USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 14, 2009
1 Womens Youth 1x
12
2 Mens Youth 1x
19
3 Womens Youth Ltwt 2x
22
4 Womens Youth 2x
15
5 Mens Youth Ltwt 2x
19
6 Mens Youth 2x
15
7 Womens Youth 2-
21
8 Mens Youth 2-
17
9 Womens Youth 4x
19
10 Mens Youth 4x
13
11 Womens Youth Ltwt 8+
15
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Ruenger/R. Swetz/S. Hamilton/E. Hamilton/M. Holley/C. Higgins/M. Ciocca/H. Yudelman/M. Serabian (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
K. Raymond/K. Hubbard/L. Maher/A. Moot/B. Klick/M. Sullivan/C. Walker/E. McGarry/R. Pawlowski (Cox)/
 
    Holy Names Academy (A)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
M. Johnson/A. Cours/K. Kirk/S. Mores/C. Villarreal/B. Willey/S. Arcos/L. Parker/K. Garza (Cox)/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
T. Collishaw/C. Southern/M. Raff/A. Vo/A. Fox/K. Eline/A. Langhoff/K. Reid/A. Nielson (Cox)/
 
    Maritime Rowing Club (A)
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
L. Jelaco/J. O'Connor/K. Jensvold-Rumage/S. Knopp/C. Ihle/K. Thomas/K. Kaspers/M. Rood/M. Richardson (Cox)/
 
    Nardin Academy Crew (A)
 
    Newport Aquatic Center (A)
K. Vonesh/B. Overend/J. Wukawitz/B. Ngo/K. Sanders/K. Rosoff/C. Bui/E. Von Hoffman/K. Murai (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
 
    West Side Rowing Club (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
 
12 Womens Youth 4+
14
13 Mens Youth Ltwt 4+
14
14 Mens Youth 4+
16
15 Womens Youth Ltwt 4+
17
    Augusta Rowing Club Junior Program (A)
 
    Boston Latin School Crew (A)
 
    Cincinnati Country Day School Rowing Team (A)
M. Freshley/E. Finch/M. Stoehr/M. Bonini/K. Taylor (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
C. Fosmoe/H. Sumners/M. Allred/T. Tumarkin/A. DeCarlis (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
J. Stone/K. Clawson/C. Mallahan/T. Aalvik/E. Tuesley (Cox)/
 
    Holy Names Academy (A)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
C. Villarreal/S. Mores/S. Arcos/B. Willey/M. Sykora (Cox)/
 
    Lowell High School Crew (A)
 
    Manhasset High School (A)
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
 
    Nardin Academy Crew (A)
 
    Northampton Community Rowing (A)
A. Levenson/A. Ford/E. Cutler/A. Arrighi-Allisan/S. Joelson (Cox)/
 
    OKC Riversport (A)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Greer/C. Chucholowski/M. Hearst/E. Ballard/B. White (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
M. Kidd/A. Sonleitner/P. Veeraraghavan/I. Legate/K. Morgan (Cox)/
 
    The Winsor School (A)
K. Mallett/E. Collins/B. Scott/A. Lu/M. Monteagudo (Cox)
 
16 Mens Youth Ltwt 8+
21
17 Womens Youth 8+
23
18 Mens Youth 8+
21
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change