USRowing Youth National Championship
- Jun 11, 2010 To Jun 13, 2010
- sprint
- East Fork State Park
- Cincinnati, OH (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2016 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, June 11, 2010 | |||||
1 | Womens Youth 1x | 20 |
|||
Unaffiliated (USA) (..) |
J. Andrews
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
M. Holley
|
|
|||
Council Rock High School South (A) |
J. Roloff
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
M. Maydan
|
|
|||
Marina Aquatic Center Junior Rowing (A) |
M. O'Hanlon
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
V. Meireles
|
|
|||
Mile High Rowing Club (A) |
M. Lips
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
S. Willoughby
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
M. Dobrowolski
|
|
|||
Ranney School (A) |
M. Rennie
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
C. McClatchy
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
E. Ballard
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
A. Koontz
|
|
|||
Steel City Rowing Club (A) |
D. Kurkjian
|
|
|||
Tampa Training Center (A) |
T. Burdge
|
|
|||
Tempe Junior Crew, Inc. (A) |
S. Heywood
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
M. Stinson
|
|
|||
The Academy of the Holy Names Rowing Club, Inc. (A) |
K. DeHaven
|
|
|||
The Ursuline School (A) |
A. DaLoia-Moore
|
|
|||
Y Quad Cities Rowing (A) |
B. Baustian
|
|
|||
2 | Mens Youth 1x | 22 |
|||
Unaffiliated (USA) (..) |
E. Centala
|
|
|||
Chattanooga Rowing (A) |
D. Hall
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
M. Tucker
|
|
|||
Lake Union Crew (A) |
M. Wales
|
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
A. Weiss
|
|
|||
New Canaan High School Crew (A) |
A. Campbell
|
|
|||
Newport Aquatic Center (A) |
N. Beyrooty
|
|
|||
North Cascades Crew (A) |
C. Andrews
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A) |
C. Reinke
|
|
|||
Palo Alto Rowing Club (A) |
P. Dvorak
|
|
|||
Ranney School (A) |
C. Slater
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
W. Doss
|
|
|||
Rocket City Rowing Crew, Inc. (A) |
C. Della Silva
|
|
|||
Steel City Rowing Club (A) |
M. Maddamma
|
|
|||
Tampa Training Center (A) |
H. Kappel
|
|
|||
Tempe Junior Crew, Inc. (A) |
Z. Dale
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
R. Woodfin
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
S. Rogers
|
|
|||
V-Sculls (A) |
C. West
|
|
|||
Y Quad Cities Rowing (A) |
S. Tinsman
|
|
|||
New Canaan High School Crew (B) |
C. Campbell
|
|
|||
Steel City Rowing Club (B) |
P. DelBarba
|
|
|||
3 | Womens Ltwt Youth 2x | 20 |
|||
4 | Womens Youth 2x | 22 |
|||
5 | Mens Ltwt Youth 2x | 21 |
|||
6 | Mens Youth 2x | 20 |
|||
7 | Womens Youth 2- | 13 |
|||
8 | Mens Youth 2- | 18 |
|||
9 | Womens Youth 4x | 23 |
|||
10 | Mens Youth 4x | 16 |
|||
11 | Womens Ltwt Youth 8+ | 20 |
|||
12 | Womens Youth 4+ | 25 |
|||
13 | Mens Ltwt Youth 4+ | 18 |
|||
14 | Mens Youth 4+ | 18 |
|||
15 | Womens Ltwt Youth 4+ | 20 |
|||
16 | Mens Ltwt Youth 8+ | 21 |
|||
17 | Womens Youth 8+ | 20 |
|||
18 | Mens Youth 8+ | 24 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change