SRAA National Championships Regatta
- May 27, 2011 To May 28, 2011
- sprint
- Cooper River
- Camden, NJ (USA)
- Hosted By: Scholastic Rowing Association of America
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 27, 2011 | |||||
1 | Womens Ltwt Varsity 2x | 10 |
|||
2 | Mens Ltwt Varsity 2x | 12 |
|||
3 | Womens JV 2x | 8 |
|||
4 | Mens JV 2x | 12 |
|||
5 | Womens Freshman 8+ | 24 |
|||
6 | Mens Freshman 8+ | 25 |
|||
7 | Womens Freshman 4x | 8 |
|||
8 | Mens Freshman 4x | 12 |
|||
9 | Womens JV 4x | 11 |
|||
10 | Mens JV 4x | 12 |
|||
11 | Womens JV 4+ | 25 |
|||
12 | Mens JV 4+ | 32 |
|||
13 | Womens JV 8+ | 29 |
|||
14 | Mens JV 8+ | 24 |
|||
15 | Womens Ltwt Varsity 4+ | 23 |
|||
Anthony Wayne High School Crew Club |
s. boose/p. huntsman/m. reyes/r. langenderfer/k. soltis (Cox)/
|
|
|||
Baldwin School Crew |
D. Cirelli/M. Noteware/J. Schlichting/A. Leonardi/S. Fader (Cox)/
|
|
|||
Bay Shore High School |
M. Wood/E. Corcoran/B. Glynn/J. Wendt/A. Wendt (Cox)/
|
|
|||
Berkeley Preparatory School |
V. Rosen/C. Davis/E. Slonim/V. Maymi/A. Johnson (Cox)
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School |
R. Thompson/T. Marissa/E. prysiazny/M. Green/k. Lewis (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School |
C. Wilhelm/A. Germana/B. Winkler/K. Transue/N. D'Allesandro (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School |
A. Frank/K. Kanehann/E. Brooks/E. Dvorchak/C. Haslam (Cox)/
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. |
A. Sardana/H. Picardi/J. Cammiso/S. Zukergood/S. Voigt (Cox)/
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes |
K. Pitz/L. Boston/K. Balasiano/K. Coffin/C. Heavey (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) |
F. Loeb/B. Ludwig/M. McComb/A. Kuenstler/J. Loeb (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew |
K. Frost/C. McIntee/O. Henry/L. Ruggiero/V. Brodie (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School |
A. Schneider/A. Zolnowsky/L. Zolnowsky/C. Cailliarec/A. Dunnell (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy |
A. Shreero/E. McHugh/B. FitzPatrick/A. Meister/B. Weinrich (Cox)/
|
|
|||
Mount Vernon Crew |
H. Beltran-Negron/R. Woody/S. Restifo/M. Ryan/H. Sudhoff (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew |
S. Valvano/E. Martin/V. Iaccarino/L. Zeiher/C. Pesci (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School |
C. Manner/K. Reft/L. Shamlian/J. Crossman/N. Bien (Cox)/
|
|
|||
Our Lady of Mercy Academy (OLMA) |
S. Preputnik/E. Grim/G. Hanes/C. Vezza/C. Campbell (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School |
M. Horsley/R. Robell/A. Wendt/J. Cichowlas/L. Barnes (Cox)/
|
|
|||
Shaker Heights High School Crew |
R. Jensen/S. Jackson/L. Zhang/K. Harris/I. Polster (Cox)/
|
|
|||
The Academy of the Holy Names Rowing Club, Inc. |
N. Johnson/A. McGuire/C. Dolan/C. Dunne/C. Vaka (Cox)/
|
|
|||
The Agnes Irwin School |
E. Offit/E. Howell/S. Schafrank/C. Santilli/N. Warden (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School |
K. simpson/E. Sweetnam/K. Wheeler/V. Aguilar/J. Leibrandt (Cox)/
|
|
|||
Westminster School |
A. Portwood/D. Turbayne/F. DePree/L. Shanor/B. Hauser (Cox)
|
|
|||
16 | Mens Ltwt Varsity 4+ | 23 |
|||
17 | Womens Ltwt Varsity 8+ | 17 |
|||
18 | Mens Ltwt Varsity 8+ | 23 |
|||
19 | Womens Second Varsity 8+ | 15 |
|||
20 | Mens Second Varsity 8+ | 17 |
|||
21 | Womens Varsity 1x | 14 |
|||
22 | Mens Varsity 1x | 18 |
|||
23 | Womens Varsity 2x | 12 |
|||
24 | Mens Varsity 2x | 10 |
|||
25 | Womens Varsity 4x | 10 |
|||
26 | Mens Varsity 4x | 10 |
|||
27 | Womens Varsity 4+ | 37 |
|||
28 | Mens Varsity 4+ | 33 |
|||
29 | Womens Varsity 8+ | 24 |
|||
30 | Mens Varsity 8+ | 29 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change