Sarasota Invitational
- Feb 27, 2010
- sprint
- Nathan Benderson Lake
- Sarasota, FL (USA)
- Hosted By: Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, February 27, 2010 | |||||
1 | Womens HS Varsity 4x | 4 |
|||
2 | Mens HS Varsity 4x | 4 |
|||
3 | Womens Masters 1x | 7 |
|||
4 | Mens Masters 1x | 18 |
|||
5 | Womens HS 1x | 10 |
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
G. Duffy
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
V. Meireles
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
S. Sims
|
|
|||
Seminole County Area Rowing (A) |
L. Day
|
|
|||
Tampa Training Center (A) |
T. Burdge
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
|
||||
The Academy of the Holy Names Rowing Club, Inc. (A) |
K. DeHaven
|
|
|||
Sarasota Scullers (B) |
R. L'Hote
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
|
||||
The Academy of the Holy Names Rowing Club, Inc. (B) |
S. Dominguez
|
|
|||
6 | Mens HS 1x | 12 |
|||
Berkeley Preparatory School (A) |
G. Lucas
|
|
|||
Maclay Crew (A) |
M. Kim
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
P. Petzold
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
A. Via
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
M. Leininger
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
M. Patterson
|
|
|||
Tampa Training Center (A) |
H. Kappel
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
|
||||
Westminster Academy Crew (A) |
P. Kepinski
|
|
|||
Berkeley Preparatory School (B) |
J. Shim
|
|
|||
Sarasota Scullers (B) |
S. Grubb
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
|
||||
7 | Womens Masters 2- | 0 |
|||
8 | Mens Masters 2- | 2 |
|||
9 | Womens HS 2x | 7 |
|||
10 | Mens HS 2x | 10 |
|||
11 | Womens Masters Novice 1x | 2 |
|||
12 | Mens Masters Novice 1x | 0 |
|||
13 | Womens HS Varsity 8+ | 5 |
|||
14 | Mens HS Varsity 8+ | 6 |
|||
15 | Womens Masters 2x | 4 |
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
J. Defant/J. Figouera
|
0.2 (30)
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
K. Dorr/D. Kiely
|
7.0 (45)
|
|||
Tampa Training Center (A) |
C. Richards/C. Collins
|
4.9 (42)
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (B) |
A. Zare/N. Dobija
|
1.1 (34)
|
|||
16 | Mens Masters 2x | 7 |
|||
17 | Womens HS Novice 4+ | 14 |
|||
18 | Mens HS Novice 4+ | 13 |
|||
19 | Womens HS Ltwt 2x | 6 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
D. Keeler/S. Keeler
|
|
|||
Tampa Training Center (A) |
S. Kappel/J. Schmidt
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
|
||||
The Academy of the Holy Names Rowing Club, Inc. (A) |
M. Murphy/B. Lopez-Isa
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
N. Henderson/M. Morfin
|
|
|||
Sarasota Scullers (B) |
C. Wohlrab/R. L'Hote
|
|
|||
20 | Mens HS Ltwt 2x | 7 |
|||
21 | Womens HS JV 8+ | 4 |
|||
22 | Mens HS JV 8+ | 2 |
|||
23 | Mixed Masters 2x | 11 |
|||
24 | Womens HS 2- | 2 |
|||
25 | Mens HS 2- | 4 |
|||
26 | Womens HS JV 4x | 4 |
|||
27 | Mens HS JV 4x | 3 |
|||
28 | Middle School Open 8+ & LUNCH | 7 |
|||
29 | Middle School Open 4+ & LUNCH | 4 |
|||
30 | Womens Masters 4+ | 5 |
|||
31 | Mens Masters 8+ | 3 |
|||
32 | Womens HS Freshmen 4+ | 7 |
|||
33 | Mens HS Freshmen 4+ | 8 |
|||
34 | Womens HS Ltwt 4+ | 7 |
|||
35 | Mens HS Ltwt 4+ | 8 |
|||
36 | Mixed Masters 4x | 4 |
|||
37 | Womens HS Varsity 4+ | 11 |
|||
38 | Mens HS Varsity 4+ | 14 |
|||
39 | Womens HS Freshmen 8+ | 5 |
|||
40 | Mens HS Freshmen 8+ | 3 |
|||
41 | Mixed Masters 8+ | 6 |
|||
42 | Womens HS Ltwt 8+ | 0 |
|||
43 | Mens HS Ltwt 8+ | 3 |
|||
44 | Womens Masters 4x | 3 |
|||
45 | Mens Masters 4x | 4 |
|||
46 | Womens HS JV 4+ | 6 |
|||
47 | Mens HS JV 4+ | 5 |
|||
48 | Mens Masters 4+ | 4 |
|||
49 | Womens Masters 8+ | 3 |
|||
50 | Womens HS Novice 4x | 5 |
|||
51 | Mens HS Novice 4x | 8 |
|||
87 | Mixed Masters 4+ | 4 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change