Central Youth Rowing Championships

  • May 8, 2010 To May 9, 2010
  • sprint
  • Downtown
  • Oklahoma City, OK (USA)
  • Hosted By Chesapeake Boathouse
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 8, 2010
1 1:30 PM Mens Varsity 2x
14
2 1:40 PM Womens Varsity 1x
14
3 1:50 PM Mens Novice 4x
10
4 2:00 PM Womens Novice 8+
8
5 2:10 PM Mens Jr B 1x
13
6 2:20 PM Womens Varsity 2-
12
7 2:30 PM Womens Ltwt 2x
8
8 2:40 PM Mens Ltwt 4+
6
9 2:50 PM Mens Varsity 4x
10
    Episcopal School of Dallas (A)
W. Meier/N. Reimold/A. Boonyachai/J. Wood
 
    Mile High Rowing Club (A)
A. Palmquist/A. Sweeney/A. Wiggin/T. Da Cruz
 
    OKC Riversport (A)
C. Hardin/N. Hardin/M. Craig/J. Nguyen
 
    St. Mark's School of Texas (A)
Z. Cobb/R. Pruser/C. Kim/N. Whitlow
 
    Texas Rowing Center (A)
R. Woodfin/L. Alexander/G. Lantta/K. Hale
 
    Tulsa Rowing Club (A)
J. Carmichael/S. Bourdeau/M. Fuller/L. Gilstrap
 
    Episcopal School of Dallas (B)
N. Laba/R. Nelson/D. Schluckebier/S. Reddell
 
    St. Mark's School of Texas (B)
J. Juster/T. Duffy/R. Toto/K. Stokes
 
    Texas Rowing Center (B)
S. Dietche/D. Wagley-Cummings/P. Crown/B. Brown-Graves
 
    Tulsa Rowing Club (B)
E. Klammer/N. Klammer/R. Carroll/A. Smith
 
10 3:00 PM Womens Ltwt 8+
2
11 3:10 PM Mens Novice 4+
12
12 3:20 PM Womens Novice 2x
15
13 3:30 PM Womens Varsity 4+
12
14 3:40 PM Mens Varsity 8+
6
Sunday Sunday May 9
15 10:40 AM Womens Varsity 2x
15
16 10:50 AM Mens Varsity 1x
17
17 11:00 AM Womens Novice 4x
16
18 11:10 AM Mens Novice 8+
4
19 11:20 AM Womens Jr B 1x
10
20 11:30 AM Mens Varsity 2-
7
21 11:40 AM Mens Ltwt 2x
16
    Austin Rowing Club (A)
A. Martens/P. Johnson
 
    Cambridge Crew (A)
P. Smithey/C. Nelson
 
    Colorado Jr. Crew (A)
I. Scheuerrnan/J. Casarrubias
 
    Episcopal School of Dallas (A)
W. Meier/J. Wood
 
    Kansas City Rowing Club (A)
K. McNamara/N. Massey
 
    OKC Riversport (A)
J. Hogsett/S. Lee
 
    St. Mark's School of Texas (A)
N. Whitlow/K. Stokes
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Koppell/G. Lantta
 
    Tulsa Rowing Club (A)
B. Gehres/M. Fuller
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
D. Graham/A. Vanderford
 
    Episcopal School of Dallas (B)
N. Laba/D. Schluckebier
 
    OKC Riversport (B)
C. Hardin/N. Hardin
 
    Texas Rowing Center (B)
J. Dunne/J. Dunne
 
    OKC Riversport (C)
A. McKinnis/J. Nguyen
 
    Texas Rowing Center (C)
J. Holle/A. Siegel
 
    Texas Rowing Center (D)
B. Taniguchi/N. Minor
 
22 11:50 AM Womens Ltwt 4+
5
23 12:00 PM Womens Varsity 4x
14
24 12:10 PM Mens Ltwt 8+
4
25 12:20 PM Womens Novice 4+
7
26 12:30 PM Mens Novice 2x
19
27 12:40 PM Mens Varsity 4+
12
28 12:50 PM Womens Varsity 8+
6
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change