USRowing Club National Championships

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, July 17, 2010
1 Mens Intermediate 8+
18
2 Womens Intermediate 4x
14
    Unaffiliated (USA) (..)
K. Dehaven/H. Yoest/E. Youngling/V. Miereles
 
    Canada-CanAmMex (A)
K. Proznick/C. Vanelli/A. Gill/K. Jackson
 
    Kansas City Rowing Club (A)
E. Fulop/E. Boxberger/L. Martin/M. Doyle
 
    New York Athletic Club (A)
B. Griswold/K. Coulter/C. McClintock/M. Carmody
 
    OKC Riversport (A)
K. Schiro/M. George/J. Lawson/E. Manovich
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
A. Couwenhoven/S. Warren/M. Helen Reick/K. Burke
 
    San Diego Rowing Club (A)
E. Ballard/K. Gadalla/H. Saddler/C. Staff
 
    South Jersey Rowing Club (A)
K. Yannes/C. Bogan/J. Ruane/A. Villa
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
E. Van Fossen/E. Karpinski/K. McKeen/B. Bauer
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
C. Costello/S. Knudsen/A. Nelson/S. Tenpas
 
    Vesper Boat Club (A)
C. Campbell/F. Lauritano/M. Webster/E. Bennett
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
G. Zarate de Macedo/M. Hamrick/H. Becz/A. Stafford
 
    Vesper Boat Club (B)
E. McCormick/D. Hanehman/M. Weber/D. Mitchell
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
L. Lapointe/A. Kendall/K. Coons/V. Greco
 
3 Womens Junior B 1x
36
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
5
5 Mens Junior A 4x
21
    Canada-CanAmMex (A)
R. Chabot/M. Thornton/J. Dart/T. Young
 
    Canauhtli Rowing Club (A)
D. Morales/J. Valderrama/C. Nilsen/E. Trueba
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Van Dyck/A. Ladd/J. Piccirilli/T. Casals
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Samul/A. Fildes/Z. VonSeeger/J. Blanzy
 
    Fedemex (A)
M. Curiel/L. Joel/L. García/D. Fonseca
 
    Kansas City Rowing Club (A)
K. McNamara/J. Sinclair/J. Anderson/N. Massey
 
    London Rowing Club (ON) (A)
C. Davis/M. Bednarek/D. Zambon/N. Vantfoort
 
    Maritime Rowing Club (A)
H. Franco/S. Yanoff/M. Squitieri/R. Hanavan
 
    Philadelphia Sculling Club (A)
A. Ramsey/N. Colgan/M. Trebilcock/M. Doolittle
 
    Potomac Boat Club (A)
P. Lacey/N. Al-Naji/R. Rasmussen/J. Hanlon
 
    RowPittsburgh (A)
A. Kleijn/A. Keiser/Z. Petronic/S. Genise
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Malec/R. Shimizu/M. Masperi/R. Wallace
 
    South Jersey Rowing Club (A)
K. Console/J. Hambry/D. Setzer/M. Glace
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
A. Frigo/J. Heinrich/M. Schumaker/W. Wong
 
    USR Development Camp - Atlanta Rowing Club (A)
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
D. Varilek/K. Trahan/C. Tinsman/J. Tinsman
 
    Community Rowing, Inc. (B)
E. Stockwood/J. Mallen/C. White/D. Neilson
 
    Detroit Boat Club (B)
J. Sullivan/C. Mott/A. Fuller/E. Dillard
 
    Potomac Boat Club (B)
E. Meade/W. Richhart/T. Myers/G. Gellatly
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
A. Vogt/N. Bortells/C. Babinec/B. Clark
 
    Potomac Boat Club (C)
A. Casey/D. Thom/B. Vihstadt/P. Bates
 
6 Womens Junior A 8+
17
7 Mens Senior 1x
30
8 Womens Senior 2-
10
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
11
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
16
11 Mens Junior A 4+
28
12 Womens Junior A 2x
36
    Unaffiliated (USA) (..)
A. Appelhanz/S. Piner
 
    Boston Sculling (A)
E. McBride/G. Guarino
 
    Cincinnati Country Day School Rowing Team (A)
L. Fleischmann/J. Jeelani
 
    Community Rowing, Inc. (A)
H. Yudelman/M. Holley
 
    Detroit Boat Club (A)
A. DeClercq/L. Maher
 
    Fedemex (A)
V. Andrea/E. Rodriguez
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
S. Stafford/J. Thein
 
    Kansas City Rowing Club (A)
B. Royle/L. Miller
 
    Maritime Rowing Club (A)
S. Winsch/M. Bess
 
    McGann Mercy High School (A)
L. Woodhull/R. Girard
 
    Sagamore Rowing Association (A)
E. Browning/N. Vascotto
 
    San Diego Rowing Club (A)
H. Saddler/E. Ballard
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Howard/G. Pinter
 
    South Jersey Rowing Club (A)
M. Bailey/V. King
 
    Steel City Rowing Club (A)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
L. Maguire/E. Linnemanstons
 
    Thompson Boat Center (A)
A. Wamstead/N. Nicely
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
B. Baustian/K. Whiteman
 
    Boston Sculling (B)
J. Hollingsworth/E. Welles-Gertz
 
    Community Rowing, Inc. (B)
L. Perekrests/K. Gilliland
 
    Greater Dayton Rowing Association (B)
L. Tharp/A. Simpkins
 
    Kansas City Rowing Club (B)
E. Fulop/H. Morgan
 
    South Jersey Rowing Club (B)
R. Barron/M. Walker
 
    Steel City Rowing Club (B)
 
    The Milwaukee Rowing Club (B)
S. Tenpas/C. Costello
 
    Boston Sculling (C)
E. Parker/E. Collins
 
    Community Rowing, Inc. (C)
S. Hart/E. MacLean
 
    Greater Dayton Rowing Association (C)
A. Trick/C. Korte
 
    South Jersey Rowing Club (C)
A. Kime/J. Durkin
 
    Steel City Rowing Club (C)
 
    Boston Sculling (D)
K. Keller/B. Scott
 
    Community Rowing, Inc. (D)
M. Fendrock/C. Candland
 
    Steel City Rowing Club (D)
 
    Boston Sculling (E)
M. Sovie/A. Kennedy
 
    Community Rowing, Inc. (E)
A. Redgrave/M. Willis-Jackson
 
    Steel City Rowing Club (E)
 
13 Mens Senior 4+
15
14 Womens Senior 2x
11
15 Mens Intermediate 2x
24
16 Womens Intermediate 4+
18
17 Mens Senior Ltwt 2x
7
18 Womens Senior Ltwt 4+
4
19 Mens Junior B 2x
20
20 Womens Junior B 4+
13
21 Mens Intermediate 2-
31
22 Womens Intermediate 1x
36
23 Mens Senior Ltwt 2-
1
24 Womens Senior Ltwt 1x
11
25 Mens Junior B 8+
6
26 Womens Junior B 4x
12
27 Mens Intermediate Ltwt 1x
27
    Unaffiliated (USA) (..)
J. Swinford
 
    Canada-CanAmMex (A)
A. Blackhall
 
    Detroit Boat Club (A)
A. Fildes
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
J. Mercuri
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
D. Runyan
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
J. Rivero
 
    Kansas City Rowing Club (A)
K. McNamara
 
    Malta Boat Club (A)
T. Nase
 
    Miami Rowing Club (A)
J. Arellano, Jr.
 
    Newport Aquatic Center (A)
N. D'Antoni
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
B. Sharp
 
    Occoquan Boat Club (A)
A. Walters
 
    Pocock Rowing Center (A)
W. North
 
    South Jersey Rowing Club (A)
D. McArdle
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
A. Frigo
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
H. McAdam
 
    USR Development Camp - Atlanta Rowing Club (A)
S. Gibel
 
    Canada-CanAmMex (B)
M. Fournier
 
    Detroit Boat Club (B)
J. Sullivan
 
    Greater Dayton Rowing Association (B)
A. Chapman
 
    Kansas City Rowing Club (B)
N. Massey
 
    The Milwaukee Rowing Club (B)
M. Schumaker
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
P. Garberson
 
    USR Development Camp - Atlanta Rowing Club (B)
J. Black
 
    The Milwaukee Rowing Club (C)
W. Wong
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (C)
G. Dupont
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (D)
B. O'Laughlin
 
28 Womens Intermediate Ltwt 2-
7
29 Mens Junior A 1x
35
    Unaffiliated (USA) (..)
D. Luebbe
 
    Clermont High School Crew (A)
C. Smith
 
    Culver Academies (A)
T. Weaser
 
    Fedemex (A)
E. Villalon
 
    Greenwich Crew (A)
A. Buck
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
N. Kallmyer
 
    Kansas City Rowing Club (A)
J. Sinclair
 
    Maritime Rowing Club (A)
A. Roski
 
    Narragansett Boat Club (A)
A. Weiss
 
    Philadelphia Sculling Club (A)
A. Ramsey
 
    Potomac Boat Club (A)
P. Lacey
 
    Sagamore Rowing Association (A)
R. Pavelka
 
    Sarasota Crew (A)
M. Sobotka
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Shimizu
 
    South Jersey Rowing Club (A)
N. Hoell
 
    Steel City Rowing Club (A)
M. Maddamma
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
A. Frigo
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
D. Varilek
 
    Clermont High School Crew (B)
H. Engel
 
    Fedemex (B)
M. Curiel
 
    Maritime Rowing Club (B)
C. Hill
 
    Philadelphia Sculling Club (B)
M. Trebilcock
 
    Sarasota Crew (B)
T. Taaffe
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
M. Malec
 
    Steel City Rowing Club (B)
P. DelBarba
 
    The Milwaukee Rowing Club (B)
J. Heinrich
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
K. Trahan
 
    Sarasota Crew (C)
E. Palermo
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
A. Vogt
 
    The Milwaukee Rowing Club (C)
M. Schumaker
 
    Sarasota Crew (D)
O. Jennings
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
B. Clark
 
    The Milwaukee Rowing Club (D)
W. Wong
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (E)
R. Wallace
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (F)
N. Bortells
 
30 Womens Junior A 2-
17
31 Mens Senior 4x
5
32 Womens Senior 8+
6
33 Mens Senior 4-
11
34 Mens Junior A 2-
24
35 Womens Junior A 1x
36
36 Womens Senior 4-
8
37 Mens Intermediate Ltwt 8+
5
Sunday, July 18, 2010
38 Womens Intermediate ltwt 4x
6
39 Mens Junior A 8+
20
40 Womens Junior A 4x
21
    Boston Sculling (A)
E. McBride/G. Guarino/S. Shipton/E. Welles-Gertz
 
    Canada-CanAmMex (A)
K. Proznick/C. Vanelli/A. Gill/K. Jackson
 
    Community Rowing, Inc. (A)
H. Yudelman/R. Taylor-Burns/A. Redgrave/M. Fendrock
 
    Fedemex (A)
R. Leal/A. Flores/E. Rodriguez/V. Andrea
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
S. Stafford/J. Thein/C. Korte/A. Simpkins
 
    Kansas City Rowing Club (A)
E. Fulop/H. Morgan/L. Miller/B. Royle
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Staff/H. Saddler/K. Gadalla/E. Ballard
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
N. Lomas/B. Ferrara/S. Smolka/K. Taylor
 
    South Jersey Rowing Club (A)
M. Bailey/A. O'Malley/A. Kime/V. King
 
    Steel City Rowing Club (A)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
A. Matel/B. Achs/A. Marks/A. Nelson
 
    USR Development Camp - Atlanta Rowing Club (A)
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
B. Baustian/E. Sharis/C. Heiderscheit/K. Whiteman
 
    Boston Sculling (B)
J. Hollingsworth/E. Collins/B. Scott/E. Parker
 
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Holley/L. Perekrests/K. Gilliland/S. Hart
 
    Greater Dayton Rowing Association (B)
M. O'Brien/A. Trick/L. Tharp/K. Short
 
    Maritime Rowing Club (B)
O. Bordelon/S. Liffmann/L. Gorman/K. Stevenson
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
A. Harris/M. Howard/S. Frear/G. Pinter
 
    South Jersey Rowing Club (B)
N. Kloss/R. Barron/M. Walker/J. Durkin
 
    Steel City Rowing Club (B)
E. Schauf/A. Simmons/K. Dugan/R. Hollern
 
    Community Rowing, Inc. (C)
V. Ryan/A. Swei/A. Swei/M. Willis-Jackson
 
41 Mens Senior 2-
30
42 Womens Senior 1x
13
43 Mens Intermediate 4x
13
44 Womens Intermediate 8+
15
45 Mens Junior B 1x
20
46 Mens Intermediate 4+
25
47 Womens Intermediate 2x
33
    Unaffiliated (USA) (..)
K. Dehaven/H. Yoest
 
    Unaffiliated (USA) (..)
E. Youngling/V. Miereles
 
    Canada-CanAmMex (A)
K. Gleadow/K. Proznick
 
    Detroit Boat Club (A)
A. DeClercq/L. Maher
 
    Kansas City Rowing Club (A)
E. Boxberger/M. Doyle
 
    Minnesota Women's Development Camp (A)
C. Drozynski/A. Fast
 
    OKC Riversport (A)
K. Schiro/M. George
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
A. Couwenhoven/S. Warren
 
    RowPittsburgh (A)
K. Gilmour/L. Vespoli
 
    San Diego Rowing Club (A)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
H. Brooks/A. Brooks
 
    Steel City Rowing Club (A)
D. Kurkjian/J. Moore
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
E. Van Fossen/B. Bauer
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
K. McFetridge/N. Wagner
 
    USR Development Camp- Boston (A)
M. Pearson/E. Crump
 
    Vesper Boat Club (A)
E. Theys/V. Opitz
 
    Canada-CanAmMex (B)
C. Vanelli/K. Jackson
 
    Minnesota Women's Development Camp (B)
M. Grunseth/K. Ladell
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
M. Helen Reick/K. Burke
 
    South Jersey Rowing Club (B)
K. DiCiurcio/N. Martines
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (B)
E. Karpinski/K. McKeen
 
    USR Development Camp- Boston (B)
C. Kuehnel/K. Everett
 
    Vesper Boat Club (B)
H. Andrus/M. McAuliffe
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
A. Kendall/G. Kubik
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (C)
M. Rennie/K. Rosoff
 
    USR Development Camp- Boston (C)
M. Leineweber/E. Lobkowicz
 
    Vesper Boat Club (C)
D. Hanehman/D. Mitchell
 
    Penn A.C. Rowing Association (D)
M. Hamrick/G. Zarate de Macedo
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (D)
A. Kwiecinski/S. Flaster
 
    USR Development Camp- Boston (D)
S. Fowle/E. Bower
 
    Vesper Boat Club (D)
L. Keyser/N. Ritchie
 
    USR Development Camp- Boston (E)
S. Nute/R. Neschke
 
    USR Development Camp- Boston (F)
M. Dow/A. Smith
 
48 Mens Senior Ltwt 4+
5
49 Womens Senior Ltwt 2x
4
50 Mens Junior B 4+
15
51 Womens Junior B 2x
27
52 Mens Intermediate Ltwt 2x
13
    Canada-CanAmMex (A)
C. McCleary/M. Fournier
 
    Kansas City Rowing Club (A)
K. McNamara/N. Massey
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
 
    Malta Boat Club (A)
A. Traubert/C. Roberts
 
    New York Athletic Club (A)
J. Gautreau/A. Haight
 
    Newport Aquatic Center (A)
R. Kew/N. D'Antoni
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Scribner/J. Devlin
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
W. RItter/B. Clark
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
W. Wong/M. Schumaker
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
G. Dupont/P. Garberson
 
    Malta Boat Club (B)
J. O'Mara/S. travers
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
J. Gatti/D. Ansel
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (C)
J. White/B. O'Laughlin
 
53 Womens Intermediate Ltwt 4+
9
54 Mens Junior A 2x
36
    Clermont High School Crew (A)
C. Smith/G. Farison
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Fliss/Z. Goodman
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Samul/A. Fildes
 
    Fedemex (A)
E. Villalon/D. Fonseca
 
    GMS Rowing Center (A)
G. Burke/S. Rouse
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
M. Patterson/J. Werenskjold
 
    Kansas City Rowing Club (A)
J. Sinclair/J. Anderson
 
    Maritime Rowing Club (A)
A. Roski/C. Hill
 
    Narragansett Boat Club (A)
R. Wagner/A. Weiss
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
P. Samra/A. Nunziato
 
    Philadelphia Sculling Club (A)
A. Ramsey/N. Colgan
 
    Potomac Boat Club (A)
N. Al-Naji/R. Rasmussen
 
    RowPittsburgh (A)
A. Keiser/A. Kleijn
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Malec/R. Shimizu
 
    South Jersey Rowing Club (A)
K. Console/M. Glace
 
    Southeast Juniors (A)
R. Ellis/J. Shim
 
    Steel City Rowing Club (A)
M. Maddamma/P. DelBarba
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
J. Heinrich/A. Frigo
 
    USR Development Camp - Atlanta Rowing Club (A)
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
K. Trahan/D. Varilek
 
    Detroit Boat Club (B)
Z. VonSeeger/A. Fuller
 
    Fedemex (B)
J. Lopez/L. García
 
    Philadelphia Sculling Club (B)
M. Trebilcock/J. Olson
 
    Potomac Boat Club (B)
P. Lacey/J. Hanlon
 
    RowPittsburgh (B)
S. Genise/Z. Petronic
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
R. Wallace/A. Vogt
 
    USR Development Camp - Atlanta Rowing Club (B)
 
    Detroit Boat Club (C)
J. Blanzy/C. Mott
 
    Potomac Boat Club (C)
E. Meade/G. Gellatly
 
    RowPittsburgh (C)
A. Kirkland/R. Kuntz
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
N. Bortells/C. Babinec
 
    South Jersey Rowing Club (C)
J. Hambry/D. Setzer
 
    Detroit Boat Club (D)
Z. Weise/E. Dillard
 
    Potomac Boat Club (D)
W. Richhart/T. Myers
 
    Potomac Boat Club (E)
A. Casey/P. Bates
 
    Potomac Boat Club (F)
D. Thom/B. Vihstadt
 
55 Womens Junior A 4+
28
    Canada-CanAmMex (A)
A. Kawalek/R. Webber/M. Aylard/M. Watson/S. Pitre (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Livingston/S. Maybank/J. Stockwood/K. Fanikos/E. Driscoll (Cox)
 
    Fedemex (A)
K. Reza/P. Ramirez/R. Haniel/F. Villanueva/R. Leal (Cox)
 
    Kansas City Rowing Club (A)
M. Doyle/H. Morgan/L. Miller/B. Royle/L. Martin (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
E. Browning/M. Clarke/A. Margherio/E. Henry/V. Brodie (Cox)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
A. O'Malley/A. Kime/M. Bailey/J. Durkin/K. Heffron (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
A. Bauer/L. Brown/S. Kurzu/K. Welch/I. Goldman (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
E. Bott/L. Maguire/S. Jonas/C. Costello/M. Creighton (Cox)
 
    Thompson Boat Center (A)
N. Nicely/K. O'Conor/A. Wamstead/C. Warren/M. Sandza (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
M. Torrence/N. Holman/L. Rivoir/A. Hockenberry/M. Thomasmeyer (Cox)
 
    West Side Rowing Club (A)
R. Hirschbeck/S. Green/B. Knaszak/A. Truesdell/A. Giancola (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
A. Ruenger/R. Swetz/M. Ciocca/H. Yudelman/M. Hanrahan (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
N. Berger/M. Flit/T. Parker/B. Dendler/A. Livingston (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (B)
E. Linnemanstons/S. Tenpas/A. Nelson/S. Lueken/C. Karaskiewicz (Cox)
 
    Thompson Boat Center (B)
E. Orrick/K. Gibson/S. Cameron/E. Racine/E. Parker (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
L. Graf/R. Doefler/K. Garrity/A. Yobbi/A. So (Cox)
 
    West Side Rowing Club (B)
A. Rabin/K. Koscielniak/B. Reinecke/O. Gioulekas/E. Glasgow (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
L. Luo/v. Zahopoulos/V. Simmons/K. Ernst/H. Miller (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
V. Hetman/M. Bilder/M. Thomas/M. Piette/Z. Lynch (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (C)
S. Knudsen/B. Achs/A. Matel/A. Marks/A. Leach (Cox)
 
    Thompson Boat Center (C)
G. Mulligan/H. Dark/R. Lichtenfels/B. Bradley/I. Bilotta (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
S. Murphy/E. McCormack/R. Ostrover/D. Guzman-Buchness/E. Bazilian (Cox)
 
    Southeast Juniors (D)
M. Neveu/L. Rader/R. George/K. Bertrand/L. Johnson (Cox)
 
    Thompson Boat Center (D)
C. Moshfegh/C. Meade/V. Geithman/A. Gradzka/C. Dorrigan (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
J. Orlov/A. Mushinski/2. E/B. E/C. E (Cox)
 
    Southeast Juniors (E)
J. Lambert/R. Robles/R. Haight/M. Bishop/Z. Lynch (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
S. F/T. F/T. F/B. F/H. Pratt (Cox)
 
56 Mens Senior 2x
11
57 Womens Senior 4+
8
58 Mens Intermediate Ltwt 2-
9
59 Womens Intermediate Ltwt 1x
22
60 Mens Senior 8+
10
61 Womens Senior 4x
3
62 Mens Intermediate 1x
36
63 Womens Intermediate 2-
19
64 Mens Senior Ltwt 1x
11
65 Womens Senior Ltwt 2-
5
66 Mens Junior B 4x
7
67 Womens Junior B 8+
4
68 Mens Senior Ltwt 8+
2
69 Mens Senior Ltwt 4x
1
70 Womens Open 1x - Dash
10
71 Mens Open 1x - Dash
17
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change