5th Manny Flick / Horvat Series
- Apr 19, 2009
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 19, 2009 | |||||
1 | Boys Novice 8+ | 16 |
|||
2 | Boys Freshman 8+ | 14 |
|||
3 | Boys Freshman Ltwt 8+ | 2 |
|||
4 | Boys 2nd 8+ | 7 |
|||
5 | Boys JV 8+ | 16 |
|||
6 | Boys Varsity 8+ | 11 |
|||
7 | Boys Ltwt 8+ | 6 |
|||
8 | Boys 2nd Ltwt 8+ | 3 |
|||
9 | Boys Novice 4+ | 12 |
|||
10 | Boys Freshman 4+ | 4 |
|||
11 | Boys JV 4+ | 27 |
|||
12 | Boys Varsity 4+ | 20 |
|||
13 | Boys Ltwt 4+ | 15 |
|||
14 | Boys Gig/Novice 1x | 15 |
|||
15 | Boys JV 1x | 6 |
|||
16 | Boys Varsity 1x | 11 |
|||
17 | Boyss Novice 4x | 8 |
|||
Boys' Latin of Philadelphia (A) |
J. Maddrey/B. Solomon/E. Young/J. Smith
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
|
||||
Malvern Preparatory School (A) |
|
||||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
c. delacato/r. ortelere/r. munro/m. keyser
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
Y. Lazar/D. Roseen/D. Storfer/B. Sanabria
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
C. Morrissey/M. Paone/D. Vercheck/L. Keating
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
|
||||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (B) |
D. Adsit/D. Olson/F. Jackson/A. Yeager
|
|
|||
18 | Boys Freshman 4x | 6 |
|||
Conestoga Crew Club (A) |
|
||||
Montclair High School (A) |
W. Burstein/R. Cucci/C. Cusenza/C. Delaunay
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
J. Horn/E. Chiu/M. Weaver/V. DiMondo
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
|
||||
The Haverford School (A) |
B. Kensey/G. Jamgochian/J. Meehan/P. Meehan
|
|
|||
Roman Catholic High School (B) |
J. Naulty/L. Witalec/A. Antonelli/J. DelGaiso
|
|
|||
19 | Boys JV 4x | 13 |
|||
20 | Boys Varsity 4x | 8 |
|||
21 | Boys Novice 2x | 7 |
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
|
||||
Montclair High School (A) |
A. Dowd/A. Rivera
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
J. McCloskey/P. Woodruff
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
l. st. george/g. horter
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
|
||||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
P. Clark/A. Karp
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
|
||||
22 | Boys Freshman 2x | 3 |
|||
23 | Boys JV 2x | 12 |
|||
24 | Boys Varsity 2x | 13 |
|||
Conestoga Crew Club (A) |
|
||||
Malvern Preparatory School (A) |
|
||||
Montclair High School (A) |
G. Cochran/E. Orloff
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Poughkeepsie High School (A) |
M. Lewis/C. Mccabe
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Sinkow/J. Hwang
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
|
||||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
D. Leatherwood/M. Schardt
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
D. Abreu/D. Levine
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
P. Rapuano/C. Sullivan
|
|
|||
V-Sculls (A) |
C. Dobrowolsky/C. Massey
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
J. Sluis/C. Buesser
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
|
||||
25 | Boys Ltwt 2x | 7 |
|||
Concord High School (A) |
T. Meyer/D. DiMarino
|
|
|||
Montclair High School (A) |
I. Langehough/I. Vanderklein
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Roman Catholic High School (A) |
|
||||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
J. Brady/C. Mills
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
J. Rueda/M. Delgado
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Bickhart/E. Caughlin
|
|
|||
26 | Girls Novice 8+ | 24 |
|||
27 | Girls Freshman 8+ | 14 |
|||
28 | Girls Freshman Ltwt 8+ | 0 |
|||
29 | Girls 2nd 8+ | 5 |
|||
30 | Girls JV 8+ | 18 |
|||
31 | Girls Varsity 8+ | 12 |
|||
32 | Girls Ltwt 8+ | 7 |
|||
33 | Girls 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
34 | Girls Novice 4+ | 12 |
|||
35 | Girls Freshman 4+ | 5 |
|||
36 | Girls JV 4+ | 23 |
|||
37 | Girls Varsity 4+ | 18 |
|||
38 | Girls Ltwt 4+ | 7 |
|||
39 | Girls Gig/Novice 1x | 6 |
|||
40 | Girls JV 1x | 3 |
|||
41 | Girls Varsity 1x | 3 |
|||
42 | Girls Novice 4x | 8 |
|||
43 | Girls Freshman 4x | 5 |
|||
44 | Girls JV 4x | 13 |
|||
Baldwin School Crew (A) |
A. Callegari/T. Candell/A. Hoeltzel/G. Amundson
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
|
||||
Holy Spirit High School (A) |
D. Anderson/R. Bailey/T. Smith/C. Burbridge
|
|
|||
Montclair High School (A) |
G. Ambrosio/M. Clayman/G. Healy/M. DeSimone
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Springside School (A) |
J. Arcidiacono/K. Fitzkee/L. Chisholm/L. Sfedu
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
S. Waldman/C. Fisher/K. Wilshire/K. Rosario
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
|
||||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
O. Magnanini/G. Cerami/A. Centrella/C. Yeager
|
|
|||
Baldwin School Crew (B) |
S. Fader/M. Taggart/A. Kontra/M. Jacobson
|
|
|||
Conestoga Crew Club (B) |
|
||||
Montclair High School (B) |
M. Castrigno/C. Cousins/T. Harris/L. Zolnowsky
|
|
|||
Springside School (B) |
T. Apostolico/V. Iannarone/T. Bissell/R. Donahue
|
|
|||
45 | Girls Varsity 4x | 7 |
|||
46 | Girls Novice 2x | 7 |
|||
Academy of Notre Dame De Namur (A) |
|
||||
Our Lady of Mercy Academy (NJ) (A) |
B. Asimos/A. Fortunato
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
|
||||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
S. Fisher/G. Delgadillo
|
|
|||
The Shipley School (A) |
|
||||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
O. Scrofani/O. Magnanini
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
J. Maurer/E. Pighini
|
|
|||
47 | Girls Freshman 2x | 2 |
|||
48 | Girsl JV 2x | 13 |
|||
49 | Girls Varsity 2x | 10 |
|||
Academy of Notre Dame De Namur (A) |
|
||||
Baldwin School Crew (A) |
H. Post/S. Tzarnas
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
K. Cheng/S. Soulen
|
|
|||
Montclair High School (A) |
M. Freidman/Y. Zamora
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Springside School (A) |
K. Roberts/K. Trueblood
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
D. Nota/R. Bustamante
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
|
||||
West Chester East High School (A) |
|
||||
Springside School (B) |
N. Carbone/M. Speight
|
|
|||
50 | Girls Ltwt 2x | 3 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change