USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 14, 2009
1 Womens Youth 1x
12
2 Mens Youth 1x
19
    Bainbridge Island Rowing (A)
S. Griffin
 
    Baltimore Rowing Club (A)
N. Pazdalski
 
    Cambridge Crew (A)
 
    Cincinnati Country Day School Rowing Team (A)
J. Stafford
 
    Dallas Rowing Club (A)
O. Salonna
 
    Detroit Boat Club (A)
T. Freeman
 
    Downingtown East High School (A)
J. Han
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
C. West
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
Q. Harper
 
    Moses Brown School (A)
J. Ryan
 
    New Canaan High School Crew (A)
 
    Newport Aquatic Center (A)
R. Kew
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
C. Morel
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
G. Anderson
 
    St. Edward's School (A)
H. Kappel
 
    Stanton-River Bank Rowing (A)
M. Leasure
 
    Steel City Rowing Club (A)
M. Maddamma
 
    Tempe Town Lake Rowing (A)
S. Fernando
 
3 Womens Youth Ltwt 2x
22
4 Womens Youth 2x
15
5 Mens Youth Ltwt 2x
19
6 Mens Youth 2x
15
7 Womens Youth 2-
21
    Atomic Rowing (A)
L. Gentry/M. Neveu
 
    Austin Rowing Club (A)
A. Alvarez/S. Bartoletti
 
    Baltimore Rowing Club (A)
S. Sherrer/K. Lindsey
 
    Capital City Rowing (A)
M. Hooks/B. Hadar
 
    Capital Crew (A)
A. Nowinski/A. Farafontoff
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Enright/E. Knudsen
 
    Dayton Boat Club (A)
P. Arnold/E. Wilson
 
    Lakeside School (A)
C. Gardiner/C. Murphy
 
    Maritime Rowing Club (A)
 
    Minnesota Boat Club (A)
E. Pesek/L. Sorensen
 
    North Catholic High School (A)
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
K. Bauer/B. Barnes
 
    Pacific Rowing Club (A)
C. Fisher/D. Wong
 
    Pocock Rowing Center (A)
C. Walker/J. Klimes
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
K. Russell/L. Fitzhenry
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Smolka/N. Lomas
 
    Southgate Anderson High School (A)
J. Olson/A. Clary
 
    Steel City Rowing Club (A)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
 
8 Mens Youth 2-
17
    Chaminade High School (A)
M. Kelly/M. Bellesheim
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
D. Rurik/J. Connelly
 
    Fairfield Prep (A)
 
    Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A)
C. Ciungan/M. Sitek
 
    Junipero Serra High School (A)
C. Chang/Z. Felise
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
E. Kadioglu/J. Burkert
 
    Maclay Crew (A)
J. Winkler/D. Hendon
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Osuath/G. Fernandez
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
 
    Rose City Rowing Club (A)
M. Evans/C. McAlpine
 
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Saxby/J. Cardiel
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
 
    Steel City Rowing Club (A)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
 
    Rose City Rowing Club (B)
P. Marre/M. Van Eerden
 
9 Womens Youth 4x
19
    Austin Rowing Club (A)
G. Fleming/M. Serou/H. House/E. Leddy
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
H. Allen/E. Nimb/J. Molskness/A. Goss
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
A. Crenshaw/K. Cavins/B. Busch/S. Fewell/
 
    Cincinnati Country Day School Rowing Team (A)
F. Bower/L. Fleischmann/J. Huelskamp/A. Lazarus
 
    Clermont High School Crew (A)
E. Melton/J. Jeelani/L. Siegman/A. Wharton
 
    Conestoga Crew Club (A)
 
    GMS Rowing Center (A)
K. Hopewell/K. Reelick/A. Kobayashi/M. McKellop
 
    Humboldt Bay Rowing Association (A)
L. Daugherty/J. Sack/C. Carpenter/S. Bishop
 
    Lake Union Crew (A)
L. Jaffe/E. Tormey/E. Framson/K. Wunderlin
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
M. O'Hanlon/S. Thompson/L. McNamee/G. Riccardi
 
    New Canaan High School Crew (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
F. Sullivan/H. Adams/C. Johnson/B. Bradshaw/
 
    San Diego Rowing Club (A)
J. Herman/S. Schweighardt/A. Gabbard/A. Dougherty
 
    Sarasota Crew (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
K. Johannesen/S. Dandaraw/H. Bogan/L. Boudreau/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Greenberg/C. Lawrance/A. Zadravec/K. Taylor
 
    Steel City Rowing Club (A)
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
R. Staff/M. Farrell/C. Redman/S. Heywood
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
 
10 Mens Youth 4x
13
11 Womens Youth Ltwt 8+
15
12 Womens Youth 4+
14
13 Mens Youth Ltwt 4+
14
14 Mens Youth 4+
16
15 Womens Youth Ltwt 4+
17
16 Mens Youth Ltwt 8+
21
17 Womens Youth 8+
23
18 Mens Youth 8+
21
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change