New Hampshire Championships Regatta
- Oct 16, 2010
- head
- Memorial Field
- Pembroke, NH (USA)
- Hosted By: Amoskeag Rowing Club
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, October 16, 2010 | |||||
1 | 8:15 AM | Mens Open 1x | 2 |
||
2 | 8:15 AM | Mens Masters 1x | 1 |
||
3 | 8:15 AM | Mens Jr 1x | 3 |
||
4 | 8:15 AM | Mens Veteran 1x | 0 |
||
5 | 8:40 AM | Womens Open 1x | 0 |
||
6 | 8:40 AM | Womens Masters 1x | 0 |
||
7 | 8:40 AM | Womens Jr 1x | 1 |
||
8 | 8:40 AM | Womens Veteran 1x | 0 |
||
9 | 8:55 AM | Mens Novice 8+ | 10 |
||
10 | 9:05 AM | Mens Masters 8+ | 4 |
||
11 | 9:15 AM | Mens Jr 8+ | 20 |
||
Andover High School (A) |
J. Gordon/B. Finlayson/M. Kapp/M. Norris/S. Pratt/S. Pustell/Z. Wilmarth/M. Baron (Cox)
|
|
|||
Central Crew Club (A) |
|
||||
Concord High School Crew (A) |
T. Webster/E. Currie/N. Muccio/L. Connor/E. Lafrance/L. Sullivan/B. Scheffer/T. Eills/C. Shirley (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
M. Bourie/Z. Zaniewski/L. White/G. Rickenbacker/B. Dagher/D. Burkhardt/D. Richards/T. Potter/C. Mund (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
M. Dorros/A. Jones/P. D'Ambra/E. Friedrich/N. Bueno/T. Goodrum/M. Jodoin/A. Ton/C. Lugo (Cox)
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
A. Gavriel/C. Nadeau/p. suero/B. Tretola/P. Hnatowicz/C. Wright/C. Thistle/A. Zea/D. Daley (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
R. Allen/L. O'Brien/L. Casey/A. Torkelson/J. Howe/J. Keefe/S. Castellani/A. Loy/G. Sullivan (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
J. Glynn/M. Kneece/K. Hanna/A. Devitskiy/T. Lefebvre/R. Leonard/G. Sahagian/C. Paika/J. Sternburg (Cox)
|
|
|||
St. John's High School Crew (A) |
S. Ferguson/P. Welch/N. Lizotte/T. Wasgatt/M. Komanecky/A. Dexter/C. Daigle/T. Zelley/J. Smith (Cox)
|
|
|||
The Derryfield School Crew (A) |
Z. Chin/H. Burnham/A. Voss/J. Clarke/G. Woolley/I. Will/M. Nagel/F. Reeser/J. Nguyen (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
J. Heinlein/N. Kossack/J. Buczek/R. Leddy/K. Edwards/H. Gula/B. Blaesser/I. DeLaney/J. Saylor (Cox)
|
|
|||
Worcester Public High Schools (A) |
A. Younis/J. Schlegal/E. Gatsios/D. Kimball/r. ceballo/M. Muhammed/N. Latino/T. Gardner/S. Aboody (Cox)
|
|
|||
Central Crew Club (B) |
|
||||
Concord High School Crew (B) |
F. Sheehan/N. Carew/Z. Broth/W. Pellegrini/K. Collins/M. Blazon/A. Beausoleil/T. Belanger/B. Bailey (Cox)
|
|
|||
Concord High School Crew (B) |
J. Connolly/B. Denoncourt/I. Habib/T. Neveux/M. Reidy/J. Roth/B. Woody/C. Guay/T. Jodoin (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B) |
P. Lafalce/J. Jameson/M. Battle/E. Newton/I. Colpoys/J. Nixon/I. Danforth/T. Finlay/E. Cuomo (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (B) |
G. Sahagian/W. Edlinger/J. Badstubner/T. Brown/L. Fontaine/R. Joachim/M. Tebbetts/T. Sahagian/D. Markarian (Cox)
|
|
|||
St. John's High School Crew (B) |
R. Skavis/J. Barry/J. Thrun/J. Crawford/S. Subramanian/Z. Guida/S. Michaud/S. Walsh/M. Menard (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B) |
J. nazarian/F. Maza/a. Harwood/J. Sykes/C. Kussmaul/A. Hecker/O. Pucker/W. Wang/J. Charlip (Cox)
|
|
|||
St. John's High School Crew (C) |
N. Maniatis/A. Erricola/A. Johnson/J. Maranto/Z. ANGELO/N. Dexter/P. Stocklin/N. Vangos/J. Cavanaugh (Cox)
|
|
|||
12 | 10:10 AM | Mens Jr Novice 8+ | 12 |
||
13 | 10:25 AM | Womens Novice 4+ | 12 |
||
14 | 10:40 AM | Womens Jr Novice 4+ | 11 |
||
15 | 10:55 AM | Womens Jr 4+ | 29 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
M. Lobo/V. Russo/L. Meadows/K. Hamilton/A. Ferlanti (Cox)
|
|
|||
Central Crew Club (A) |
R. A/R. B/R. C/R. D/A. Cox (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
A. Howell/M. Cosgrove/O. Lukacic/H. Musgrove/J. Wong (Cox)
|
|
|||
Concord High School Crew (A) |
M. Darby/L. Harrington/M. Landry/A. Lesieur/L. Macintosh (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
T. Alexander/H. Osborne/J. Wybenga/A. Gillette/S. Tuvell (Cox)
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
H. Clarke/B. Burgess/S. MacEachern/A. Michelson/S. Vargas (Cox)
|
|
|||
Newton Country Day School (A) |
C. Vickers/C. Brennan/K. Ryan/M. Flores/K. O'Kelly-Lynch (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
|
||||
The Derryfield School Crew (A) |
Z. Sobin/M. McLeod/L. Steer/M. Joselow/A. Hubbell (Cox)
|
|
|||
The Winsor School (A) |
L. Luo/A. Edwards/A. Parker/G. Guarino/M. Hanrahan (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
G. Lettere/C. Cook/A. Thompson/R. Stephenson/H. Glenshaw (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
K. Wagner/P. Edwards/M. Cox/E. Perry/A. Regent (Cox)
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (A) |
|
||||
Central Crew Club (B) |
R. E/R. F/R. G/R. H/B. Cox (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
B. Sharon/E. Barrett/K. Stewart/H. Chavez
|
|
|||
Concord High School Crew (B) |
|
||||
Greater Lawrence Rowing (B) |
H. Bresil/M. Muggia/A. Stahley/L. Guttentag/H. Pekarovich (Cox)
|
|
|||
Newton Country Day School (B) |
C. Okoye/J. Coombs/M. Supple/O. Okoye/B. Seiler (Cox)
|
|
|||
The Derryfield School Crew (B) |
M. Sobin/C. Williams/K. Ridinger/E. Lamp/C. Boutin (Cox)
|
|
|||
The Winsor School (B) |
E. Hiss/A. Holt/R. Scott/W. Wiberg/K. Traquina (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B) |
E. Drews/R. Harris/A. Clark/S. Keane/M. Sager (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (C) |
E. Corcoran/M. Garrity/E. Geremia/L. Kennedy/A. Nagle (Cox)
|
|
|||
Concord High School Crew (C) |
|
||||
Newton Country Day School (C) |
E. Greene/M. Murray/M. Barton/M. Jreige/C. Burbage (Cox)
|
|
|||
The Derryfield School Crew (C) |
J. Nguyen (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (C) |
e. huber/L. Mycofsky/G. Purman/H. BRIGHAM/C. AYANIAN (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (D) |
K. Wang/M. McCabe/Z. Deneen/G. Lehman/S. Gotwals (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (E) |
L. BOYLE/M. Rabins/D. Scholz/A. Swei
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (F) |
A. Pfoor/J. Borges/D. Anderson
|
|
|||
16 | 11:30 AM | Womens Jr 4x | 4 |
||
Community Rowing, Inc. (A) |
S. Hart/L. Perekrests/S. DeSantis/A. Swei
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
K. Mermelstein/S. Masucci/V. Wyard/M. Koufagazos
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
A. Zigmont/C. Carney/A. Perry/A. Clark
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
|
||||
17 | 11:45 AM | Womens Masters 4+ | 9 |
||
Avalon Rowing Club (A) |
R. Turi/M. Merritt/Y. Taskor/B. Dembek/S. O'Connor (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
P. Wayne/L. McCain/T. Lucas/C. Egan/E. Zimmer (Cox)
|
|
|||
Gentle Giant Rowing Club (A) |
G. Wehrle-Scott/P. Vaughn/H. Abbey/M. White/C. Tbd (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
T. Dagle/C. Richards/L. Braim/L. Towne/L. Noonan (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
R. Carroll/E. Dade/J. Macmillen/B. Meyer/L. Gamble (Cox)
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (A) |
K. Finnegan/N. Dynan/M. Swan/A. Maker/C. Brown (Cox)
|
|
|||
Gentle Giant Rowing Club (B) |
L. Goldsmith/J. Smith/C. Corkery/C. Ahern/C. Tbd (Cox)
|
|
|||
Killer Bees Rowing Club (B) |
|
||||
Upper Valley Rowing Foundation (B) |
L. Sonder/L. Gillespie/K. Sluzenski/R. Peterie-Dzurec
|
|
|||
18 | 12:05 PM | Mens Open 2x | 8 |
||
Brandeis University Crew (A) |
G. Falk/S. Isim
|
|
|||
Maine Rowing Association (A) |
L. LeBourdais/P. LeBourdais
|
|
|||
Merrimac River Rowing Association (A) |
J. LaFreniere/R. Lynch
|
|
|||
Composite: Narragansett, Upper Valley Rowing (A) |
P. Kermond/S. Roop
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
T. Stellato/T. Braim
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (A) |
G. Finch/H. Scott
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
H. Scott/C. Wolfe
|
|
|||
Merrimac River Rowing Association (B) |
P. Wenger/J. Bernard
|
|
|||
19 | 12:05 PM | Mens Open 2- | 4 |
||
20 | 12:05 PM | Mens Jr 2x | 4 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
S. Constable/E. Pullman
|
|
|||
Great Bay Rowing (A) |
H. Chadwick/J. Clancy
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
S. Castellani/A. Loy
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B) |
J. Keefe/I. Colpoys
|
|
|||
21 | 12:05 PM | Mens Jr 2- | 3 |
||
22 | 12:20 PM | Womens Open 2x | 10 |
||
Cape Cod Rowing, Inc. (A) |
J. MARTIN/S. Rooney
|
|
|||
Great Bay Rowing (A) |
D. Lonergan/L. Potter
|
|
|||
Melbourne University Boat Club (A) |
J. Bingham/P. Whiting
|
|
|||
Merrimac River Rowing Association (A) |
G. LaFreniere/M. Beckett
|
|
|||
Composite: Narragansett, Upper Valley Rowing (A) |
T. Glover/C. Reynolds
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
C. Goodness/K. Siciliano
|
|
|||
Union Boat Club (A) |
A. Taggart/C. McCarthy
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (A) |
|
||||
Melbourne University Boat Club (B) |
A. Nicolay/P. Montgomery
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (B) |
|
||||
23 | 12:20 PM | Womens Open 2- | 1 |
||
24 | 12:20 PM | Womens Jr 2x | 8 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
V. Russo/M. Lobo
|
|
|||
Chelmsford High School (A) |
J. Eichel/E. Frazier
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
A. Ruenger/E. Barnett
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
R. Corbett/E. Hannum
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
S. Beaudry/K. Keller
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
|
||||
Community Rowing, Inc. (B) |
J. Orlov/A. Mushinski
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B) |
|
||||
25 | 12:20 PM | Womens Jr 2- | 1 |
||
26 | 12:35 PM | Mens Open 8+ | 6 |
||
27 | 1:05 PM | Womens Open 4x | 0 |
||
28 | 1:05 PM | Womens Open 4+ | 24 |
||
29 | 1:35 PM | Womens Novice 8+ | 11 |
||
30 | 1:50 PM | Womens Jr Novice 8+ | 20 |
||
31 | 2:15 PM | Mens Novice 4+ | 14 |
||
32 | 2:40 PM | Mens Jr Novice 4+ | 16 |
||
33 | 2:50 PM | Mens Jr 4+ | 25 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
|
||||
Bancroft Crew (A) |
M. Dardas/A. Robotis/Z. Bamberger/G. Loring/C. Ordway (Cox)
|
|
|||
Brewster Academy Crew (A) |
R. Ingram/J. Steensma/C. Bierwith/H. Holtz/L. Soboroff (Cox)
|
|
|||
Central Crew Club (A) |
|
||||
Concord High School Crew (A) |
F. Sheehan/W. Pellegrini/N. Carew/A. Richard/C. Roberts (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
|
||||
Lowell High School Crew (A) |
A. Gavriel/C. Nadeau/p. suero/B. Tretola/J. Rojas (Cox)
|
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
B. Ross/B. Pallant/C. Fallon/W. Caster/J. Contreras (Cox)
|
|
|||
Northfield Mount Hermon School (A) |
N. Benning/M. O'Donnell/T. Masselli/O. Monahan/S. Yates (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
R. Allen/A. Torkelson/L. Casey/L. O'Brien/G. Sullivan (Cox)
|
|
|||
The Derryfield School Crew (A) |
M. Nagel/I. Will/J. Hammer/R. Gilroy/J. Cordova (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
C. Cook/A. Nagle/H. Butler/S. Gofer/S. Serat (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
J. Buczek/R. Leddy/K. Edwards/N. Kossack/J. Saylor (Cox)
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (A) |
|
||||
Central Crew Club (B) |
|
||||
Concord High School Crew (B) |
Z. Broth/K. Collins/C. Muller/j. denoncourt/C. Guay (Cox)
|
|
|||
Northfield Mount Hermon School (B) |
A. Breau/O. Brown/W. Ross-Martin/T. Emery/W. Werblow (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B) |
M. Battle/E. Newton/P. Lafalce/J. Jameson/E. Cuomo (Cox)
|
|
|||
The Derryfield School Crew (B) |
Z. Chin/H. Burnham/G. Woolley/C. Campbell/R. Stevenson (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B) |
J. Heinlein/H. Gula/B. Blaesser/I. DeLaney/J. Charlip (Cox)
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (B) |
|
||||
Central Crew Club (C) |
|
||||
The Derryfield School Crew (C) |
F. Omer/A. Voss/J. Clarke/F. Reeser/E. Baker (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (C) |
J. nazarian/J. Sykes/a. Harwood/A. Hecker/C. Skehan (Cox)
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (C) |
|
||||
34 | 3:00 PM | Mens Jr 4x | 3 |
||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
D. Gilgallon/J. Howe/J. Thompson/M. Dwyer
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B) |
G. Kaplan/E. Graves/B. Nicholls/E. Connolly
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (C) |
I. Danforth/J. Nixon/T. Finlay/R. Hallaran
|
|
|||
35 | 3:10 PM | Mens Masters 4+ | 6 |
||
Greater Lawrence Rowing (A) |
H. Bishop/P. Bea/F. Maldari/P. Kaplan/E. Bruce (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
|
||||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
M. Stafford/F. Cressman/T. Cox/B. Haynes/D. Desaulniers (Cox)
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (A) |
C. Poole/T. Clements/A. Stockly/R. Checkoway/A. Reynolds (Cox)
|
|
|||
Melbourne University Boat Club (D) |
J. Michelmore/J. Whiting/F. Saccardo/P. van veenedaal/J. Courteney (Cox)
|
|
|||
Melbourne University Boat Club (F) |
G. Longden/P. McSweeney/T. Wood/P. Nicholson/D. England (Cox)
|
|
|||
36 | 3:20 PM | Womens Jr 8+ | 32 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
E. Seibring/E. Casey/C. Friedman/J. Collins/J. Carney/R. Dillon/D. Diggins/S. Kranz/H. Pratt (Cox)
|
|
|||
Central Crew Club (A) |
R. A/R. B/R. C/R. D/R. E/R. F/R. G/R. H/A. Cox (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
A. Ruenger/V. Zahopoulos/S. Hart/C. Madden/E. Tadiri/M. Cosgrove/R. Taylor-Burns/S. DeSantis/J. Wong (Cox)
|
|
|||
Concord High School Crew (A) |
|
||||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
R. Corbett/Z. Zimmerman/J. Adam/E. Pengeroth/E. Hannum/S. Masucci/C. Guinee/M. Koufagazos/T. Benson (Cox)
|
|
|||
Great Bay Rowing (A) |
L. Coryea/T. Shannon/E. Beliveau/H. Buntrock/A. Cardoni/D. Wilson/N. Schmidt/Y. McQueeney/H. Segil (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
S. Conway/T. Gugger/C. Wood/F. Reyes/K. Miele/S. Papa/L. Buhrer/K. Wilson/S. Ekman (Cox)
|
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
M. McMahon/H. Flynn/E. Dow/L. Gim/M. Chrupcala/P. DiPrete/A. Prescott/A. Keightley/J. Contreras (Cox)
|
|
|||
Newton Country Day School (A) |
C. Vickers/E. Greene/K. Ryan/C. Brennan/C. Okoye/J. Coombs/M. Supple/M. Flores/B. Seiler (Cox)
|
|
|||
Northfield Mount Hermon School (A) |
E. MacLean/N. Hefner/A. Guay/K. Toomre/M. Allan/L. Ladd/E. Gillig/A. Carr/L. Philbrick (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
|
||||
Shrewsbury High School Crew (A) |
E. Franger/H. Stahl/S. Moriarty/P. Ermilio/J. Sex/J. Johnson/M. Peltier/E. Waters/J. Richard (Cox)
|
|
|||
St. Mary Academy- Bay View (A) |
C. Robin/D. Riggin/K. Trautman/E. O'Connell/H. Pare/J. Calise/C. Abram/M. Flanagan/N. Karwashan (Cox)
|
|
|||
The Derryfield School Crew (A) |
|
||||
The Winsor School (A) |
L. Ferrara/L. Afeyan/A. Kennedy/M. Sovie/V. Simmons/C. Walsh/A. Lu/E. Collins/K. Traquina (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
K. Wagner/C. Chappell/M. Cox/A. Vitagliano/E. Becker/P. Edwards/E. Hunt/E. Perry/R. Regent (Cox)
|
|
|||
Worcester Public High Schools (A) |
A. Milewski/D. Naylor/M. Gallagher-Gould/S. Borenstein/K. Burnett/K. Buch/S. Arbetter/M. Bushey/G. Kruczynski (Cox)
|
|
|||
Central Crew Club (B) |
A. Rower/B. Rower/C. Rower/D. Rower/E. Rower/F. Rower/G. Rower/H. Rower/B. Cox (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
A. Howell/A. Swei/L. Perekrests/H. Musgrove/O. Lukacic/B. Sharon/K. Stewart/H. Chavez/S. Gotwals (Cox)
|
|
|||
Concord High School Crew (B) |
|
||||
Newton Country Day School (B) |
M. Murray/K. Schneeberger/M. Carroll/C. Fisher/E. Foley/Y. Hayre/M. Jreige/C. Power/K. O'Kelly-Lynch (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B) |
|
||||
Shrewsbury High School Crew (B) |
J. Dell'Olio/T. Flint/K. Gallagher/C. Fallon/S. McNally/E. Ford/A. Carter/E. Howland/V. Gabriele (Cox)
|
|
|||
St. Mary Academy- Bay View (B) |
J. Risica/V. Ghazarian/E. Hodess/J. Sciacca/H. Fitzpatrick/E. Hanlon/J. Silvia/L. Sanford/N. Karwashan (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B) |
M. Galang/E. Mead/S. Kolovson/K. Robb/A. Cohen/B. Chinman/M. Miller/H. BRIGHAM/R. Goldberg (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (C) |
K. Wang/M. McCabe/Z. Deneen/G. Lehman/J. Borges/A. Pfoor/D. Anderson/R. Sinsheimer (Cox)
|
|
|||
Concord High School Crew (C) |
|
||||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (C) |
|
||||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (C) |
C. bolivar/M. Gold/J. Lavenson/J. Duffy/S. Kaye/B. Mele/S. Gillooly/G. Murphy/G. Parker (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (D) |
J. Orlov/E. Barnett/M. Ciocca/E. Barrett/C. Whitney/A. Mushinski/T. McCormick/M. Johnson/A. Nagle (Cox)
|
|
|||
Concord High School Crew (D) |
|
||||
Community Rowing, Inc. (E) |
L. Carbeck/M. Garrity/M. Fendrock/E. Corcoran/E. Cetlin/L. Kennedy/E. Geremia/M. Florentino/N. Salzman (Cox)
|
|
|||
37 | 4:00 PM | Womens Masters 8+ | 7 |
||
Cape Cod Rowing, Inc. (A) |
D. Wolsieffer/p. blackwell/S. Boudreau/L. Vecchione/J. MARTIN/S. Rooney/L. Larson/S. Kingston
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
K. Rodgers/E. McKenna/R. Morss/J. Hochschild/A. Eggleston/M. Rogers/K. Lepage/C. Cox (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
M. Merritt/J. Williams-Vale/J. Walker-Bourland/M. Stiglin/A. Niang/J. Gardner/M. Miller/C. Mannix/E. Miceli (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
K. Felton/V. Platzer/C. Levey/S. Stevenson/J. Guyer/A. Spires/G. Woolford/L. Doucett/E. Minzner (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
K. Siciliano/J. Pawlick/L. Barry/C. Goodness/H. Owen-West/C. Holland/P. HasBrouck/D. Barnes/S. Stomieroski (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
R. Carroll/E. Dade/J. Macmillen/B. Meyer/D. Carey/A. Bracken/P. Kopar/J. Hayes/C. Vieten (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (B) |
L. Sonder/J. Filkins/K. Sluzenski/C. Boghosian/L. Leatherwood/K. Harvard/M. Laskaris/K. Laine/E. Kaufman (Cox)
|
|
|||
38 | 4:05 PM | Womens Open 8+ | 9 |
||
39 | 4:20 PM | Mens Open 4x | 3 |
||
Merrimac River Rowing Association (A) |
J. Bernard/B. Lynch/P. Wenger/J. La Freniere
|
|
|||
Composite: Narragansett, Upper Valley Rowing (A) |
P. Kermond/S. Roop/C. Reynolds/T. Glover
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
|
||||
40 | 4:35 PM | Mens Open 4+ | 24 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change