Textile River Regatta

  • Hosted By Textile River Committee
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, October 3, 2010
1 Mens Masters 1x
7
2 Mens Senior Masters 1x
9
3 Mens Grand Masters 1x
12
4 Mens Veteran 1x
9
5 Womens Masters 1x
6
6 Womens Senior Masters 1x
4
7 Womens Grand Masters 1x
3
8 Womens Veteran 1x
1
9 Mens Rec 1x
4
10 Womens Rec 1x
2
11 Womens Collegiate/Open 4x
4
12 Womens Jr 4x
4
13 Mens 2-
14
14 Mens Masters 8+
6
15 Womens Masters 8+
4
16 Mens Novice 8+
4
17 Mens Novice 4+
16
18 Mens Jr Novice 8+
26
19 Womens Club 2x
27
20 Womens Open 2x
3
21 Womens Masters 2x
3
22 Mens Jr 4+
39
23 Mens Open 1x
11
24 Mens Ltwt 1x
3
25 Mens Club 1x
5
26 Mens Novice 1x
10
27 Womens Novice 4+
8
28 Womens Jr 4+ (HS only)
41
    Andover High School (A)
J. Adam/Z. Zimmerman/E. Hannum/E. Pengeroth/T. Benson (Cox)
 
    Arlington Belmont Crew (A)
M. Lobo/V. Russo/L. Meadows/K. Hamilton/H. Pratt (Cox)
 
    Bancroft Crew (A)
A. Davis/M. Cabrera/J. Leslie/E. Williams/E. Williams (Cox)
 
    Bedford Crew Club (A)
J. Durand/K. Ewing/K. Berg/K. Ginsberg/B. Carrobis (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
C. Hart/O. Maclean/K. Lee/A. Bollman/E. Kendall (Cox)
 
    Cambridge Rindge & Latin School (A)
S. Barney-Farrar/M. Madden/A. Andres/N. Forbath/K. Arnott (Cox)
 
    Cape Cod Crew (A)
E. McMahon/K. Wilkinson/T. McBarron/S. Dorr/E. Sibbio (Cox)
 
    Central Crew Club (A)
M. Gustafson/P. Mudge/S. Levessier/A. Douglas/M. Rose (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Howell/M. Cosgrove/O. Lukacic/H. Musgrove/J. Wong (Cox)
 
    Concord High School Crew (A)
M. Darby/L. Harrington/M. Landry/A. Lesieur/L. Macintosh (Cox)
 
    Duxbury Bay Maritime School (A)
K. Connolly/E. O'Day/B. Davis/V. McCarthy/K. McElduff (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
K. Miele/T. Gugger/C. Marotta/K. Wilson/S. Ekman (Cox)
 
    Lowell High School Crew (A)
K. Keller/A. Michelson/S. MacEachern/C. Corcorin/S. Vargas (Cox)
 
    Manhasset High School (A)
J. Aitken/M. Clarke/N. Moreira/D. Lapins/J. Yunakov (Cox)
 
    Mystic Valley Regional Charter School (A)
S. Hansen/R. Wright/A. Foley/F. Farhane/M. Coughlin (Cox)
 
    Newton Country Day School (A)
C. Vickers/J. Coombs/K. Ryan/M. Flores/B. Seiler (Cox)
 
    Row Boston (A)
J. Taibi/J. Turner-Grady/W. Chavez/M. Niles/J. Glen (Cox)
 
    The Winsor School (A)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
K. Wagner/C. Chappell/M. Cox/A. Vitagliano/R. Regent (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (B)
T. Myczkowska/C. Doherty/C. Turnbull/J. Sampson/E. Edwards (Cox)
 
    Central Crew Club (B)
M. Timbas/J. Lussier/S. Duffy/A. Smith/J. Myrdek (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
B. Sharon/E. Barrett/K. Stewart/H. Chavez/C. B (Cox)
 
    Concord High School Crew (B)
M. Rowell/K. Rainie/A. Roberts/E. Reidy/K. Fox (Cox)
 
    Duxbury Bay Maritime School (B)
M. Segalla/K. Tower/L. Seewald/M. Duddy/K. Vuilleumier (Cox)
 
    Lowell High School Crew (B)
 
    Mystic Valley Regional Charter School (B)
S. Brown/M. Flaherty/N. Ndiwane/E. Kelly/A. Larson (Cox)
 
    Newton Country Day School (B)
C. Okoye/M. Supple/M. Carroll/E. Greene/K. O'Kelly-Lynch (Cox)
 
    The Winsor School (B)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B)
E. Becker/P. Edwards/E. Hunt/E. Perry/G. Parker (Cox)
 
    Cape Cod Crew (C)
S. Dever/Z. Hall/M. Maher/A. Clark/B. Coleman (Cox)
 
    Central Crew Club (C)
H. Gaudreault/R. Purington/A. Lievens/K. Rathman/V. Soares (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
E. Corcoran/M. Garrity/E. Geremia/L. Kennedy/A. Nagle (Cox)
 
    Independence Rowing Club (C)
 
    Lowell High School Crew (C)
F. Brown/P. Thang/I. Lamus/S. Medina/K. Sang (Cox)
 
    Newton Country Day School (C)
M. Murray/O. Okoye/M. Jreige/C. Brennan/C. Burbage (Cox)
 
    The Winsor School (C)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
K. Wang/M. McCabe/Z. Deneen/G. Lehman/S. Gotwals (Cox)
 
    The Winsor School (D)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
L. Boyle/M. Rabins/D. Scholz/A. Swei/N. Salzman (Cox)
 
    The Winsor School (E)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
N. Golan/A. Pfoor/J. Borges/D. Anderson/R. Sinsheimer (Cox)
 
29 Mens 4x
2
30 Mens Club 8+
14
31 Womens Club 8+
19
33 Mens Masters 4+
4
34 Womens Masters 4+
9
35 Mixed Masters 8+
3
36 Mixed 2x
7
38 Womens Ltwt 1x
6
39 Womens Club 1x
7
40 Womens Novice 1x
2
41 Mens Open 4+
33
42 Mens Ltwt 4+
8
43 Womens Junior Ltwt 4+
9
44 Womens Open 4+
27
45 Mens Jr 8+
44
46 Womens Novice 8+
9
47 Womens Jr Novice 8+
25
48 Womens Jr 8+ (HS only)
38
49 Womens Ltwt 4+
1
50 Mixed 4x
1
53 Womens 2-
1
54 Womens Junior Ltwt 8+
6
55 Mens Open 2x
2
56 Mens Masters 2x
11
57 Mens Club 2x
8
58 Mens Open 8+
13
59 Womens Open 8+
9
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change