USRowing Club National Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Wednesday, July 13, 2011
1 Mens Intermediate 8+
15
    Community Rowing, Inc. (A)
D. Kraft/I. Bierer/N. Harriman/J. Marks/A. Polinsky/J. Buczek/A. Kenealy/H. Hodges/C. O'Reilly (Cox)
 
    Mendota Development Camp (A)
T. Breunig/M. Lindberg/S. Goldberg/L. Hietpas/M. Stone/K. Ripley/J. Donisch/M. Gibson/M. Kirkland (Cox)
 
    Old Dominion Boat Club (A)
L. Suvak/I. Suvak/P. Bacas/C. Kerrigan/P. Prominski/S. Cauffman/D. Thom/J. Hanlon/G. Ranfone (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
E. Winstead/J. Jones/M. Jackson/D. Gengler/D. Leatherwood/J. Harper/T. Dawson/R. Holak/S. McGovern (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
M. Whelan/A. Rajesh/E. Ledbetter/J. Crossley/M. Knapp/H. Prosser/D. Rouhana/P. Augusciak/A. Xu (Cox)
 
    University of Pennsylvania Development Camp (A)
 
    USR Junior Men's Development Camp (A)
R. Hails/J. Hockenberry/C. Aral/A. McAvey/M. Hamp/M. Colella/B. Plunkett/W. Oprea/C. Carothers (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
D. Turley/A. Heyde/J. Worrel/G. Scherpbier/J. Wunderlich/J. Zajdel/M. Mirabella/T. Stuart/G. Barrila (Cox)
 
    Mendota Development Camp (B)
V. Bertram/K. Anderson/A. Schlemmer/J. Hadar/W. Juckett/C. Klein Kennedy/W. Stensland/J. Krupp/J. Pavalec (Cox)
 
    Old Dominion Boat Club (B)
H. Walch/C. Porter/J. Wabeke/D. O'Neill/R. Cauffman/K. Walsh/B. Tebor/C. Kidd/E. Kubik (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
A. Furlong/L. Marro/M. Krmpotich/E. Wessel/M. Lacombe/C. Hsu/J. Saitta/L. Smith/S. Thompson (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (B)
C. Denton/J. Badden/N. Firmani/D. Amado/T. Plass/P. Wrenn/S. Gibson/J. Dawson/D. McFall (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
N. Goode/T. Colvin/M. Shenk/A. Rosenthal/R. Holihan/T. Platt/T. Zaleski/J. Rosen/A. Weinrich (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (C)
M. Becker/L. OBrien/J. Baldwin/J. Levin/J. Ford/M. Weitekamp/G. Perrett/C. Heldman/J. Farafontoff (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (D)
E. Blood/J. Risbergs/S. Currey/C. Barnes/N. Baummer/A. Falter/A. Puleo/M. Baumer/A. Yang (Cox)
 
2 Womens Intermediate 4x
10
3 Womens Junior B 1x
31
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
5
5 Mens Junior A 4x
13
6 Womens Junior A 8+
21
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Ruenger/E. Barrett/E. Barnett/M. Cosgrove/J. Orlov/T. McCormick/E. Tadiri/L. Keating/J. Wong (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
M. Brennan/J. Vari/L. Brown/A. Kastenberg/J. Cloud/M. Tanklage/M. McMullen/D. Nunes/L. Dess (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
S. Markowitz/G. DellAquilo/S. Dennington/K. Miller/D. Lapins/M. Donner/K. Hanley/O. Henry/J. Yunakov (Cox)
 
    Composite: Sarasota Scullers, SoNo (A)
E. Frank/M. Willis/N. Clark/M. Greer/S. Luther/S. Sims/G. Halula/J. Lee/K. Flavin (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Greenberg/c. cashel/M. Schumer/A. Petterson/B. Ferrara/M. Macey/B. Lewis/A. Morrison/S. Powers (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
B. Rogers/E. Holland/E. Vincent/C. Kehoe/L. Willis/H. Aikman/C. Gardiner/G. Smith Tan/L. Caldwell (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
K. Ely/A. Paine/A. Palmer/H. Hewitt/A. Stevenson/K. Welch/L. Albrecht/B. Baker/O. Garcia (Cox)
 
    Thompson Boat Center (A)
K. McGowan/H. Platt/M. Wheeler/A. Wamstead/M. Frazee/H. Dark/C. Moshfegh/E. Orrick/M. Sandza (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
B. Sharon/E. Weisman/E. Butte/J. Pedersen/A. Andres/R. Bauer/B. Kazimer/L. Randle/A. Nagle (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
A. Heyse/B. Gordon/E. Butler/R. Catalana/B. Hager/A. Mann/C. Mao/a. futterman/I. Runge (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
K. O'Boyle/G. Piatek/J. Smith/C. Patterson/M. Wood/E. Barclay/A. Massey/K. Harlow/A. Colasacco (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
M. Ignatladis/E. Warman/A. Root/A. Bobka/C. King/M. Hill/R. Haight/L. Kantak/S. Potter (Cox)
 
    Thompson Boat Center (B)
N. Nicely/C. McDonnell/L. Starr/A. Alloway/O. August/S. Edmonds/V. Leach/K. Mix/I. Bilotta (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
A. Kennedy/C. Chappel/V. Simmons/R. Wolsfelt/A. Thompson-Butler/T. Hirt/E. Lawless/E. Blaszyk/S. Keen (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
P. Paulus/E. Anderson/E. Akin/K. Wiggin/C. Northern/E. Olsen/M. Whiteside/B. Johnson/S. Bennett (Cox)
 
    Thompson Boat Center (C)
M. Carle/L. Hook/A. Bertram/M. Hamilton/A. McIntosh/C. Ratcliff/H. Goodfellow/K. Wolf-Rodda/C. Dorigan (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
E. Knudsen/V. Ryan/E. Carrolo/G. Clarke/C. Balogh/L. Luniewicz/J. Larkins/E. Bergantino/M. Garrity (Cox)
 
    Southeast Juniors (D)
D. Coller/J. Neppl/B. Hatt/D. Turbayne/C. Hebert/E. Klien/L. Johnson/M. Buitron/K. Eidson (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
E. Geremia/L. Dincer/C. Perreault/A. Forelli/A. Evarts/L. Carbeck/M. Florentino/L. Kennedy/J. Taibl (Cox)
 
    Southeast Juniors (E)
A. Whitley/J. Carlson/M. Esposito/P. Thompson/C. Stevenson/C. Crane/K. Lujan/H. Lenner/M. Ward (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
 
7 Mens Senior 1x
14
8 Womens Senior 2-
14
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
7
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
10
11 Mens Junior A 4+
42
    Chicago Rowing Foundation (A)
A. Nicodemus/A. Thompson/J. O'Donnell/D. Sanchez/H. Habibovic (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
I. Bierer/D. Kraft/J. Buczek/A. Kenealy/C. O'Reilly (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
T. Daily/S. George/G. Gordon/K. Powers/N. Roetter (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
D. Miller/M. Taylor/A. Muzaurieta/S. Buchwalter/J. Addington (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
T. O'Shea/R. Bussmann/R. Alcantara/J. Rymer/A. Jin (Cox)
 
    Old Dominion Boat Club (A)
R. Rasmussen/F. Williams/V. Medish/B. Vihstadt/B. Comey (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
D. Hosler/J. Hennessy/D. Baefsky/J. Dewey/A. DePaulis (Cox)
 
    Pine Crest School Crew (A)
A. Singh/R. Ugale/A. Knezevich/S. Flores/R. Walker (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
V. LaMonte/M. Sylvan/D. Youxiang/R. Oxer/A. Cohen (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
A. Vogt/J. Morrison/D. Campbell/W. RItter/G. Zales (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
C. Schlaepfer/A. Necas/J. Reed/B. Duffett/P. Ksidakis (Cox)
 
    SoNo Rowing (A)
T. Mapley/L. Thompson/A. Richmond/W. Curley/K. Flavin (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
D. Moon/J. Thorne/C. King/R. Messer/C. Lucas-Conwell (Cox)
 
    Thompson Boat Center (A)
W. Brownlee/C. Hemsley VIII/D. Boyse/J. Ross/N. Weiss (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (A)
C. Denton/J. Badden/M. Hamp/D. Amado/D. McFall (Cox)
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
M. Cullman/E. Nilan/C. Mullaney/C. Wilson/A. Rao (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
S. Meigs/H. Keating/N. Arnous/C. McClurg/L. Whalen (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (B)
M. Pentaleri/P. KENNEY/A. Wothe/E. Avery/W. Leeser (Cox)
 
    Old Dominion Boat Club (B)
A. Knizner/J. Ranfone/D. Thom/S. Weiner/M. Comey (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
W. Wulbern/K. Putt/B. Hakes/J. Marsh/B. Roen (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
M. Carley/R. Ellis/H. Smith/C. Haig/R. Burns (Cox)
 
    Thompson Boat Center (B)
K. Bridges/M. Dutko/E. Holmvik/K. Hobbs/M. Hale (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (B)
T. Plass/P. Wrenn/S. Gibson/J. Dawson/M. Young (Cox)
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
N. Berman/S. Wiley/M. Podlesak/A. Vernon/F. Hogan (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
G. Roy Liguori/J. Cresap/J. Michaud/J. Heinlein/N. Golan (Cox)
 
    Old Dominion Boat Club (C)
C. Brooks/J. Wright/A. Casey/H. Walch/E. Kubik (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
R. Feeney/P. Kennedy/J. Aftring/D. Adubato/E. Schwartz (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
G. Greene/P. Roberts/F. Aguilar/R. Souders/S. Assad (Cox)
 
    Thompson Boat Center (C)
S. Holaday/T. Barker/G. Keating/J. Angello/H. Sherman (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (C)
M. Becker/J. Risbergs/S. Currey/C. Barnes/A. Yang (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
W. Shepherd/C. Harrity/S. Shaw/Z. Goodman/C. Choy (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (D)
J. Oler, Jr./A. Gantard/G. Cloud/T. Hudgins/B. Sack (Cox)
 
    Thompson Boat Center (D)
B. Riehle/C. Salpeas/R. Trujillo/C. Vignali/N. Duchelle-Smith (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (D)
N. Baummer/A. Falter/A. Puleo/M. Baumer/K. Shoop (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
A. Brown/C. White/M. Domeniconi/M. Poles/K. Tagliente (Cox)
 
    Thompson Boat Center (E)
J. Rodriguez/M. Cooper/G. Hay/J. Crissey/C. Molina (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
M. Bell/B. Caroll/J. Eisenberg/V. Ordonez/A. Driscoll (Cox)
 
    Thompson Boat Center (F)
T. McCormack/D. Pyle/A. Glenn/C. Wang/A. Pappas (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (G)
R. Carter/D. Pincus/K. Smith/W. Hanifin/S. Swetz (Cox)
 
    Thompson Boat Center (G)
J. Bollinger/J. Drysdale/A. Togias/A. McGuigan/L. Barber (Cox)
 
    Thompson Boat Center (H)
A. Bell/R. Madani/M. Davis/K. Walter/S. Ross (Cox)
 
    Thompson Boat Center (I)
D. Chovil/J. Holaday/J. Ecks/W. Ricks/C. Collins (Cox)
 
12 Womens Junior A 2x
42
13 Mens Senior 4+
12
14 Womens Senior 2x
8
15 Mens Intermediate 2x
19
16 Womens Intermediate 4+
20
17 Mens Senior Ltwt 2x
4
18 Womens Senior Ltwt 4+
3
19 Mens Junior B 2x
25
20 Womens Junior B 4+
14
21 Mens Intermediate 2-
22
22 Womens Intermediate 1x
35
23 Mens Senior Ltwt 2-
3
24 Womens Senior Ltwt 1x
11
25 Mens Junior B 8+
6
26 Womens Junior B 4x
12
27 Mens Intermediate Ltwt 1x
21
28 Womens Intermediate Ltwt 2-
7
29 Mens Junior A 1x
41
30 Womens Junior A 2-
18
31 Mens Senior 4x
6
32 Womens Senior 8+
8
33 Mens Senior 4-
10
34 Mens Junior A 2-
27
35 Womens Junior A 1x
41
36 Womens Senior 4-
7
37 Mens Intermediate Ltwt 8+
11
38 Womens Intermediate ltwt 4x
7
39 Mens Junior A 8+
26
    Unaffiliated (USA)
N. Larmoyeux/A. VonDras/A. Berner/J. Weinstein/G. Traynor/W. Rosenbloom/D. Lombardi/J. Mock/C. Barley (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
D. Kraft/I. Bierer/N. Harriman/J. Marks/A. Polinsky/J. Buczek/A. Kenealy/H. Hodges/C. O'Reilly (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
J. Labree/S. Hammond/B. Crouch/C. Yang/B. Rush/Z. Kovach/C. Bonner/G. Waxman/J. Calzonetti (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
D. Miller/M. Taylor/A. Muzaurieta/P. KENNEY/M. Pentaleri/A. Wothe/E. Avery/S. Buchwalter/J. Addington (Cox)
 
    Old Dominion Boat Club (A)
A. Knizner/B. Vihstadt/D. Thom/F. Williams/C. Brooks/V. Medish/A. Casey/R. Rasmussen/M. Comey (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
K. Putt/W. Wulbern/J. Hennessy/D. Baefsky/M. Weaver/B. Hakes/J. Dewey/D. Hosler/J. Roen (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Grant/M. Gibson/J. Esse/J. Petterson/A. Vogt/B. Wallace/D. Campbell/M. Malec/G. Zales (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
M. Whelan/A. Rajesh/E. Ledbetter/J. Crossley/M. Knapp/H. Prosser/D. Rouhana/P. Augusciak/A. Xu (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
M. Carley/J. Thorne/D. Moon/T. Haight/C. King/H. Smith/R. Messer/K. James/R. Burns (Cox)
 
    Thompson Boat Center (A)
W. Brownlee/C. Hemsley VIII/E. Holmvik/J. Ross/J. Angello/K. Hobbs/D. Boyce/M. Dutko/M. Hale (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
G. Roy Liguori/J. Cresap/J. Michaud/J. Heinlein/S. Meigs/H. Keating/N. Arnous/C. McClurg/L. Whalen (Cox)
 
    Old Dominion Boat Club (B)
H. Walch/S. Weiner/J. Wabeke/J. Ranfone/B. Tebor/J. Wright/K. Walsh/C. Porter/B. Comey (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
G. Demoulas/A. Dillon/A. Smith/W. Mills/T. Wilson-Menting/J. Jablonski/T. McTigue/J. Ryan/A. DePaulis (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
G. Greene/R. Devine/B. Hass/P. Roberts/E. Huff/P. Boley/E. Long/J. Marinac/A. Finkelstien (Cox)
 
    Thompson Boat Center (B)
K. Bridges/S. Holaday/C. Salcedo/B. Riehle/T. Barker/R. Trujillo/C. Vignali/G. Keating/N. Weiss (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
W. Shepherd/C. Harrity/S. Shaw/Z. Goodman/A. Brown/C. White/M. Domeniconi/M. Poles/C. Choy (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
R. Feeney/D. Adubato/J. Aftring/P. Kennedy/R. Yankowski/J. Marsh/D. Latu/A. Horn/E. Schwartz (Cox)
 
    Thompson Boat Center (C)
J. Rodriguez/J. Crissey/A. Glenn/G. Hay/T. McCormack/C. Wang/M. Cooper/D. Pyle/N. Duchelle-Smith (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (C)
M. Becker/L. OBrien/J. Baldwin/J. Levin/J. Ford/M. Weitekamp/G. Perrett/C. Heldman/J. Farafontoff (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
M. Bell/B. Caroll/R. Leddy/V. Ordonez/J. Eisenberg/G. Leiter/N. Rivkin/S. Zoloth/N. Golan (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (D)
C. Dilworth/L. Lindawan/S. Krouse/A. Rossetti/P. Oung/J. Graham/J. Puma III/C. Miao/M. Swanson (Cox)
 
    Thompson Boat Center (D)
J. Drysdale/A. McGuigan/A. Togias/J. Bollinger/A. Bell/M. Davis/K. Walter/R. Madani/L. Barber (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (D)
E. Blood/J. Risbergs/S. Currey/C. Barnes/N. Baummer/C. Matyjek/A. Konecny/R. O'Rourke/A. Yang (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
A. Potter/H. Zambelis/C. Mahan/F. Draper/T. Fitzgerald/A. Mackinnon/A. Kiladjian/C. Rassoulian/E. Happ (Cox)
 
    Thompson Boat Center (E)
D. Chovil/J. Holaday/E. Walton/W. Ricks/N. Winch/M. Young/Z. Glenn/B. Macke/S. Ross (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
R. Carter/D. Pincus/K. Smith/W. Hanifin/C. Borelli/J. Gorin/P. Swetz/N. Samel/B. O'Kelley-Bangsberg (Cox)
 
40 Womens Junior A 4x
20
41 Mens Senior 2-
16
42 Womens Senior 1x
18
43 Mens Intermediate 4x
9
44 Womens Intermediate 8+
12
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Kennedy/C. Chappel/V. Simmons/R. Wolsfelt/A. Thompson-Butler/T. Hirt/E. Lawless/E. Blaszyk/S. Keen (Cox)
 
    Minnesota Women's Development Camp (A)
r. sartor/l. rogotzke/k. thom/a. haws/m. bourgeois/G. Schneider/a. voss/k. anderson/N. Fisher (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
A. Carlyon/K. Thomson/C. Carney/R. Schlosser/A. Boc/M. Culberson/A. Villa/M. Mosier/M. Chiu (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
B. Rogers/E. Holland/E. Vincent/C. Kehoe/L. Willis/H. Aikman/C. Gardiner/G. Smith Tan/L. Caldwell (Cox)
 
    Thompson Boat Center (A)
L. Mikels/A. Wunderli/K. O'Keefe/S. Cameron/R. Johnson/M. Wheeler/J. May/A. Gennings/M. Galvin (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
K. Brown/K. Gregoriou/S. McCann/V. Babchak/J. Bretz/J. Llorens/M. Reichenbach/K. Zenk/L. Joy (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
K. Hruska/A. Bolt/M. Pollpeter/R. Walters/S. Axson/K. Iverson/L. Healy/A. White/Z. Lewis (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
E. Knudsen/V. Ryan/E. Carrolo/L. Luniewicz/C. Balogh/G. Clarke/J. Larkins/E. Bergantino/J. Taibl (Cox)
 
    Thompson Boat Center (B)
M. Ellis/E. Peterson/A. Nelson/C. Warren/A. Hendrickson/J. Lewandowski/K. Hill/T. Rubinger/H. Sherman (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
S. Karjalainen/K. McDaniel/R. Considine/M. Craddock/R. Narode/M. Galloway/M. Wilson/S. Schwartz/M. Ulbricht (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
E. Geremia/L. Dincer/C. Perreault/A. Forelli/R. Evarts/L. Carbeck/M. Florentino/L. Kennedy/J. Taibl (Cox)
 
    Thompson Boat Center (C)
B. Padley/J. Rogers/C. Doyle/G. Dent/E. Gabel/M. Cosstello/O. August/Z. Fleischmann/G. Hanbury (Cox)
 
45 Mens Junior B 1x
41
46 Mens Intermediate 4+
28
    Community Rowing, Inc. (A)
D. Kraft/I. Bierer/A. Kenealy/J. Buczek/L. Whalen (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
J. Labree/B. Crouch/S. Hammond/C. Yang/J. Calzonetti (Cox)
 
    Mendota Development Camp (A)
V. Bertram/K. Anderson/A. Schlemmer/B. Batty/M. Kirkland (Cox)
 
    Michigan Rowing Association (A)
A. Scott/P. Ehlers/S. Pieterse/B. Cooper/J. Li (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
S. Ryan/J. Robatzek/P. Dwyer/J. Walsh/A. Burkle (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
J. Gartland/D. Quincy/D. Rubin/K. Adair/C. Hansen (Cox)
 
    Old Dominion Boat Club (A)
L. Suvak/I. Suvak/P. Prominski/S. Cauffman/G. Ranfone (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
D. Gengler/M. Jackson/J. Jones/E. Winstead/S. Thompson (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
J. Clark/T. Brock/S. Durkin/A. DelSordo/P. Peou (Cox)
 
    Purdue Crew (A)
B. Scott/E. Chen/R. Roby/M. Reichert/B. Daugherty (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
L. Cohen/N. Schrager/A. Dunn/G. Rohrberg/A. Cohen (Cox)
 
    Composite: Saugatuck, Maritime Rowing Club (A)
C. Aronson/O. Traynor/C. Kelly/G. Whitridge/T. Potter (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
C. Schlaepfer/A. Necas/J. Reed/B. Duffett/P. Ksidakis (Cox)
 
    University of Pennsylvania Development Camp (A)
 
    University of Washington Development Campington Women (A)
R. Schroeder/S. Dommer/M. Mannisto/B. Taft/S. Ojserkis (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (A)
R. Hails/J. Hockenberry/C. Aral/A. McAvey/M. Young (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
D. Turley/A. Heyde/M. Mirabella/G. Scherpbier/G. Barrila (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
G. Roy Liguori/C. Harrity/J. Eisenberg/M. Poles/C. Skehan (Cox)
 
    Mendota Development Camp (B)
T. Breunig/W. Stensland/C. Klein Kennedy/W. Juckett/J. Pavelec (Cox)
 
    Old Dominion Boat Club (B)
A. Casey/J. Hanlon/P. Bacas/C. Kerrigan/D. Martin (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
D. Leatherwood/J. Harper/M. Krmpotich/L. Marro/A. Weinrich (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (B)
N. Firmani/W. Oprea/B. Plunkett/M. Colella/C. Carothers (Cox)
 
    Vesper Boat Club (B)
J. Wunderlich/T. Stuart/B. Hollingsworth/J. Zajdel/J. Carlson (Cox)
 
    Mendota Development Camp (C)
J. Hadar/M. Stone/J. Donisch/M. Gibson/O. Buchino (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
J. Saitta/C. Hsu/M. Lacombe/L. Smith/S. McGovern (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (C)
C. Denton/J. Badden/M. Hamp/D. Amado/D. McFall (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (D)
L. McMackin/J. Rosen/J. O'Brien/W. Bradshaw/A. Tsuda (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (D)
T. Plass/P. Wrenn/S. Gibson/J. Dawson/A. Yang (Cox)
 
47 Womens Intermediate 2x
19
48 Mens Senior Ltwt 4+
4
49 Womens Senior Ltwt 2x
7
50 Mens Junior B 4+
14
51 Womens Junior B 2x
27
52 Mens Intermediate Ltwt 2x
16
53 Womens Intermediate Ltwt 4+
4
54 Mens Junior A 2x
36
55 Womens Junior A 4+
28
56 Mens Senior 2x
7
57 Womens Senior 4+
12
58 Mens Intermediate Ltwt 2-
3
59 Womens Intermediate Ltwt 1x
22
60 Mens Senior 8+
11
61 Womens Senior 4x
8
62 Mens Intermediate 1x
27
63 Womens Intermediate 2-
20
64 Mens Senior Ltwt 1x
14
65 Womens Senior Ltwt 2-
3
66 Mens Junior B 4x
6
67 Womens Junior B 8+
3
68 Mens Senior Ltwt 8+
5
69 Mens Senior Ltwt 4x
0
70 Womens Open 1x - Dash
7
71 Mens Open 1x - Dash
7
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change