Row for the Cure - Seattle
- Sep 18, 2011
- head
- Lake Union
- Seattle, WA (USA)
- Hosted By: Pocock Youth Rowing
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, September 18, 2011 | |||||
1 | Dragon Boats | 1 |
|||
2 | Tribal Canoe | 0 |
|||
3 | Mens Open 8+ | 0 |
|||
4 | Womens Open 8+ | 0 |
|||
5 | Mixed Open 8+ | 1 |
|||
6 | Mens Masters 8+ | 2 |
|||
7 | Mixed Masters 8+ | 12 |
|||
8 | Womens Masters 8+ | 10 |
|||
Bainbridge Island Rowing |
J. Stewart/C. Holloway/A. Seeley/L. Desroisers/C. Sheehan/C. Fawley/K. Fitzgerald/B. Emel/I. Vassiliadis (Cox)
|
80.2 (54)
|
|||
Conibear Rowing Club |
80.2 (54)
|
||||
Lake Union Crew |
T. Thompson/E. Finsness/L. Tschannen/C. Luscombe/J. Culbert/A. Quiggle/L. Lorenz/C. Stettinius/T. Boedeker (Cox)
|
1.8 (31)
|
|||
Lake Union Crew |
G. Weigum/G. Lalonde/R. Selkregg/A. Wopat/S. Hurley/E. East/T. O'Sullivan/T. Buckner/T. Coxswain (Cox)
|
31.8 (44)
|
|||
Lake Union Crew |
H. Milt/A. Hollyer/A. Burchiel/S. Esayian/C. Price/B. Roos/M. Keeffe/H. Li/T. Coxswain (Cox)
|
1.8 (31)
|
|||
Lake Union Crew |
L. Leak/A. Payne/J. Metzger/S. Williamson/M. Watson/L. Fitzhugh/S. Krizan/M. Crist/N. Balin (Cox)
|
63.4 (51)
|
|||
Lake Washington Rowing Club |
99.0 (57)
|
||||
Martha's Moms Rowing Club |
105.7 (58)
|
||||
Montlake Rowing Club |
S. Safranek/M. Booth/D. Bartron/N. Jordan/C. Dewberry/L. van Etta/A. Wolfe/K. Abramson/C. Charlwood (Cox)
|
127.2 (61)
|
|||
Pocock Youth Rowing |
4.0 (33)
|
||||
9 | Mens Masters Novice 8+ | 0 |
|||
10 | Mixed Masters Novice 8+ | 1 |
|||
11 | Womens Masters Novice 8+ | 1 |
|||
12 | Mixed Parent Child 8+ | 1 |
|||
13 | Mens Jr 8+ | 5 |
|||
Everett Rowing Association |
D. Olson/C. Alford/N. Cloud/N. Uselman/R. Foster/J. Srb/W. van der Meulen/I. Linder/N. Sturgill (Cox)
|
|
|||
Everett Rowing Association |
S. Helms/B. Skalley/A. Engel/P. Walczak/c. archer/D. shur/C. Borseth/E. Engel/C. Forrest (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
H. Shure/D. Marconi/B. Bonci/S. Brown/D. Cline/I. Coulter/R. Daly/N. Firmani/C. Johnson (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
D. Rowbotham/B. Schechter/C. Sherman/J. Smith/E. Therrien/G. Van Kampen/J. Yao/S. Barnebey/C. Buckley (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
D. Rouhana/B. Knuth/J. Laurence-Chasen/M. Kubik/S. Krumm/J. Turkel/D. Alvarez/m. antono/O. Matney (Cox)
|
|
|||
14 | Womens Jr 8+ | 7 |
|||
Everett Rowing Association |
B. Rogers/M. Fruetel/H. Aikman/H. Hedlund/H. Hudson/E. wayland/B. Wolff/R. Boersma/D. Goetz (Cox)
|
|
|||
Everett Rowing Association |
S. Einarsson/S. Paulsen/A. Brown/e. johnson/B. Schick/K. Swan/s. schwisow/T. Boss/M. Ryman (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
F. Wood/L. Wood/A. Wetzel/M. Brown/C. Most/E. Heile/E. Guideshick/M. White/J. Paul (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
S. Nitz/S. Nitz/M. Niemer/L. Rorick/K. Ritter/E. Mansfield/A. Prestbo/M. Letterie/R. Lether (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
A. Murphy/T. Anderson/A. Borseth/R. Hadac/M. Hahn/H. Briggs/C. Painter/S. Dore/S. Kraus (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
S. Tilles/E. Place/E. Valantine/A. Barstow/M. Refai/K. Yalcin/A. McLauchlin/G. Bull/S. Oberholzer (Cox)
|
|
|||
Holy Names Academy (A) |
H. Tanner/M. Thomas/S. Fosburgh/S. Driscoll/C. Daly/S. Kissel/L. Holderman/L. Sutters/M. Wessels (Cox)
|
|
|||
15 | Mens Open 4x | 0 |
|||
16 | Mens Open 4x coxed | 0 |
|||
17 | Mixed Open 4x | 1 |
|||
18 | Mixed Open 4x coxed | 0 |
|||
19 | Mens Masters 4x | 2 |
|||
Pocock Youth Rowing |
H. Koerner/R. Palmer/C. Chase/K. Sommer
|
58.2 (50)
|
|||
Pocock Youth Rowing |
R. Leet/T. Goodwin/C. Smith/W. Binger
|
86.2 (55)
|
|||
20 | Mens Masters 4x coxed | 0 |
|||
21 | Mixed Masters 4x | 1 |
|||
22 | Mixed Masters 4x coxed | 0 |
|||
23 | Womens Open 4x | 0 |
|||
24 | Womens Open 4x coxed | 0 |
|||
25 | Womens Masters 4x | 11 |
|||
Green Lake Crew |
86.2 (55)
|
||||
Lake Union Crew |
K. Sternberg/J. Hackworth/K. Pratt/M. Pearlstein
|
28.2 (43)
|
|||
Lake Union Crew |
J. Sullivan/O. Treciokas/R. Scholz/K. Roach
|
127.2 (61)
|
|||
Lake Union Crew |
A. Rudolph/L. Cooper/M. Leco/S. Higgins
|
28.2 (43)
|
|||
Lake Union Crew |
N. Namkung/K. Axel/R. Daszkiewwicz/R. Stanton
|
44.0 (47)
|
|||
Montlake Rowing Club |
R. Hodel/M. Laliberte/A. Malott/P. Compton
|
158.8 (65)
|
|||
Pocock Youth Rowing |
S. Foster/A. Wong/E. Methot/H. Powell
|
80.2 (54)
|
|||
Pocock Youth Rowing |
P. Mulkern/S. Garcia/L. Stapp/K. Lowry Miller
|
24.8 (42)
|
|||
Sammamish Rowing Association |
C. Cavalier/J. Proby/M. Proby/H. Aylsworth
|
13.3 (38)
|
|||
Vashon Island Rowing Club |
M. Rothermel/D. Nespor/N. Foster-Moss/L. Huggenvik
|
48.5 (48)
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
J. Stachowiak/G. Calvin/K. Weisman/N. Graves-Lankford
|
63.4 (51)
|
|||
26 | Womens Masters 4x coxed | 0 |
|||
27 | Mens Jr 4x coxed | 0 |
|||
28 | Womens Jr 4x coxed | 1 |
|||
29 | Mens Open 4+ | 0 |
|||
30 | Mixed Open 4+ | 2 |
|||
31 | Mens Masters 4+ | 5 |
|||
Bainbridge Island Rowing |
M. Olason/K. Frost/W. McGonagle/B. Fleet/R. Turnbull (Cox)
|
74.3 (52)
|
|||
Pocock Youth Rowing |
S. Wheeler/A. Haack/W. Krause/C. Hoffman/V. Fowler (Cox)
|
23.3 (41)
|
|||
Pocock Youth Rowing |
T. Bennion/J. Planke/C. Henry/M. Chickering/T. Ultican (Cox)
|
20.1 (40)
|
|||
Pocock Youth Rowing |
P. McCabe/R. Van Cleve/J. Breuner/J. Bolcer/M. Harden (Cox)
|
47.5 (47)
|
|||
Sammamish Rowing Association |
R. Pearson/S. Merritt/R. Bergdahl/D. Struzyna/C. McCox (Cox)
|
106.9 (57)
|
|||
32 | Mixed Masters 4+ | 0 |
|||
33 | Womens Open 4+ | 0 |
|||
34 | Womens Masters 4+ | 4 |
|||
35 | Mens Jr 4+ | 0 |
|||
36 | Womens Jr 4+ | 4 |
|||
37 | Mens Open 2x | 1 |
|||
38 | Mixed Open 2x | 1 |
|||
39 | Womens Open 2x | 2 |
|||
40 | Mens Masters 2x | 2 |
|||
Green Lake Crew |
30.4 (43)
|
||||
Pocock Youth Rowing |
W. Perkins/h. richard
|
93.1 (55)
|
|||
41 | Mixed Masters 2x | 5 |
|||
42 | Womens Masters 2x | 6 |
|||
Conibear Rowing Club |
86.6 (54)
|
||||
Lake Union Crew |
D. Parker/J. Rogers
|
80.3 (53)
|
|||
Lake Union Crew |
L. Schwefel/K. Sabo
|
114.2 (58)
|
|||
Lake Washington Rowing Club |
K. Rogers/K. Dietz
|
80.3 (53)
|
|||
Pocock Youth Rowing |
S. Ladd/M. Jalbing
|
162.6 (64)
|
|||
Pocock Youth Rowing |
E. Kahan/J. Ward
|
68.4 (51)
|
|||
43 | Parent/Child 2x | 2 |
|||
44 | Mens Masters 3x | 0 |
|||
45 | Womens Masters 3x | 0 |
|||
46 | Mixed Masters 3x | 0 |
|||
47 | Mens Open 2- | 0 |
|||
48 | Womens Open 2- | 1 |
|||
49 | Mens Open 1x | 4 |
|||
Pocock Youth Rowing |
D. Vanbolt
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
|
||||
Seattle Rowing Center |
|
||||
Seattle Rowing Center |
J. Greer
|
|
|||
50 | Womens Open 1x | 5 |
|||
Lake Washington Rowing Club |
E. Simonds
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
E. Embick
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
|
||||
Seattle Rowing Center |
|
||||
Seattle Rowing Center |
|
||||
51 | Mens Masters 1x | 5 |
|||
Lake Union Crew |
J. Dohany
|
35.2 (43)
|
|||
Lake Washington Rowing Club |
188.2 (64)
|
||||
Pocock Youth Rowing |
S. Peters
|
2.2 (31)
|
|||
Renton Rowing Center |
K. McCleary
|
35.2 (43)
|
|||
Unaffiliated (USA) |
B. Heacox
|
231.1 (68)
|
|||
52 | Womens Masters 1x | 1 |
|||
Pocock Youth Rowing |
J. Stone
|
266.2 (71)
|
|||
53 | Mens High Performance Kayak | 0 |
|||
54 | Womens High Performance Kayak | 0 |
|||
55 | Mens Fast Sea Kayak (single) | 0 |
|||
56 | Womens Fast Sea Kayak (single) | 0 |
|||
57 | Mens Fast Sea Kayak (double) | 0 |
|||
58 | Womens Fast Sea Kayak (double) | 0 |
|||
59 | Mens Sea Kayak (single) | 1 |
|||
60 | Womens Sea Kayak (single) | 1 |
|||
61 | Mens Sea Kayak (double) | 0 |
|||
62 | Womens Sea Kayak (double) | 0 |
|||
63 | Mens OC1 | 0 |
|||
64 | Womens OC1 | 0 |
|||
65 | Mens OC2 | 0 |
|||
66 | Womens OC2 | 0 |
|||
67 | Womens OC6 | 0 |
|||
68 | Mens OC6 | 0 |
|||
69 | Mens OWI | 0 |
|||
70 | Mens Jr OWI | 0 |
|||
71 | Womens OWI | 0 |
|||
72 | Womens Jr OWI | 0 |
|||
73 | Mens OWII | 0 |
|||
74 | Mens Jr OWII | 0 |
|||
75 | Womens OWII | 0 |
|||
76 | Womens Jr OWII | 0 |
|||
77 | Mens OWIII | 0 |
|||
78 | Mens Jr OWIII | 0 |
|||
79 | Womens OWIII | 0 |
|||
80 | Womens Jr OWIII | 0 |
|||
81 | Mens Jr Canoe (3 seat) | 0 |
|||
82 | Mens Jr Open Canoe (4 seat) | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change