. Babunovic
 
24 Boys Varsity 2x
13
    Conestoga Crew Club (A)
 
    Malvern Preparatory School (A)
 
    Montclair High School (A)
G. Cochran/E. Orloff
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
 
    Poughkeepsie High School (A)
M. Lewis/C. Mccabe
 
    Radnor High School Crew Club (A)
J. Sinkow/J. Hwang
 
    Roman Catholic High School (A)
 
    Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A)
D. Leatherwood/M. Schardt
 
    Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A)
D. Abreu/D. Levine
 
    The Episcopal Academy - PA (A)
P. Rapuano/C. Sullivan
 
    V-Sculls (A)
C. Dobrowolsky/C. Massey
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
J. Sluis/C. Buesser
 
    Malvern Preparatory School (B)
 
25 Boys Ltwt 2x
7
26 Girls Novice 8+
24
27 Girls Freshman 8+
14
28 Girls Freshman Ltwt 8+
0
29 Girls 2nd 8+
5
30 Girls JV 8+
18
31 Girls Varsity 8+
12
32 Girls Ltwt 8+
7
33 Girls 2nd Ltwt 8+
0
34 Girls Novice 4+
12
35 Girls Freshman 4+
5
36 Girls JV 4+
23
37 Girls Varsity 4+
18
38 Girls Ltwt 4+
7
39 Girls Gig/Novice 1x
6
40 Girls JV 1x
3
41 Girls Varsity 1x
3
42 Girls Novice 4x
8
43 Girls Freshman 4x
5
44 Girls JV 4x
13
45 Girls Varsity 4x
7
46 Girls Novice 2x
7
47 Girls Freshman 2x
2
48 Girsl JV 2x
13
49 Girls Varsity 2x
10
50 Girls Ltwt 2x
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change