3rd Manny Flick / Horvat Series
- Mar 28, 2010
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, March 28, 2010 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 2 |
|||
2 | Girls Novice 2x | 1 |
|||
3 | Girls Freshman 2x | 1 |
|||
4 | Girls Novice 4+ | 6 |
|||
5 | Girls Freshman 4+ | 3 |
|||
6 | Girls Novice 8+ | 10 |
|||
7 | Girls 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
8 | Girls Novice 4x | 10 |
|||
9 | Girls Freshman 4x | 2 |
|||
10 | Girls Freshman Ltwt 8+ | 2 |
|||
11 | Girls Freshman 8+ | 14 |
|||
12 | Girls JV 1x | 3 |
|||
13 | Girls JV 2x | 10 |
|||
14 | Girls JV 4+ | 18 |
|||
15 | Girls JV 4x | 8 |
|||
16 | Girls JV 8+ | 13 |
|||
17 | Girls Ltwt 2x | 10 |
|||
18 | Girls Ltwt 4+ | 8 |
|||
19 | Girls Ltwt 8+ | 7 |
|||
20 | Girls 2nd 8+ | 9 |
|||
21 | Girls Varsity 1x | 3 |
|||
22 | Girls Varsity 2x | 7 |
|||
23 | Girls Varsity 4+ | 14 |
|||
Belleville High School (A) |
l. lorenz/c. vreeland/n. marte/m. sprague/o. boldero (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
B. Washington/M. Welker/A. Watkins/K. Jones/T. Cabanela (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
E. Brooks/k. kanehann/S. Krause/A. Frank/D. DiStefano (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
J. Vresilovic/L. Maslanka/M. McMullen/G. Frusone/M. Fraimow (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
A. Lorei/M. White/K. Bennett/E. Buongiorno/J. Guzzardi (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Prep (A) |
H. Bilger/S. Duvall/J. Jones/C. Cassard/L. Jackson (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
|
||||
St. Mark's HS Rowing (A) |
F. Gojmerac/L. Wasko/S. Taylor/K. Nelson/N. Reynolds (Cox)
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
S. Tabourn/C. Petrakis/S. Schafrank/A. Magnani/C. Mecca (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
S. Burke/E. Picciani/N. Frederick/O. DeSalvo/C. Ciccotti (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
|
||||
Harriton High School (B) |
V. Zuzelo/J. Margulies/G. Kursman-Neri/E. Dvorchak/H. Goldberg (Cox)
|
|
|||
Peddie School (B) |
|
||||
St. Mark's HS Rowing (B) |
A. Smith/A. Taylor/C. Alexander/N. Farrell/R. Crisp (Cox)
|
|
|||
24 | Girls Varsity 4x | 9 |
|||
25 | Girls Varsity 8+ | 19 |
|||
Absegami High School (A) |
L. Manganiello/K. Bird/C. Spinosa/B. Dendler/K. Shiner/J. Majcher/A. Kleuser/B. Pfeifer/A. Bruffy (Cox)
|
|
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
J. Lees/M. Meekes/A. Dougherty/A. Dendrinos/A. Curtis/G. Sciarrino/K. Muff/K. Devany/M. Green (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
H. Sykes/A. McCabe/A. Blandine/K. Bakaj/K. Fisher/L. Baker/R. Pfeffer/B. Anderson/M. Ruley (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
C. Bourassa/A. O'Malley/S. Malak/M. Weller/E. Campanella/K. Ewell/H. Hoag/K. Taylor/K. Walsh (Cox)
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
H. Amet/D. Mathias/E. Ryan/E. Robinson/L. Ciervo/K. Casalnova/A. Bonder/K. Winfree/M. Feldsmith (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
S. Hauck/T. Biesiada/C. Merendino/C. Ratte/J. Engle/D. Amin/C. Wilhelm/K. Woods/C. Paulin (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
K. Wolf/J. Guenther/S. Laielli/M. Birkbeck/M. Goodwin/B. Desmond/S. Spurlock/S. Baca/M. McCann (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
|
||||
Mainland Regional High School (A) |
S. Slotoroff/V. Carroll/B. Pendergast/S. Barber/M. Bariss/J. Donlan/K. Driscoll/A. Hirt/N. Stevenson (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
E. Jensen/K. Lajeunesse/L. Fisher/B. Sutcliffe/S. LaBarth/J. White/M. Lopez/D. Sokolowski/M. Mahoney (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
E. Van Fossen/K. VanIderstine/C. Wixted/S. Martin/V. DILISI/d. baskin/N. ODonnell/K. McGroarty/D. Calderone (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
V. Babson/M. Bracken/K. Gregor/M. Duff/L. Pospisil/D. DiCianno/R. Duffin/C. Ukogu/S. Jordan (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Prep (A) |
S. Malishchak/C. Cassard/H. Bilger/H. Gilmartin/J. Berman/J. Jones/L. Jackson/M. Mueller/A. Calvano (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
E. Fluharty/M. Guillen/M. Forte/J. Oliver/G. McCabe/N. Weller/E. Tewell/S. Bonthron/J. Hayes (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
A. Webster/E. Burke/M. MacCormick/C. Lally/S. Blair/L. Katz/A. Hartman/L. Bereznak/K. Flail (Cox)
|
|
|||
St. Pauls School for Girls (A) |
C. Mitton/E. Riegel/H. Kerpelman/M. Burns/L. Schumacher/C. Hale/A. Woessner/L. Woessner/M. Rosasco (Cox)
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
H. Bottger/G. Ware/M. Slezak/N. Cebeci/C. Kraeutler/D. Johnson/A. Erixxon/M. Whitehead/L. Mahoney (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (B) |
T. Ferrett/A. Diaz- Lopez/M. Diosa/V. McCue/S. Martin/S. Becker/S. McCarron/E. Siganos/E. Giraldo (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (B) |
J. Donlan/L. Daniel/A. Dothe/S. Barber/L. O'Donnell/L. Green/A. Schiavo/R. Ayers/K. Franks (Cox)
|
|
|||
26 | Boys Gig/Novice 1x | 7 |
|||
27 | Boys Novice 2x | 1 |
|||
28 | Boys Freshman 2x | 0 |
|||
29 | Boys Novice 4+ | 5 |
|||
30 | Boys Freshman 4+ | 5 |
|||
31 | Boys Novice 8+ | 14 |
|||
32 | Boys 2nd Ltwt 8+ | 3 |
|||
33 | Boys Novice 4x | 7 |
|||
34 | Boys Freshman 4x | 4 |
|||
35 | Boys Freshman Ltwt 8+ | 3 |
|||
36 | Boys Freshman 8+ | 10 |
|||
37 | Boys JV 1x | 11 |
|||
38 | Boys JV 2x | 13 |
|||
39 | Boys JV 4+ | 14 |
|||
40 | Boys JV 4x | 15 |
|||
41 | Boys JV 8+ | 12 |
|||
42 | Boys Ltwt 2x | 8 |
|||
43 | Boys Ltwt 4+ | 13 |
|||
44 | Boys Ltwt 8+ | 4 |
|||
45 | Boys 2nd 8+ | 9 |
|||
46 | Boys Varsity 1x | 3 |
|||
47 | Boys Varsity 2x | 9 |
|||
48 | Boys Varsity 4+ | 21 |
|||
49 | Boys Varsity 4x | 7 |
|||
50 | Boys Varsity 8+ | 13 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change