Hutchinson Cup Regatta

  • Hosted By: The Hutch Project, Inc
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, September 25, 2010
1 Mens Masters 1x (AA - B)
4
2 Mens Masters 1x (C - D)
9
    Bachelors Barge Club (A)
R. Miller
67.6 (53)
    Baltimore Rowing Club (A)
M. Daemen
72.9 (54)
    Fairmount Rowing Association (A)
S. Platt
57.6 (51)
    Malta Boat Club (A)
J. Cutler
25.6 (43)
    Vesper Boat Club (A)
J. Oestreich
32.4 (45)
    Fairmount Rowing Association (B)
F. McAleer
62.5 (52)
    University Barge Club (B)
M. Dencker
25.6 (43)
    Vesper Boat Club (B)
K. Beckman
62.5 (52)
    University Barge Club (C)
R. Goudy
48.4 (49)
3 Mens Masters 1x (E - F)
15
4 Mens Masters 1x (G+)
2
5 Womens Masters 1x (AA - B)
4
6 Womens Masters 1x (C - D)
10
7 Womens Masters 1x (E - F)
6
8 Womens Masters 1x (G+)
1
9 Mens High School 1x
14
10 Womens High School 1x
3
11 Mens Masters Ltwt 1x
2
12 Womens Masters Ltwt 1x
3
13 Mens Masters 8+
3
14 Womens Masters 8+
1
15 Mens High School 8+
3
16 Womens High School 8+
4
17 Mens High School 2x
0
18 Womens High School 2x
1
19 Mens Masters 2x
11
    Bachelors Barge Club (A)
S. Alessandri/D. Greenspan
63.0 (54)
    Fairmount Rowing Association (A)
B. Hudome/R. Lippa
63.0 (54)
    Malta Boat Club (A)
C. Patterson/J. Cutler
58.4 (53)
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
R. Boyd/D. Loeckner
19.4 (42)
    University Barge Club (A)
J. Purtill/R. Wegryn
31.2 (46)
    Vesper Boat Club (A)
K. Beckman/J. Strotbeck
54.0 (52)
    Bachelors Barge Club (B)
J. Fiore/M. Murphy
5.5 (35)
    Marietta College (B)
J. Suter/K. Suter
31.2 (46)
    Penn A.C. Rowing Association (B)
P. Connolly/D. Yoon
7.0 (36)
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
J. Clark/R. Diecidue
72.7 (56)
    Composite: Bachelors, University (C)
R. Miller/A. Cook
63.0 (54)
20 Womens Masters 2x
7
21 Mens High School 4+
0
22 Womens High School 4+
0
23 Mens Masters 4+
2
24 Womens Masters 4+
2
25 Mens Masters 4x
1
26 Womens Masters 4x
2
27 Mixed Masters 4x
3
28 Mens Masters Novice 1x
2
29 Womens Masters Novice 1x
3
30 Mens Masters Novice 2x
0
31 Womens Masters Novice 2x
2
32 Mens High School 4x
0
33 Womens High School 4x
3
34 Mixed Masters 2x
6
    Bachelors Barge Club (A)
M. Murphy/S. Behrend
19.4 (42)
    Composite: Philadelphia Girls, Malta (A)
T. Trocky/T. Savard
58.4 (53)
    Vesper Boat Club (A)
M. Jones/R. Jones
124.8 (65)
    Bachelors Barge Club (B)
S. Butterweck/B. Jacobs
31.2 (46)
    Vesper Boat Club (B)
K. Beckman/A. Phillips
25.0 (44)
    Vesper Boat Club (C)
M. Beck/J. Oestreich
58.4 (53)
35 Father/Daughter
3
    Fairmount Rowing Association (A)
R. Burns/A. Burns
 
    Malta Boat Club (A)
S. Duling/F. Duling Sr
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
A. Preetam/T. Candell
 
36 Mother/Son
0
37 Father/Son
1
38 Mother/Daughter
0
39 Mixed Masters 8+
5
40 Womens Masters 2x Turning Stake Race
3
41 Mens Masters 1x Turning Stake Race
4
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
R. LaFauci
0.6 (32)
    Malta Boat Club (A)
J. Cutler
6.4 (43)
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
E. Hagberg
5.6 (42)
    Vesper Boat Club (A)
J. Oestreich
8.1 (45)
42 Mixed Masters 2x Turning Stake Race
4
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
N. Paquette/A. Vafaee
14.6 (53)
    Composite: Philadelphia Girls, Malta (A)
T. Trocky/T. Savard
14.6 (53)
    Vesper Boat Club (A)
A. Franklin/J. Franklin
19.4 (57)
    Vesper Boat Club (B)
J. Krajewski/S. Griffith
3.1 (39)
43 Womens Masters 1x Turning Stake Race
3
44 Mens Masters 2x Turning Stake Race
2
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change