USRowing Masters National Championships

  • Aug 12, 2010 To Aug 15, 2010
  • sprint
  • Cooper River
  • Camden, NJ (USA)
  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Thursday, August 12, 2010
1 Mixed B 4+
9
2 Mixed D 2x
11
3 Mixed F 2x
7
4 Mens Hwt. A 1x
14
5 Womens Open AA 1x
10
6 Mens Hwt. C 4+
13
7 Womens Open C 8+
6
8 Mens Hwt E 1x
22
9 Womens Open E 2x
7
10 Mens Hwt G 2x
8
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
P. Goodbody/A. Inglis
 
    Dallas Rowing Club (A)
J. Vorhies/R. Houston
 
    Maritime Rowing Club (A)
E. Rambusch/K. Campbell
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
B. McCord/C. Blessing
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
H. Wurster/R. Shellman
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
D. Krez/F. Rubenstein
 
    Composite: St. Louis, Open Water (A)
C. Cook/D. Bort
 
    Narragansett Boat Club (L)
C. Zezza/A. Washburn
 
11 Womens Ltwt D-J 4x
7
12 Womens Club C 4x
11
13 Mixed F-J 8+
2
14 Womens Ltwt C 4+
4
15 Mens Hwt. AA 4+
4
16 Mens Hwt B 2-
6
17 Womens Ltwt B 1x
21
    Alexandria Community Rowing (A)
K. Gonyea
 
    Cambridge Rowing Club (A)
L. Jespersen
 
    Capital Rowing Club (A)
R. Hollins
 
    Dallas Rowing Club (A)
L. Zuczek
 
    Ecorse Rowing Club (A)
C. Raisky
 
    Greenwich Crew (A)
C. DelSavio
 
    Nashville Rowing (A)
L. Theiss
 
    New York Athletic Club (A)
K. Skeffington
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
J. Brocki
 
    Occoquan Boat Club (A)
C. Dinion
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
D. Cenit
 
    Tulsa Rowing Club (A)
D. Sturd
 
    Virginia Boat Club (A)
S. Conner
 
    Yarmouth Rowing Club (A)
B. Beretich
 
    Alexandria Community Rowing (B)
H. Wentz
 
    Capital Rowing Club (B)
A. Crooks
 
    Dallas Rowing Club (B)
A. Molenaar
 
    Greenwich Crew (B)
K. Erickson
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
S. Hedges
 
    Tulsa Rowing Club (B)
S. Younger
 
    Virginia Boat Club (B)
J. Harper
 
18 Mens Hwt D 2-
7
19 Womens Club D 8+
7
20 Mens Ltwt F 2x
6
21 Womens Open F-J 4+
6
22 Mens Hwt. H 2x
7
23 Womens Open D-J 2-
4
24 Mixed E 4x
6
25 Mens Ltwt A-C 4x
1
26 Womens Open AA-B 4-
0
27 Mixed D 8+
8
28 Mens Club A 4+
7
29 Womens Club A 4+
13
30 Mens Hwt. C 4x
5
31 Womens Open C 4x
10
32 Mens Hwt. E 2-
4
33 Womens Ltwt E 1x
9
34 Mens Hwt. F-J 8+
8
35 Womens Club B 4x
7
36 Mixed LTA 2x
0
37 Mens Ltwt D-J 4x
7
38 Mens Hwt. AA-A 4x
3
39 Womens Open AA-A 4x
2
40 Mens Ltwt B 1x
8
41 Womens Open B 8+
5
42 Mens Hwt. D 1x
20
43 Womens Open D 2x
15
44 Mens Hwt. F 1x
17
    Unaffiliated (USA)
S. Sepe
 
    Alexandria Community Rowing (A)
J. Rubini
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
T. Dryer
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Hyde
 
    Cooper Rowing Club (A)
J. Master
 
    Fairmount Rowing Association (A)
J. Pokorny
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
S. Killen
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
T. Conway
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Wise
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
C. Blessing
 
    Prairie Rowing (A)
D. Lee
 
    Rockford Crew (A)
R. Anderson
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
B. O'Neil
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
R. Ulsh
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Schneider
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
T. Davies
 
    Union Boat Club (B)
D. Besser
 
45 Womens Open F 2x
8
46 Mens Hwt. I 1x
6
47 Mixed A 4+
7
48 Mixed C 4+
9
49 Mens Club E-J 8+
11
50 Parent Child, M/S, F/D 2x
6
Friday, August 13, 2010
51 Mixed E 4+
6
52 Mixed C 2x
13
53 Mixed A 2x
10
    Angry Fish Rowing Club (A)
R. Iuliano/R. Strock
 
    Composite: Capital, Alexandria (A)
S. Durkin/B. Ralston
 
    Greenwich Crew (A)
A. Branan/S. Im
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
E. Lev/M. Conway
 
    New York Rowing Association (A)
S. Sarah/W. David
 
    Composite: Oak Ridge Rowing, Nashville (A)
F. Sanders/E. Ketelle
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
H. Woznack/J. Rauch
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
B. Wood/M. Whitehouse
 
    New York Rowing Association (B)
C. Feher/P. Fernando
 
    New York Rowing Association (C)
I. Gomez/L. Skeddle
 
54 Mens Hwt. I-J 2x
3
55 Womens Open F 1x
7
56 Mens Ltwt F 1x
9
57 Womens Open D 8+
13
58 Mens Ltwt D 1x
12
59 Womens Open B 2x
13
60 Mens Hwt. B 4+
10
    Capital Rowing Club (A)
B. Rini/P. Clements/R. Stedman/C. McKay/S. McKay (Cox)
 
    D.C. Strokes Rowing Club (A)
S. Shakir/D. Early/A. Fish/K. Kriese/R. Freedman (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
J. Smith/R. Briggs/E. Pesta/S. Quinn/A. Davis (Cox)
 
    Composite: Passaic River, Teaneck (A)
C. Scorsone/C. Reinke/D. Lewis/A. Scarpelli/J. Sichel (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
R. Price/G. LeSage/J. Ryan/N. Davies/C. Conzemius (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
P. Fitzgerald/J. Martin/A. Wells/P. Krause/A. Fournier (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
B. Kercull/D. Romand/S. Festin/J. Fitzhenry/S. Stomieroski (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Bowlby/M. Loughren/S. Martino/T. Hudak/S. Berkovich (Cox)
 
    Capital Rowing Club (B)
J. Huppi/T. Dalton/M. Comtois/P. Courtney/G. Bilotta (Cox)
 
    D.C. Strokes Rowing Club (B)
J. Heidenreich/J. Shirk/D. Alosi/J. Beagle/M. Stratmoen (Cox)
 
61 Womens Ltwt A 4+
2
62 Mens Ltwt A-C 4+
0
63 LTA 1x
1
64 Womens Ltwt E-J 4+
8
65 Mens Club D 8+
13
66 Mens Ltwt G 1x
11
67 Womens Club E-J 4x
13
68 Mens Hwt. E 4x
10
69 Womens Club C 4+
13
70 Mens Club C 4+
11
71 Womens Open AA 2x
10
72 Mens Hwt. A 8+
4
73 Womens Club B 8+
8
74 Mens Hwt B 4x
6
    Fairmount Rowing Association (A)
T. Greenwood/J. Greenwood/J. Hankee/G. Boras
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
J. Riflin/J. Sobieski/M. Robinson/B. Cuevas
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
e. lev/J. Linhoff/d. williams/T. Conway
 
    Composite: Passaic River, Teaneck (A)
C. Scorsone/A. Scarpelli/D. Lewis/C. Reinke
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Hill/R. Wilhelm/J. Jones/S. Byun
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Bowlby/T. Hudak/M. Loughren/S. Martino
 
75 Womens Open D-J 4-
3
76 Mens Club E 4+
16
77 Womens Ltwt C 2x
10
78 Mens Ltwt H-J 2x
2
79 Womens Ltwt F-J 1x
8
80 Mens Hwt. F 2-
4
81 Womens Ltwt D 1x
5
82 Mens Ltwt D 2x
7
83 Womens Ltwt B 2x
7
    Alexandria Community Rowing (A)
 
    Composite: Capital, GMS Rowing (A)
M. Fryc/P. Besteman
 
    Composite: Dallas, Tulsa (A)
D. Sturd/A. Molenaar
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
J. Brocki/S. Hedges
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
N. Schay/S. Grady
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
H. Woznack/D. Cenit
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
K. Delaney/J. Hogan
 
84 Mens Ltwt B 2x
6
85 Womens Open AA-A 2-
6
86 Mens Hwt. AA 2x
3
87 Womens Ltwt E 2x
10
88 Mixed F-J 4+
4
89 Womens Open G-J 1x
1
90 Mens Hwt. G-J 4x
6
91 Womens Open E 1x
14
92 Mens Ltwt E 1x
6
93 Womens Open C 4+
14
94 Mens Hwt. C 1x
22
95 Womens Open A 2x
15
96 Mens Hwt. A 2x
5
    Fairmount Rowing Association (A)
K. Montenegro/J. Svoboda
 
    New York Rowing Association (A)
G. Ignacio/P. Fernando
 
    Orlando Rowing Club (A)
R. Hoppenfeld/D. Lukasik
 
    Composite: Passaic River, Nereid (A)
M. Monplaisir/J. Benz
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Bowlby/B. DiSalle
 
97 Mens Hwt. E-F 4-
8
98 Mens Hwt. D 4-
7
99 Mixed B 8+
8
100 Parent/Child F/S 2x
12
Saturday, August 14, 2010
101 Mixed B 2x
16
    Bachelors Barge Club (A)
K. Lindl/R. Miller
 
    Baltimore Rowing Club (A)
S. Imber/M. Chin
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd. (A)
M. Van Der Heide/J. McGee
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Leis/C. Young
 
    Composite: Dallas, White Rock Rowing (A)
T. Carr/L. Zuczek
 
    Composite: Fairmount, Rocket City (A)
K. Montenegro/D. Winters
 
    Composite: Fairmount, Philadelphia Girls (A)
L. Zimmaro/L. Silverberg
 
    Composite: Rivanna, Passaic River (A)
C. Jackson/D. Cenit
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
D. Romand/S. Stomieroski
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Schmidt/J. Leonard
 
    SoNo Rowing (A)
H. Parkhurst/S. Rawl
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
V. Keenan/K. Krieger
 
    Union Boat Club (A)
A. Taggart/R. Mannino
 
    Baltimore Rowing Club (B)
B. Lawrence/B. McMahon
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd. (B)
L. VanDeWeert/K. McKnight
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
B. Kercull/D. Barnes
 
102 Mixed D 4x
10
103 Mixed F 4x
9
    Composite: Fairmount, Penn AC, Atlanta (A)
D. Wolff/G. Cippollone/R. Sargent/S. Sargent
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
J. Klochko/S. Wright/d. Hoyniak/N. Crome
 
    Composite: La Baie Verte, CRI, Masters Coaching, St Catharines (A)
S. Anderson/R. Shellman/B. Howard/S. Mulderig
 
    Composite: Maritime Rowing Club, New Haven (A)
E. Dannemann/F. Krupp/L. Devitt/L. Freed
 
    Composite: Passaic River, Swan Creek RC (A)
A. Fiory/P. Glover/G. Lahm/J. Lahm
 
    Composite: Woodlands, Dallas, Prairie (A)
D. Lee/S. Jones/L. Rankin/R. Houston
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
K. Santucci/J. Lentini/P. Fuery/K. Doetzer
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
R. Ulsh/C. Pett Ridge/J. Anderson/M. Busis
 
    Maritime Rowing Club (B)
E. Rambusch/K. Campbell/G. Katz/M. Dowd
 
104 Mens Ltwt A 1x
12
    Alexandria Community Rowing (A)
N. Uber
 
    Angry Fish Rowing Club (A)
R. Iuliano
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Mulligan
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
H. Berthold
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
B. Boehm
 
    Greenwich Crew (A)
S. Im
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
E. Lev
 
    Maine Rowing Association (A)
P. Tsebro
 
    New York Rowing Association (A)
W. David
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
S. Wolf
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
J. Benz
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
I. Hazelton
 
105 Womens Open A 4+
12
106 Mens Hwt. C 2x
10
107 Womens Open C 1x
16
108 Mens Hwt. E 2x
12
109 Womens Open E 8+
5
110 Mens Hwt G 1x
12
111 Womens Ltwt D 4+
3
112 Mens Club G-J 4+
4
113 Womens Ltwt A-C 4x
9
    Composite: Cambridge, Guelph (A)
T. Lonsdale/L. Jespersen/F. McCrea/E. Hansen
 
    Composite: Chester River, Virginia (A)
S. Conner/J. Harper/B. Faurot/C. Conn
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Churchill/C. Young/T. Lucas/K. Byers
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
m. conway/F. Tuite/h. mcrae/a. matthews pearson
 
    Composite: Passaic River, Ecorse, GMS Rowing (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
T. Dagle/L. Braim/K. Delaney/J. Hogan
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Padilla/P. Raila/V. Leinfelder/K. Huber
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
A. Galloway/D. Hollis/L. Kammert/C. Locher
 
    Composite: Union, Baltimore (C)
 
114 Mens Hwt. AA-A 4-
6
115 Mixed A 8+
3
116 Mens Hwt. B 8+
6
117 Womens Open B 4x
3
118 Mens Hwt. D 4+
10
119 Womens Club D 4+
9
120 Mens Hwt. F 4+
4
121 Womens Club E-J 8+
8
122 Mens Hwt. H 1x
7
123 Mens Hwt. C 2-
5
124 Mens Club A-B 8+
8
125 Mixed G-J 4x
3
126 Womens Ltwt B 4+
3
127 Womens Ltwt D 2x
7
128 Mens Hwt. AA 1x
17
129 Womens Ltwt A 1x
11
130 Mens Ltwt C 2x
5
131 Womens Club C 8+
12
132 Mens Hwt. E 8+
9
133 Womens Club E 4+
10
134 Mens Hwt. G-J 2-
3
135 Mens Ltwt D-J 4+
3
136 Womens Ltwt F-J 2x
6
137 Mixed TA w/fixed seat 2x
0
138 Womens Open C 2-
4
139 Mens Club C 8+
8
140 Mens Hwt. B 2x
11
    Alexandria Community Rowing (A)
J. Mitchell/G. Wheeler
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd. (A)
M. Van Der Heide/K. McKnight
 
    Composite: CRI, Unaff. (USA) (A)
R. McGurrin/S. Sean
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
D. Roberts/B. Boehm
 
    Lincoln Sculls (A)
J. Cotter/S. Whitney
 
    New York Rowing Association (A)
T. Lutazi/W. David
 
    Orlando Rowing Club (A)
R. Hoppenfeld/D. Lukasik
 
    Quogue FD Boat Club (A)
D. Johnson/S. Norman
 
    Composite: Rivanna, Passaic River (A)
C. Jackson/J. Benz
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
B. Kercull/S. Festin
 
    Composite: Vesper, Cooper Rowing Club (A)
R. Wilson/J. Stack
 
141 Womens Open B 4+
12
142 Mens Hwt. D 2x
14
143 Womens Open D 1x
11
144 Mens Hwt. F 4x
6
145 Womens Open F-J 4x
8
146 Mens Hwt. J 1x
2
147 Womens Club A 8+
10
148 Mixed C 4x
6
149 Mixed E 2x
11
150 Parent/Child M/D 2x
2
Sunday, August 15, 2010
151 Mixed G 2x
6
152 Mixed E 8+
5
153 Mixed C 8+
9
154 Womens Open AA 4+
11
155 Mens Ltwt I-J 1x
3
156 Womens Club F-J 4+
5
157 Mens Hwt. F 2x
10
    Cincinnati Rowing Club (A)
B. Miller/T. Dryer
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Hyde/R. Lee
 
    Composite: Dallas, Prairie (A)
J. Vorhies/D. Lee
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
B. Schumacher/A. Ratajczyk
 
    Malta Boat Club (A)
R. Stehlik/F. Duling
 
    Occoquan International (A)
B. Spousta/R. Slocum
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
A. Fiory/J. Lahm
 
    Rockford Crew (A)
K. Juurakko/R. Anderson
 
    Composite: Saugatuck, Potomac (A)
B. Cox/M. Alloway
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
G. Farmer/J. Cantrill
 
158 Womens Open D 4+
10
159 Mens Hwt. D 8+
6
160 Womens Club B 4+
14
161 Mens Hwt. B 1x
17
162 Mixed A 4x
5
    Alexandria Community Rowing (A)
S. Sikes/J. Mitchell/H. Wentz/N. Uber
 
    New York Rowing Association (A)
G. Ignacio/K. Jackson/S. Sara/P. Fernando
 
    Composite: Oak Ridge Rowing, Nashville (A)
E. Ketelle/M. Schay/R. Worth/S. Grady
 
    Composite: Passaic River, GMS Rowing (A)
J. Benz/P. Besteman/J. Rauch/H. Woznack
 
    SoNo Rowing (A)
I. Lysenko/H. Parkhurst/S. Rawl/C. Wyant
 
163 Mixed LTA 4+
0
164 Mixed H-J 2x
2
165 Mens Club A-D 4x
15
    Cooper Rowing Club (A)
F. Criniti/R. Murray/W. Loeber/J. Glace
 
    Greenwich Crew (A)
P. Oudheusden/C. Ives/S. Im/H. Pohl
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
C. Scorsone/B. Delisle/D. Lewis/A. Scarpelli
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
T. Stellato/B. O'Neil/S. Festin/T. Braim
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Dies/J. Jones/L. Kurzner/C. Cody
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
B. DiSalle/S. Martino/T. Hudak/J. Bowlby
 
    Union Boat Club (A)
J. Besser/C. Storm/R. Mannino/W. Cooper
 
    University Barge Club (A)
J. Traynor/A. Cook/G. Heller/B. Isdaner
 
    Virginia Boat Club (A)
 
    Wilmington Rowing Center (WRC) (A)
A. Hobbs/B. Reinhard/F. Mraz/D. Green
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
M. Kammert/J. Hagan/F. Ryan/S. Byun
 
    University Barge Club (B)
B. O'Malley/J. Abele/A. Sauter/M. Morano
 
    New York Athletic Club (C)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
S. Collins/J. Quinn/B. Derwin/T. Dippel
 
166 Mens Ltwt G 2x
4
167 Womens Open E 4x
7
168 Mens Ltwt E 2x
6
169 Womens Ltwt C 1x
8
    Capital Rowing Club (A)
R. Hollins
 
    Dallas Rowing Club (A)
L. Zuczek
 
    Maritime Rowing Club (A)
M. Collins
 
    Occoquan Boat Club (A)
C. Dinion
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
D. Cenit
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
D. Winters
 
    SoNo Rowing (A)
I. Lysenko
 
    Maritime Rowing Club (B)
M. Bourque
 
170 Mens Ltwt C 1x
14
171 Womens Open A 8+
10
172 Mens Hwt. AA-A 2-
5
173 Womens Open B 2-
2
174 Mens Ltwt A 2x
3
175 Mens Hwt. B-C 4-
8
176 Mens Hwt. G-J 4-
4
177 Womens Open C 4-
1
178 Mens Ltwt H 1x
3
179 Womens Open F-J 8+
7
180 Mens Club F 4+
6
181 Womens Open D 4x
8
182 Mens Hwt. D 4x
8
183 Womens Open B 1x
11
184 Mens Club B 4+
9
    D.C. Strokes Rowing Club (A)
S. Shakir/A. Fish/W. Randolph/K. Kriese/R. Freedman (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
E. Ruoff/S. Martel/R. Sleight/R. Humphrey/A. Panagulias (Cox)
 
    Orlando Rowing Club (A)
M. Hatter/M. Welch/C. Osekowski/B. Ingram/R. Day (Cox)
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
C. Scorsone/B. Delisle/D. Lewis/A. Scarpelli/J. Sichel (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
J. Forrest/G. LeSage/T. Nix/N. Davies/C. Conzemius (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
P. Fitzgerald/J. Martin/B. Calandro/P. Krause/A. Fournier (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Coffin/J. Dies/J. Jones/R. West/G. Hammond (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Bowlby/M. Loughren/S. Martino/T. Hudak/D. To be (Cox)
 
    Wilmington Rowing Center (WRC) (A)
J. Williams/B. Venti/M. Iacone/S. Rosenberg/A. Evans (Cox)
 
185 Mens Club D 4+
15
186 Womens Club A 4x
3
187 Womens Ltwt A 2x
8
    Composite: Capital, GMS Rowing (A)
M. Fryc/P. Besteman
 
    Foundation for Rowing Education, Inc. (A)
S. San Emeterio/L. Hutchinson
 
    Composite: Lincoln Park Boat Club, Ecorse (A)
M. Conway/C. Raisky
 
    Nashville Rowing (A)
A. Joyner/L. Theiss
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
S. Hayes/S. Hedges
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
H. Woznack/D. Cenit
 
    Union Boat Club (A)
 
    Virginia Boat Club (A)
S. Conner/J. Harper
 
188 Womens Club D 4x
9
189 Womens Open G-J 2x
4
190 Mens Hwt. G-J 4+
3
191 Womens Open E 4+
10
192 Mens Hwt. E 4+
4
193 Womens Open C 2x
10
194 Mens Hwt. C 8+
4
195 Womens Open A 1x
11
196 Mens Hwt. A 4+
8
197 Mens Club E-J 4x
10
    Malta Boat Club (A)
T. Trocky/J. Cutler/R. Stehlik/F. Duling
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
A. Fiory/B. McCord/C. Blessing/J. Lahm
 
    Riverside Boat Club (A)
J. Yasaitis/J. Saxelby/S. Danberg/R. Schreiber
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/D. Schley/D. Raila/D. Wassal
 
    Skidmore Community Rowing (A)
P. Verardi/M. Hofman/B. Gilston/A. Molteni
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
S. Carr/S. Irwin/R. Ulsh/C. Ryan
 
    Wilmington Rowing Center (WRC) (A)
P. Strzemienski/H. Mueller/J. Paulson/D. Krause
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
W. Shaw/F. Smith/R. Letzler/M. Wind
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
D. Krez/B. Morton/T. Mueller/F. Rubenstein
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
B. Pasternak/J. Everett/V. Petrecca/P. Derow
 
198 Mixed D 4+
7
199 Mixed B 4x
7
    Capital Rowing Club (A)
A. Schreffler/K. Kurre/T. Fox/P. Lally
 
    New York Rowing Association (A)
G. Ignacio/P. Fernando/M. Bers/L. Skeddle
 
    Composite: Rivanna, Passaic River (A)
C. Jackson/D. Cenit/H. Woznack/J. Benz
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Schmidt/C. Mutescu/M. Alloway/K. De Biasi
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
M. Whitehouse/M. Dunn/J. Anderson/J. Michalak
 
    Union Boat Club (A)
 
    Composite: Vesper, Cooper Rowing Club (A)
K. Wilson/D. Anders/E. Normoyle/J. Stack
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change