Head of the Fish

  • Oct 27, 2012 To Oct 28, 2012
  • head
  • Saratoga Springs, NY (USA)
  • Hosted By Saratoga Rowing Association

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, October 27, 2012
break 6:30 AM Coxswains, Coaches and Scullers Meeting at Lees Park
1 9:44 AM Mens Adaptive 1x
0
2 Mens Masters 1x (27-39)
7
3 Mens Masters 1x (40-49)
11
4 Mens Masters 1x (50-59)
24
5 Mens Masters Light 1x (165lbs max)
11
6 Womens Adaptive 1x
0
7 Womens Masters 1x (27-39)
6
8 Womens Masters 1x (40-49)
5
9 Womens Masters 1x (50-59)
14
10 Womens Masters Ltwt 1x (135lbs max)
6
11 Mens Veteran 1x
22
12 Womens Veteran 1x
11
13 Mens Collegiate 1x
12
14 Womens Collegiate 1x
17
15 Mens Collegiate 2x
7
16 Womens Collegiate 2x
13
17 Mens Open 2-
8
    Club d'aviron de Boucherville (A)
J. Taillon/H. Blouin
 
    Craftsbury Green Racing Project (A)
P. Henson/K. Lafferty
 
    Dawson College (A)
T. Syrovatka/L. Boole
 
    Marianopolis College (A)
D. Rinaldi/A. Lowther
 
    New York Maritime College Crew (A)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
J. Bennett/M. Bond
 
    Craftsbury Green Racing Project (B)
P. Grisdela/C. Biddle
 
    Dawson College (B)
M. Germain/S. O'kill
 
18 Womens Open 2-
6
    Clarkson University Crew Club (A)
P. Yarnell/K. Caley
 
    New York Maritime College Crew (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
L. D'Aniello/A. Durrant
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
S. Konishesky/J. Kimble
 
    University of Massachusetts - Lowell (A)
E. McLaughlin/M. McLaughlin
 
    University of Massachusetts Crew (A)
T. Wilson/A. Rubi-Mooney
 
19 Mens Collegiate Light 4+ (165lbs max)
11
20 Womens Collegiate Light 4+ (135lbs max)
3
21 Womens Open 4+
6
22 Womens Open Novice 4+
8
23 Womens Open Light 4+ (135lbs max)
1
24 Mens Open 4+
7
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
R. Pritchard/L. Masi/E. Craven II/W. Karafelis/L. Smith (Cox)
 
    Marianopolis College (A)
A. Carlesimo/D. Di Giorgio/D. Appelbaum/S. Doueihi/J. Krejcik (Cox)
 
    Oswego State Crew Club (A)
 
    Skidmore College Crew (A)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
G. Richartz/E. Johnson/L. Corrigan/J. Swanski/D. Pitman (Cox)
 
    Williams College Boat Club (A)
 
    Williams College Boat Club (B)
 
25 Mens Open Novice 4+
4
26 Mens Open Light 4+ (165lbs max)
0
27 Mens Masters Novice 4+
0
28 Womens Masters Novice 4+
3
29 Mens Masters 8+
10
30 Womens Masters 8+
15
31 9:52 AM Mens Collegiate Novice 8+
31
32 10:05 AM Womens Collegiate 8+
20
33 10:12 AM Womens Collegiate JV 8+
17
34 10:18 AM Mens Collegiate 4+
33
35 10:27 AM Womens Collegiate Novice 4+
17
36 Mens Adaptive 2x
1
37 Womens Adaptive 2x
0
38 Mixed Adaptive 2x
2
break 10:33 AM BREAK
39 11:30 AM Mens Open 1x
11
    Community Rowing, Inc. (A)
 
    Craftsbury Green Racing Project (A)
S. Whelpley
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
R. Paulsen
 
    Maritime Rowing Club (A)
N. Kelly
 
    Niskayuna Rowing (A)
D. Bender
 
    Quinsigamond Rowing Association, Inc. (A)
J. Rath
 
    Ridley Graduate Boat Club (A)
D. Klassen
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
 
    Craftsbury Green Racing Project (B)
C. Biddle
 
    Narragansett Boat Club (B)
B. Basso
 
    Craftsbury Green Racing Project (C)
T. Howell
 
40 11:38 AM Mens Open Light 1x (165lbs)
13
41 11:43 AM Mens Open Novice 1x
6
42 11:49 AM Womens Open 1x
13
43 11:52 AM Womens Open Light 1x (135lbs)
14
    Binghamton Rowing (A)
 
    Club d'aviron de Boucherville (A)
A. Rochon
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
S. Giovenelli
 
    Friends of Concord Crew (A)
C. Curran
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
S. San Emeterio
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
A. Zoppa
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
I. Foster
 
    Tufts University Crew (A)
B. Mele
 
    University of Massachusetts Crew (A)
N. Juul-Hindsgaul
 
    Winnipesaukee Rowing Club (A)
E. Billin
 
    Tufts University Crew (B)
M. Morley
 
    University of Massachusetts Crew (B)
E. Malvido
 
    Upper Valley Rowing Foundation (B)
J. Friend
 
    Narragansett Boat Club (G)
G. Simmons
 
44 11:55 AM Womens Open Novice 1x
8
45 11:58 AM Mens Rec 1x
3
46 11:59 AM Womens Rec 1x
1
47 12:04 PM Mens Alden 1x
1
48 12:05 PM Womens Alden 1x
0
49 12:11 PM Mens Open 2x
9
    Composite: Argonaut, Hanlan (A)
B. Kapeluch/J. Alex
 
    Brandeis University Crew (A)
S. Isim/P. Belenky
 
    Clarkson University Crew Club (A)
A. Dahl/D. Colby
 
    Leander Boat Club (A)
A. Ilic/S. ilic
 
    Marianopolis College (A)
D. Sumbly/L. Buckett
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
J. Morrison/C. Fraser
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
E. Padilla/W. Hiller
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
J. Swanski/L. Corrigan
 
    Composite: Vassar College, Hudson River (A)
J. Nesheiwat/T. Bodley
 
50 12:14 PM Mens Open Light 2x (165lbs max)
6
    Club d'aviron de Boucherville (A)
J. Taillon/H. Blouin
 
    Dawson College (A)
B. Dis L'Alessandro/A. Magder
 
    Marianopolis College (A)
A. Carlegino/D. Di Giorgio
 
    Maritime Rowing Club (A)
A. Sherman/A. Uhrynowski
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
M. Bond/J. Bennett
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (B)
G. Richartz/E. Johnson
 
51 12:18 PM Womens Open 2x
13
    Cazenovia Rowing Club, Inc. (A)
O. Bosies
 
    Club d'aviron de Boucherville (A)
C. Stinson/K. Stinson-Sauvageau
 
    Dawson College (A)
E. Vaillancourt/E. Durham
 
    Narragansett Boat Club (A)
B. McConarty/J. McAlear
 
    Sacred Heart University (A)
J. Smith/C. Lott
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
L. D'Aniello/A. Durrant
 
    Skidmore College Crew (A)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
H. Gray/S. Konishesky
 
    Tufts University Crew (A)
C. Winslow/S. Dave
 
    University of Massachusetts Crew (A)
A. Daggy/A. Breef-Pilz
 
    University of Massachusetts Crew (B)
A. Doolin/A. Morand
 
    University of Massachusetts Crew (C)
R. Boudreau/T. Wilson
 
    University of Massachusetts Crew (D)
G. Hayward/M. Kopp
 
52 12:21 PM Womens Open Light 2x (135lbs max)
8
53 12:27 PM Mens Open 4x
4
54 12:29 PM Mens Collegiate 4x
2
55 12:32 PM Womens Open 4x
4
56 12:35 PM Womens Collegiate 4x
7
57 12:39 PM Mens Masters 2x
24
    Cascadilla Boat Club, Ltd. (A)
K. Mcknight/T. Willsallen
62.2 (57)
    Clarkson University Crew Club (A)
B. Jukic/E. Bollt
22.4 (45)
    Club d'aviron de Boucherville (A)
A. Rochon/E. Therrien
27.7 (47)
    Duxbury Bay Maritime School (A)
p. hagan/w. dennison
58.1 (56)
    Great River Rowing (A)
J. Cody/j. leonard
30.5 (48)
    Leander Boat Club (A)
C. Andreychuck/K. Jeans
152.7 (74)
    Narragansett Boat Club (A)
M. Smith/D. Gorriaran
33.5 (49)
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
F. Gannon/D. Kennedy
186.9 (79)
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
G. Hack/C. McCawley
43.2 (52)
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
A. Fiory/J. Lahm
105.1 (66)
    Queensbury Rowing Center (A)
C. Lindner/P. Fuery
140.0 (72)
    Salisbury Boat Club (A)
R. Bettigole/W. Kirber
70.8 (59)
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
T. Brower/D. Powers
46.7 (53)
    Saratoga Springs Rowing Club, Inc. (A)
K. Borchardt/D. Chernoff
30.5 (48)
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Lessard/R. Phelan
46.7 (53)
    West Lake Sculling Club (A)
D. Reed/C. Buckhout
50.4 (54)
    Narragansett Boat Club (B)
C. Bardt/P. Evans
46.7 (53)
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (B)
B. Plage/H. Thompson
89.6 (63)
    Composite: Blood Street Sculls, SECRC (B)
M. Cottrill/D. Kelley
0.3 (29)
    Community Rowing, Inc. (C)
H. Scott/M. Hyde
99.8 (65)
    Composite: Holyoke Rows, Pioneer Valley Riverfront Club (C)
B. Rodgers/B. Chayes
43.2 (52)
    Pelham Community Rowing Association (C)
R. Reavey/k. ryan
10.0 (39)
    Narragansett Boat Club (D)
J. Ryan/D. Rand
54.2 (55)
    Narragansett Boat Club (F)
A. Washburn/W. Prichett
79.9 (61)
58 12:46 PM Mens Masters Light 2x
6
59 12:49 PM Womens Masters 2x
12
60 12:55 PM Womens Masters Light 2x
10
61 1:15 PM Mens Masters 4+
9
62 1:20 PM Womens Masters 4+
15
break 1:32 PM BREAK
63 2:30 PM Mens Collegiate 8+
20
64 2:37 PM Mens Collegiate JV 8+
10
65 2:41 PM Womens Collegiate Ltwt 8+
4
66 2:42 PM Womens Collegiate Novice 8+
30
67 2:45 PM Mens Masters 4x
10
68 2:47 PM Womens Masters 4x
17
69 2:54 PM Womens Collegiate 4+
36
70 3:04 PM Mens Collegiate Novice 4+
14
71 3:17 PM Mens Open Novice 8+
5
72 3:20 PM Womens Open Novice 8+
2
73 3:27 PM Mens Open 8+
6
74 3:31 PM Mens Open JV 8+
2
75 3:32 PM Mens Open Light 8+ (165lbs max)
2
76 3:33 PM Mens Collegiate Ltwt 8+
4
77 3:35 PM Womens Open 8+
4
78 3:38 PM Womens Open JV 8+
0
79 3:39 PM Womens Open Light 8+ (135lbs max)
1
80 3:42 PM Mixed 4x
5
81 3:46 PM Mixed 2x
11
    Club d'aviron de Boucherville (A)
A. Rochon/A. Rochon
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
J. Rigothi/K. Mabry
 
    Laval Rowing Club/Club D'Aviron de Laval (A)
J. Robitaille/M. Lacroix
 
    Montreal Rowing Club / Club d'aviron de Montreal (A)
S. Ozbick
 
    Narragansett Boat Club (A)
K. Worrell/S. Whitney
 
    Composite: New Haven, SECRC (A)
M. Cottrill/A. Novak
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
B. Frey/I. Radovitskiy
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
J. Moss/B. Santana
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
 
    Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A)
S. Elmiligi/C. Reinke
 
    Club d'aviron de Boucherville (B)
G. Veilleux/A. Cote
 
82 3:47 PM Mixed Collegiate 8+
11
83 3:51 PM Mixed Masters 4x
10
84 3:55 PM Mixed Masters 2x
15
85 4:18 PM Mixed Masters 8+
12
86 4:29 PM Mixed 8+
9
break Coxswains, Coaches and Scullers Meeting at Lees Park
143 Mens Jr Ltwt Adaptive 1x
0
Sunday, October 28, 2012
87 Boys Jr Adaptive 1x
0
88 Girls Jr Adaptive 1x
0
89a 7:50 AM Womens Junior Modified 4x/+ (8th grade and younger)
16
90 8:00 AM Mens Juniors 2-
6
    Dawson College (A)
L. Boole/T. Syrovatka
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
M. Bond/J. Bennett
 
    St. Peters Preparatory School (A)
J. Glatman/H. Forsythe
 
91 8:05 AM Womens Juniors 2-
6
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
S. Block/K. Cebry
 
    Friends of Concord Crew (A)
K. Reilly/M. Lawrence
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
O. Durham/A. Sherman
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
S. Konishesky/J. Kimble
 
    St. John the Baptist DHS Crew (A)
S. Kiewra/E. Poli
 
92 8:09 AM Mens Juniors 1x Jr A
33
93 8:21 AM Mens Juniors 1x Jr B
18
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
C. Watt
 
    Don Rowing Club (A)
B. Chisholm
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
J. Schuh
 
    Holyoke Rows (A)
J. Joniec
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
Z. Whiteley
 
    Leander Boat Club (A)
J. Hagemans
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
 
    Narragansett Boat Club (A)
I. Mocarski
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
E. Dungate
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
P. Malinovsky
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
C. Jeffery
 
    Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A)
T. Ranjan
 
    V-Sculls (A)
L. Vitton
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (B)
L. Basile
 
    Greater Lawrence Rowing (B)
W. Maldonado
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (B)
 
    Narragansett Boat Club (B)
J. Dow
 
    Don Rowing Club (C)
A. Mesrobian
 
94 8:29 AM Womens Juniors 1x Jr A
18
    Amoskeag Rowing Club (A)
L. Bournival
 
    Cape Cod Rowing, Inc. (A)
J. McIlvane
 
    Dawson College (A)
E. Durham
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
C. Farzan
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
E. Rippert
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
J. Rigothi
 
    Kingston Rowing Club (A)
S. Cadman
 
    New Canaan High School Crew (A)
P. Krompaska
 
    Northwood School (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
E. Gaudiani
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
E. Mann
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
M. Bitzer
 
    The Putney School (A)
R. Cardenas
 
    Vermont Academy (A)
M. Paluszek
 
    Cape Cod Rowing, Inc. (B)
O. Swenson
 
    Cazenovia Rowing Club, Inc. (B)
L. Haight
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (C)
I. Foster
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (D)
H. Gray
 
95 8:36 AM Womens Juniors 1x Jr B
30
96 8:48 AM Mens Junior Modified 4x/+
17
97 9:04 AM Mens Juniors Light 8+ (155lbs max)
13
98 9:09 AM Mens Junior Frosh 8+
18
99 9:13 AM Mens Junior Novice 8+
37
100 9:26 AM Womens Juniors 8+
28
101 9:39 AM Womens Juniors 2V 8+
22
102 9:46 AM Womens Juniors 3V 8+
6
103 9:49 AM Womens Junior 4V 8+
2
104 9:55 AM Womens Juniors Frosh/Novice 4x
13
105 10:06 AM Mens Juniors 2x
36
    Ballston Spa High School (A)
 
    Bancroft Crew (A)
A. Robotis
 
    Brockville Rowing Club (A)
L. Howley/F. Blair
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
J. Weaver/K. Immerman
 
    Cape Cod Rowing, Inc. (A)
B. Volk/H. Jones
 
    Cazenovia Rowing Club, Inc. (A)
P. Maier/G. Okoniewski
 
    College Jean de Brébeuf (A)
S. Severa/T. Tran
 
    Dawson College (A)
D. Lone/T. Grace
 
    Don Rowing Club (A)
A. Butt/E. Smith
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    GMS Rowing Center (A)
J. Rajagopalan/D. Arrato
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
Z. Whiteley/C. Toscano
 
    Kingston Rowing Club (A)
J. Miller/W. Penney
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
 
    Narragansett Boat Club (A)
L. Kelly/H. Snow
 
    Northwood School (A)
O. Hughes/J. Ou
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
R. Gaudet/W. Sherer
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
A. Coverdill/J. FrenchRobitaille
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
 
    SGS Rowing Association (A)
S. Berliner/i. Prentiss
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
J. Bennett/M. Bond
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
D. De Groot/M. Finley
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
N. Colvin/J. Darling
 
    Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A)
 
    The Putney School (A)
 
    Ballston Spa High School (B)
 
    Dawson College (B)
F. Trepanier/J. Li
 
    Narragansett Boat Club (B)
J. Luby/Z. Staples
 
    New Canaan High School Crew (B)
D. Crowley/M. Magid
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (B)
S. Mahoney/B. Biondi
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
 
    St. Catharines Rowing Club (B)
J. Hendriks/J. Hunter
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (C)
K. He/T. Crisp
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (C)
 
106 10:14 AM Mens Juniors Light 2x (155lbs max)
19
107 10:15 AM Mens Junior Frosh/Novice 2x
18
    Ballston Spa High School (A)
 
    Bancroft Crew (A)
G. Davies/A. Michelson
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
L. Basile/J. Hayes
 
    Cape Cod Rowing, Inc. (A)
G. James-Herrmann/K. Wu
 
    Clarkson University Crew Club (A)
M. Jukic/S. Bollt
 
    Don Rowing Club (A)
B. Kozak/J. Butt
 
    Lenox Memorial Crew (A)
J. Haskell/J. Cole-Kink
 
    McGann Mercy High School (A)
 
    Northwood School (A)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
D. Foster/L. Konishesky
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
M. Szymanek/M. Bretl
 
    The Putney School (A)
 
    Don Rowing Club (B)
B. Dumbleton/J. Lee
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (B)
L. Corrigan/J. Swanski
 
    Don Rowing Club (C)
J. Ragozzino/M. Pamenter
 
108a 10:22 AM Mens Juniors 4+
40
    Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A)
 
    Bishop Timon High School (A)
S. Overdorf/C. Gilson/M. Eagen/S. Moran/S. Lee (Cox)
 
    Brewster Academy Crew (A)
R. Cooke/M. Turner/G. Hunt/A. McMahon/A. Samuelson (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
A. Higgins/C. Watt/K. Hayes/N. Walker/j. dexter (Cox)
 
    Burnt Hills Rowing Association, Inc. (A)
 
    Canisius High School (A)
J. Sardinia/R. Yankowski/D. Weir/M. Hirschbeck/J. Ruh (Cox)
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd. (A)
G. Tripp-Basgall/G. Falk/A. Jin/O. Hartman/N. hirschl (Cox)
 
    Central Crew Club (A)
N. Harvey/A. Legere/D. Baldassara/J. Martin/S. Higgins (Cox)
 
    Chaminade High School (A)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
P. Miles/G. Tongue/S. Busco/M. Hausladen/M. Gallagher (Cox)
 
    Cold Spring Harbor HS/Cold Spring Harbor Rowing Association, Inc. (A)
I. Iversen/C. Haas/R. McAlonan/w. saffran/H. Fagin (Cox)
 
    Dawson College (A)
B. Dis L'Alessandro/S. O'kill/M. Germain/A. Magder/K. Novack (Cox)
 
    Fordham Preparatory School (A)
N. Brusco/J. Posca/r. grogan/w. curtis/B. Queenan (Cox)
 
    Friends of Concord Crew (A)
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Gunnery School Crew (A)
C. Schaab/B. Hooper/J. Hay/A. Yuzvik/D. Simpson (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
R. Pritchard/L. Masi/M. Craven/W. Karafelis/T. Cito (Cox)
 
    Kingston Rowing Club (A)
A. Pilon/M. Dungey/R. O'Donnell/J. Casson/B. LeBlanc (Cox)
 
    Leander Boat Club (A)
S. Bisson/L. Gadsdon/K. Jones/C. Playfair/F. Rao (Cox)
 
    Lenox Memorial Crew (A)
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A)
J. Manley/T. Martinson/D. Stone/L. McDermott/J. Wright (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
 
    McQuaid Jesuit Crew (A)
B. Holvey/J. Boyle/J. O'Leary/N. Campanella/J. Wikiera (Cox)
 
    Northampton Community Rowing (A)
B. Bradley-Gilbert/M. Pryde/J. Simpson/E. Luschen-Miskovsky/A. Wozniak (Cox)
 
    Northfield Mount Hermon School (A)
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
B. Green/C. Sheehan/C. Kendall/H. Godfrey-Fogg/S. Winter (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
J. Flege/G. Rodriguez/J. Holland/C. O'Toole/M. Halsey (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
G. Richartz/E. Johnson/L. Corrigan/J. Swanski/H. DeBruyn (Cox)
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
B. Iafrate/R. Vassallo/S. Klassen/B. Decaire/C. Pitre (Cox)
 
    St. John the Baptist DHS Crew (A)
P. Raux/A. Drexel/L. Doughty/D. Martens/M. Strick (Cox)
 
    St. Joseph's Collegiate Institute (A)
t. ashwood/M. McDermott/D. Evangelista/A. Abruzzino/A. Gaulin (Cox)
 
    St. Peters Preparatory School (A)
J. Glatman/H. Forsythe/B. Tuhy/D. Berutti/R. Lillis (Cox)
 
    The Derryfield School Crew (A)
 
    Vermont Academy (A)
G. Kogel/R. Ronacher/G. Atkins/C. Burke/M. Basescu (Cox)
 
    Don Bosco Preparatory High School (B)
A. McAvey/C. Miles/P. Festa/A. Wunsch/D. Galimi (Cox)
 
    Leander Boat Club (B)
N. Turnbull/E. Prevec/C. Jacques/M. Gelhard/K. De New (Cox)
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (B)
S. Mahoney/B. Biondi/J. Slavtcheff/C. Naktenis/M. Comey (Cox)
 
    St. Joseph's Collegiate Institute (B)
M. Kelly/D. Robinson/C. Littlefield/T. Jackson/V. Farrugia (Cox)
 
108b 10:32 AM Mens Jr 2JV 4+
31
109 10:39 AM Mens Juniors Light 4+ (155lbs max)
19
110 10:47 AM Mens Juniors Frosh/Novice 4+
40
89b 10:50 AM Womens Junior Modified 4x+ (7th grade and younger)
8
111 Boys Jr Adaptive 2x
0
112 Girls Jr Adaptive 2x
0
113 Mixed Jr Adaptive 2x
0
break 11:00 AM BREAK
114 12:00 PM Womens Juniors Light 8+ (135lbs max)
3
115 12:03 PM Womens Junior Frosh 8+
9
116 12:09 PM Womens Junior Novice 8+
29
117a 12:15 PM Womens Junior Varsity 4x
15
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
E. Wilkey/J. LeBlanc/P. Rasania/T. Myczkowska
 
    Dawson College (A)
R. Dunkley/N. Bellm/L. Goforth/A. Muller
 
    Don Rowing Club (A)
E. Brash/C. Ward/C. Gionet/B. McDonagh-Chamyk
 
    Elmwood School (A)
V. Alaimo/S. Caragianis/D. Dubouchet-Olsheski/E. Page
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
S. Ohrn/C. Bleiler/M. Beucler/D. Reeves
 
    GMS Rowing Center (A)
K. Krichko/J. Cloud/A. Aron/D. Habjan
 
    Holyoke Rows (A)
B. H-Leary/M. Bernard/K. Bigelow/E. Hebert
 
    Kingston Rowing Club (A)
H. McDonald/c. black/S. Linton/L. Jackson
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
 
    New Canaan High School Crew (A)
C. Hoelzl/L. Bell/C. Campbell/M. Campbell
 
    Niskayuna Rowing (A)
A. Desai/M. Powzyk/A. Ramanath/L. Guest
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
I. Foster/H. Gray/S. Konishesky/J. Kimble
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
M. Panucci/C. Janzen/J. Post/M. Malong
 
117b 12:15 PM Womens Junior JV 4x
3
118 12:27 PM Mens Juniors 8+
35
119 12:39 PM Mens Juniors 2V 8+
25
120 12:47 PM Mens Juniors 3V 8+
11
121 12:52 PM Mens Junior 4V 8+
8
122a 12:56 PM Mens Junior Varsity 4x
14
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
J. Turchetta/D. Finnegan/C. Thiim/D. Castaneda
 
    Cazenovia Rowing Club, Inc. (A)
J. Donohue/T. Robinson/A. Bachmann/G. Okoniewski
 
    Club d'aviron de Boucherville (A)
O. Caron/W. Généreux/J. Latraverse/C. Hardy-Cardinal
 
    College Jean de Brébeuf (A)
J. Rodriguez/A. Freland/P. Rich/R. Balthazard
 
    GMS Rowing Center (A)
J. Snyder/D. Arrato/T. Vouranza/J. Rajagopalan
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Buchholz/E. Esposito/J. Dow/I. Mocarski
 
    New Canaan High School Crew (A)
G. Mink/A. Mauboussin/T. Klutey/S. Gerasimoff
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
J. Bennett/M. Bond/G. Richartz/L. Corrigan
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
D. De Groot/M. Finley/B. Iafrate/P. Archer
 
    Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A)
Z. Mead/J. Bivins/N. Riedel/A. Hawkins
 
122b 12:56 PM Mens Junior JV 4x
9
123 1:10 PM Womens Juniors 2x
19
124 1:12 PM Womens Juniors Light 2x (135lbs max)
13
125a 1:20 PM Womens Juniors 4+
34
    Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A)
 
    Branksome Hall (A)
R. Singer/E. Marshall/B. Chaudry/M. Debono/S. Tracogna (Cox)
 
    Brockville Rowing Club (A)
S. Marshall/A. King/L. McCabe/T. Loughrey
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
C. Hart/O. Maclean/M. Hart/S. Sarnik/E. Erdos (Cox)
 
    Burnt Hills Rowing Association, Inc. (A)
L. Munday/A. Rittscher/H. Stewart/E. Shaginaw/A. Mitchell (Cox)
 
    Cape Cod Rowing, Inc. (A)
s. mitrokostas/O. Swenson/G. Cox/H. Silliman/J. Stergis (Cox)
 
    Central Crew Club (A)
J. Bairam/Z. Theodosopoulos/H. Gaudreault/A. Lievens
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
C. Meyers/D. Moffat/C. Withers/H. Eovine/G. Chelsea (Cox)
 
    Cold Spring Harbor HS/Cold Spring Harbor Rowing Association, Inc. (A)
C. Hindman/D. Haegeland/S. Toscano/k. guarneri/V. Larson (Cox)
 
    Dawson College (A)
S. Chisling/J. Cross/E. Pecsi/M. Cave/H. MacMillan (Cox)
 
    Fairport Crew Club Inc. (A)
M. Anderson/J. Jackson/H. Coms/C. Roncinske/T. Coms (Cox)
 
    Friends of Concord Crew (A)
E. Halter/A. DeCosta-Klipa/S. Gottlieb/H. Grace/L. Ramic (Cox)
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
P. Gillette/C. Boreri/N. Annino/J. Janeiro/A. Nussbaum (Cox)
 
    Gunnery School Crew (A)
B. Goldstein/J. Moore/V. Dodenhoff/C. Stevens/J. Kaplan (Cox)
 
    Holy Angels Academy (A)
E. Gunn/E. Shapiro/C. McLellan/M. Conboy/C. Dirr (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
M. McKeever/K. Chenarides/C. Johnson/S. Zeleznik/A. Nelson (Cox)
 
    Kingston Rowing Club (A)
S. Palilionis/K. Palilionis/G. L'Abbe/S. McDermott/A. Cain (Cox)
 
    Leander Boat Club (A)
J. Murray/M. Bekhet/A. King/M. Vamosi/H. Wild (Cox)
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A)
A. Sapiro/C. Kelly/M. Bove/T. Jaworski/L. Meharg (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
 
    Northampton Community Rowing (A)
S. Spound/M. Beard/a. molnar-fenton/M. Horak
 
    Northfield Mount Hermon School (A)
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
H. Tracy/E. DeSantis/A. Cleary/M. Gutknecht/A. Barber (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
 
    SGS Rowing Association (A)
A. Rider/R. Van Der Werken/E. Gallagher/A. Sinclair/R. Petrosino (Cox)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
S. Konishesky/J. Kimble/K. Vorih/I. Foster/C. Deveau (Cox)
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
K. Webb/L. Vander Hoeven/J. Vander Hoeven/C. Giesbrecht/E. Walker (Cox)
 
    St. John the Baptist DHS Crew (A)
S. Doyle/K. Danaher/D. Hasapoglou/M. Homan/K. VanDyke (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
M. King/J. Savage/M. Bitzer/F. Harper/B. McCartan (Cox)
 
    The Derryfield School Crew (A)
 
    Dawson College (B)
V. Delean/B. Dagenais/F. Walker/E. Duchesne Giguere/M. Friend (Cox)
 
    St. John the Baptist DHS Crew (B)
F. LaRocca/A. Majkrzak/J. Drexel/M. Westman/S. Spina (Cox)
 
125b 1:30 PM Womens Jr 2JV 4+
20
    Bancroft Crew (A)
O. Titcomb/J. Leslie/A. Shen/M. Benz/J. Chang (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
L. Darlow/A. Cooper/O. Stoffel/C. O'Shea/A. Sundheimer (Cox)
 
    Fairport Crew Club Inc. (A)
A. Frank/M. Lavin/A. Williams/T. Moore/F. Scumaci (Cox)
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
A. Remus/K. Dvorscak/E. Andonie/L. Freeman/S. Christopher (Cox)
 
    Gunnery School Crew (A)
M. Senich/V. Riley/Z. Cameron/K. McNamara/P. Theobald (Cox)
 
    Northfield Mount Hermon School (A)
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
A. Kite/A. Cleary/P. Melita/M. Urich/J. Herr (Cox)
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
T. Bourne/M. Drobiak/A. Cohen/A. Meek/S. Winter (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
S. Mccrory/C. Sheridan/S. Riina/A. Porco/m. hughes (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
B. Amenabar/K. Laska/L. Sorgio/C. Kuzoian/K. Teare (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
S. Merboth/A. Georgia/M. Hampton/M. Battle/I. Germano (Cox)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
K. Vorih/C. O'neil/G. Cordsen/A. Kolar/H. DeBruyn (Cox)
 
    St. John the Baptist DHS Crew (A)
C. Bonsignore/W. Willdelaforcade/J. Szemko/M. Byrnes/C. DeBlasio (Cox)
 
    St. Mary Academy- Bay View (A)
I. Millard/V. Liberto/K. Garay/A. Dolan/T. Bauer (Cox)
 
    The Derryfield School Crew (A)
E. Flynn/L. Holden/M. Fitzpatrick/k. Cinterino/L. Steiner (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (B)
A. Plucinsky/J. LeBlanc/P. Rasania/M. Glade/E. zhou (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
A. Ludwig/V. Lawrence/E. Otte/K. McAuley/L. Smith (Cox)
 
    Northfield Mount Hermon School (B)
 
    St. John the Baptist DHS Crew (B)
M. Rao/S. Kiewra/M. Strick/A. Laura/F. Murray (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (C)
J. Goodnow/L. Schlusser/M. Smith/E. LaPerche/J. Morris (Cox)
 
126 1:39 PM Womens Juniors Light 4+ (135lbs max)
10
127 1:46 PM Womens Juniors Frosh/Novice 4+
33
128 2:00 PM Mens Juniors Frosh/Novice 4x
17
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
J. Hayes/C. Summers/J. O'Shea/L. Basile
 
    Don Bosco Preparatory High School (A)
P. Stone/S. Ebert/J. Salci/j. fava
 
    Don Rowing Club (A)
B. Kozak/C. Peters/A. Butt/J. Butt
 
    GMS Rowing Center (A)
C. Donadio/M. Kelly/A. Rajagopalan/P. Berger
 
    Kingston Rowing Club (A)
A. Pilon/M. Dungey/R. O'Donnell/J. Casson
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
 
    New Canaan High School Crew (A)
P. Bogdanov/P. Gelhaus/D. Cone/R. O'Neill
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
D. Foster/P. Malinovsky/L. Konishesky/J. Swanski
 
    Don Rowing Club (B)
D. Gilmore/C. Hafer/G. Copp/A. Mesrobian
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (B)
 
    New Canaan High School Crew (B)
I. CORBET/L. Furst/P. Figurelli-Reid/C. Smith
 
    Pelham Community Rowing Association (B)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
 
129 2:01 PM Womens Junior Frosh/Novice 2x
14
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Starnbach/J. Duhleh
 
    Elmwood School (A)
S. Ackert/L. Morrison
 
    GMS Rowing Center (A)
G. Bundi/C. Habjan
 
    Laval Rowing Club/Club D'Aviron de Laval (A)
M. Dubois/C. Zanga
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
 
    Northwood School (A)
W. Li/C. Chen
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
A. Collins-Anderson/E. Smiths
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
S. Christiansen/T. EATON
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
A. Kolar
 
    The Putney School (A)
E. Berler
 
    Elmwood School (B)
V. Bolitho/N. Darwish
 
    Laval Rowing Club/Club D'Aviron de Laval (B)
B. St-Louis/M. Laniel
 
    Northwood School (B)
 
    Elmwood School (C)
O. Casarramona/M. Gowie
 
130 2:10 PM Mens Junior Modified 2x
4
131 2:13 PM Womens Junior Modified 2x
2
132 2:19 PM Mixed Juniors 4x
6
133 2:20 PM Mixed Juniors 2x
7
134 2:25 PM Mixed Juniors 8+
23
135 2:27 PM Mixed Child 2x
1
136 2:32 PM Male Parent/Child 2x
8
137 2:35 PM Female Parent/Child 2x
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change