3rd Manny Flick / Horvat Series
- Mar 28, 2010
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, March 28, 2010 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 2 |
|||
2 | Girls Novice 2x | 1 |
|||
3 | Girls Freshman 2x | 1 |
|||
4 | Girls Novice 4+ | 6 |
|||
5 | Girls Freshman 4+ | 3 |
|||
6 | Girls Novice 8+ | 10 |
|||
Absegami High School (A) |
M. McColgan/H. Satour/A. EPPS/L. McAllister/F. Irwin/R. Cifelli/A. Gifford/k. losasso/M. Caputo (Cox)
|
|
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
L. Millio/K. Mascitelli/S. Slaughter/L. McDuffie/C. McKinney/T. McHenry/S. Diallo/S. Coladonato/B. Simpson (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
T. Miranda/M. Raffter/M. Lange/T. Lugenos- Gonzalez/M. Matchett/J. Johnson/S. Rivera/A. Clark/J. Oriente (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
H. Applegarth/H. Harmon/C. Frank/B. Carey/R. STEWART/H. Levinsky/R. Washington/K. Hesse/A. Harris (Cox)
|
|
|||
Delaware Military Academy (A) |
J. Opsal/C. Fields/S. Dunbar/B. Bray/D. Fetters/N. Burke/K. Krischbaum/K. Libus/R. DeFroda (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
B. Winkler/B. Eribal/A. Sosa/K. Lawn/M. Grant/K. Auble/J. Paez Hill/S. Rendon/S. Nichols (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
L. Ragone/C. Newell/E. Tursi/N. Kastenberg/M. Bach/A. Sparrow/O. Bartram/R. Berkowitz/G. Fabbri (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
H. Keller/M. Kiernan/E. Ruddy/B. Good/E. Thompson/M. Wescott/R. Heller/P. Funchion/S. mina (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
R. Geibler/N. Littlefield/A. Cassara/D. Aponte/A. Smalls/J. Fennell/J. Kelley/A. Hare/C. Rowlinson (Cox)
|
|
|||
St. Pauls School for Girls (A) |
A. Harper/E. Miller/B. Ward-Caldwell/E. O'Donnell/C. Holle/S. Smelkinson/E. Kearney/L. Harbold/R. Lees (Cox)
|
|
|||
7 | Girls 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
8 | Girls Novice 4x | 10 |
|||
9 | Girls Freshman 4x | 2 |
|||
10 | Girls Freshman Ltwt 8+ | 2 |
|||
11 | Girls Freshman 8+ | 14 |
|||
12 | Girls JV 1x | 3 |
|||
13 | Girls JV 2x | 10 |
|||
14 | Girls JV 4+ | 18 |
|||
15 | Girls JV 4x | 8 |
|||
16 | Girls JV 8+ | 13 |
|||
17 | Girls Ltwt 2x | 10 |
|||
18 | Girls Ltwt 4+ | 8 |
|||
19 | Girls Ltwt 8+ | 7 |
|||
20 | Girls 2nd 8+ | 9 |
|||
21 | Girls Varsity 1x | 3 |
|||
22 | Girls Varsity 2x | 7 |
|||
23 | Girls Varsity 4+ | 14 |
|||
24 | Girls Varsity 4x | 9 |
|||
25 | Girls Varsity 8+ | 19 |
|||
26 | Boys Gig/Novice 1x | 7 |
|||
27 | Boys Novice 2x | 1 |
|||
28 | Boys Freshman 2x | 0 |
|||
29 | Boys Novice 4+ | 5 |
|||
Delaware Military Academy (A) |
R. Campor/A. Nawrocki/O. Wyatt/S. Butler/A. Little (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
M. Hagemann/V. Fu/J. Harraka/S. Bhagat/S. Karo (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Puckette/C. staines/B. Clapp/J. Bunch/B. Clopine (Cox)
|
|
|||
St. Mark's HS Rowing (A) |
P. Duchala/A. Aceves/B. Cooper/T. Rodalunas/G. Baffone (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
N. Mead/J. Purtill/A. Tillery/J. Raphaelson/E. Freese (Cox)
|
|
|||
30 | Boys Freshman 4+ | 5 |
|||
31 | Boys Novice 8+ | 14 |
|||
32 | Boys 2nd Ltwt 8+ | 3 |
|||
33 | Boys Novice 4x | 7 |
|||
34 | Boys Freshman 4x | 4 |
|||
35 | Boys Freshman Ltwt 8+ | 3 |
|||
36 | Boys Freshman 8+ | 10 |
|||
37 | Boys JV 1x | 11 |
|||
38 | Boys JV 2x | 13 |
|||
39 | Boys JV 4+ | 14 |
|||
40 | Boys JV 4x | 15 |
|||
41 | Boys JV 8+ | 12 |
|||
42 | Boys Ltwt 2x | 8 |
|||
43 | Boys Ltwt 4+ | 13 |
|||
44 | Boys Ltwt 8+ | 4 |
|||
45 | Boys 2nd 8+ | 9 |
|||
46 | Boys Varsity 1x | 3 |
|||
47 | Boys Varsity 2x | 9 |
|||
48 | Boys Varsity 4+ | 21 |
|||
Belleville High School (A) |
A. Hamdan/g. escobar/y. aligmayo/g. ramos/W. Soto (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
J. Keeley/J. Jones/B. Muhr/M. Johnson/C. McGuire (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
R. McCarry/M. Gibbons/J. Zajdel/J. Martin/C. McElhenney (Cox)
|
|
|||
Camden Catholic High School Rowing Club (A) |
B. GALLAGHER/N. STEFANACCI/N. CABRERA/C. HODSDON/Z. QUINONES (Cox)
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
C. Dobman/C. Ryan/N. Herzog/J. Kitchell/N. Scriboni (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
E. Noble/R. Washabaugh/W. Owens/D. DiMarino/B. Dinan (Cox)
|
|
|||
Delaware Military Academy (A) |
J. Zent/D. Kahler/S. Rainey/S. Wissler/K. Doughten (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
D. Walz/K. Erlandson/A. Long/B. Miller/M. Ciarallo (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
S. Foust/J. Butler/T. Schechter/T. Cohen/R. Bookman (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
D. Chance/A. Cohen/N. Voyack/J. Lopes/C. Conrey (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
A. Showell/K. McKnight/W. Tanguay/B. Kerr/A. Kisielewski (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
A. Wojtech/J. Hornyak/C. Wu/K. Miller/A. Abarca (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
D. Carbery/J. Monaghan/J. Epstein/K. Bhattacharyya/J. Rhome (Cox)
|
|
|||
St. Pauls School for Boys (A) |
M. Gerlak/N. Price/J. Bruch/R. Pederson/B. Reich (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
A. Pettit/M. Ballard/S. Pantelidis/M. Jahnle/G. Cannuscio (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
E. Malumed/A. Schade/B. Heldring/C. Chiumento/H. Berkman (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
R. Farrell/M. Eckman/T. Bender/T. Painter/K. Kawada (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (B) |
D. Onimus/P. Zaleski/J. Simpson/B. Hancox/D. Romeo (Cox)
|
|
|||
Peddie School (B) |
A. Lahr/W. Nebel/N. Lee/B. Seiden/B. Reynoso (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (B) |
P. Cattori/H. Butterworth/J. McCormick/J. McEntee/J. Ahn (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (C) |
D. Vanderslice/A. Snyder/B. Berry/M. Onimus/M. D'Imperio (Cox)
|
|
|||
49 | Boys Varsity 4x | 7 |
|||
50 | Boys Varsity 8+ | 13 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change