5th Manny Flick / Horvat Series
- Apr 18, 2010
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 18, 2010 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 5 |
|||
2 | Girls Novice 2x | 3 |
|||
3 | Girls Freshman 2x | 0 |
|||
4 | Girls Novice 4+ | 12 |
|||
5 | Girls Freshman 4+ | 4 |
|||
6 | Girls Novice 8+ | 19 |
|||
7 | Girls 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
8 | Girls Novice 4x | 11 |
|||
9 | Girls Freshman 4x | 4 |
|||
10 | Girls Freshman Ltwt 8+ | 0 |
|||
11 | Girls Freshman 8+ | 21 |
|||
12 | Girls JV 1x | 3 |
|||
13 | Girsl JV 2x | 18 |
|||
14 | Girls JV 4+ | 23 |
|||
15 | Girls JV 4x | 12 |
|||
16 | Girls JV 8+ | 14 |
|||
17 | Girls Ltwt 2x | 3 |
|||
18 | Girls Ltwt 4+ | 10 |
|||
19 | Girls Ltwt 8+ | 6 |
|||
20 | Girls 2nd 8+ | 11 |
|||
21 | Girls Varsity 1x | 4 |
|||
22 | Girls Varsity 2x | 10 |
|||
23 | Girls Varsity 4+ | 24 |
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
A. Quinn/B. Stanko/C. Abbott/M. Givnish/G. Pierucci (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
l. lorenz/c. vreeland/n. marte/m. sprague/o. boldero (Cox)
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
M. Jefferies/E. Robinson/K. Casalnova/K. Winfree/M. Feldsmith (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
B. Washington/T. Skalski/L. Bacher/K. Jones/T. Cabanela (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
S. Hauck/C. Ratte/T. Biesiada/J. Engle/C. Paulin (Cox)
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
W. Ott/R. Ohliger/B. Boehringer/S. DiGeorge/N. Cunningham (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
J. Margulies/V. Zuzelo/k. kanehann/C. Conwell/D. DiStefano (Cox)
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (A) |
J. Mulvey/J. Seckler/M. Makris/K. Coffin/M. Penalosa (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
J. Vresilovic/L. Maslanka/M. McMullen/G. Frusone/M. Fraimow (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
L. Fisher/K. Lajeunesse/S. LaBarth/J. White/M. Mahoney (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
V. DILISI/e. masterson/S. Martin/N. ODonnell/K. Nixon (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
P. Flynn/M. Flynn/R. McCool/K. Kiernan/A. Stillwell (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Prep (A) |
A. Mathews/A. Mainello/C. Cassard/H. Bilger/A. Calvano (Cox)
|
|
|||
St. Mark's HS Rowing (A) |
F. Gojmerac/L. Wasko/S. Taylor/K. Nelson/N. Reynolds (Cox)
|
|
|||
St. Pauls School for Girls (A) |
C. Mitton/E. Riegel/H. Kerpelman/M. Burns/M. Rosasco (Cox)
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
S. Tabourn/D. Johnson/S. Schafrank/A. Magnani/C. Mecca (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
A. Chikowski/O. DeSalvo/S. Burke/Z. Stolper/C. McKinney (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
H. Putnam/K. Weidel/Z. Zabor/P. Kolman/D. Caputo (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
|
||||
Archbishop Prendergast High School (B) |
A. Dendrinos/J. Lees/M. Meekes/C. Goldschmidt/M. Green (Cox)
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (B) |
B. Tatum/D. Mathias/E. Ryan/K. Jesukiewicz/C. Maylath (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (B) |
E. Van Fossen/K. VanIderstine/C. Wixted/d. baskin/S. Tenenbaum (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (B) |
E. Strong/A. Kielty/V. Kielty/E. Picciani/L. Agosto (Cox)
|
|
|||
The Hun School (B) |
J. Vari/L. Yianilos/E. Brown/A. Rudolph/A. Risoldi (Cox)
|
|
|||
24 | Girls Varsity 4x | 10 |
|||
25 | Girls Varsity 8+ | 18 |
|||
Absegami High School (A) |
L. Manganiello/K. Bird/C. Spinosa/B. Dendler/K. Shiner/J. Majcher/A. Kleuser/B. Pfeifer/A. Bruffy (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
H. Sykes/A. McCabe/T. Feret/L. Baker/S. Martin/K. Bakaj/R. Pfeffer/B. Anderson/M. Ruley (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
C. Bourassa/A. O'Malley/S. Malak/M. Weller/H. Hoag/K. Ewell/E. Campanella/K. Taylor/K. Walsh (Cox)
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
K. Aust/S. Morgan/O. Babiec/H. Fonda/M. Ramey/C. Fox/L. Ramey/C. Baxter/J. Roth (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
K. Wolf/S. Baca/S. Laielli/M. Birkbeck/M. Goodwin/B. Desmond/K. Obringer/J. Guenther/M. McCann (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
V. Carroll/B. Pendergast/S. Barber/M. Bariss/S. Slotoroff/A. Dothe/A. Hirt/K. Driscoll/H. Dannehower (Cox)
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
C. Warren/J. Glauber/M. Wheeler/V. Geithman/C. Meade/M. Harlow/M. Beougher/G. Mulligan/E. Parker (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
A. Lorei/M. White/S. Romano/E. Buongiorno/K. Bennett/E. Jensen/B. Ryan/L. Buongiorno/G. Barrila (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
C. Waite/H. Spikol/K. Blair/M. Slowey/E. Linn/R. Moreland/J. Slowey/E. eisen/N. Libster (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
V. Babson/C. Ukogu/K. Gregor/D. DiCianno/L. Pospisil/M. Duff/D. Lerro/M. Bracken/S. Jordan (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Prep (A) |
H. Gilmartin/J. Berman/J. Jones/L. Jackson/M. Wiklund/M. Mueller/M. Jackson/S. Duvall/H. Bilger (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
h. wolverton/K. Abbamondi/M. Forte/B. Abbott/R. McClellan/E. Fluharty/J. Oliver/E. Tewell/R. COLQUHOUN (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Nardiello/K. Rupert/A. Russo/e. garrison/M. Lavin/a. moffit/j. stephano/R. Canino/d. O'Brian (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
A. Webster/C. Lally/S. Blair/L. Katz/M. MacCormick/E. Howard/K. Chapin/E. Burke/K. Flail (Cox)
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
A. Erixxon/G. Ware/H. Bottger/C. Petrakis/M. Slezak/N. Cebeci/C. Kraeutler/M. Whitehead/L. Mahoney (Cox)
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
K. McGowan/Y. Abutaleb/H. Platt/V. Ivezic/E. Orrick/E. Katz/G. Stoleru/C. Lippold/C. Silverstein (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (B) |
A. Harkins/S. Brecht/R. Ehrlich/A. McCloy/K. Casebeer/J. McGlynn/M. Bresnahan/C. McNeela/M. Rush (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (C) |
N. Carlone/M. Dougherty/L. Gresko/C. Delaney/L. Powell/R. Duffin/C. Travaline/C. KEENE/A. Collier (Cox)
|
|
|||
26 | Boys Gig/Novice 1x | 16 |
|||
27 | Boys Novice 2x | 3 |
|||
28 | Boys Freshman 2x | 3 |
|||
29 | Boys Novice 4+ | 10 |
|||
30 | Boys Freshman 4+ | 9 |
|||
31 | Boys Novice 8+ | 20 |
|||
32 | Boys 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
33 | Boyss Novice 4x | 11 |
|||
34 | Boys Freshman 4x | 5 |
|||
35 | Boys Freshman Ltwt 8+ | 0 |
|||
36 | Boys Freshman 8+ | 17 |
|||
37 | Boys JV 1x | 11 |
|||
38 | Boys JV 2x | 15 |
|||
39 | Boys JV 4+ | 27 |
|||
40 | Boys JV 4x | 15 |
|||
41 | Boys JV 8+ | 18 |
|||
42 | Boys Ltwt 2x | 9 |
|||
43 | Boys Ltwt 4+ | 15 |
|||
44 | Boys Ltwt 8+ | 6 |
|||
45 | Boys 2nd 8+ | 9 |
|||
46 | Boys Varsity 1x | 6 |
|||
47 | Boys Varsity 2x | 10 |
|||
48 | Boys Varsity 4+ | 20 |
|||
49 | Boys Varsity 4x | 6 |
|||
50 | Boys Varsity 8+ | 13 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change