OARS Masters Invitational
- Mar 14, 2010
- sprint
- Turkey Lake
- Orlando, FL (USA)
- Hosted By: Orlando Area Rowing Society, Inc.
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, March 14, 2010 | |||||
1 | 8:00 AM | Mens Masters 4x | 1 |
||
2 | 8:10 AM | Womens Masters 1x | 5 |
||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
J. Figueroa
|
0.6 (32)
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. (A) |
C. Power
|
6.4 (43)
|
|||
Orlando Rowing Club (A) |
L. Riekki
|
0.1 (29)
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
M. Weiler
|
1.6 (35)
|
|||
Orlando Rowing Club (B) |
R. Latta
|
30.6 (62)
|
|||
3 | 8:30 AM | Womens Masters 8+ | 3 |
||
4 | 8:50 AM | Mens Masters 1x | 15 |
||
Unaffiliated (USA) (..) |
R. Sherman
|
42.0 (68)
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
B. Motyer
|
9.0 (46)
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. (A) |
J. Dhainaut
|
3.0 (38)
|
|||
Jacksonville Rowing Club, Inc. (A) |
A. Ratajczyk
|
27.2 (60)
|
|||
Lake Conway Rowing Club (A) |
P. Crowell
|
22.5 (57)
|
|||
Lightwave Rowing Association (A) |
R. Sukolsky
|
18.2 (54)
|
|||
Orlando Rowing Club (A) |
D. Lukasik
|
14.4 (51)
|
|||
Palm Beach Rowing Association, Inc. (A) |
T. Hernacki
|
12.1 (49)
|
|||
Tampa Rowing Club, Inc. (A) |
J. Preston
|
15.6 (52)
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
T. Allen
|
18.2 (54)
|
|||
University of Rochester Rowing (A) |
W. Greene
|
7.2 (44)
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (B) |
G. Gookin
|
22.5 (57)
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. (B) |
P. Sperber
|
32.4 (63)
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B) |
S. Littauer
|
70.2 (80)
|
|||
University of Rochester Rowing (B) |
A. Traubert
|
0.0 (23)
|
|||
5 | 9:40 AM | Mens Masters 8+ | 4 |
||
6 | 10:00 AM | Womens Masters 2x | 3 |
||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
J. Figueroa/J. Defant
|
0.2 (30)
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
S. Cox/M. Weiler
|
0.5 (32)
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (B) |
E. Shou/A. Zare
|
0.3 (31)
|
|||
7 | 10:20 AM | Mens Masters 2x | 4 |
||
8 | 10:40 AM | Womens Masters 4+ | 6 |
||
9 | 11:00 AM | Mens Masters 4+ | 7 |
||
10 | 11:20 AM | Womens Masters 4x | 3 |
||
break | 11:30 AM | Break/Lunch | |||
11 | 12:50 PM | Mixed Masters 2x | 6 |
||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
J. Figueroa/B. Motyer
|
3.1 (39)
|
|||
Lightwave Rowing Association (A) |
K. Sukolsky/R. Sukolsky
|
15.7 (54)
|
|||
Orlando Rowing Club (A) |
J. Thomas/D. Lukasik
|
12.4 (51)
|
|||
Tampa Rowing Club, Inc. (A) |
J. Preston/D. Kiely
|
9.5 (48)
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
M. Weiler/T. Allen
|
6.2 (44)
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (B) |
K. Bergdoll/G. Gookin
|
16.9 (55)
|
|||
12 | 1:00 PM | Mixed 8+ | 5 |
||
13 | 1:10 PM | Mixed 4x | 2 |
||
14 | 1:20 PM | Mixed Masters 4+ | 4 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change