Cooper Cup

  • Hosted By South Jersey Rowing
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, April 29, 2007
1 Womens Masters 4+
6
2 Mens Masters 4+
7
3 Womens Masters 2x
5
4 Mens Masters 2x
6
5 Womens HS Novice 1x
8
6 Mens HS Novice 1x
9
7 Womens HS Novice 4+
9
8 Mens HS Novice 4+
9
9 Womens HS Novice 2x
8
10 Mens HS Novice 2x
6
11 Womens HS Novice 8+
11
12 Mens HS Novice 8+
12
13 Womens HS Novice 4x
10
14 Mens HS Novice 4x
13
15 Womens JV 1x
10
16 Mens JV 1x
8
17 Womens JV 4+
13
18 Mens JV 4+
11
19 Womens JV 2x
9
20 Mens JV 2x
3
21 Womens JV 8+
9
    Germantown Academy Crew Club (A)
T. Black/C. Dougherty/A. Korth/M. Murray/A. Rutkosky/B. Wolf/A. Washburn/H. Freedman/S. Honickman (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
M. Lenihan/O. Cloonan/K. Cox/H. Johnson/M. Infante/J. Lupo/E. Cauley/M. Kim/J. Collamer (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club (A)
P. Menees/M. Sutter/K. Van Fossen/V. Cody/A. Stavros/N. Volpe/K. Maier/D. Kiessling/E. Johnson (Cox)
 
    New Canaan High School Crew (A)
L. Spinney/S. Corapi/K. Griffin/M. Bess/A. Glatthorn/T. Stell/H. Potts/G. Hurst/E. Phillips (Cox)
 
    Our Lady of Mercy Academy (OLMA) (A)
D. French/A. Romano/M. Walker/A. Konanez/M. Buscemi/C. Laguerre/P. Duggan/E. McGuirl/D. Kelly (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Rosen/C. Lawrence/T. Injeian/K. Galante/N. Salamone/M. O'rourke/A. Perlman/N. King/A. St. John (Cox)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
L. Foster/S. Rosenberg/G. Cutler/L. Arato/M. Craig/K. Wilson/J. Skovran/J. Podrat/S. Shapiro (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
S. Coates/M. Chatburn/L. Connor/M. Webster/M. Blackhurst/A. McGonegal/T. Laricks/E. Connelly/L. Bond (Cox)
 
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (B)
N. Franke/J. Cook/A. Williams/K. Lewis/E. Hilton/K. Watermann/L. Elger/J. Burns/E. Schwartz (Cox)
 
22 Mens JV 8+
9
    Fairfield Prep (A)
D. Raila/E. Nesi/M. Ioli/C. Oliver/D. Pasternak/T. Demarco/B. Niehaus/M. Wright/V. Cefola (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
M. Pluta/F. Rinaldi/A. Johnson/C. Parker/K. Kaneko/A. Hagan/A. Pugliese/L. Moskowitz/A. Rinaldi (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club (A)
S. Shelley/D. Thomas/T. Farrell/D. Suh/G. D'Avino/N. Shah/M. Tenenbaum/J. Feldan/M. Bickel (Cox)
 
    Upper Merion High School (A)
R. Lopez/J. Kuk/Y. Krukhtyak/T. Ehmer/D. Dicastenuovo/J. Wood/A. Robinson/M. Plastino/C. Moll (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
T. Burns/C. Connon/K. Cortes/M. DallePazze/W. Duggan/A. Proujansky/E. Davis/R. Goldner/P. Albert (Cox)
 
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (B)
P. Inglis/M. Matrone/K. Smith/A. Brown/S. Hocking/M. Ruzzi/M. Stock/C. Bland/A. Gross (Cox)
 
    Fairfield Prep (B)
P. Laceranza/C. Babikian/R. Vandeusen/R. Pena/J. Acampora/P. Kokenos/P. Lastner/M. Cody/N. Westerholm (Cox)
 
    Greenwich Crew (B)
C. DeLos Angeles/J. Cassidy/A. Stocker/G. Oudheusden/A. Sussman/G. Rydevik/E. Broadhurst/Z. Wright/S. Lazar (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (B)
C. Cona/J. Tamblyn/K. Simpson/C. Scott/N. Williams/T. Soer/Z. Zaki/R. Scott/S. Bennett (Cox)
 
23 Womens JV 4x
12
24 Mens JV 4x
13
25 Womens Ltwt Varsity 2x
8
26 Mens Ltwt Varsity 2x
14
27 Womens Ltwt Varsity 4+
6
28 Mens Ltwt Varsity 4+
7
29 Womens Varsity 1x
8
30 Mens Varsity 1x
12
31 Womens Varsity 4+
15
32 Mens Varsity 4+
13
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A)
K. Smith/P. Inglis/S. Patolo/N. Asbeil/A. Clouse (Cox)
 
    Baltimore Rowing Club (A)
F. Petty/B. Majev/A. Destefano/N. Greaver/T. Watson (Cox)
 
    Collingswood Crew Club, Inc. (A)
P. Leonard/S. Rader/H. Bettencourt/A. Reeve/P. Ciervo (Cox)
 
    Fordham Preparatory School (A)
C. Reich/C. Kousouros/P. Masseo/M. Sledzinski/C. Bennett (Cox)
 
    Horace Mann School (A)
C. Case/W. Koshel/B. Van Buren/J. Ayal/A. Leifer (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
E. Kodioglu/C. Dobrowolski/S. Guilherme/C. Burke/L. Lisann (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club (A)
J. Brosch/B. Baumgardner/M. Gill/N. Myers/Z. Call (Cox)
 
    New York Rowing Association (A)
R. Suarez/F. Anderson/B. Boganovich/S. Warren/D. Jeffrey (Cox)
 
    The Shipley School (A)
R. Biddle/M. Katin/M. Armstrong/D. Costanza/I. Riley (Cox)
 
    Upper Merion High School (A)
P. Addalli/Z. Mateja/K. Nally/D. Delucca/G. Osinska (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
P. Hewes/Z. Zaki/T. Burns/C. Cannon/A. Anderson (Cox)
 
    Upper Merion High School (B)
D. Kleponis/D. Spell/K. Priest/M. Gallagher/G. Burchard (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (B)
T. Soer/A. Palmer/J. Rollinson/A. Proujansky/J. Murphy (Cox)
 
33 Womens Varsity 2x
11
34 Mens Varsity 2x
9
35 Womens Varsity 8+
6
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A)
M. Toms/S. Coleman/K. Sullivan/J. Jackson/M. Hasek/S. Rankin/C. Berg/N. Gill/M. Welch (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
E. Har/C. Lowe/A. Pizzo/R. Wilf/T. Cooke/I. Goossens/V. Strateman/L. Huebner/A. Higbee (Cox)
 
    New Canaan High School Crew (A)
L. Griffin/T. Potter/J. Rosa/S. Miller/E. Perreca/L. Bagley/C. Reiss/M. Sweeney/J. DeMarco (Cox)
 
    Our Lady of Mercy Academy (OLMA) (A)
C. Gerken/K. Flood/G. Finnerty/A. Rocca/K. Cerrone/R. Bussola/A. Chmil/S. Grella/A. Romano (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
A. Colandro/L. Grinalds/L. McMann/C. Nicklas/K. Traynor/R. Upton/K. Romero/E. Loftus/G. Hodes (Cox)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
H. Brooks/K. Normoyle/V. Brencher/J. Castorino/K. Iverson/A. Carr/C. Williams/J. Planamento/C. Micka (Cox)
 
36 Mens Varsity 8+
5
37 Womens Varsity 4x
16
38 Mens Varsity 4x
13
39 Womens Masters 8+
3
40 Mens Masters 8+
6
41 Womens Masters 1x
6
42 Mens Masters 1x
12
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change