USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 10, 2011
1 Womens Youth 1x
15
2 Mens Youth 1x
15
3 Womens Ltwt Youth 2x
20
    Brookline High School (A)
E. Kazimer/H. Randle
 
    Chattanooga Rowing (A)
S. Anderson/P. Smith
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Ruenger/E. Barnett
 
    Conestoga Crew Club (A)
A. Siegele/E. Apathy
 
    Dallas Rowing Club (A)
P. Queralt/A. Schwarz
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
 
    Lake Union Crew (A)
R. Dunwoody/C. McClure
 
    Long Beach Junior Crew (A)
S. Toms/S. Arcos
 
    Long Beach Rowing Association (A)
J. McGill/J. McGill
 
    New Canaan High School Crew (A)
A. Kenefick/L. Gorman
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
M. Robles-Wong/H. Weisenberger
 
    OKC Riversport (A)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
N. Byers/M. Ippolito
 
    Sarasota Scullers (A)
K. Allen/J. Koehler
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
G. Pinter/J. Gurman
 
    Steel City Rowing Club (A)
E. Schauf/A. Simmons
 
    Tampa Training Center (A)
J. Schmidt/S. Kappel
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
S. Wu/S. Schultz
 
    Lake Union Crew (B)
P. Strawn/R. Carrell
 
    New Canaan High School Crew (B)
B. Tobey/V. Hoeft
 
4 Womens Youth 2x
14
5 Mens Ltwt Youth 2x
20
6 Mens Youth 2x
17
7 Womens Youth 2-
19
8 Mens Youth 2-
19
9 Womens Youth 4x
21
10 Mens Youth 4x
22
11 Womens Ltwt Youth 8+
17
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Ruenger/A. Mushinski/J. Orlov/E. Barrett/E. Barnett/J. Pedersen/M. Ciocca/E. Cetlin/J. Wong (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Walker/M. Sullivan/A. Mordell/E. Hughes/M. McCarron/K. Schoensee/D. McKinley/M. Campbell/A. Shah (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
C. Sassano/H. Wernon/L. Watson/E. Osmun/S. Varvel/L. Dubose/L. Koropeckyj-Cox/R. Nutter/K. Hatchitt (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
M. LaPatra/C. Sandstrom/E. Walker/T. Aalvik/S. Rowe/R. Gluck/M. Lindberg/M. Clayton/A. Wolfe (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
J. Sussman/C. Oarr/L. Tiramani/S. Grueterich/W. Lees/N. Birkhold/M. Harrison/G. burke/G. Volterra (Cox)
 
    Holy Names Academy (A)
L. Kramer/A. Mockett/C. Illich/O. Robb-Linse/J. Osborn/J. Glueck/M. Beiler/J. Causbie/K. Reiser (Cox)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
B. Willey/S. Arcos/S. Moody/S. Toms/H. Levy/B. Wynne/E. Loudenback/N. Allen/S. Desai (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
C. Roen/A. Matas/R. Olson/B. Livingston/C. Navia/N. Brennan/S. Helou/G. Shubin/A. Zaldivar (Cox)
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
P. Flynn/K. Loftus/k. mirabella/L. mcglynn/M. Bresnahan/K. McCormick/M. Tenzinger/M. Flynn/E. McElroy (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
A. Elggren/H. Atlas/C. Ihle/E. Ralston/A. Leonard/K. Dong/H. Rossen/E. Gleed/M. Rood (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
S. Krause-Levy/E. Kofman/N. Smith/E. Weaver/J. Wolf/L. Robertson/J. Truong/S. Lee/R. Watkin (Cox)
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
A. Wietelmann/K. Bird/A. Shafi/S. Runyon/A. Thacher/I. Catton/M. Lee/L. Patel/I. Goldman (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
K. Day/B. Shewmaker/R. Taylor/H. Anderson/A. Bond/P. Stoner/M. Story/J. Nelson/H. Malzahn (Cox)
 
    Pittsford Crew (A)
K. West/J. Hayden/H. Bailey/E. Greendyke/R. Galbraith/C. Reilly/J. Longwell/A. Coughlan/E. Gelbard (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Hom/G. Pinter/M. Schumer/J. Gurman/B. Lewis/c. cashel/C. Bondoc/S. Frear/S. Powers (Cox)
 
    West Side Rowing Club (A)
A. Rabin/K. Van Cleave/H. Victor/J. Marshall/M. McDonnell/L. Suleski/C. Greene/K. Obrochta/E. Glasgow (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
K. Cantrell/G. Busick/G. Bachmann/D. West/S. Scott/E. Akin/A. Edwards/K. Michely/A. Sawatzki (Cox)
 
12 Womens Youth 4+
25
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A)
E. Berg/M. Keating/M. Hanna/J. Hanna/M. Ulbricht (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
E. Bradford/K. Albrinck/C. Petera/G. Kroner/H. Tzeghai (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
E. Tadiri/M. Cosgrove/A. Howell/L. Keating/A. Nagle (Cox)
 
    Connecticut Boat Club (A)
 
    Dayton Boat Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
G. Patton/B. Forsmark/J. Welch/C. Driscoll/K. French (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
P. Gillette/J. Wybenga/A. Gillette/H. Osborne/H. Pekarovich (Cox)
 
    Greenwich Academy (A)
A. Young/N. Demmerle/G. Hughes/C. Ostrover/H. Miller (Cox)
 
    Highland Park Crew (A)
B. Koonsman/S. Smith/S. Baldwin/L. Pepe/T. Work (Cox)
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
M. O'Hanlon/C. Shannon/A. Duval/M. Tanklage/C. Kojima (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Rodriguez/H. Formoso-Murias/A. Sanz de Acedo/K. Mellinger/N. Ribeiro-Austrich (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
K. Chase/A. Brunner/S. Klippel/A. Bobka/J. Singer (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
L. Willis/L. Vincent/R. MacAulay/K. Johnson/I. Kelly-Whitfield (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
J. Streur/E. Weeks/R. Johnson/O. Gignilliat/D. Cipinko (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
K. Mayhew/M. Hoskins/K. Bishop/K. McGraw/G. Vanderbush (Cox)
 
    Peddie School (A)
O. McShea/D. Derchin/K. Lewis/M. Borchardt/A. Capatina (Cox)
 
    Pittsford Crew (A)
J. Eiffert/M. Ward/C. Bohmann/L. Tracey/C. Kneuer (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
A. Wetzel/M. Brown/F. Wood/M. White/J. Paul (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
V. JONES/T. Hughes/H. Tanasijevich/J. Kish/N. Snow (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
K. Westervelt/A. Drevenak/A. Olson/I. Benduski/S. Lasini (Cox)
 
    The Lawrenceville School (A)
A. Paine/A. Gardner/L. Poss/S. Kochinke/K. Abreu (Cox)
 
    The Winsor School (A)
L. Luo/A. Edwards/A. Parker/G. Guarino/K. Traquina (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
 
    West Side Rowing Club (A)
R. Hirschbeck/T. Gillespie/A. Truesdell/C. Kazmierczak/A. Giancola (Cox)
 
13 Mens Ltwt Youth 4+
18
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
C. Smith/M. Cecil/Z. Lawhon/K. Odonnell/M. Miller (Cox)
 
    Berkeley High School Crew (A)
L. Bell/I. Pengra/D. Remler/K. Meador/H. Lukanuski (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
N. Bailey/P. Schneider/B. Anderson/B. Schutte/H. MacKay (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
S. Meigs/H. Keating/N. Arnous/C. McClurg/V. Kenion (Cox)
 
    Father Judge High School (A)
T. Beck/T. Robbins/D. Buckley/J. Damis/P. Bowers (Cox)
 
    Lakeside School (A)
C. Schlaepfer/P. Augusciak/Y. Mahoney/G. Martin-Noble/S. Ward (Cox)
 
    Manhasset High School (A)
S. Hummel/C. Voto/S. McIntee/P. Thatos/A. Kavourias (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club (A)
R. shah/B. Regan/W. van fossen/J. Goldenberg/E. Mullin (Cox)
 
    New Canaan High School Crew (A)
N. Berman/N. Flynn/S. Wiley/E. Turiano/S. Escherich (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
A. Lane/M. Koenigsberg/D. Sullivan/K. Horrigan/M. Stout (Cox)
 
    Pioneer Rowing Club (A)
R. Lindstrom/C. Darnton/B. Kennedy/J. McKarns/M. Strader (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
G. Monn/T. Snieckus/H. Hecker/L. Bellefleur/T. Levine (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Lund/P. Lindstedt/B. Alvarez/J. Elder/L. Caldwell (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Pantera/S. Bretz/S. Mihm/J. Mihm/E. Deming (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
B. Clark/W. RItter/C. Fincher/J. Rubel/J. Carlson (Cox)
 
    St. Joseph's Collegiate Institute (A)
C. Schaab/D. Klawon/T. Ashwood/R. Izzo/M. Coughlin (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
J. Heinlein/I. DeLaney/B. Blaesser/H. alden/S. Charlotte (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
N. Hajian/C. White/M. Stringfellow/S. Zoloth/W. Smith (Cox)
 
14 Mens Youth 4+
17
    Blair Academy Crew (A)
H. Foote/E. Timken/T. Dundas/E. Redos/R. Kimmelman (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
K. Cotton/T. Edwards/P. Ware/P. Ginouves/D. Fox (Cox)
 
    Capital City Rowing (A)
S. Walker/D. Vail/L. Jester/J. Francis/H. Harrell (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Marks/A. Terajewicz/E. Stockwood/C. Ladd/S. Doughty (Cox)
 
    Culver Academies (A)
J. Anderson/J. Kelley/D. DeVries/M. Allen/E. Bogdan (Cox)
 
    Deerfield Academy Crew (A)
B. Hakes/A. Berner/B. Plunkett/T. Larson/A. Cho (Cox)
 
    Fordham Preparatory School (A)
M. Coughlin/C. Lyver/P. Fowley/J. Petix/C. Thompson (Cox)
 
    Iona Preparatory School (A)
C. Murphy/L. Aleksandravicius/J. Zagroba/C. O'Sullivan/J. Walsh (Cox)
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
S. Beltran Laborde/D. Grossman/E. Cameron/I. Savin/A. Lim (Cox)
 
    Lakeside School (A)
A. Rajesh/M. Knapp/J. Crossley/E. Ledbetter/A. Xu (Cox)
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
I. Drake/D. Hosler/G. Larwood/D. Baefsky/A. Steele (Cox)
 
    Radnor High School Crew Club (A)
J. Aftring/D. Carbery/J. Puckette/C. staines/B. Croop (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
J. Welsh/B. Francis/J. Young/A. Vondras/D. Kwon (Cox)
 
    The Bolles School (A)
W. Wulbern/M. Taylor/A. Muzaurieta/C. White/W. Leeser (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
B. Leonard/M. Tarnapoll/J. Sobiech/H. Lecorgne/T. Gainey (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
K. Caddell/J. Barnett/E. Brown/R. tomlanovich/H. Whitzel (Cox)
 
15 Womens Ltwt Youth 4+
19
    Blair Academy Crew (A)
J. Lung/A. Zimmermann/A. Rollock/J. McConnell/A. Saito (Cox)
 
    Boston Latin School Crew (A)
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
H. Franchino/G. Mooney/S. Boardway/G. Venturini/M. Butler (Cox)
 
    Capital Crew (A)
S. Ringler/M. Seto/B. Tarrant/E. Seto/A. Baliga (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
J. Muething/S. Tekulve/R. Kaiser/S. Berman/D. Chin (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Olmsted/N. Henderson/L. Carbeck/L. Kennedy/M. Garrity (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Walker/M. Sullivan/A. Mordell/E. Hughes/A. Shah (Cox)
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
J. Adam/K. Sullivan/R. Corbett/J. Bolduc/C. Quinn (Cox)
 
    Highland Park Crew (A)
E. Engram/A. McDonnell/B. Burns/V. Chambers/S. Barry (Cox)
 
    Lakeside School (A)
E. McElroy/G. Stonecipher/E. Bates/E. DeSoto/J. Wang (Cox)
 
    Manhasset High School (A)
K. Frost/O. Henry/K. Hanley/S. Henry/J. Yunakov (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
G. Russell/R. Heller/H. Keller/R. SUTTON/A. Tenzinger (Cox)
 
    Mountain Lakes Rowing Club (A)
C. Bouzane/K. Harrs/A. Whiting/K. Oram/H. Diverio (Cox)
 
    Pacific Rowing Club (A)
K. Ghotbi/A. Pierce/J. Hackett/A. Holmlund/J. Duval-Smith (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
S. Markowitz/G. DellAquilo/M. Donner/A. Massey/L. Gagliano (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Wohlrab/C. Rawe/D. Norder/S. Sims/A. Robbins (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
P. Veeraraghavan/C. Pringle/S. Carolan/K. Pringle/K. Zehner (Cox)
 
    The Lawrenceville School (A)
K. Gardner/C. Brace/E. waugh/G. Fram/J. Kim (Cox)
 
16 Mens Ltwt Youth 8+
20
    Brookline High School (A)
A. Rintell/M. Mhango/A. Meyer/D. Meyer/C. Ko/C. Tipton/J. Wolf-Sorokin/E. Zik/S. Shapiro (Cox)
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
B. Blair/S. Shin/A. Stroud/J. Salgado/R. Bantham-Nathe/M. Hendrix/A. Blair/J. Van Wart/J. Kwon (Cox)
 
    Canisius High School (A)
C. Mangan/L. Moffett/W. Downing/E. Ogiony/A. Karas/K. Larkin/P. Laugeman/J. Sardinia/K. Tompkins (Cox)
 
    Chaminade High School (A)
R. Schuster/R. Oxer/M. Berdel/A. Shoemaker/R. Callahan/B. Imbornoni/J. Preputnik/C. Vulpis/A. Petrillo (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
B. Jackson/D. Chen/C. Tilden/C. Thompson/K. McCarthy/E. Swank/A. Miller/M. Wetherell/C. Shoemaker (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Giroux/Z. Goodman/N. Harriman/I. Drew/C. Roy/R. Heiman/C. Bernardo/H. Hodges/K. Falb (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
J. Sullivan/A. Dillard/Z. VonSeeger/D. Trudel/T. Duncan/C. Smith/Z. Weise/I. Thompson/S. Nemeh (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
A. Hall/A. Overland/R. Ryman/M. Frohnen/D. Hammond/E. Engel/M. Baker/N. Cardenas/J. Stavig (Cox)
 
    La Salle College High School (A)
K. Mischler/J. Dwyer/W. Risko/C. Rothwell/K. Dierkes/S. Obermeier/A. Shafer/M. Vecchione/J. Breslin (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
A. Rush/A. Sopher/R. Callahan/K. O'Sullivan/M. Brady/M. Taylor/R. van der Linden/M. Goss/E. Nordale (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
V. Callinan/A. Pillari/K. Sturm/D. DeCarlo/A. Perretta/P. Salah/A. Roberts/C. Webb/J. Zanardi (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Brewer/C. Goldman/J. Goldman/E. Gutekunst/J. Naso/O. Bazalgette/T. Traut/T. Browne/R. Overfield (Cox)
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
D. Visher/E. Harper/A. Nunziato/K. Costopoulos/J. Moore/J. Daly/M. Morrison/A. Kojima/J. Breidenbach (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/J. Bared/D. Prego/L. Mercenari/C. Gongora/J. Avila/C. Tornell/D. Behar/B. Roen (Cox)
 
    New Canaan High School Crew (A)
N. Berman/S. Wiley/N. Flynn/E. Nilan/A. Vernon/E. Turiano/O. Viera/M. Cullman/S. Escherich (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
H. Shure/I. Wheeler/S. Skalbania/J. Smith/J. James/W. Van Cleeve/G. Van Kampen/M. Kraus/C. Buckley (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
A. Dupuis/C. Chorman/M. Castle/J. McClannahan/D. Natarajan/A. Rzepka/D. Stevens/R. Day/A. Senseman (Cox)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
 
17 Womens Youth 8+
24
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A)
E. Berg/M. Keating/M. Hanna/J. Hanna/M. Hill/C. Haas/N. Tham/C. Harper/M. Ulbricht (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Waye/M. Nugent/M. Wilson/A. Bardowell/E. Hornberger/E. Reed/K. Christel/E. Murray/H. Lucas (Cox)
 
    Austin Rowing Club (A)
C. Allan/L. Ellis/R. Pitman/B. David/V. Bartell/N. Brandt/L. Azuela/A. Colety/A. Ashwill (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
B. Naylor/K. Schmidt/E. Westerfield/L. Brown/K. Smith/G. Stoehr/J. Lindner/J. Geise/A. St. Martin (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
S. Hart/S. DeSantis/A. Swei/M. Cosgrove/A. Howell/v. Zahopoulos/E. Tadiri/L. Keating/A. Nagle (Cox)
 
    Connecticut Boat Club (A)
 
    Green Lake Crew (A)
N. Medley/O. Rogers/E. Redfield/H. Sallquist/A. Hixson/K. Srb/T. Amen/C. Marks-Nicholes/E. Wallace (Cox)
 
    Holy Names Academy (A)
M. Crist/P. Jacobs/N. West/E. Metzger/C. Bridges/A. Pavelich/E. Holland/A. Gardner/K. Shurtleff (Cox)
 
    James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A)
K. Lawless/G. Lawless/G. Ratcliff/C. Williams/C. Ratcliff/C. Comey/L. Preston/H. Brown/S. Hiday (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
S. Rosenoer/E. Littman/M. Wolf/C. Passot/C. Byrnes/L. Harris/C. Kisseberth/M. Morshead/N. Cornman (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club (A)
C. Wixted/K. VanIderstine/E. Van Fossen/S. Trivinia/J. Downey/d. baskin/P. Conrey/G. Martin/S. Tenenbaum (Cox)
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
D. Lerro/M. Bracken/K. OConnell/D. DiCianno/J. McGlynn/R. Ehrlich/E. Carbone/K. Casebeer/M. Rush (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
E. Benton/M. Marchuk/M. Eckert/M. Fischer/M. Denham/R. Crosley/A. Swift/C. Deweirdt/J. Maley (Cox)
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
E. Johnston/M. Keefe/M. Morrell/H. Travers/L. O'Neil/E. Corrigan/E. Delaney/K. Manning/A. Bierman (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
E. Kelley/C. Cavallo/M. Tosoni/K. Chambers/V. Hernandez/A. Jesser/E. Roach/C. Evans/K. Baldwin (Cox)
 
    Phillips Exeter Academy (A)
K. Tirrell/M. Reichenbach/J. Bohn/A. Young/B. Baker/H. Stevens/C. Johnson/F. Barker/C. Devlin (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
P. Kolman/R. Gabai/L. Foster/B. Batesko/J. Friscia/E. Goodman/S. Woo/M. Bailey/M. Alden (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Tilles/P. Alvarado/E. Place/P. Lindstedt/E. Valantine/M. Hutchison/A. Zeiler/E. Antono/S. Oberholzer (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
M. Taaffe/G. Halula/S. Luther/H. Meister/K. Wadolowska/K. Flanders/C. Elizalde/M. Beiling/E. Goff (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
L. Fitzhenry/C. Blackington/A. Georgia/C. Murphy/I. Price/J. Perkins/C. Brown/K. Wegner/M. Hart (Cox)
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
C. Nowinski/S. Eldridge/A. Doran/K. Gregoriou/H. York/M. Musilli/P. Watson/A. Vogelsang/L. Meltz (Cox)
 
    Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A)
H. Platt/K. McGowan/C. Crawford/H. Dark/C. Lydon/A. Alloway/E. Orrick/C. Wolf-Rodda/C. Schlobohm (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
T. Lundstrom/A. Bauer/V. Langwasser/C. Linse/A. Lind/M. Stump/B. Shields/J. Huddle/A. Poll (Cox)
 
18 Mens Youth 8+
21
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change