5th Manny Flick / Horvat Series
- Apr 19, 2009
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 19, 2009 | |||||
1 | Boys Novice 8+ | 16 |
|||
2 | Boys Freshman 8+ | 14 |
|||
3 | Boys Freshman Ltwt 8+ | 2 |
|||
4 | Boys 2nd 8+ | 7 |
|||
5 | Boys JV 8+ | 16 |
|||
6 | Boys Varsity 8+ | 11 |
|||
7 | Boys Ltwt 8+ | 6 |
|||
8 | Boys 2nd Ltwt 8+ | 3 |
|||
9 | Boys Novice 4+ | 12 |
|||
Belleville High School (A) |
E. Tapia/J. Rodriguez/A. Hamdan/g. ramos/W. Soto (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
|
||||
Camden Catholic High School Rowing Club (A) |
S. Ruane/C. Hodsdon/B. Hagerty/N. Cabrera/J. Flemming (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
|
||||
Haddonfield Crew Club (A) |
|
||||
Harriton High School (A) |
|
||||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Peddie School (A) |
|
||||
St. Mark's HS Rowing (A) |
M. Fairer/k. chan/M. Diamond/D. Joseph/E. Schieffer (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
E. Kahn/G. Cuddy/D. Yao/G. Rieger/F. Tepper (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
|
||||
Belleville High School (B) |
W. Peralta/A. Santiago/E. Rodriguez/K. Lopez/K. Solis (Cox)
|
|
|||
10 | Boys Freshman 4+ | 4 |
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
|
||||
Montclair High School (A) |
A. Katzmann/P. Egan/L. Foglizzo/S. Ross/c. sinofsky (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
|
||||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
|
||||
11 | Boys JV 4+ | 27 |
|||
12 | Boys Varsity 4+ | 20 |
|||
Absegami High School (A) |
M. Mirabella/M. Hopp/Z. Bauman/B. Mirabella/r. tyszka (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
|
||||
Belleville High School (A) |
j. taco/C. Nacir/W. Hiller/A. Kushwaha/A. Balmakund (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
L. D'Ambrosio/M. Gibbons/P. Simeone/D. Dartnell/C. McElhenney (Cox)
|
|
|||
Camden Catholic High School Rowing Club (A) |
T. Goetz/B. Gallagher/T. Bruckner/L. Modzier/Z. Quinones (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
|
||||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
|
||||
Egg Harbor Township High School (A) |
T. Sost/R. DePhillips/T. Wilhelm/J. Frohner/R. Heck (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
N. DeNofa/C. Costello/D. Daley/M. Finnegan/J. Malley (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
|
||||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
J. Buckmann/C. Klein/T. Mickler/W. Mills/D. Abrams (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
|
||||
Peddie School (A) |
|
||||
Radnor High School Crew Club (A) |
P. van de Beek/E. Stroczynski/A. Bos/A. Miller/C. Friedman (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
R. Tobia/M. Moeller/P. Flanagan/D. Kurtz/G. Schrier (Cox)
|
|
|||
St. Mark's HS Rowing (A) |
A. Facciolo/T. Wallace/B. Fairer/B. Whittington/L. Vari (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
|
||||
Upper Merion High School (A) |
R. Farrell/K. Priest/M. Eckman/D. DiCastelnuoco/G. Alfaro (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
G. Finazzo/G. Andrew/M. Grudzien/P. Grudzien/E. Ortiz (Cox)
|
|
|||
The Hun School (B) |
|
||||
13 | Boys Ltwt 4+ | 15 |
|||
Atlantic City High School (A) |
|
||||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
J. Simpson/N. D'Imperio/D. Onimus/C. Furlong/D. Romeo (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
B. Miller/W. Warrell/C. Wray/M. Germana/J. Fox (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
J. Matty/S. Boyle/J. Murphy/C. Smith/K. Canelli (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
|
||||
Harriton High School (A) |
|
||||
Moorestown Rowing Club (A) |
|
||||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
|
||||
Radnor High School Crew Club (A) |
B. Slocum/C. Stavrakos/K. Savar/A. Crotty/K. Sarkisian (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
W. Smith/Z. Snyder/S. Randle/D. Kaess/B. Dondero (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
|
||||
The Shipley School (A) |
|
||||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (B) |
B. Hancox/T. Beck/P. Zaleski/R. McElwee/R. Dartnell (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (B) |
|
||||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (C) |
R. Kennedy/N. Jeffkin/J. Coyne/A. MacAvoy/B. D'Arcy (Cox)
|
|
|||
14 | Boys Gig/Novice 1x | 15 |
|||
15 | Boys JV 1x | 6 |
|||
16 | Boys Varsity 1x | 11 |
|||
17 | Boyss Novice 4x | 8 |
|||
18 | Boys Freshman 4x | 6 |
|||
19 | Boys JV 4x | 13 |
|||
20 | Boys Varsity 4x | 8 |
|||
21 | Boys Novice 2x | 7 |
|||
22 | Boys Freshman 2x | 3 |
|||
23 | Boys JV 2x | 12 |
|||
24 | Boys Varsity 2x | 13 |
|||
25 | Boys Ltwt 2x | 7 |
|||
26 | Girls Novice 8+ | 24 |
|||
27 | Girls Freshman 8+ | 14 |
|||
28 | Girls Freshman Ltwt 8+ | 0 |
|||
29 | Girls 2nd 8+ | 5 |
|||
30 | Girls JV 8+ | 18 |
|||
31 | Girls Varsity 8+ | 12 |
|||
32 | Girls Ltwt 8+ | 7 |
|||
33 | Girls 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
34 | Girls Novice 4+ | 12 |
|||
35 | Girls Freshman 4+ | 5 |
|||
36 | Girls JV 4+ | 23 |
|||
37 | Girls Varsity 4+ | 18 |
|||
38 | Girls Ltwt 4+ | 7 |
|||
39 | Girls Gig/Novice 1x | 6 |
|||
40 | Girls JV 1x | 3 |
|||
41 | Girls Varsity 1x | 3 |
|||
42 | Girls Novice 4x | 8 |
|||
43 | Girls Freshman 4x | 5 |
|||
44 | Girls JV 4x | 13 |
|||
45 | Girls Varsity 4x | 7 |
|||
46 | Girls Novice 2x | 7 |
|||
47 | Girls Freshman 2x | 2 |
|||
48 | Girsl JV 2x | 13 |
|||
49 | Girls Varsity 2x | 10 |
|||
50 | Girls Ltwt 2x | 3 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change