Portland Fall Classic
- Oct 25, 2009
- head
- Willamette River
- Portland, OR (USA)
- Hosted By: Station L Rowing Club, Rose City Rowing Club
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, October 25, 2009 | |||||
1 | Mens Open 8+ | 4 |
|||
2 | Mens Masters 8+ | 3 |
|||
3 | Womens Open 8+ | 9 |
|||
4 | Mixed Masters 8+ | 2 |
|||
5 | Womens Masters 8+ | 4 |
|||
6 | Mens Open 4+ | 6 |
|||
7 | Womens Open 4+ | 3 |
|||
8 | Mens Open 2x | 5 |
|||
9 | Mens Masters 2x | 3 |
|||
10 | Mens Jr 2x | 7 |
|||
Lakeside School (A) |
A. Bhak/A. Nguyen
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
B. S/B. S
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
D. de Leuw/J. Laurence-Chasen
|
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (A) |
N. Drapela/D. Mudge
|
|
|||
North Cascades Crew (B) |
N. Johnston/M. Johnston
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (B) |
A. C/A. C
|
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (B) |
O. Golberg/A. Bittner
|
|
|||
11 | Mixed Open 2x | 0 |
|||
12 | Mixed Masters 2x | 3 |
|||
13 | Womens Open 2x | 4 |
|||
14 | Womens Masters 2x | 4 |
|||
North Cascades Crew (A) |
J. Huffman/N. Johnston
|
25.0 (44)
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
R. Thompson/L. Baker
|
8.6 (37)
|
|||
Portland Boat Club (A) |
A. Echeverria/M. McCormick
|
105.8 (62)
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (A) |
C. Golberg/L. Mand
|
31.2 (46)
|
|||
15 | Womens Jr 2x | 6 |
|||
break | Break between 1st and 2nd Flight | ||||
16 | Mens Collegiate 4+ | 4 |
|||
17 | Mens Jr 8+ | 16 |
|||
18 | Mens Open Novice 8+ | 3 |
|||
19 | Womens Open Novice 8+ | 6 |
|||
20 | Womens Jr 4+ | 7 |
|||
21 | Womens Jr Novice 8+ | 9 |
|||
22 | Mens Open Novice 4+ | 3 |
|||
23 | Mens Jr Novice 4+ | 8 |
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
B. Weaver/N. Johnson/E. Wiborg/D. Hoggatt/J. Anderson (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
J. Makin/Z. Jaeger/J. Redfield/A. Bradner/N. Jensen (Cox)
|
|
|||
North Cascades Crew (A) |
J. Huffman/J. Cruzan/T. Fowler/K. Morrenzin/S. Calvert (Cox)
|
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
B. Brown/J. Watson/S. Vered/L. Boysen/I. Keith (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
D. Kline/J. X/N. May/M. Kraus/J. Paul (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
|
||||
Green Lake Crew (B) |
H. Reed/J. Walker/M. Bahner/R. Steelquist/J. Barnard (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (B) |
T. Daly/N. Firmani/S. Pechan/M. Callaghan/C. Nelson (Cox)
|
|
|||
24 | Womens Open Novice 4+ | 2 |
|||
break | Break between 2nd the 3rd Flights | ||||
25 | Womens Jr 8+ | 18 |
|||
26 | Mens Masters 4+ | 4 |
|||
27 | Mens Jr 4+ | 10 |
|||
28 | Womens Masters 4+ | 2 |
|||
29 | Mens Jr Novice 8+ | 6 |
|||
30 | Womens Jr Novice 4+ | 5 |
|||
31 | Mens Adaptive 1x | 3 |
|||
32 | Womens Adaptive 1x | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change