4th Manny Flick / Horvat Series
- Apr 11, 2010
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 11, 2010 | |||||
1 | Boys Gig/Novice 1x | 17 |
|||
2 | Boys Novice 2x | 3 |
|||
3 | Boys Freshman 2x | 0 |
|||
4 | Boys Novice 4+ | 6 |
|||
5 | Boys Freshman 4+ | 9 |
|||
Absegami High School (A) |
V. English/S. Agli/J. Hassel/B. Reyes/c. bianco (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
P. Festa/A. Wunsch/I. Perez/E. Myers/D. Galimi (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
T. Boyle/D. Buckley/M. Gentner/A. Rettberg/P. Bowers (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
A. Hatza/J. Daouphars/H. Burris-Lee/D. Katz/Z. Kleiner (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
T. Wentz/T. Masri/D. Ingersoll/E. Silverstein/E. Wholley (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
A. Bronsky/A. Russell/J. Peacock/E. Norris/J. Paredes (Cox)
|
|
|||
St. Anthony's High School Crew (A) |
B. Macdonald/N. Savino/J. McHugh/M. Rudner/K. Ferran (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
j. mullin/W. Egan/P. Somers/R. McDermott/A. Patel (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
N. Vidal/Z. Romano/Z. Raso/E. Flood/K. Kawada (Cox)
|
|
|||
6 | Boys Novice 8+ | 16 |
|||
7 | Boys 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
8 | Boys Novice 4x | 11 |
|||
Conestoga Crew Club (A) |
B. Morosse/L. Caldwell/C. Carlson/B. Kane
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
B. Sullivan/T. McNulty/A. McAvey/S. Elkeshk
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
N. Herceg/E. Taylor/A. Rogers/S. Lieberandall
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
J. Yarnall/J. Donohue/A. Dye/T. Ignarri
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
A. Tammany/B. Hunt/R. Jeong/A. Stoczko
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
B. White/M. Wellock/D. DeLeo/P. Clarke
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
M. Anspach/M. Calistri/G. Ervin/A. Horter
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
D. Brotman/M. Paone/M. Spurlock/I. Yeager
|
|
|||
Conestoga Crew Club (B) |
N. Bucher/C. Hamilton/Q. Backstrom/A. Brechbiel
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (B) |
J. Wang/T. Jones/W. Schurr/J. Olson
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (B) |
J. Biagoli/R. Don/C. Martinson/M. Huff
|
|
|||
9 | Boys Freshman 4x | 5 |
|||
10 | Boys Freshman Ltwt 8+ | 0 |
|||
11 | Boys Freshman 8+ | 17 |
|||
12 | Boys JV 1x | 10 |
|||
13 | Boys JV 2x | 18 |
|||
Boys' Latin of Philadelphia (A) |
J. Maddrey/J. Smith
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
K. Haddad/N. Nalbone
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
R. DeKorte/T. Casazza
|
|
|||
Friends Select School (A) |
M. Matusky/N. Levin
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
M. Sommar/b. Karzoun
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
A. Velte/R. Smith
|
|
|||
Montclair High School (A) |
C. Cusenza/A. Rivera
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
J. Horn/P. Woodruff
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
A. Ansel/M. Blake
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
D. Merkle/H. Kieffer
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
A. Huemmler/A. Valentino
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
T. Graham/J. Lefkowitz
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Meehan/B. Kensey
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
D. Fetner/G. Caputo
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
J. Smith/A. Brown
|
|
|||
Roman Catholic High School (B) |
E. Chiu/L. Witalec
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
M. Moeller/R. Connors
|
|
|||
Roman Catholic High School (C) |
G. Gabrieliants/V. DiMondo
|
|
|||
14 | Boys JV 4+ | 22 |
|||
15 | Boys JV 4x | 15 |
|||
16 | Boys JV 8+ | 14 |
|||
17 | Boys Ltwt 2x | 12 |
|||
Berkshire School (A) |
S. Carey/J. Krueger
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
M. Frey/M. Needles
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
C. Russo/D. Cleary
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
B. Doughty/D. Schwarz
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
P. Allen/J. Gonzalez
|
|
|||
Montclair High School (A) |
D. DiFilippo/M. Lindle
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
T. Farrell/L. Bradley
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
A. Adubato/C. Delacato
|
|
|||
The Haverford School (A) |
D. Yao/G. Cuddy
|
|
|||
The Shipley School (A) |
M. Doolittle/M. Lisle
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
J. Bigos/W. Shadbolt
|
|
|||
Roman Catholic High School (B) |
M. DiCarlo/M. Weaver
|
|
|||
18 | Boys Ltwt 4+ | 12 |
|||
Absegami High School (A) |
A. Agli/A. Torres/D. Berrios/G. Dungan/J. Fenton (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
P. O'Toole/C. Laughlin/S. Costic/B. McCabe/J. Pittman (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
M. O'Leary/P. Graham/S. Menken/D. Pallotta/R. Vassallo (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
R. DePhillips/J. Ebert/B. Erible/T. Wilhelm/A. Rivell (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
T. DeNofa/c. smith/J. Matty/J. Damis/R. Haldis (Cox)
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
S. Tyson/M. Griffin/W. Nogay/R. Beatty/D. Reilly (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
B. Watson/E. Jenssen/C. Trainer/A. Menard/C. Wortley (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
I. Vanderklein/I. Langehough/J. Wholley/N. Patel/A. Greenberger (Cox)
|
|
|||
St. Mark's HS Rowing (A) |
D. Nieves/K. Sullivan/B. Masino/M. Fairer/A. Stroz (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
H. van Adelsberg/J. Sacharok/D. Lisk/C. Kling/A. Merritt (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
M. Blake/H. Konings/C. Porter/J. Marbach/G. Lau (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (B) |
R. Valenzuela/A. Morillo/M. Bilello/D. Boyle/J. Frohner (Cox)
|
|
|||
19 | Boys Ltwt 8+ | 4 |
|||
20 | Boys 2nd 8+ | 11 |
|||
21 | Boys Varsity 1x | 4 |
|||
22 | Boys Varsity 2x | 12 |
|||
23 | Boys Varsity 4+ | 21 |
|||
24 | Boys Varsity 4x | 6 |
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
J. Hoogerheyde/N. Clark/C. DeNicola/P. Falco
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
A. Bury/M. Lewers/P. Donohue/D. Matasic
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
X. Alexander/R. CHIU/J. Lee/J. O'Neill
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
L. St. George/G. Anthony/B. Spearing/J. Anthony
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Halloran/M. De Marici/M. Ryan/T. Dougherty
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
P. Wey/R. Tedeschi/N. Stanek/R. Lewis
|
|
|||
25 | Boys Varsity 8+ | 11 |
|||
26 | Girls Gig/Novice 1x | 5 |
|||
27 | Girls Novice 2x | 7 |
|||
28 | Girls Freshman 2x | 0 |
|||
29 | Girls Novice 4+ | 9 |
|||
30 | Girls Freshman 4+ | 3 |
|||
31 | Girls Novice 8+ | 16 |
|||
32 | Girls 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
33 | Girls Novice 4x | 10 |
|||
34 | Girls Freshman 4x | 4 |
|||
35 | Girls Freshman Ltwt 8+ | 0 |
|||
36 | Girls Freshman 8+ | 17 |
|||
37 | Girls JV 1x | 2 |
|||
38 | Girls JV 2x | 13 |
|||
39 | Girls JV 4+ | 18 |
|||
40 | Girls JV 4x | 9 |
|||
41 | Girls JV 8+ | 18 |
|||
42 | Girls Ltwt 2x | 5 |
|||
43 | Girls Ltwt 4+ | 6 |
|||
44 | Girls Ltwt 8+ | 6 |
|||
45 | Girls 2nd 8+ | 8 |
|||
46 | Girls Varsity 1x | 5 |
|||
47 | Girls Varsity 2x | 11 |
|||
48 | Girls Varsity 4+ | 23 |
|||
49 | Girls Varsity 4x | 8 |
|||
50 | Girls Varsity 8+ | 15 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change