Tail of the Lake
- Oct 3, 2010
- head
- Lake Union
- Seattle, WA (USA)
- Hosted By: Holy Names Academy, Lake Union Crew
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, October 3, 2010 | |||||
1 | Flight 1 - Mens 8+ | 4 |
|||
2 | Flight 1 - Mens Masters 8+ | 6 |
|||
3 | Flight 1 - Mens Jr 4+ | 15 |
|||
4 | Flight 1 - Womens Masters 8+ | 15 |
|||
5 | Flight 1 - Mens Masters 1x | 12 |
|||
6 | Flight 1 - Womens Jr 2x | 5 |
|||
7 | Flight 1 - Womens Masters 2x | 7 |
|||
Green Lake Crew (A) |
H. Dietrich/S. Duncan
|
25.0 (44)
|
|||
Lake Union Crew (A) |
J. Gardner/D. Parker
|
77.8 (57)
|
|||
Lake Washington Rowing Club (A) |
M. Hagman/K. Rogers
|
16.9 (41)
|
|||
North Cascades Crew (A) |
J. Huffman/B. Calvert
|
28.0 (45)
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
H. Floss/w. Beeman
|
19.4 (42)
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
S. Ladd/M. Jalbing
|
112.0 (63)
|
|||
Lake Union Crew (B) |
L. Del Villar/M. Fitzpatrick
|
54.0 (52)
|
|||
8 | Flight 1 - Womens Collegiate 2- | 7 |
|||
9 | Flight 1 - Womens 1x | 11 |
|||
Lake Washington Rowing Club |
S. Kinne
|
|
|||
North Cascades Crew |
W. Clark
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) |
A. Smith
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
M. Williams-Davis
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
L. Jaffe
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
R. Goldader
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
E. Framson
|
|
|||
Lake Union Crew (B) |
J. Rogers
|
|
|||
Lake Union Crew (B) |
L. Mittendorf
|
|
|||
Lake Union Crew (B) |
L. Schwefel
|
|
|||
Lake Union Crew (B) |
S. Lovell
|
|
|||
10 | Flight 1 - Mens Novice 4+ | 5 |
|||
11 | Flight 1 - Mens Jr 1x | 2 |
|||
12 | Flight 1 - Womens 4+ | 6 |
|||
13 | Flight 1 - Womens Novice 8+ | 8 |
|||
14 | Flight 1 - Womens Jr 4x | 5 |
|||
15 | Flight 2 - Womens 8+ | 5 |
|||
16 | Flight 2 - Mens 4+ | 9 |
|||
17 | Flight 2 - Mens 2x | 1 |
|||
North Cascades Crew (A) |
Z. Langford/D. Morgan
|
|
|||
18 | Flight 2 - Mens Masters 4+ | 9 |
|||
19 | Flight 2 - Womens Masters 4+ | 8 |
|||
20 | Flight 2 - Womens Jr JV 8+ | 7 |
|||
21 | Flight 2 - Mens Jr 4x | 1 |
|||
22 | Flight 2 - Mixed Masters 4x | 6 |
|||
23 | Flight 2 - Womens Jr 4+ | 3 |
|||
24 | Flight 2 - Womens Novice 4x+ | 1 |
|||
25 | Flight 2 - Mens Novice 8+ | 6 |
|||
26 | Flight 2 - Mens Jr JV 8+ | 8 |
|||
27 | Flight 2 - Womens Novice 4+ | 4 |
|||
28 | Flight 2 - Womens Masters 1x | 2 |
|||
North Cascades Crew |
J. Huffman
|
16.9 (40)
|
|||
Conibear Rowing Club (A) |
I. Baker
|
78.4 (55)
|
|||
29 | Flight 3 - Mens Jr 2x | 12 |
|||
30 | Flight 3 - Mens 1x | 6 |
|||
31 | Flight 3 - Womens Jr 1x | 0 |
|||
32 | Flight 3 - Mixed Masters 2x | 8 |
|||
33 | Flight 3 - Womens 2x | 4 |
|||
34 | Flight 3 - Mens Novice 4x+ | 1 |
|||
35 | Flight 3 - Mens Masters 2x | 4 |
|||
Lake Union Crew (A) |
O. Mikkelsen/C. Vondrasek
|
28.0 (45)
|
|||
North Cascades Crew (A) |
G. Williams/W. Matheny
|
112.0 (63)
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
C. Smith/R. Leet
|
38.1 (48)
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
C. Magnuson/B. Morser
|
49.8 (51)
|
|||
36 | Flight 3 - Mixed Masters 8+ | 4 |
|||
37 | Flight 3 - Mens 4x | 3 |
|||
38 | Flight 3 - Womens 4x | 8 |
|||
39 | Flight 3 - Mens Jr 8+ | 5 |
|||
40 | Flight 3 - Womens Jr 8+ | 6 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change