Gator Head Regatta

  • Oct 23, 2010 To Oct 24, 2010
  • head
  • Newnans Lake
  • Gainesville, FL (USA)
  • Hosted By Gainesville Area Rowing

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, October 23, 2010
break Youth Events
1 Mens 4x
0
2 Womens 8+
8
3 Mens Novice 8+
4
4 Mens 4+
15
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
B. Goldstein/D. Wetzel/S. McLean/J. Futral/K. French (Cox)
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
B. Dowling/P. Eivaz/C. Morgan/C. Morgan/M. Schultz (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
J. Scalise/M. Marshall/A. Trapani/D. Hegedus/C. Johnson, (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
R. Furey/R. Sabis/C. Harding/M. Carter/N. Vernace (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
J. Bohannon/B. Gauthier/M. Sanchez/T. Pulliam/K. Martinez (Cox)
 
    The Bolles School (A)
A. Wulbern/C. White/A. Muzaurieta/M. Taylor/W. Leeser (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
C. McCormick/J. Zhang/O. Zettler/A. Thome/K. Hatchitt (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (B)
A. Garner/J. Mullen/J. Thomas/R. Sison/A. Evans (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
M. Clonts/R. Drury/R. Messer/J. Furukawa/M. Caravello (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (B)
E. Shaffer/M. Merwin/N. Tom/A. Stearns/B. Weinmann (Cox)
 
    The Bolles School (B)
S. Rice/J. Hu/B. Corbin/M. Mas/J. Mendelson (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (C)
B. Miller/E. Zellmer/A. Gupta/T. Col/S. Webb (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (C)
A. Stebbins/Z. Bell/J. Swahlan/M. Draper/C. Johnson, (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (C)
S. Ariza/C. Rains/A. Rebman/W. Croft/T. Whittaker (Cox)
 
    The Bolles School (C)
B. Lutz/W. knox/L. Chen/P. KENNEY/R. Sutter (Cox)
 
5 Womens Novice 4+
8
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
L. Mandrel/M. Pino/S. Seeger/A. Fan/A. Harris (Cox)
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
T. Lamay/C. Patsy/E. Sims/C. Cook/M. Schultz (Cox)
 
    Maclay Crew (A)
M. King/H. Snowden/E. Aliff/A. Murrah/A. Foote (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
R. Maile/B. Jullian/A. Mata/V. Burnett/A. Apt (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Shaver/M. Asbury/H. Allen/C. Glover/B. Weinmann (Cox)
 
    The Bolles School (A)
S. knox/N. Koren/A. Rhodes/L. Franson/G. Bosch (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (B)
H. Allen/A. Heirston/B. Wright/K. Carroll/K. Hagan (Cox)
 
6 Mens 2x
7
7 Womens 2-
1
8 Womens 1x
3
9 Middle School Mixed 8+: 2,000m
4
10 Middle School Mixed 4X: 2,000m
0
break Lunch
11 Womens 4x
1
12 Mens 8+
12
13 Womens Novice 8+
3
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
T. Lamay/C. Patsy/S. Summerfield/C. Cook/E. Sims/C. Wyche/T. D'Avico/E. Niermann/M. Schultz (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
N. Frazier/R. Maile/A. Mata/D. Olsen/B. Jullian/S. Hucks/M. Bellstedt/L. Nanocchio/A. Apt (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
C. Glover/C. Arbdeda/A. Luff/M. Podeswa/A. Pulliam/M. Asbury/J. Spinelli/G. Yordan/R. Carrigan (Cox)
 
14 Womens 4+
11
15 Mens Novice 4+
10
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
B. Fosmoe/B. Victorian/M. Snow/P. Thomas/B. Sanchez (Cox)
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
Z. Lawrence/H. Reagor/B. Dong/N. Gagnon/M. Schultz (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Clonts/D. Dobson/A. Harding/B. Delaney/T. Whittaker (Cox)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
D. Michell/A. Lynch/K. DeCurtis/B. Hecht/S. Lemos (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
B. Rodriguez/T. Sanders/J. Fusilier/E. Maynard/K. Kickery (Cox)
 
    The Bolles School (A)
A. Eng/R. Villanueva/C. Morris/A. Wulbern/J. Stone (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
E. Cullen/A. Chambers/D. Prince/M. Bleiweis/A. Harris (Cox)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (B)
K. Magee/K. Poupart/E. Riser/F. Torralba/S. Lemos (Cox)
 
    The Bolles School (B)
E. Henderson/w. Terry/A. Arteaga/z. Zhang/M. Mizell (Cox)
 
16 Womens 2x
6
17 Mens 2-
3
18 Mens 1x
8
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
B. Dowling
 
    Maclay Crew (A)
J. Willis
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
A. Stebbins
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (B)
P. Eivaz
 
    Maclay Crew (B)
B. Sherman
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (B)
J. Swahlan
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (C)
F. Carrasquillo
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (D)
A. Allen
 
Sunday, October 24, 2010
break Masters Events
19 Mens Masters 4x
0
20 Mens Masters 1x
0
21 Womens Masters 8+
0
22 Mens Masters 4+
0
23 Mens Masters 2x
0
24 Womens Masters 4x
0
25 Womens Masters 1x
0
break Lunch
26 Mens Masters 8+
0
27 Womens Masters 4+
0
28 Mixed Masters 2x
0
29 Womens Masters 2x
0
30 Mixed Masters 4+
0
32 Mixed Masters 8+
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change