Cooper Cup

  • Hosted By South Jersey Rowing
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, April 29, 2007
1 Womens Masters 4+
6
2 Mens Masters 4+
7
3 Womens Masters 2x
5
4 Mens Masters 2x
6
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
P. Lyons/Y. Kuban
14.6 (53)
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
J. Divan/S. Gould
11.4 (50)
    Potomac Boat Club (A)
C. Sutliff/J. Lavery
45.7 (73)
    Steel City Rowing Club (A)
B. Boehmer/R. Hughes
7.8 (46)
    Warthogs Rowing Club (A)
B. Scholtz/M. Malone
10.5 (49)
    University Barge Club (C)
C. Seybolt/A. Cook
9.5 (48)
5 Womens HS Novice 1x
8
6 Mens HS Novice 1x
9
7 Womens HS Novice 4+
9
8 Mens HS Novice 4+
9
9 Womens HS Novice 2x
8
10 Mens HS Novice 2x
6
11 Womens HS Novice 8+
11
12 Mens HS Novice 8+
12
13 Womens HS Novice 4x
10
14 Mens HS Novice 4x
13
15 Womens JV 1x
10
16 Mens JV 1x
8
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
P. Conlon
 
    GMS Rowing Center (A)
K. Reelick
 
    Malvern Preparatory School (A)
B. Hanna
 
    Oyster Bay High School (A)
P. Bertoli
 
    Steel City Rowing Club (A)
K. Pfirrman
 
    GMS Rowing Center (B)
J. Morrissey
 
    Sagamore Rowing Association (B)
T. Barkin
 
    Steel City Rowing Club (B)
B. Charley
 
17 Womens JV 4+
13
18 Mens JV 4+
11
19 Womens JV 2x
9
20 Mens JV 2x
3
21 Womens JV 8+
9
22 Mens JV 8+
9
23 Womens JV 4x
12
24 Mens JV 4x
13
25 Womens Ltwt Varsity 2x
8
26 Mens Ltwt Varsity 2x
14
    Bachelors Barge Club (A)
G. Becker/M. Livesey
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
D. Gould/J. Warner
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
C. LaMont/A. Kliener
 
    GMS Rowing Center (A)
M. Winkler/H. Rouse
 
    Malvern Preparatory School (A)
M. Benedetto/M. Bohs
 
    New Canaan High School Crew (A)
P. Cleveland/J. Mastera
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
N. Dugan/H. Kelley
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
j. Cotton/D. Grossman
 
    South Jersey Rowing Club (A)
Z. King/T. Herdeg
 
    Steel City Rowing Club (A)
A. Smith/B. Charley
 
    Malvern Preparatory School (B)
B. Valenti/J. Selin
 
    New Canaan High School Crew (B)
G. Stafford/J. Ludemann
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
M. Gallerani/M. Lo
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (C)
G. Fort/H. Fort
 
27 Womens Ltwt Varsity 4+
6
28 Mens Ltwt Varsity 4+
7
29 Womens Varsity 1x
8
30 Mens Varsity 1x
12
31 Womens Varsity 4+
15
32 Mens Varsity 4+
13
33 Womens Varsity 2x
11
34 Mens Varsity 2x
9
35 Womens Varsity 8+
6
36 Mens Varsity 8+
5
37 Womens Varsity 4x
16
38 Mens Varsity 4x
13
39 Womens Masters 8+
3
40 Mens Masters 8+
6
41 Womens Masters 1x
6
42 Mens Masters 1x
12
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
Y. Kuban
9.0 (46)
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
J. Divan
11.0 (48)
    Fairmount Rowing Association (A)
G. Iverson
27.2 (60)
    GMS Rowing Center (A)
S. Killen
5.6 (42)
    Greenwich Crew (A)
A. Reino
14.4 (51)
    Pelham Community Rowing Association (A)
B. Brunelle
3.6 (39)
    Potomac Boat Club (A)
C. Sutliff
46.2 (70)
    Warthogs Rowing Club (A)
M. Malone
12.1 (49)
    East End Rowing Institute, LTD. (B)
S. Gould
16.9 (53)
    Greenwich Crew (B)
P. Pugliese
19.6 (55)
    Warthogs Rowing Club (B)
B. Scholtz
13.2 (50)
    University Barge Club (I)
W. Vanderlinde
60.0 (76)
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change