Cooper Cup

  • Hosted By South Jersey Rowing
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, April 29, 2007
1 Womens Masters 4+
6
2 Mens Masters 4+
7
3 Womens Masters 2x
5
4 Mens Masters 2x
6
5 Womens HS Novice 1x
8
6 Mens HS Novice 1x
9
7 Womens HS Novice 4+
9
8 Mens HS Novice 4+
9
9 Womens HS Novice 2x
8
10 Mens HS Novice 2x
6
11 Womens HS Novice 8+
11
12 Mens HS Novice 8+
12
13 Womens HS Novice 4x
10
14 Mens HS Novice 4x
13
15 Womens JV 1x
10
    Unaffiliated (USA) (..)
K. Collins
 
    Unaffiliated (USA) (..)
K. Karabasz
 
    Bachelors Barge Club (A)
M. Cusack
 
    Conestoga Crew Club (A)
J. Becattini
 
    Oyster Bay High School (A)
M. Roethal
 
    Steel City Rowing Club (A)
K. Cesare
 
    Bachelors Barge Club (B)
A. Mulholland
 
    New York Rowing Association (B)
M. Lai
 
    Oyster Bay High School (B)
R. Henriquez
 
    Steel City Rowing Club (B)
C. Schueler
 
16 Mens JV 1x
8
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
P. Conlon
 
    GMS Rowing Center (A)
K. Reelick
 
    Malvern Preparatory School (A)
B. Hanna
 
    Oyster Bay High School (A)
P. Bertoli
 
    Steel City Rowing Club (A)
K. Pfirrman
 
    GMS Rowing Center (B)
J. Morrissey
 
    Sagamore Rowing Association (B)
T. Barkin
 
    Steel City Rowing Club (B)
B. Charley
 
17 Womens JV 4+
13
18 Mens JV 4+
11
19 Womens JV 2x
9
    GMS Rowing Center (A)
A. Connery/A. Kobayashi
 
    Oyster Bay High School (A)
A. Antonucci/E. Nihill
 
    Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A)
B. Lorenz/C. Mela
 
    Steel City Rowing Club (A)
M. Schneider/K. Schaefer
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
K. Zeller/E. McGraw
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
M. Niemiera/K. Galasso
 
    GMS Rowing Center (B)
L. Burmeister/A. Kowalczyk
 
    Steel City Rowing Club (B)
M. Ngokion/P. Smith
 
    GMS Rowing Center (C)
R. Leaden/E. Dalmeyer
 
20 Mens JV 2x
3
21 Womens JV 8+
9
22 Mens JV 8+
9
23 Womens JV 4x
12
24 Mens JV 4x
13
25 Womens Ltwt Varsity 2x
8
26 Mens Ltwt Varsity 2x
14
27 Womens Ltwt Varsity 4+
6
28 Mens Ltwt Varsity 4+
7
29 Womens Varsity 1x
8
30 Mens Varsity 1x
12
31 Womens Varsity 4+
15
32 Mens Varsity 4+
13
33 Womens Varsity 2x
11
34 Mens Varsity 2x
9
    Conestoga Crew Club (A)
B. Ortiz/D. Jakiela
 
    Malvern Preparatory School (A)
M. Borgerson/S. Stewart
 
    Oyster Bay High School (A)
R. Appell/M. Fasullo
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
T. Nesel/W. Schrade
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
O. Traynor/C. Rodriguez
 
    Steel City Rowing Club (A)
A. Smith/T. Charley
 
    The Shipley School (A)
A. Iozzo/P. Lisle
 
    Sagamore Rowing Association (B)
T. Barkin/J. Saks
 
    Steel City Rowing Club (B)
B. Charley/K. Pfirrman
 
35 Womens Varsity 8+
6
36 Mens Varsity 8+
5
37 Womens Varsity 4x
16
38 Mens Varsity 4x
13
39 Womens Masters 8+
3
40 Mens Masters 8+
6
41 Womens Masters 1x
6
42 Mens Masters 1x
12
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change