USRowing Masters National Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Thursday, August 9, 2007
1 Mens Hwt. AA 1x
7
2 Mens Hwt. AA-C 4-
5
3 Mens Hwt. E 2x
10
4 Mens Hwt. G-I 8+
2
5 Womens Open A 4+
12
6 Womens Open C-J 4-
3
7 Mens Ltwt F 1x
10
8 Womens Ltwt D 4x
2
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Heisey/G. Thompson/M. Mabeus/M. King
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Dibner/B. Vontell/E. Radu/Y. Rose
 
9 Mens Club C 4+
11
10 Womens Club E-J 8+ / Womens F-J 8+
6
11 Mixed D 2x
15
12 Mens Hwt. A 4+
4
13 Mens Hwt. D 2-
5
14 Mens Hwt. F 4-
2
15 Mens Hwt. J 1x
2
16 Womens Open B 4+
5
17 Womens Open E 1x
8
18 Mens Ltwt B 2x
3
19 Womens Ltwt A 1x
6
20 Womens Ltwt F 1x (combined into event #33)
0
21 Womens Club B 8+
8
22 Mixed B 4x
6
23 Mixed F-J 8+
0
24 Mens Hwt. A 2x
1
25 Mens Hwt. C 4+
10
26 Mens Hwt. E 8+
5
27 Mens Hwt. H 2x
4
28 Mens Ltwt A 1x
6
29 Womens Open D 4x
7
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
L. Finsrud/J. Kerr/A. Sudar/M. Weeks
 
    Avalon Rowing Club (A)
E. Connor/V. Carter/S. Jones/B. O'Neill
 
    Baltimore Rowing Club (A)
D. Schmidt-Perkins/A. Couwenhoven/E. Erbelding/H. Hutton
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
K. Torres/M. Mabeus/B. Waltz/N. Rhea
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
C. Ladd/S. Doell/J. Udove/A. Macdonald
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. LaMere/S. Michals/M. Franzen/M. O'Donnell
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Bowie/A. Robinson/C. Purcell/M. Flavin
 
30 Womens Open F-J 8+ (combined into event #10)
0
31 Womens Open B 1x
16
32 Mens Ltwt H-J 2x
4
33 Womens Ltwt E-F 1x
5
34 Mens Club F-J 4+
5
35 Mixed A 2x
8
36 Mixed E 2x
9
    Buckingham Browne & Nichols (A)
H. Pohl/B. Oneill
 
    Cambridge Boat Club (A)
C. Zezza/E. Kennelly
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. Sperry/C. Cannady
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Heisey/R. Adams
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
N. Warren/R. Shellman
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
G. Lang/M. Jekabsons
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
K. Lund/J. Cheesebro
 
    Potomac Boat Club (A)
B. Cox/N. Faigen
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (B)
G. Thompson/K. Santucci
 
37 Mens Hwt. B 2x
8
38 Mens Hwt. D & G 4x
7
39 Mens Hwt. G 4x (combined into event #38)
0
40 Womens Open AA 1x
10
41 Womens Open C 4+
8
42 Womens Open E-H 2-
1
43 Mens Ltwt D 2x
9
44 Womens Ltwt B 2x
4
45 Mens Club A 8+
0
46 Womens Club C 4+
15
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Hamilton/M. Major/N. Faigen/L. Shinners/C. Hott (Cox)
 
    Annapolis Rowing Club, Inc. (A)
L. Clarke/T. Neider/D. Yatsuk/A. Luken/L. Wisniewski (Cox)
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
L. McCarthy/K. Ellis/V. Oomen/M. Mark/J. Kozarsky (Cox)
 
    Carolina Masters Crew Club (A)
D. Lisker/E. Collini/J. Caye/P. Hucks/K. Abode (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
S. Gunter/J. Pollard/A. Johnson/K. Ruffatto/M. Elsberg (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Turri Vise/C. Egan/A. Eisenmenger/T. Neret/L. Rothman (Cox)
 
    East Arm Rowing Club (A)
K. Cody/L. Dwyer/K. Glover/J. Zimmer/M. Cody (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
J. Litwak/L. Wilson/K. Chaban/M. Dugan/L. Saladino (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Mabeus/S. Lawrence/G. Thompson/K. Torres/S. Smyth (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Lacey/R. Winn/K. Lund/J. Cooper/R. Rubin (Cox)
 
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
S. Smith/C. Lavoie/J. Fitzwater/M. Cunningham/B. Sprague (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
T. Yanowitz/Z. Matouskova/E. Szigethy/J. Goldblum/S. Berkovich (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (B)
T. Waldspurger/S. McShane/D. Riordan/A. Jackson/S. Grasso (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
S. Hatfield/C. Sheehan/J. Morse/B. Dembek/E. Zimmer (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (B)
M. Webber/D. Eckerman/J. Doyle/M. Fruedland/F. Brown (Cox)
 
47 Mixed C 8+
3
48 Mixed H-J 2x
2
Friday, August 10, 2007
49 Mixed C 4+
9
50 Womens Club C-D 4x
11
    Baltimore Rowing Club (A)
L. Pazdalski/A. Couwenhoven/E. Erbelding/H. Hutton
 
    Buckingham Browne & Nichols (A)
K. Blankley/S. Morris/B. Oneill/R. Harrison
 
    Community Rowing, Inc. (A)
L. McCain/S. Hatfield/T. Diab/S. Mulderig
 
    Dallas Rowing Club (A)
A. Molenaar/M. Humm/M. Condon/C. Canady
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
B. Waltz/R. Coughenour/R. Quinn/N. Rhea
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
C. Weyhenmeyer/C. Ladd/J. Udove/S. Doell
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. LaMere/J. Lacey/S. Michals/M. O'Donnell
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
M. Oliver/G. Malacrida/J. Snyder/A. Tomany
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
I. Van Wyngaarden/S. Katz/M. Flavin/K. Kislevitz
 
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
S. Smith/C. Lavoie/M. Cunningham/M. Falconer
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Morse/N. Shalaby/Y. Taskor/C. Crosby
 
51 Mens Club A-D 4x
4
52 Womens Ltwt C 2x
7
53 Mens Ltwt D-J 4x
6
54 Womens Open F 2x
5
55 Womens Open C 1x
8
56 Womens Open AA-B 4-
2
57 Mens Hwt. G 2x
11
58 Mens Hwt. D 8+
8
59 Mens Hwt. B 4+
7
60 Mixed E 4+
4
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
G. Thompson/R. Adams/K. Santucci/K. Torres/S. Smythe (Cox)
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
N. Warren/R. Shellman/P. Walsh/L. Walters/D. Hauser (Cox)
 
    Occoquan International (A)
C. Tesarik/C. Kopf/R. Alexander/B. Connolly/M. Murray (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
D. Raila/P. Sorensen/S. Katz/L. Turner/P. Claflin (Cox)
 
61 Mixed A 8+
3
62 Womens Club A 8+
9
63 Womens Ltwt E-J 2x
4
64 Mens Ltwt I-J 1x
6
65 Mens Ltwt A-C 4x
3
66 Womens Open D 2x
10
67 Womens Open B 2-
2
68 Mens Hwt. H-J 4x
2
69 Mens Hwt. F 1x
18
70 Mens Hwt C 8+
7
71 Mens Hwt. A 1x
10
72 Mixed G 2x
4
73 Mixed B 2x
9
74 Womens Club B 4+
14
75 Womens Ltwt F-J 2x (combined into event #63)
0
76 Womens Ltwt A-C 4x
2
77 Mens Ltwt C 2x
5
78 Womens Open AA & E 4x
5
79 Womens Open B 2x
13
80 Womens Open AA 4x (combined into event #78)
0
81 Mens Hwt. D 2x
11
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
B. Youtie/H. Kannapell
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
W. Newell/M. Elsberg
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
M. Makowski/D. Shelley
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Brown/R. Adams
 
    Lightwave Rowing Association (A)
M. Forster/L. Acampora
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
B. Gustafson/J. Cheesebro
 
    Norwalk Leander Rowing Club (A)
R. Lesnau/R. Slocum
 
    Quad Cities Rowing Association (A)
T. Cahill/R. Shaffer
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/M. Alloway
 
    Stockholms Roddf√∂rening (A)
J. Ramsey/P. Welsh
 
    Minneapolis Rowing Club (B)
J. Jablonic/S. Michals
 
82 Mens Hwt. F 4+
4
83 Mens Hwt. B 8+
5
84 Mixed D 4+
5
85 Womens Club E-J 4+
7
86 Mens Club D-E 4+
12
87 Womens Open F-J 4+
2
88 Womens Open D 8+
5
    Avalon Rowing Club (A)
P. Trimmer/S. Haerer/L. Bogard/C. Holdorf/M. Rosati/E. Connor/S. Jones/E. Crump/S. O'Connor (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
M. Kyle/P. Harrigan/G. Dancks/P. Wilson/K. Garofalo/S. Gambino/L. Bates/L. Hathaway/D. Birch (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Heisey/S. Lawrence/M. Mabeus/R. Coughenour/R. Quinn/M. King/J. Clifton/K. Torres/S. Smythe (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
K. Cody/B. Mooney/K. Malcolm/K. Clark/K. Glover/M. Wynne-Wynter/D. Klingaman/C. Tropp/J. Gesch (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Bowie/A. Robinson/P. Reese/I. Van Wyngaarden/C. Purcell/W. Woods/M. Flavin/S. Katz/M. Strom (Cox)
 
89 Womens Ltwt D 1x
7
90 Mens Ltwt F-G 2x
8
91 Womens Open A 1x
21
92 Mens Hwt. G-J 2-
3
93 Mens Hwt. E 4-
1
94 Mens Hwt. C 1x
14
95 Mens AA 2x
1
96 Parent/Child 2x F/S
4
97 Mixed 4+ LTA
0
Saturday, August 11, 2007
98 Mens Hwt. C 2-
4
99 Mens Hwt. AA 4+
4
100 Mens Hwt. E 4+
12
101 Mens Hwt. G-J 4+
4
102 Womens Open A 8+
6
103 Womens Ltwt D 4+
3
104 Womens Open D 2-
2
105 Womens Open G-J 2x
3
106 Mens Ltwt G 1x
5
107 Mens Club E-J 4x
2
108 Womens Club E-J 4x
4
109 Mixed D-E 4x
11
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
B. Burgener/K. Fowks/M. Weeks/S. Weeks
 
    Buckingham Browne & Nichols (A)
H. Pohl/P. Pugliese/B. Oneill/R. Harrison
 
    Catawba Yacht Club (A)
P. Gilmore/J. Lambla/N. Teaff/B. Walthall
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
M. Alonso/G. Beglen/V. Garcia/R. Weaver
 
    Fairmount Rowing Association (A)
D. Wolff/R. Sargent/S. Sargent/J. Kerr
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
K. Santucci/M. King/M. Heisey/R. Adams
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
B. Gustafson/J. Cooper/K. Lund/J. Cheesebro
 
    Narragansett Boat Club (A)
A. Washburn/C. Zezza/T. Glover/E. Kennelly
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/P. Brackett/A. Robinson/C. Purcell
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
B. Youtie/H. Kannapell/J. Petrie/T. Wright
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
K. Kislevitz/R. Letzler/M. Bassick/J. Brown
 
110 Mens Hwt B 2-
2
111 Mens Hwt D 4-
3
112 Mens Hwt F 4x
3
113 Womens Open AA 2x
8
114 Womens Open C 2x
11
115 Womens Open E 4+
6
116 Mens Ltwt C 1x
8
117 Womens Ltwt B 4+
2
118 Womens Ltwt G-J 1x
1
119 Womens Club B 4x
5
120 Mixed B 8+
9
121 Mixed F-J 4x
6
122 Mens Hwt A 2-
1
123 Mens Hwt C 4x
7
124 Mens Hwt F 2-
3
125 Mens Hwt I 1x
6
126 Womens Open B 4x
4
127 Womens Open D 1x
12
128 Womens Ltwt E-J 4x
1
129 Mens Ltwt A-J 4+
7
130 Womens Ltwt A 4+
3
131 Womens Club A 4+
14
132 Mixed F 4+
1
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
B. Waltz/J. Clifton/K. Santucci/P. Fuery/S. Smythe (Cox)
 
133 Mixed A 4x
1
134 Mens Hwt B 4x
4
135 Mens Hwt E 1x
14
136 Mens Hwt G 1x
7
137 Womens Open A 2x
14
138 Womens Open C 8+
8
139 Womens Open F-J 4x
2
140 Mens Ltwt E 2x
5
141 Womens Ltwt C 1x
9
    Cambridge Rowing Club (A)
E. Hansen
 
    Dallas Rowing Club (A)
L. Rankin
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
S. Lawrence
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
T. Bradford
 
    Long Beach Rowing Association (A)
J. Stanton
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Raila
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Goldblum
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
S. Romilly
 
    Lake Lanier Rowing Club (B)
J. Petrie
 
142 Mens Club B 4+
9
143 Womens Club D 8+
6
    CHARGERS Rowing Club (A)
M. Kyle/P. Harrigan/G. Dancks/P. Wilson/K. Garofalo/S. Gambino/L. Bates/L. Hathaway/J. Peter (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
D. Davis/T. Waldspurger/D. Riordan/S. McShane/C. Conn/A. Jackson/E. Watson/J. Christensen/S. Grasso (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
H. Metcalf/C. Egan/L. McCain/C. Crosby/J. Morse/T. Neret/A. Eisenmenger/Y. Taskor/S. Lamprey (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Heisey/M. King/M. Mabeus/R. Coughenour/R. Quinn/J. Clifton/G. Thompson/K. Torres/S. Smythe (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Bowie/A. Robinson/C. Purcell/I. Van Wyngaarden/P. Reese/M. Flavin/T. Kalb/L. Turner/P. Claflin (Cox)
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (D)
C. Munyard/M. Castner/T. Burdick/D. Burnett/J. Lewis/J. Sharp/M. Sill/J. Lane/S. Grady (Cox)
 
144 Mixed C 2x
19
145 Mixed Parent/Child 2x M/S:F/D
5
146 Mixed 2x TA w/ fixed seat
0
147 Mixed 2x LTA
0
Sunday, August 12, 2007
148 Mixed D 8+
4
149 Womens Club D 4+
10
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Hamilton/M. Major/N. Faigen/L. Shinners/C. Hott (Cox)
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
L. McCarthy/K. Ellis/V. Oomen/C. Tropp/J. Kozarsky (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
M. Kyle/P. Harrigan/G. Dancks/P. Wilson/L. Bates (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
A. Johnson/A. Jackson/S. McShane/K. Ruffatto/M. Elsberg (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Eisenmenger/C. Truman/P. Wayne/C. Egan/E. Zimmer (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
K. Chaban/M. Dugan/N. Kleintop/M. Fruedland/L. Saladino (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
J. Clifton/D. Ferguson/R. Quinn/B. Waltz/S. Smythe (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. LaMere/M. O'Donnell/S. Michals/M. Franzen/R. Rubin (Cox)
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
E. Jones/D. Winters/B. Bock/P. Collins/S. Davenish (Cox)
 
    Annapolis Rowing Club, Inc. (B)
D. Yatsuk/T. Neider/E. Harrington/L. Seaman/L. Wisniewski (Cox)
 
150 Mens Club B-D 8+
9
151 Womens Ltwt C 4+
4
    Avalon Rowing Club (A)
S. Jones/S. O'Connor/L. Pomerance/S. Volpe/M. Ruddell (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
G. Thompson/M. King/M. Mabeus/S. Lawrence/S. Smythe (Cox)
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
T. Evans/A. Crooks/L. Browning/G. Horstman/K. Kaegy (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Dibner/C. Locher/K. Davis/B. Vontell/M. Strom (Cox)
 
152 Mens Ltwt E 1x
14
153 Womens Open F-J 1x
6
154 Womens Open C 4x
8
    Avalon Rowing Club (A)
J. Dahlstrom/R. Navia/E. Crump/E. Connor
 
    Baltimore Rowing Club (A)
L. Pazdalski/A. Couwenhoven/E. Erbelding/D. Schmidt-Perkins
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
D. Davis/T. Waldspurger/S. Conner/D. Riordan
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
R. Coughenour/R. Quinn/S. Lawrence/N. Rhea
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
C. Weyhenmeyer/A. Macdonald/N. Blom/D. Birch
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
J. Snyder/K. O'Hara/L. Finsurd/T. Bridges
 
    Sarasota Scullers (A)
L. Embry/K. Dorr/J. Cooper/T. Jackson
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
L. Suplick/E. Szigethy/J. Goldblum/Z. Matouskova
 
155 Womens Open A 2-
1
156 Mens Hwt G-I 4-
2
157 Mens Hwt E 2-
6
158 Mens Hwt A 8+
2
159 Mixed F 2x
6
160 Mixed B 4+
6
161 Womens Club A 4x
3
162 Womens Ltwt E-J 4+
0
163 Womens Ltwt A 2x
1
164 Mens Ltwt B 1x
6
165 Womens Open E 2x
3
166 Womens Open B 8+
4
167 Mens Hwt I-J 2x
3
168 Mens Hwt F 2x
7
    Cincinnati Rowing Club (A)
B. Miller/T. Cahall
 
    Dallas Rowing Club (A)
J. Vorhies/D. Lee
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Kopf/R. Jones Jr
 
    Fairmount Rowing Association (A)
J. Rubini/R. Sargent
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
K. Santucci/R. Adams
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Zezza/A. Washburn
 
    New Haven Rowing Club (A)
R. Dyer/I. Duthie
 
169 Mens Hwt D 1x
17
171 Mixed C 4x
5
172 Mixed G-J 4+
0
173 Womens Club C 8+
13
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (..)
J. Fitzwater/S. Smith/K. Allen/M. Falconer/C. Lavoie/J. Blue/C. Bryant/M. Cunningham/B. Sprague (Cox)
 
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Hamilton/M. Major/N. Faigen/L. Shinners/J. Mitchell/M. St. george/M. Cobb/A. Meredith/C. Hott (Cox)
 
    Annapolis Rowing Club, Inc. (A)
L. Clarke/T. Neider/W. Carr/S. Buyaskas/E. Harrington/J. Gundersen/D. Yatsuk/A. Luken/L. Wisniewski (Cox)
 
    Carolina Masters Crew Club (A)
P. Hucks/D. Lisker/A. Gregory/K. Kyle/S. Christian/M. Jones/S. Glass/J. Caye/K. Abode (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
D. Davis/T. Waldspurger/D. Riordan/A. Jackson/A. Johnson/S. Gunter/E. Watson/S. McShane/M. Elsberg (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Forrester/B. Dembek/N. Shalaby/G. Smith/P. Wayne/Y. Taskor/D. Grinnell/S. Mulderig/M. Bell (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
L. Greene/G. Lopes-Little/J. Litwak/L. Wilson/B. Nitschke/L. Craigie/K. Chaban/M. Fruedland/E. Knoth (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
J. Clifton/R. Coughenour/B. Waltz/D. Ferguson/N. Rhea/S. Lawrence/L. Fouts/K. Torres/S. Smythe (Cox)
 
    Knoxville Rowing Association (A)
C. Pemberton/K. Clark/I. McMillen/B. Hancock/M. McCarter/L. Johnson/A. Thomas/D. Kelly/N. Corbin (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. LaMere/R. Winn/J. Lacey/M. O'Donnell/K. Lund/M. Franzen/S. Michals/J. Cooper/R. Rubin (Cox)
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
J. Hauslander/M. Castner/C. O'Gorman/D. S/P. Wilson/T. Burdick/D. Burnett/L. Bussel/S. Grady (Cox)
 
    Orlando Rowing Club (A)
J. Vesela/B. Watt/A. Payor/G. Hamilton/L. Rich/J. Duquette/V. Hatter/L. Welch/A. Thompson (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
T. Kritek/C. Crosby/J. Dapice/L. Kosturko/S. Hatfield/J. Morse/N. Sirianni/T. Neret/L. Rothman (Cox)
 
174 Mens Club A 4+
3
175 Womens Ltwt B 1x
8
176 Mens Ltwt D 1x
11
177 Womens Open C 2-
2
178 Womens Open E 8+
4
179 Womens Open AA 4+
6
180 Mens Hwt F 8+
1
181 Mens Hwt D 4+
7
182 Mixed E 8+
1
183 Mixed A 4+
9
184 Mens Club E-J 8+
4
185 Mens Hwt B 1x
13
186 Womens Ltwt D 2x
6
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
K. Ellis/L. McCarthy
 
    Dallas Rowing Club (A)
S. Jones/C. Cannady
 
    Green Lake Crew (A)
S. Duncan/S. Romilly
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Heisey/M. King
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
L. Browning/G. Horstman
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Dibner/B. Vontell
 
187 Mens Ltwt H 1x
4
188 Mens Ltwt A 2x
2
189 Womens Open D 4+
7
    Avalon Rowing Club (A)
E. Connor/J. Rone/L. Pomerance/E. Crump/M. Ruddell (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
D. Birch/S. Doell/C. Ladd/S. Gambino/A. MacDonald (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
R. Quinn/R. Coughenour/B. Waltz/J. Clifton/S. Smythe (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
J. Watson/B. Mooney/D. Klingaman/K. Malcolm/J. Gesch (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Randel/I. Van Wyngaarden/S. Katz/C. Brackett/A. Baldwin (Cox)
 
    Watercat Rowing Club (A)
R. Alexander/B. Connolly/R. Whidden/U. Wagner/M. Murray (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (B)
M. Kyle/P. Harrigan/K. Garofalo/L. Hathaway/J. Peter (Cox)
 
190 Womens Open A 4x
5
191 Mens Hwt H 1x
7
192 Mens Hwt E 4x
5
    Cincinnati Rowing Club (A)
B. Miller/R. Shellman/T. Cahall/T. Dryer
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
K. Santucci/M. Brown/R. Adams/P. Fuery
 
    Lightwave Rowing Association (A)
G. Sharrow/J. Rudd/M. Forster/K. Conroy
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
T. Palmer/R. Newberg/B. Thiesse/J. Vohies
 
    Occoquan International (A)
R. Slocum/P. Rasmussen/C. Selden/D. Sitek
 
193 Mens Hwt C 2x
13
194 Mens Hwt AA-A 4x
0
195 Parent/Child 2x M/D
3
196 1x LTA
1
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change