Tail of the Fox
- Sep 30, 2007
- head
- St. Norbert College Campus
- De Pere, WI (USA)
- Hosted By: La Baie Verte Rowing Club, Inc.
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, September 30, 2007 | |||||
1 | 9:00 AM | Mixed Open 8+ | 0 |
||
2 | 9:10 AM | Womens Novice 4+ | 5 |
||
3 | 9:10 AM | Womens Jr 4+ | 8 |
||
Camp Randall Rowing Club, Inc |
N. Kettler/G. Kim/H. Jessica/S. Megan/L. Erickson (Cox)
|
|
|||
Camp Randall Rowing Club, Inc |
K. Wallner/O. Walser/L. Watts/E. Theys/M. Weibel (Cox)
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
V. Girls #11/V. Girls #12/V. Girls #13/V. Girls #14/V. Girls #10 (Cox)
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
V. Girls #2/V. Girls #3/V. Girls #4/V. Girls #5/V. Girls #1 (Cox)
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
V. Girls #15/V. Girls #16/V. Girls #17/V. Girls #18/V. Girls #6 (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
E. Hartwig/H. Dabney/C. Palmer-Rehorst/L. Grabowski/M. Klein (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
K. Joachim/C. Eisenreich/E. Wynn/C. Frigo/A. Gorman (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
L. Proctor-Brown/C. Costello/J. Whittet/K. Leaf/K. Schmidt (Cox)
|
|
|||
4 | 9:20 AM | Mens Open 1x (under 27 years) | 2 |
||
The Milwaukee Rowing Club |
J. De Mott
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
J. Yeado
|
|
|||
5 | 9:20 AM | Mens Masters 1x (27-49 years) | 2 |
||
6 | 9:20 AM | Mens Senior 1x (50 years and older) | 2 |
||
7 | 9:40 AM | Womens Open 8+ | 6 |
||
8 | 9:40 AM | Womens Ltwt 8+ | 0 |
||
9 | 9:50 AM | Mens Open 4+ | 11 |
||
10 | 10:10 AM | Mixed 2x | 5 |
||
11 | 10:30 AM | Mens Novice 8+ | 10 |
||
12 | 10:30 AM | Mens Jr 8+ | 5 |
||
Camp Randall Rowing Club, Inc |
L. McNicholas/E. Ludwig/A. Dietrich/J. Donisch/T. Haunt/L. Hyman/E. Theys/C. Smith/H. Skupniewicz (Cox)
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
V. Boys #2/V. Boys #3/V. Boys #4/V. Boys #5/V. Boys #6/V. Boys #7/V. Boys #8/V. Boys #9/V. Boys #1 (Cox)
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
V. Boys #11/V. Boys #12/V. Boys #13/V. Boys #14/V. Boys #15/V. Boys #16/V. Boys #17/V. Boys #18/V. Boys #10 (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
M. Lindberg/R. Kaleta/A. Stuth/H. Murphy/M. Blommer/M. Kettler/M. Leinbach/A. Cole/A. Gorman (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
D. Myers/M. Rees/K. Schuchard/M. Nolte/A. Frigo/B. Chayer/P. Lonzo/K. Nolte/A. Bitter (Cox)
|
|
|||
13 | 10:50 AM | Womens Open 4+ | 12 |
||
14 | 10:50 AM | Womens Masters 4+ | 0 |
||
15 | 11:10 AM | Mens Open 2x | 1 |
||
The Milwaukee Rowing Club |
J. Yeado/J. De Mott
|
|
|||
16 | 11:10 AM | Mens Masters 2x | 4 |
||
17 | 11:30 AM | Mens Ltwt 4+ | 5 |
||
18 | 11:50 AM | Womens Open 1x (under 27 years) | 0 |
||
19 | 11:50 AM | Womens Masters 1x (27-49 years) | 1 |
||
20 | 11:50 AM | Womens Senior 1x (50 years and older) | 0 |
||
21 | 1:00 PM | Mens Masters 4+ | 6 |
||
22 | 1:30 PM | Mens Novice 4+ | 8 |
||
23 | 1:30 PM | Mens Jr 4+ | 8 |
||
Camp Randall Rowing Club, Inc |
A. Dietrich/J. Donisch/S. Factor/L. McNicholas/K. Flugum (Cox)
|
|
|||
Camp Randall Rowing Club, Inc |
D. Johnson/T. Haunt/J. Knauf/E. Ludwig/S. Jones (Cox)
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
V. Boys #2/V. Boys #3/V. Boys #4/V. Boys #5/V. Boys #1 (Cox)
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
V. Boys #7/V. Boys #8/V. Boys #9/V. Boys #10/N. Boys #6 (Cox)
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
V. Boys #12/V. Boys #13/V. Boys #14/V. Boys #15/V. Boys #11 (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
M. Lindberg/R. Kaleta/A. Stuth/M. Kettler/A. Gorman (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
M. Blommer/H. Murphy/M. Leinbach/A. Cole/M. Klein (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
M. Rees/M. Nolte/K. Schuchard/D. Myers/A. Bitter (Cox)
|
|
|||
24 | 1:50 PM | Womens Open 2x | 2 |
||
25 | 1:50 PM | Womens Masters 2x | 1 |
||
26 | 2:10 PM | Mens Open 8+ | 7 |
||
27 | 2:10 PM | Mens Ltwt 8+ | 0 |
||
28 | 2:30 PM | Womens Ltwt 4+ | 1 |
||
29 | 2:50 PM | Womens Novice 8+ | 5 |
||
30 | 2:50 PM | Womens Jr 8+ | 5 |
||
Camp Randall Rowing Club, Inc |
H. Jessica/S. Jones/N. Kettler/S. Megan/K. Wallner/L. Watts/M. Weibel/A. Stifter/L. Erickson (Cox)
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
V. Girls #2/V. Girls #3/V. Girls #4/V. Girls #5/V. Girls #6/V. Girls #7/V. Girls #8/V. Girls #9/V. Girls #1 (Cox)
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
V. Girls #11/V. Girls #12/V. Girls #13/V. Girls #14/V. Girls #15/V. Girls #16/V. Girls #17/V. Girls #18/V. Girls #10 (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
E. Hartwig/L. Grabowski/C. Palmer-Rehorst/C. Frigo/E. Wynn/H. Dabney/K. Joachim/C. Eisenreich/M. Klein (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club |
A. Denny/O. Kmezich/E. Richards/C. Lane/K. Manske/M. Sievers/C. Engel/E. Heebink/K. Schmidt (Cox)
|
|
|||
31 | 3:10 PM | Mixed Novice 4+ | 0 |
||
32 | 3:10 PM | Mixed Jr 4+ | 0 |
||
33 | 3:10 PM | Mixed Open 4+ | 4 |
||
34 | 3:10 PM | Mixed Masters 4+ | 3 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change