Ohio Governors Cup Regatta

  • Hosted By Dublin Crew
  • USRowing Registered

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 30, 2011
1 2:20 PM Boys Ltwt 4+
13
2 2:30 PM Girls 1st Varsity 8+
17
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
s. boose/p. huntsman/k. graves/r. langenderfer/a. mcconnell/p. anderson/p. wesolowski/k. betz/k. soltis (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
E. Westerfield/K. Schmidt/B. Naylor/L. Brown/K. Smith/G. Stoehr/J. Lindner/J. Geise/A. St. Martin (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
K. Kramer/I. Hildebrandt/E. Gaudiani/J. Yingling/M. Franko/C. Franko/O. Elkamhawy/L. Pappadakes/D. Horning (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
M. O'Brien/A. Roland/A. Kroger/G. Bruggeman/M. Dietrich/K. McKinney/C. Coleman/A. Sattler/E. Bridgeman (Cox)
 
    Dublin Crew (A)
M. Duckworth/O. Gugliemotto/B. Irelan/S. Casey/K. Bauer/T. Cassidy/M. Levine/M. Irelan/D. Figliuolo (Cox)
 
    Fox Chapel Crew, Inc. (A)
E. Taylor/N. Segall/S. Meinert/P. Roe/M. Root/J. Stewart/A. DiMatteo/N. Appasamy/K. Power (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
p. holcomb/M. Staric/E. Shaeffer/A. Ridgley/J. Takos/K. Boganwright/C. Duke/S. Schmucker/C. Wheat (Cox)
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
L. Vespoli/E. Craig/A. Gunn/M. Benson/M. Crammond/L. Bleyaert/H. Ott/J. Malachin/M. Xu (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
S. Riccio/C. Dane/C. Sprague-Manrow/M. Georgoff/E. Smith/E. Held/A. Terry/M. Eddingfield/G. MACKINNON (Cox)
 
    Oakland Catholic Rowing (A)
K. Garrity/A. Viola/S. Houser/E. Serkes/L. Laverick/R. Doerfler/A. Barringer/M. Price/M. Thomasmeyer (Cox)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
R. Curran/L. Eyerman/E. Clark/C. Peartree/B. Holvey/M. Appleby/M. Clark/K. Gordon/M. McNiffe (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
M. Scharfstein/R. Katz/E. Barrington/L. Zhang/R. Jensen/K. Harris/M. Hammonds/M. Neel/K. Bell (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
K. Westervelt/A. Drevenak/A. Olson/K. Young/L. Bleeke/I. Benduski/Z. Gnaedinger/A. Watkins/S. Lasini (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
E. Schauf/D. Kurkjian/A. Lusky/M. Pollock/J. Hebert/P. Smith/A. Simmons/L. Farrell/A. krupski (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
K. Trovato/N. Holman/I. Ferris/E. DelBarba/A. Palmer/A. Hockenberry/L. Rivoir/H. Spittel/G. Lucia (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
Z. Ribar/C. Turner/A. Williams/E. Bergdoll/G. Tucker/O. Miltner/A. Caradonna/A. Holden/S. Hammel (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
T. Lundstrom/A. Bauer/V. Langwasser/L. Brown/A. Lind/C. Linse/B. Shields/J. Huddle/A. Poll (Cox)
 
3 2:40 PM Boys Novice 4+
22
4 2:50 PM Girls 2nd Varsity 8+
16
5 3:00 PM Girls 2nd Novice 8+
7
6 3:10 PM Boys 2x
22
7 3:20 PM Boys 1st Varsity 4+
11
8 3:30 PM Girls 1st Novice 8+
11
9 3:40 PM Boys 2nd Varsity 4+
11
10 3:50 PM Girls Ltwt 8+
2
11 4:00 PM Boys 2nd Novice 8+
6
12 4:10 PM Girls 2x
19
13 4:20 PM Girls 1st Varsity 4+
20
    Allderdice High School Crew Team (A)
M. Silver/T. Lawson/M. Greenberg/H. Kim/M. Robinson (Cox)
 
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
k. graves/k. hatker/m. koeniger/k. martin/s. kookoothe (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
B. Naylor/K. Schmidt/K. Smith/L. Brown/D. Chin (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
K. Kramer/I. Hildebrandt/E. Gaudiani/J. Yingling/E. Jobson (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
K. Reitzel/M. Switzer/E. Dannemiller/J. Montesano/K. Pschesang (Cox)
 
    Dublin Crew (A)
M. Duckworth/O. Gugliemotto/K. Bauer/S. Casey/S. Asad (Cox)
 
    Fox Chapel Crew, Inc. (A)
N. Segall/P. Roe/A. DiMatteo/M. Root/K. Power (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
p. holcomb/M. Staric/E. Shaeffer/S. Schmucker/C. Wheat (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
S. Riccio/M. Georgoff/M. Eddingfield/A. Terry/G. MACKINNON (Cox)
 
    Oakland Catholic Rowing (A)
K. Garrity/A. Yobbi/S. Houser/R. Doerfler/K. Cullison (Cox)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
L. Eyerman/C. Peartree/A. Posadni/C. Romano/M. McNiffe (Cox)
 
    Perrysburg Rowing Club (A)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
M. Scharfstein/R. Katz/E. Barrington/L. Zhang/R. Natowicz (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
K. Westervelt/A. Drevenak/A. Olson/K. Young/S. Lasini (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
K. Trovato/I. Ferris/A. Hockenberry/A. Palmer/R. McGowan (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
Z. Ribar/E. Bergdoll/A. Williams/C. Turner/S. Hammel (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
T. Lundstrom/A. Bauer/V. Langwasser/L. Brown/A. Poll (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
E. Westerfield/G. Stoehr/J. Lindner/J. Geise/A. St. Martin (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
N. Holman/L. Rivoir/M. Torrence/E. DelBarba/S. Potter (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
A. Lind/C. Linse/B. Shields/J. Huddle/A. Sawatzki (Cox)
 
14 4:30 PM Boys Ltwt 8+
8
15 4:40 PM Boys 1st Novice 8+
10
16 4:50 PM Girls 2nd Varsity 4+
19
17 5:00 PM Girls Novice 4+
27
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
m. behrman/m. sofalvi/r. reyes/k. fry/e. helton (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
G. Biedenharn/H. Lukens/R. Kaiser/K. Koetter/M. Martin (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
E. Gaudiani/M. Franko/H. Mazur/A. Siefert/E. Jobson (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
S. Grassman/M. Tohill/S. Woodruff/M. Pitts/M. Geraghty (Cox)
 
    Dublin Crew (A)
J. Spiropoulos/T. O'Tighearnaigh/H. Tiarks/M. Pollner/S. Asad (Cox)
 
    Fox Chapel Crew, Inc. (A)
C. Barnes/K. Orr/S. Grossman/K. Totten/A. Zottola (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
J. Takos/A. Ridgley/A. Vaught/C. Duke/D. Johnson (Cox)
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
A. Cooper/E. Immonen/B. Qu/A. Chen/L. Griffin (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
M. Cermak/A. Dietrich/A. Lake/P. Mack/H. TURNER (Cox)
 
    Oakland Catholic Rowing (A)
S. Edgar/K. Dawson/M. Monberg/M. Christ/G. Means (Cox)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
R. Krokenberger/L. Felice/K. Seeger/A. Hodge/E. Bevilacqua (Cox)
 
    Saint Joseph Academy (A)
A. Kozak/A. Miller/K. McGraw/M. Sudetic/N. Ripich (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
A. Gaines/B. Zarders/M. Thomas/L. Fan/K. Bell (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
C. Misko/C. Phillips/M. Weller/A. Benson/A. Lane (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
E. Walczak/S. Mani/A. Cox/K. Peart/R. Hollern (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
S. Eyrich/B. Clement/N. Dater/B. Maier/M. Drexler (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
G. Saalman/H. Johnston/B. Schodorf/K. Roberts/A. Keegan (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
K. Lance/K. Coggburn/A. Shomo/S. Bevilacqua/E. Snyder (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
F. Hall/E. Rootring/J. Waits/M. Asbury/Q. Falter (Cox)
 
    Dublin Crew (B)
M. Flemming/L. Yang/M. Zhang/R. Kinzeler/Y. Shin (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (B)
G. Sanders/N. Dech/V. Dietrich/M. Barboza/M. Hernandez (Cox)
 
    Saint Joseph Academy (B)
A. Rogozinski/H. Smith/K. Moore/A. Grove/K. Waters (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (B)
A. Malik/C. Kropp/E. Schillinger/E. Natho/A. Lane (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
J. Supowitz/S. Bichel/J. Merriman/I. Williams/G. Lucia (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
A. Morrison/K. Stathulis/A. Guay/E. Waltzer/A. Patitsas (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (C)
J. Herrell/H. Judd/O. Toone/M. Sachs/J. Schechter (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (C)
L. Jennings/m. crosby/M. Koeneman/M. Martin/A. Cameron (Cox)
 
18 5:10 PM Boys 2nd Varsity 8+
10
19 5:20 PM Girls Ltwt 4+
7
20 5:30 PM Boys 1st Varsity 8+
8
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change