Hoover Invitational

  • Hosted By Westerville Rowing Association
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 16, 2011
1 Mens JV 4+
19
2 Womens Varsity 8+
20
3 Womens JV 8+
19
4 Mens Ltwt 4+
16
5 Womens Novice 4+ A
17
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
m. sofalvi/m. koeniger/K. FRY/m. behrman/m. reyes (Cox)
 
    Brighton Rowing Club, Inc. (A)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
G. Biedenharn/J. Strom/R. Kaiser/K. Koetter/M. Martin (Cox)
 
    Clermont Crew (A)
M. Wilson/R. Dietz/S. Wampler/K. Seibert/K. Morrow (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
E. Gaudiani/M. Franko/H. Mazur/M. Murphy/E. Jobson (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
m. shook/C. Platt/l. hamilton/a. sanford/C. Rose (Cox)
 
    Dublin Crew (A)
J. Spiropoulos/T. O'Tighearnaigh/H. Tiarks/M. Pollner/S. Asad (Cox)
 
    Great Miami Rowing Center (A)
A. Salyers/M. Jett/H. Grossman/J. Capelli/L. White (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
J. Takos/A. Ridgley/A. Vaught/C. Duke/D. Johnson (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
A. Mann/H. DePorter/L. Irwin/C. Going/G. D'Amico (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
P. Mack/A. Lake/V. Stoiber/J. Strassner/H. TURNER (Cox)
 
    Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. (A)
A. Zwick/B. Mroz/K. Luchette/C. Barry/A. San Diego (Cox)
 
    Saint Joseph Academy (A)
A. Grove/K. Moore/K. Speice/C. Speice/K. Waters (Cox)
 
    Saline High Crew Club (A)
G. Gallegher/L. Deneszczuk/A. Wolff/H. Pfeiffer/S. Theisen (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
A. Connors/B. Zarders/A. Gaines/M. Deutsch/K. Bell (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
A. Cox/N. Gunawardena/E. Walczak/K. Peart/S. Mani (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
G. Saalman/K. Roberts/B. Schodorf/H. Johnston/A. Keegan (Cox)
 
6 Womens Novice 4+ B
10
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
A. Graves/E. Nurre/F. Hall/C. Lustenberger/Q. Falter (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
I. Blakeway-Phillips/E. Snyder/K. Kijauskas/M. Bruehler/A. Tamas (Cox)
 
    Dublin Crew (A)
M. Flemming/L. Yang/M. Zhang/R. Kinzeler/Y. Shin (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
C. Peterson/C. McShea/A. Braunrot/E. Phillips/J. Huang (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
G. Sanders/J. Ford/N. Dech/m. barboza/A. Eades (Cox)
 
    Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. (A)
M. Mroz/E. Daley/F. Enger/M. Travnik/R. Reyes (Cox)
 
    Saint Joseph Academy (A)
A. Kozak/A. Miller/K. McGraw/M. Sudetic/N. Ripich (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
L. Fan/M. Thomas/Z. Green/S. Rae-Grant/R. Natowicz (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
V. Thompson/T. Kegley/L. Voorhees/C. Peters/A. Cameron (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
A. Morrison/A. Guay/K. Stathulis/K. Evers/A. Patitsas (Cox)
 
7 Mens Novice 8+ A
15
8 Mens Novice 8+ B
5
9 Mens Varsity 4+
22
10 Womens 4x
11
11 Womens Ltwt 8+
7
12 Womens Varsity 4+
20
13 Mens Ltwt 8+
11
14 Womens JV 4+
29
15 Mens JV 8+
9
16 Womens Novice 8+ A
15
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
m. behrman/K. FRY/a. mcconnell/r. reyes/p. anderson/m. sofalvi/m. koeniger/k. soltis/m. reyes (Cox)
 
    Chicago Rowing Foundation (A)
R. Roberts/M. Gleason/C. Sabas/C. Kaplan/G. Weiss/A. Jona/S. Booth/S. Gordon/E. Zachocki (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
H. Lukens/G. Biedenharn/J. Strom/E. Nurre/A. Graves/M. Borders/K. Koetter/R. Kaiser/M. Martin (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
E. Gaudiani/M. Franko/H. Mazur/M. Murphy/K. Kijauskas/M. Bruehler/I. Blakeway-Phillips/E. Snyder/D. Horning (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
m. shook/k. unk/l. hamilton/C. Platt/D. McKinley/r. unk/C. Tate/a. sanford/C. Rose (Cox)
 
    Dublin Crew (A)
J. Spiropoulos/M. Pollner/K. Clelland/T. O'Tighearnaigh/H. Tiarks/H. King/A. McGregor/A. McClelland/Y. Shin (Cox)
 
    Great Miami Rowing Center (A)
M. Jett/J. Capelli/A. OBrien/A. Mitchell/E. Faybik/S. Grollmus/L. Cychosz/R. Pritchard/R. Leipzig (Cox)
 
    Loyola Academy Rowing Association (A)
M. O'Sullivan/S. Christensen/M. Mollman/H. Hartzel/K. Jelcz/A. Peters/S. Abrams/J. Cruz/T. Kwitka (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
C. Peterson/H. DePorter/L. Irwin/C. Going/K. Lashmet/M. Cruger/A. Mann/C. McShea/G. D'Amico (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
M. Cermak/A. Dietrich/P. Mack/A. Lake/E. Johns/J. Strassner/V. Stoiber/R. Thees/H. TURNER (Cox)
 
    Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. (A)
A. Zwick/B. Mroz/K. Luchette/C. Barry/F. Enger/A. Lyons/M. Mroz/M. Travnik/A. San Diego (Cox)
 
    Saint Joseph Academy (A)
A. Grove/M. Sudetic/A. Kozak/H. Smith/K. McGraw/A. Miller/K. Speice/C. Speice/K. Waters (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
A. Connors/B. Zarders/A. Gaines/M. Thomas/L. Fan/M. Deutsch/Z. Green/S. Rae-Grant/L. Scully (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
G. Saalman/K. Roberts/B. Schodorf/H. Johnston/L. Voorhees/S. Allaire/V. Thompson/T. Kegley/A. Keegan (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
 
17 Womens Novice 8+ B
8
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
A. Grause/E. Rootring/H. Flege/M. Asbury/S. Berten/A. Rees/J. Waits/K. Rodriguez/R. Schutzman (Cox)
 
    Dublin Crew (A)
K. Meacham/S. Neki/L. Prakel/L. Yang/S. Rachuri/K. KING/S. Shroff/G. Davies/R. Puckett (Cox)
 
    Loyola Academy Rowing Association (A)
C. Stauton/P. Perkaus/C. Pandaleon/E. Franson/E. Rooney/R. Larrue/M. Hayes-Deluca/O. Zaworski/S. Lynch (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
I. Smith/K. Stiffler/G. Lafontant/R. Goldfinger/H. Kline/S. Campbell/Z. Fisher/H. Slowey/H. Elsman (Cox)
 
    Saint Joseph Academy (A)
A. Rogozinski/A. Morales/S. Gorsek/K. Moore/M. Bishop/N. Petrus/K. Wrabel/A. Ehrett/D. Braun (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Koeneman/m. crosby/A. Jennings/M. Martin/E. Waltzer/A. Morrison/K. Evers/C. Peters/A. Patitsas (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
 
    Loyola Academy Rowing Association (B)
E. DeFrank/R. Peterson/I. Rodriguez/C. Kurkowski/A. Farfan/S. Burke/M. Cooney/M. Mueller/V. Gambacorta (Cox)
 
18 Mens Novice 4+ A
17
19 Mens Novice 4+ B
11
20 Mens 4x
10
21 Mens Varsity 8+
16
22 Womens Ltwt 4+
15
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change