Pittsburgh Indoor Sprints

  • Hosted By Three Rivers Rowing Association
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, January 30, 2010
1 8:30 AM Senior Masters Mens (40-49)
13
    Three Rivers Rowing Association
M. Loughren
 
    Unaffiliated (USA)
A. MacGinnitie
 
    Steel City Rowing Club
B. DelBarba
 
    Three Rivers Rowing Association
N. Storm
 
    Three Rivers Rowing Association
J. Randza
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
A. Meder
 
    Unaffiliated (USA)
T. Whipple
 
    Unaffiliated (USA)
M. McGuire
 
    Three Rivers Rowing Association
T. Hudak
 
    RowPittsburgh
G. Jeffrey
 
    Three Rivers Rowing Association
J. Capretti
 
    Three Rivers Rowing Association
A. Bergdoll
 
    Unaffiliated (USA)
J. Novicky
 
2 8:30 AM Ltwt Senior Masters Mens (40-49)
3
3 8:45 AM Veteran Masters Men (50-59)
11
4 8:45 AM Ltwt Veteran Masters Men (50-59)
2
5 8:45 AM Veteran Masters Men B (60+)
9
6 8:45 AM Ltwt Veteran Masters Men B (60+)
1
7 9:00 AM Senior Masters Women (40-49)
5
8 9:00 AM Ltwt Senior Masters Women (40-49)
2
9 9:00 AM Veteran Masters Women A (50-59)
13
10 9:15 AM Ltwt Veteran Masters Women A (50-59)
4
11 9:15 AM Veteran Masters Women B (60+)
1
12 9:15 AM Ltwt Veteran Masters Women B (60+)
0
13 9:15 AM Masters Women (30-39)
0
14 9:15 AM Ltwt Masters Women (30-39)
0
15 9:15 AM Masters Men (30-39)
3
16 9:15 AM Ltwt Masters Men (30-39)
1
17 9:30 AM Open Women
26
18 9:43 AM Open Men
16
19 9:56 AM Ltwt Open Women
10
20 10:22 AM Ltwt Open Men
14
21 10:35 AM Open Novice Men
11
22 10:35 AM Ltwt Open Novice Men
12
23 10:48 AM Open Novice Women
10
24 11:14 AM Ltwt Open Novice Women
8
25 11:14 AM Open Coxswain Men
0
26 11:14 AM Open Coxswain Women
5
27 11:27 AM Open Mixed 6-Person Relay
3
28 12:00 PM Youth Novice Girls
34
29 12:30 PM Ltwt Youth Novice Girls
33
30 1:00 PM High School JV (9-11) Girls
41
31 1:20 PM High School Senior Girls
18
32 1:30 PM Ltwt High School JV (9-11) Girls
33
33 1:45 PM Ltwt High School Senior Girls
11
34 2:10 PM Youth Coxswain Girls
22
35 2:10 PM Youth Coxswain Boys
13
    Mercyhurst Prep High School
M. Letkiewicz
 
    Mercyhurst Prep High School
D. Wetzel
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
R. Burzese
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
M. Clair
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
A. Ciriello
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
L. Espinoza-Delgado
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
T. Livingston
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
D. McFall
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
W. Zammerilla
 
    Hampton High School Rowing Association
B. Dorenkott
 
    Pine-Richland Crew
E. Krebs
 
    Pine-Richland Crew
A. Grant
 
    Aquinas Academy PA
J. Flynn
 
36 2:30 PM Youth Novice Boys
29
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
K. Demian
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
M. Hassoun
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
n. jedema
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
c. Johnson
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
C. Jones
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
E. Pennington
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. Rossi
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
C. Russell
 
    Winchester Thurston School
A. Burston
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
M. Klug
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
J. Eicher
 
    Mt. Lebanon High School Crew Club
J. Ohrman
 
    Pine-Richland Crew
C. Barnes
 
    Three Rivers Rowing Association
L. Nypaver
 
    Three Rivers Rowing Association
J. Hockenberry
 
    Three Rivers Rowing Association
N. Jackson
 
    Three Rivers Rowing Association
D. Straka
 
    Three Rivers Rowing Association
P. Meier
 
    Three Rivers Rowing Association
T. McNamara
 
    Hampton High School Rowing Association
M. Crow
 
    Hampton High School Rowing Association
M. Lombardo
 
    North Catholic High School
B. Stark
 
    Three Rivers Rowing Association
D. Redzanic
 
    North Catholic High School
T. Nguyen
 
    Pine-Richland Crew
A. Brandner
 
    Pine-Richland Crew
M. Miklavic
 
    Pine-Richland Crew
B. Tilley
 
    Hampton High School Rowing Association
R. Meinert
 
    North Catholic High School
D. Nist
 
37 2:45 PM Ltwt Youth Novice Boys
47
    Upper St. Clair Rowing Association
P. Williams
 
    Upper St. Clair Rowing Association
A. Puccetti
 
    Upper St. Clair Rowing Association
W. Aloe
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
A. Adomitis
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
L. Garrity
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
M. Giulianelli
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
L. Marcus
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. Monahan
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
C. Motta
 
    Mercyhurst Prep High School
I. Borczon
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
M. Gostowski
 
    Allderdice High School Crew Team
Z. Lassman
 
    Allderdice High School Crew Team
A. Paty
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
A. Kemp
 
    Pine-Richland Crew
P. Tobin
 
    Upper St. Clair Rowing Association
A. Belack
 
    Mt. Lebanon High School Crew Club
A. Koch
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
G. Hirsch
 
    Mt. Lebanon High School Crew Club
D. Richardson
 
    Mercyhurst Prep High School
R. Allen
 
    Mt. Lebanon High School Crew Club
Z. Kimball
 
    Upper St. Clair Rowing Association
D. Tropp
 
    Steel City Rowing Club
C. Barge
 
    Allderdice High School Crew Team
J. Parr
 
    Mt. Lebanon High School Crew Club
J. Mandros
 
    Mt. Lebanon High School Crew Club
D. Felen
 
    Mt. Lebanon High School Crew Club
E. Corcos
 
    Allderdice High School Crew Team
B. Molin
 
    Three Rivers Rowing Association
A. Davis
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S.
J. Rectenwald
 
    Three Rivers Rowing Association
J. Moulton
 
    Three Rivers Rowing Association
B. Cooper
 
    Pine-Richland Crew
K. Carter
 
    Three Rivers Rowing Association
S. Volosky
 
    Three Rivers Rowing Association
M. Kreps
 
    North Catholic High School
N. Pietrone
 
    Pine-Richland Crew
M. Piscitelli
 
    Hampton High School Rowing Association
J. Landry
 
    Three Rivers Rowing Association
N. Abbott
 
    North Catholic High School
J. Braun
 
    North Catholic High School
B. Miller
 
    North Catholic High School
Z. Woodard
 
    Aquinas Academy PA
M. So
 
    North Catholic High School
B. Huff
 
    Aquinas Academy PA
C. Rushmore
 
    Aquinas Academy PA
C. Kirkland
 
    Aquinas Academy PA
R. Salomond
 
38 3:00 PM High School JV (9-11) Boys
29
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
G. Hunt
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
C. Jackson
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
G. Maher
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
R. Meder
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
L. Papincak
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
D. Raimondi
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. Rudolph
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
G. Volosky
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
B. Bilyak
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. Dawson
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
P. Raimondi
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
G. Renwick
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
B. Rielly
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
M. Sestric
 
    Allderdice High School Crew Team
D. Gamble
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
J. McKAveney
 
    Mercyhurst Prep High School
J. Diprinzio
 
    Upper St. Clair Rowing Association
P. Henning
 
    Upper St. Clair Rowing Association
B. Murphy
 
    Winchester Thurston School
J. Rayzberg
 
    Winchester Thurston School
S. Russell
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
A. Shalaby
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
Y. Toyoda
 
    Upper St. Clair Rowing Association
R. Hatfull
 
    Winchester Thurston School
N. Lafferty
 
    Allderdice High School Crew Team
G. Myers
 
    Three Rivers Rowing Association
J. Hrynda
 
    Pine-Richland Crew
D. Holtgraver
 
    Three Rivers Rowing Association
J. English
 
39 3:30 PM High School Senior Boys
15
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
A. Butler
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. Kreps
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
T. McConnell
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
M. Monahan
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. O'Connor
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
C. Schaffner
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
S. Szilagyi
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
M. Williams
 
    Upper St. Clair Rowing Association
B. Kerber
 
    RowPittsburgh
A. Keiser
 
    Three Rivers Rowing Association
A. Greene
 
    Three Rivers Rowing Association
J. Dater
 
    Three Rivers Rowing Association
R. Pritchard
 
    Hampton High School Rowing Association
D. Leya-Warnock
 
    North Catholic High School
A. Littlefield
 
40 3:45 PM Ltwt High School JV (9-11) Boys
44
    Steel City Rowing Club
P. DelBarba
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
A. Todd
 
    Allderdice High School Crew Team
N. Paty
 
    Mercyhurst Prep High School
N. Decker
 
    Upper St. Clair Rowing Association
P. VanRyzin
 
    Upper St. Clair Rowing Association
B. Gallagher
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
B. Faith
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. Leech
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. Rossi
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. Constantin
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
P. Costello
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
P. Leech
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
M. Miklasevich
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
N. Nejak
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
T. O'Connor
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
C. Wawrzonek
 
    Pine-Richland Crew
I. Egyed
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
R. Shymansky
 
    Mercyhurst Prep High School
J. Campbell
 
    Mercyhurst Prep High School
R. Naylor
 
    Upper St. Clair Rowing Association
P. Austin
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
J. Good
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
B. Gould
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
C. Angerman
 
    Allderdice High School Crew Team
B. Michael
 
    Allderdice High School Crew Team
B. Biefeld
 
    Allderdice High School Crew Team
T. McCauley
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
J. Sparta
 
    Winchester Thurston School
E. Rosenfeld
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S.
S. Genise
 
    Three Rivers Rowing Association
J. Murcek
 
    Three Rivers Rowing Association
D. Abbott
 
    North Catholic High School
R. Kuntz
 
    Pine-Richland Crew
J. Anna
 
    Three Rivers Rowing Association
R. Greene
 
    Aquinas Academy PA
A. Kirkland
 
    North Catholic High School
J. Hanna
 
    North Catholic High School
F. Woodard III
 
    Hampton High School Rowing Association
C. Garver
 
    Three Rivers Rowing Association
T. Lagnese
 
    Three Rivers Rowing Association
A. Weinel
 
    Hampton High School Rowing Association
W. Zang
 
    Three Rivers Rowing Association
D. Trobee
 
    Three Rivers Rowing Association
M. Frishkorn
 
41 4:00 PM Ltwt High School Senior Boys
15
    Steel City Rowing Club
M. Maddamma
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
N. Iddings
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. Krasinski
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
L. Diorio-Toth
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
J. Snyder
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
T. Foglia
 
    Mercyhurst Prep High School
P. Cullen
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
A. Altman
 
    Mercyhurst Prep High School
J. Geiger
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
J. Power
 
    Allderdice High School Crew Team
D. Vaysburg
 
    Fox Chapel Crew, Inc.
A. Pihl
 
    North Catholic High School
H. Krueger
 
    Hampton High School Rowing Association
R. Miller
 
    Three Rivers Rowing Association
D. Lawrence
 
42 4:30 PM High School Mixed 6-Person Relay
11
    Allderdice High School Crew Team
D. Gamble
 
    Central Catholic Crew (Pittsburgh)
M. Monahan
 
    Mercyhurst Prep High School
P. Cullen
 
    Mercyhurst Prep High School
J. Geiger
 
    Aquinas Academy PA
A. Kirkland
 
    Pine-Richland Crew
C. Barnes
 
    Pine-Richland Crew
I. Egyed
 
    Three Rivers Rowing Association
A. Palmer
 
    Hampton High School Rowing Association
R. Miller
 
    North Catholic High School
K. Carson
 
    Mt. Lebanon High School Crew Club
C. Saunders
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change