USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 14, 2009
1 Womens Youth 1x
12
2 Mens Youth 1x
19
3 Womens Youth Ltwt 2x
22
4 Womens Youth 2x
15
5 Mens Youth Ltwt 2x
19
6 Mens Youth 2x
15
7 Womens Youth 2-
21
8 Mens Youth 2-
17
9 Womens Youth 4x
19
10 Mens Youth 4x
13
11 Womens Youth Ltwt 8+
15
12 Womens Youth 4+
14
    Chattanooga Rowing (A)
R. White/J. Poinsatte/M. Daugherty/L. McGirl/N. Worsham (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
S. Murphy/V. Zahopoulos/C. Roy/K. Fiori/S. Tadiri (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
M. Bruggeman/A. Haley/M. Pendergrass/A. Flinn/A. Meyers (Cox)/
 
    Groton School (A)
 
    Highland Park Crew (A)
S. Baldwin/S. Smith/B. Koonsman/A. Corrigan/A. Cervantes (Cox)/
 
    Maritime Rowing Club (A)
 
    Merion Mercy Academy (A)
M. White/A. Lorei/M. Schanne/K. Bennett/K. Messina (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
D. Golden/L. Vincent/M. Brown/S. Eadon/L. Peizer (Cox)/
 
    Noble & Greenough School (A)
M. Keady/J. Luscinskas/J. Hollingsworth/C. Fai/J. Lawrence (Cox)/
 
    Peddie School (A)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    The Winsor School (A)
S. Shipton/K. Ernst/G. Guarino/L. Luo/E. Driscoll (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
C. Galluzzi/C. Meinert/S. Elliott/A. Smart/A. Williams (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
 
13 Mens Youth Ltwt 4+
14
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
 
    Canisius High School (A)
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
D. Lyons/E. More II/B. Johnson/E. Udbye/M. Cumiskey (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
 
    Egg Harbor Township High School (A)
D. Walz/J. Ebert/R. DePhillips/B. Miller/M. Ciarallo (Cox)/
 
    Everett Rowing Association (A)
 
    Fox Chapel Crew, Inc. (A)
T. Foglia/J. Flickinger/J. Power/A. Todd/M. Sparta (Cox)
 
    Highland Park Crew (A)
M. Caywood/B. Britten/C. Powers/C. Thiebaud/T. Work (Cox)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
K. McNulty/G. Nadal/M. Reinis/N. Trojan/N. Zehdar (Cox)
 
    Lowell High School Crew (A)
 
    OKC Riversport (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
14 Mens Youth 4+
16
15 Womens Youth Ltwt 4+
17
16 Mens Youth Ltwt 8+
21
17 Womens Youth 8+
23
18 Mens Youth 8+
21
    Canisius High School (A)
 
    Capital City Rowing (A)
R. Vezina/K. Nickens/J. Sweat/G. Scibelli/L. Jester/S. Walker/A. Stephens/N. Rillstone/E. Massey (Cox)
 
    Capital Crew (A)
P. Sandbakken/M. Schiller/T. Fuson/S. Dommer/A. Smith/D. Madden/Z. Artunes/M. Monrean/D. Kelly (Cox)/
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh) (A)
N. Lucia/S. Viola/M. Monahan/N. Rielly/G. Maher/R. Meder/K. Connolly/J. Lesko/M. Clair (Cox)
 
    Chaminade High School (A)
D. Bellissimo/C. Hatzis/B. Harrington/D. Siegfried/V. Marchetta/M. Dignam/K. Walas/M. Johns/L. Manning (Cox)/
 
    Chicago Rowing Foundation (A)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
 
    Everett Rowing Association (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
N. Stuart/S. McLean/D. Fette/N. Cabrera/J. Landauer/K. Croft/P. Decker/O. Sharabi/C. Schiele (Cox)/
 
    Green Lake Crew (A)
 
    Kent School Boat Club (A)
J. Pardoe/C. Caron-Marquis/C. Caron-Marquis/S. Chupryna/J. Savo/A. Mantegani/A. Perkins/C. Reynolds/C. Grever (Cox)/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
 
    Marin Rowing Association (A)
J. Carbone/J. Stein/Z. Johnson/D. Sture/K. Palmer/B. Crotty/J. Bazalgette/S. Roger/J. Hoon (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Mignone/F. Gil-Cupello/F. Juncadella/A. Perez-Siam/W. Valle/C. Gongora/J. Gutierrez/C. Lopez-Blanco/J. Mellinger (Cox)/
 
    Mt. Baker Crew (A)
D. Lockett/G. Carlson/T. Ehlers/B. Willis/R. Cappellutto/L. Gering/R. Cappelluto/C. Johnson/A. Tanaka (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
 
    Newport Aquatic Center (A)
A. Brooks/J. Hogan/E. Chebil/G. Rinden/B. Gordon/R. Bell/A. Burjakowsky/K. Cox/M. Delahanty (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
 
    Phillips Academy Andover (A)
P. Washburn/T. Foley/C. May/W. Faulkner/S. Lee-Kramer/S. Stuer/K. Rogers/E. Teece/I. Chang (Cox)
 
    St. Augustine Preparatory High School (A)
T. Baumgardner/M. McPeak/T. Lindeman/M. Faust/J. Browne/K. Linton/V. Granese/E. Szendrey/R. Anthony (Cox)/
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change