Garden State Scholastic Championships
- Apr 24, 2010
- sprint
- Cooper River
- Camden, NJ (USA)
- Hosted By: Camden County Boathouse
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 24, 2010 | |||||
1 | Womens Jr 1x | 3 |
|||
2 | Mens Jr 1x | 3 |
|||
3 | Womens Sr 1x | 3 |
|||
4 | Mens Sr 1x | 3 |
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
G. Papadourakis
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
T. Eichfeld
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
B. Roller
|
|
|||
5 | Womens Jr 2x | 8 |
|||
6 | Mens Jr 2x | 4 |
|||
7 | Womens Ltwt 2x | 2 |
|||
8 | Mens Ltwt 2x | 2 |
|||
9 | Womens Sr 2x | 6 |
|||
10 | Mens Sr 2x | 3 |
|||
11 | Womens Novice 4+ | 11 |
|||
Atlantic City High School (A) |
T. Lugenos- Gonzalez/M. Mora/K. Alvarez/M. Matchett/J. Oriente (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
R. McNulty/R. DeFrance/T. Gomez/J. Tom/A. Reyes (Cox)
|
|
|||
Burlington City High School Rowing Club (A) |
K. Rigby/K. Busse/A. Zijadic/Z. Kangal/P. Sintim (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
C. Dews/A. Lincoln/A. Finkenauer/J. Cashman/A. Pollack (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
F. Rae/D. Hartley/A. Guerra/R. Bross/T. Crawford (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
E. Magee/A. Ventoso/M. Berko/M. Howell/A. Sagitas (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
A. van Ingwegen/E. Waggoner/S. Handler/J. Farber/A. Dunnell (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
S. Lowy/R. Howarth/K. Boyle/G. Martin/M. Sawin (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
K. poley/N. Littlefield/A. Smalls/A. Hare/C. Rowlinson (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
c. merrill/W. Woollerton, Tiffany/s. lombardozzi/m. smock/M. Young (Cox)
|
|
|||
Our Lady of Mercy Academy (NJ) (A) |
C. Hartman/R. Goloff/G. Campo/J. Bellone/M. Capella (Cox)
|
|
|||
12 | Mens Novice 4+ | 9 |
|||
Absegami High School (A) |
V. English/J. Hassel/S. Agli/B. Reyes/c. bianco (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
L. Fuentes/J. Chacon/F. Diaz/R. Cruz/R. Genova (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
P. Festa/E. Myers/A. McAvey/E. Caltavuturo/K. Schnaars (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
C. Dobush/R. Goldberg/S. Frates/F. Finkenauer/M. Barr (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
C. Hutton/M. Rutala/I. Park/A. Zarrillo/J. Thompson (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
E. Silverstein/T. Wentz/D. Ingersoll/T. Masri/E. Wholley (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
L. Zielinski/C. Mattox/C. Acker/J. Geaney/A. Gladkowski (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
A. Bronsky/J. Peacock/A. Russell/E. Norris/J. Paredes (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
|
||||
13 | Womens Novice 4x | 6 |
|||
Academy of Holy Angels (A) |
E. E/D. D/C. D/C. C
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
E. Donovan/C. Leyendecker/S. Rosenberg/S. Silvaria
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
P. Stickevers/C. Wilson/K. McConville/B. Webb
|
|
|||
Montclair High School (A) |
M. Aase-Remedios/T. Meyer/K. Opatut/R. Cucci
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
H. Ramdedovic/S. Jaramillo/J. Jaramillo/K. Wilshire
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
D. Annistakis/J. Amador/A. Davidson/C. Dreizen
|
|
|||
14 | Mens Novice 4x | 8 |
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
I. Perez/A. Wunsch/B. Sullivan/T. McNulty
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
N. Herceg/E. Taylor/A. Rogers/S. Lieberandall
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
J. Yarnall/J. Donohue/A. Dye/T. Ignarri
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
D. Butala/D. Tran/M. Dawn/M. McAdam
|
|
|||
Montclair High School (A) |
J. Murphy/N. Goodman/J. Stepansky/H. Kline
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
S. Sanchez/J. Whelan/N. Amuso/O. Marroquin
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
A. Criscitiello/J. Sluis/C. Branton/o. rapaport
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
M. Paone/M. Spurlock/M. Huff/I. Yeager
|
|
|||
15 | Womens Novice 8+ | 11 |
|||
16 | Mens Novice 8+ | 8 |
|||
17 | Womens Fr 8+ | 12 |
|||
Absegami High School (A) |
K. Hope/S. Norton/A. Mullins/B. Warlich/F. Irwin/M. Baglivo/B. Kolbe/G. Miranda/T. Murphy (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
S. Sykes/K. Mckinnley/S. Bloom/A. Grebenschikoff/B. Wozniak/I. Anmuth/T. Vanderburg/E. Alveraz/A. Storr (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
A. DeBicki/L. Biernacki/A. Stevens/C. Alleva/K. Wenzke/L. Gruccio/K. Dove/S. Buck/G. Ragone (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
R. Reinhard/M. Angelastro/H. Irvin/M. Logue/C. COHEN/T. Baum/S. Brost/A. Auble/N. D'Allesandro (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
L. Ragone/C. Newell/E. Tursi/N. Kastenberg/M. Bach/A. Sparrow/O. Bartram/R. Berkowitz/G. Fabbri (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
S. Iaconelli/B. Feuerstein/S. Widmann/L. Turner/J. Barrella/R. Klaiss/E. Ireland/M. Clark/E. Giegerich (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
K. Libbey/C. Urbon/K. Stafford/S. Young/E. Rodriguez/K. Libbey/A. Ryan/D. Kiejdan/M. Gerety (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
A. Handelman/R. Dowd/E. Jacobsen/D. Thames/H. Steffe/K. Minet/A. Schnieder/C. Cailliarec/S. Dolce-Bengtsson (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
A. Tsao/P. Conrey/A. Allende/E. Costello/S. Trivinia/M. SCOTT/R. Maher/G. Martin/M. Duke (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
D. Gutierrez/K. MCCANN/A. Collins/M. Rodriguez/A. Lopomo/V. Radyuk/E. Politi/A. Russo/A. Oliver (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
R. Geibler/V. Tkacz/G. Mancuso/a. james/L. Oudemans/c. capone/S. Masker/D. LaPergola/m. cruz (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
k. kirshbaumer/S. Dallet/C. keenan/a. roze/a. Harris/s. Ruszkowski/b. lane/s. zelinski/M. Salkeld (Cox)
|
|
|||
18 | Mens Fr 8+ | 9 |
|||
19 | Womens Jr 4+ | 11 |
|||
Absegami High School (A) |
|
||||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
A. Giarraputo/A. Krusinski/K. Hutchison/M. Somers/L. Mooney (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
S. Morris/K. Woods/D. Amin/L. Wright/N. Sicurella (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
A. Lincoln/A. Finkenauer/J. Cashman/A. Finkenauer/A. Twyman (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
C. Castelluber/A. McShane/S. Kolodziej/A. Serrano/K. McDonald (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
L. Rosenman/A. Zolnowsky/T. Harris/B. Treen/C. Hopkins (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
E. Van Fossen/K. VanIderstine/C. Wixted/d. baskin/S. Tenenbaum (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
A. Biviano/T. Lupo/A. Shimansky/S. McCormack/C. Pesci (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
a. McFarland/a. bowers/a. bevins/e. farnan/J. Saccoccio (Cox)
|
|
|||
Our Lady of Mercy Academy (NJ) (A) |
M. O'Donnell/E. Hartman/J. Knapp/D. Dougherty/M. Rainear (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
|
||||
20 | Mens Jr 4+ | 12 |
|||
Absegami High School (A) |
K. Happersett/Z. Marsico/S. Mancuso/G. Dungan/J. Ferry (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
B. Duffy/D. Ruffalo/G. Kulzer/N. Stropoli/K. Le (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
W. Peralta/R. Victorio/U. Sprague/M. Quezada/W. Soto (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
G. Papadourakis/I. Flinn/D. Summers/K. Graham/J. Zimmermann (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
B. Ford/K. Lynch/M. Iacobucci/M. Dixon/E. Weihs (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
T. Wilhelm/S. Schulz/K. Ng/R. Heck/K. Davidson (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
D. Setzer/A. Peric/M. Mercanti/T. Michaux/A. Noah (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
R. Mayssonett/R. McFadden/Z. Bailey/S. Mccullough/K. Kane (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
G. Silverstein/K. Harrison/M. Razaire/M. Lindle/R. Velez (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
J. Der Hagopian/C. Acker/N. Paglione/J. Lopes/B. Welch (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
P. Huhn/R. Gallagher/F. DeBlasio/M. O'Keefe/K. Cole (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
P. Grana/N. Roash/J. Doerr/J. DiMarco/N. Redmond (Cox)
|
|
|||
21 | Womens Jr 4x | 6 |
|||
22 | Mens Jr 4x | 6 |
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
R. DeKorte/T. Casazza/C. Russo/D. Cleary
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
K. Horsley/T. Tantillo/J. Hambry/F. Mandviwalla
|
|
|||
Montclair High School (A) |
A. Dowd/C. Delaunay/W. Burstein/R. Cucci
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
B. Manahan/D. Scarzafava/F. Houck/R. Halff
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
T. Shea/D. Cunningham/N. Harold/G. Babunovic
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
H. Hershey/C. Morrissey/D. Vercheck/L. Keating
|
|
|||
23 | Womens Jr 8+ | 12 |
|||
Absegami High School (A) |
C. Young/L. Scanlon/A. Mauroff/C. Rennie/J. Sterling/E. Zerilli/K. Brostek/K. Delany/K. Reyes (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
J. Coia/G. Inverso/L. Wojcik/E. Herron/A. Muhr/H. Burke/J. Hinke/A. Mooney/M. Karkos (Cox)
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
A. Bonder/L. Ciervo/M. Jefferies/T. Casalnova/H. Amet/E. Scully/H. Pope/D. Mathias/H. Wilson (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
S. Hageman/M. Kleinow/S. Champion/L. Readdiing/A. Braddock/D. Aranya/T. Omana/J. Lacambra/M. Miller (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
A. Sparrow/R. Rosenthal/A. Kastenberg/P. Dodgson/M. Delaney/B. Boyer/J. Durkin/E. Van Dervort/K. Heffron (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
C. McDevitt/M. Vesper/D. DiStefano/A. Theuret/D. Anderson/A. McMahon/T. Mason/K. Borrone/C. Thomas (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
G. Riska/C. Feriozzi/H. Kirk/N. D'Andrea/D. Mccutcheon/A. Micchelli/S. McGrath/C. Lashley/K. Franks (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
V. Riker/S. Skutch/G. McNeill/K. Maglione/A. Cruz/A. Jordan/A. Kim/M. Astarita/C. Newman (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
C. Waite/E. Linn/A. LaGatta/K. Blair/R. Moreland/M. Slowey/O. Sterling/E. eisen/E. Garrison (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
G. Feaster/E. Martin/B. Castillo/L. Carlucci/J. Sainz/T. O'Mara/A. Airey/M. Benitez/M. Pezzolla (Cox)
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
C. McDowell/C. Guerriero/E. Dever/M. Sisco/K. Flood/E. Oliva/L. Tedeschi/K. Kornhaber/N. Chiaramonte (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
|
||||
24 | Mens Jr 8+ | 8 |
|||
25 | Womens 2nd 8+ | 5 |
|||
26 | Mens 2nd 8+ | 5 |
|||
27 | Womens Ltwt 4+ | 6 |
|||
28 | Mens Ltwt 4+ | 8 |
|||
29 | Womens Sr 4+ | 7 |
|||
30 | Mens Sr 4+ | 8 |
|||
31 | Womens Ltwt 8+ | 4 |
|||
32 | Mens Ltwt 8+ | 2 |
|||
33 | Womens Sr 4x | 6 |
|||
34 | Mens Sr 4x | 4 |
|||
35 | Womens Sr 8+ | 7 |
|||
36 | Mens Sr 8+ | 8 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change