Robert White Regatta
- May 9, 2010
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, May 9, 2010 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 7 |
|||
2 | Boys Gig/Novice 1x | 20 |
|||
3 | Girls Novice 2x | 5 |
|||
4 | Girls Freshman 2x | 2 |
|||
5 | Boys Novice 2x | 5 |
|||
6 | Boys Freshman 2x | 8 |
|||
7 | Girls Novice 4+ | 9 |
|||
Delaware Military Academy (A) |
J. Opsal/C. Fields/K. Krischbaum/D. Fetters/R. DeFroda (Cox)
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
A. Hays/A. Takei/H. Martin/O. Simkins/L. Nemeth (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
C. Dews/J. Kirkwood/T. Buttaro/B. Czerniecki/A. Pollack (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
E. Butler/D. Kelly/C. Fenlin/L. Tonetti/E. Hershorin (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Merion Mercy Academy (A) |
A. Mangan/M. Powers/R. McCarron/M. Hegarty/A. Fondren (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
R. Maher/K. MUNOZ/C. Powell/Z. Mama/M. Sawin (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
A. Hawthorne/J. James/M. Walter/B. Welsh/E. Lau (Cox)
|
|
|||
The Shipley School (A) |
S. Bolling/E. Mirkil/C. McKenna/M. Danoff/S. Goldstein (Cox)
|
|
|||
8 | Girls Freshman 4+ | 5 |
|||
9 | Boys Novice 4+ | 11 |
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
B. Gibbons/J. Gibbons/J. Kelly/D. McCreavy/S. McDonald (Cox)
|
|
|||
Delaware Military Academy (A) |
J. Freed/B. Kitchens/R. Campor/E. Orzechowski/A. Little (Cox)
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
W. McNamara/E. Blood/B. Curtis/Z. Ross/T. Frangakis (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
D. Lincoln/M. Rickenbach/L. Colella/A. Pressel/D. Schlesinger (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Moorestown Rowing Club (A) |
L. Zielinski/C. Mattox/S. Bobadilla/J. Levinson/A. Gladkowski (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Puckette/C. staines/B. Clapp/R. Faigenbaum/B. Clopine (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
H. Trillo/C. Clevenger/P. Stetser/F. Lengetti/W. Dang (Cox)
|
|
|||
St. Mark's HS Rowing (A) |
P. Duchala/A. Aceves/B. Cooper/T. Rodalunas/G. Baffone (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (B) |
A. Gantard/J. Vessal/S. Kline/D. Pillai/C. Harrison (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (B) |
J. Bunch/J. Hagstrom/N. Hochberger/G. Mohler/D. Schnall (Cox)
|
|
|||
10 | Boys Freshman 4+ | 7 |
|||
11 | Girls Novice 8+ | 7 |
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
L. Ragone/N. Kastenberg/E. Tursi/C. Newell/M. Bach/A. Sparrow/O. Bartram/S. Verzella/G. Fabbri (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Moorestown Rowing Club (A) |
K. Boyle/R. Howarth/j. buck/E. Costello/S. Lowy/M. SCHULER/N. Folgia/G. Danahy/E. Miller (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
G. Kieffer/P. Funchion/H. Keller/F. Kelly/M. Wescott/B. Good/M. ODONNELL/G. Lynch/L. mina (Cox)
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
|
||||
The Episcopal Academy - PA (A) |
R. Farrell/C. Davis/H. Hammerschmidt/C. Flynn/C. Reilly/N. Carolin/S. Reddy/M. Haraburda/M. Kilcullen (Cox)
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
T. Cronk/K. Francis/J. Dexter/M. Wodenshek/C. Chiaramonte/L. Grilli/M. Taylor/A. Stanek/o. paradis (Cox)
|
|
|||
12 | Boys Novice 8+ | 11 |
|||
13 | Girls 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
14 | Boys 2nd Ltwt JV 8+ | 0 |
|||
15 | Girls Novice 4x | 10 |
|||
16 | Girls Freshman 4x | 6 |
|||
17 | Boys Novice 4x | 9 |
|||
18 | Boys Freshman 4x | 9 |
|||
19 | Girls Freshman Ltwt 8+ | 0 |
|||
20 | Boys Freshman Ltwt 8+ | 0 |
|||
21 | Girls Freshman 8+ | 8 |
|||
22 | Boys Freshman 8+ | 2 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change