USRowing Youth National Championship

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 11, 2010
1 Womens Youth 1x
20
    Unaffiliated (USA) (..)
J. Andrews
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Holley
 
    Council Rock High School South (A)
J. Roloff
 
    GMS Rowing Center (A)
M. Maydan
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
M. O'Hanlon
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
V. Meireles
 
    Mile High Rowing Club (A)
M. Lips
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
S. Willoughby
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Dobrowolski
 
    Ranney School (A)
M. Rennie
 
    Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A)
C. McClatchy
 
    San Diego Rowing Club (A)
E. Ballard
 
    South Jersey Rowing Club (A)
A. Koontz
 
    Steel City Rowing Club (A)
D. Kurkjian
 
    Tampa Training Center (A)
T. Burdge
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
S. Heywood
 
    Texas Rowing Center (A)
M. Stinson
 
    The Academy of the Holy Names Rowing Club, Inc. (A)
K. DeHaven
 
    The Ursuline School (A)
A. DaLoia-Moore
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
B. Baustian
 
2 Mens Youth 1x
22
3 Womens Ltwt Youth 2x
20
4 Womens Youth 2x
22
5 Mens Ltwt Youth 2x
21
    Conestoga Crew Club (A)
M. Needles/N. Nalbone
 
    Detroit Boat Club Crew (A)
J. Allen/A. Fildes
 
    GMS Rowing Center (A)
G. Burke/S. Rouse
 
    Hawken School (A)
B. Whitehead/G. Whitehead
 
    Kansas City Rowing Club (A)
K. McNamara/N. Massey
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
M. Bresciano/R. Kessler
 
    Lake Union Crew (A)
N. Pihl/C. Wales
 
    Long Beach Junior Crew (A)
M. McGlynn/G. Hawkins
 
    Malvern Preparatory School (A)
B. Doughty/D. Schwarz
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
E. Davila/S. Mainegra
 
    Narragansett Boat Club (A)
D. Clark/R. Wagner
 
    New Canaan High School Crew (A)
A. Campbell/A. Buckenheimer
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Smith/M. Geiduschek
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Lampkin/J. Mihm
 
    Southgate Anderson High School (A)
J. Trzeciak/C. Brown
 
    Texas Rowing Center (A)
J. Dunne/G. Koppell
 
    Triangle Rowing Club (A)
W. Thompson/B. Giles
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
B. Eastes/D. Mudge
 
    Warwick High School (A)
J. Balsamo/D. Hartwick
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
C. Tinsman/D. Varilek
 
    Malvern Preparatory School (B)
P. Allen/J. Gonzalez
 
6 Mens Youth 2x
20
7 Womens Youth 2-
13
8 Mens Youth 2-
18
9 Womens Youth 4x
23
10 Mens Youth 4x
16
11 Womens Ltwt Youth 8+
20
12 Womens Youth 4+
25
13 Mens Ltwt Youth 4+
18
14 Mens Youth 4+
18
15 Womens Ltwt Youth 4+
20
16 Mens Ltwt Youth 8+
21
17 Womens Youth 8+
20
18 Mens Youth 8+
24
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change