USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 10, 2011
1 Womens Youth 1x
15
2 Mens Youth 1x
15
3 Womens Ltwt Youth 2x
20
4 Womens Youth 2x
14
5 Mens Ltwt Youth 2x
20
6 Mens Youth 2x
17
7 Womens Youth 2-
19
8 Mens Youth 2-
19
9 Womens Youth 4x
21
10 Mens Youth 4x
22
11 Womens Ltwt Youth 8+
17
12 Womens Youth 4+
25
13 Mens Ltwt Youth 4+
18
14 Mens Youth 4+
17
15 Womens Ltwt Youth 4+
19
16 Mens Ltwt Youth 8+
20
    Brookline High School (A)
A. Rintell/M. Mhango/A. Meyer/D. Meyer/C. Ko/C. Tipton/J. Wolf-Sorokin/E. Zik/S. Shapiro (Cox)
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
B. Blair/S. Shin/A. Stroud/J. Salgado/R. Bantham-Nathe/M. Hendrix/A. Blair/J. Van Wart/J. Kwon (Cox)
 
    Canisius High School (A)
C. Mangan/L. Moffett/W. Downing/E. Ogiony/A. Karas/K. Larkin/P. Laugeman/J. Sardinia/K. Tompkins (Cox)
 
    Chaminade High School (A)
R. Schuster/R. Oxer/M. Berdel/A. Shoemaker/R. Callahan/B. Imbornoni/J. Preputnik/C. Vulpis/A. Petrillo (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
B. Jackson/D. Chen/C. Tilden/C. Thompson/K. McCarthy/E. Swank/A. Miller/M. Wetherell/C. Shoemaker (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Giroux/Z. Goodman/N. Harriman/I. Drew/C. Roy/R. Heiman/C. Bernardo/H. Hodges/K. Falb (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
J. Sullivan/A. Dillard/Z. VonSeeger/D. Trudel/T. Duncan/C. Smith/Z. Weise/I. Thompson/S. Nemeh (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
A. Hall/A. Overland/R. Ryman/M. Frohnen/D. Hammond/E. Engel/M. Baker/N. Cardenas/J. Stavig (Cox)
 
    La Salle College High School (A)
K. Mischler/J. Dwyer/W. Risko/C. Rothwell/K. Dierkes/S. Obermeier/A. Shafer/M. Vecchione/J. Breslin (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
A. Rush/A. Sopher/R. Callahan/K. O'Sullivan/M. Brady/M. Taylor/R. van der Linden/M. Goss/E. Nordale (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
V. Callinan/A. Pillari/K. Sturm/D. DeCarlo/A. Perretta/P. Salah/A. Roberts/C. Webb/J. Zanardi (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Brewer/C. Goldman/J. Goldman/E. Gutekunst/J. Naso/O. Bazalgette/T. Traut/T. Browne/R. Overfield (Cox)
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
D. Visher/E. Harper/A. Nunziato/K. Costopoulos/J. Moore/J. Daly/M. Morrison/A. Kojima/J. Breidenbach (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/J. Bared/D. Prego/L. Mercenari/C. Gongora/J. Avila/C. Tornell/D. Behar/B. Roen (Cox)
 
    New Canaan High School Crew (A)
N. Berman/S. Wiley/N. Flynn/E. Nilan/A. Vernon/E. Turiano/O. Viera/M. Cullman/S. Escherich (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
H. Shure/I. Wheeler/S. Skalbania/J. Smith/J. James/W. Van Cleeve/G. Van Kampen/M. Kraus/C. Buckley (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
A. Dupuis/C. Chorman/M. Castle/J. McClannahan/D. Natarajan/A. Rzepka/D. Stevens/R. Day/A. Senseman (Cox)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
 
17 Womens Youth 8+
24
18 Mens Youth 8+
21
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change