Philadelphia Youth Regatta

  • Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, July 18, 2009
1 Boys J16 Four
6
2 Girls J16 Four
7
3 Boys J16 Quad
8
4 Girls J16 Quad
11
5 Boys Pair w/o
2
    Mobjack Rowing Association (A)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
C. Law/A. Tyler
 
6 Girls Pair w/o
0
7 Boys Four
9
8 Girls J16 Eight
2
9 Boys J18 Single
18
10 Boys J16 Single
18
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
L. Kaminsky
 
    Brunswick School Boat Club (A)
J. Williams
 
    Crescent Boat Club (A)
J. Horn
 
    Fairmount Rowing Association (A)
J. McCarron
 
    Freedom Rowers (A)
S. Abdel-Gawad
 
    GMS Rowing Center (A)
J. Sullivan
 
    Malvern Preparatory School (A)
J. Kay
 
    Navesink River Rowing (A)
C. Slater
 
    New York Rowing Association (A)
T. Stolarski
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
M. Coughlin
 
    Prince William Crew Association, Inc. (PWCA) (A)
C. Condray
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
A. Loy
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
A. Hill
 
    Fairmount Rowing Association (B)
G. Lynch
 
    Navesink River Rowing (B)
C. Rizman
 
    Prince William Crew Association, Inc. (PWCA) (B)
W. Spencer
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
S. Castellani
 
    Swan Creek Rowing Club (B)
A. Madaus
 
11 Girls J18 Single
16
12 Girls J16 Single
12
13 Boys J16 Eight
3
14 Girls J18 Four
11
    CHARGERS Rowing Club (A)
 
    Crescent Boat Club (A)
M. White/A. Lorei/M. McCormick/K. Bennett/C. Hamilton (Cox)
 
    Mobjack Rowing Association (A)
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
M. Mahon/A. Russomano/C. Pratt/B. Fearon/K. Wilshire (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
C. Morel/M. Scollan/J. Kelling/S. LaGumina/K. Colabella (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
J. Popek/B. Ferlauto/M. Trisch/M. Jaffe/C. Madaus (Cox)
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
 
    CHARGERS Rowing Club (B)
 
    Whitemarsh Boat Club (B)
 
    CHARGERS Rowing Club (C)
 
    Whitemarsh Boat Club (C)
 
15 Boys J18 Double
18
16 Boys J16 Double
10
17 Boys Eight
4
18 Girls J18 Double
15
    Unaffiliated (USA) (..)
K. Keefer/D. Smith
 
    Unaffiliated (USA) (..)
K. Myers/D. Udgaonkar
 
    Bachelors Barge Club (A)
E. Close/A. Callegari
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
J. Harte/E. Swain
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
M. Steenbergen/C. Hale
 
    Fairmount Rowing Association (A)
C. McKinney/O. DeSalvo
 
    Mobjack Rowing Association (A)
R. O'Carroll/T. Markot
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
L. Pikus/J. Pikus
 
    New York Rowing Association (A)
J. Pollack/S. Vaughn
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
D. DiMaritno/K. Clark
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
J. Sudano/D. Cilingin
 
    Mobjack Rowing Association (B)
L. Marshall/K. Farr
 
    New York Rowing Association (B)
M. Armstrong/L. Gurman
 
    Prince William Crew Association, Inc. (PWCA) (B)
J. Truelove/A. Oertel
 
    New York Rowing Association (C)
Y. Carreras/M. Soderquist
 
19 Girls J16 Double
17
20 Girls Eight
5
21 Boys J18 Quad
11
22 Girls J18 Quad
12
23 Boys Single Dash
15
24 Girls Single Dash
12
25 Boys Eight Dash
3
26 Girls Eight Dash
5
27 Boys Novice 4x
2
28 Girls Novice 4x
4
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change