USRowing Masters National Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Thursday, August 9, 2007
1 Mens Hwt. AA 1x
7
2 Mens Hwt. AA-C 4-
5
    Occoquan International (A)
P. Stekl/B. Purdy/M. Totta/D. Sayner
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Jungbluth/N. Davies/D. Huntington/G. LeSage
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
A. Edwards/M. Lodmill/R. Sax/M. Groshek
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Traynor/M. Demko/L. Kurzner/J. Snedaker
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Rice/J. Crooks/P. Kington/E. Hult
 
3 Mens Hwt. E 2x
10
4 Mens Hwt. G-I 8+
2
    Occoquan International (A)
D. Spencer/M. McGuirk/P. Rasmussen/R. Brayton/T. Kakas/C. Pieper/W. Fischer/R. Draeger/A. Sacramo (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Sorensen/D. Krez/J. Everett/M. Bassick/V. Petrecca/B. Pasternak/P. Derow/T. Davies/M. Strom (Cox)
 
5 Womens Open A 4+
12
6 Womens Open C-J 4-
3
    Avalon Rowing Club (A)
P. Trimmer/S. Volpe/C. Reardon/B. Dembek
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. LaMere/M. Franzen/J. Lacey/R. Winn
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Kalb/C. Purcell/V. Leinfelder/W. Woods
 
7 Mens Ltwt F 1x
10
8 Womens Ltwt D 4x
2
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Heisey/G. Thompson/M. Mabeus/M. King
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Dibner/B. Vontell/E. Radu/Y. Rose
 
9 Mens Club C 4+
11
10 Womens Club E-J 8+ / Womens F-J 8+
6
    CHARGERS Rowing Club (A)
C. Weyhenmeyer/P. Harrigan/G. Dancks/P. Wilson/K. Garofalo/S. Gambino/L. Bates/L. Hathaway/J. Peter (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
C. Conn/E. Watson/D. Riordan/A. Jackson/J. Christensen/M. Elsberg/A. Johnson/K. Ruffatto/S. Grasso (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
J. Watson/B. Mooney/P. Shumate/M. Wynne-Wynter/D. Klingaman/S. Haerer/S. Schmidt/B. Smith/J. Gesch (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Reese/I. Van Wyngaarden/M. Flavin/S. Katz/C. Randel/K. Kislevitz/L. Turner/E. Green/A. Baldwin (Cox)
 
    Yorktown High School (A)
S. Sternbach/J. Rone/A. Mascette/T. Felker/K. Hughes/G. Ellsworth/S. Trice/C. Durfee/S. OConnor (Cox)
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (F)
P. Wilson/C. O'Gorman/C. Munyard/M. Castner/B. Spooner/J. Sharp/J. Lewis/J. Lane/S. Grady (Cox)
 
11 Mixed D 2x
15
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
B. Youtie/T. Wright
 
    Catawba Yacht Club (A)
N. Teaff/B. Walthall
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. Sperry/C. Cannady
 
    Green Lake Crew (A)
M. Daemen/S. Duncan
 
    Greenwich Crew (A)
K. Erickson/R. Slocum
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
R. Shellman/L. Walters
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
M. Jekabsons/T. Conway
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
S. Michals/S. Michals
 
    Narragansett Boat Club (A)
T. Glover/K. Juurakko
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
M. Schay/N. Schay
 
    OKC Riversport (A)
T. Bridges/J. Sanders
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
D. Raila/P. Raila
 
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
J. Blue/S. Tabb
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
J. Gerretsen/S. Romilly
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
B. Burgener/K. Fowks
 
12 Mens Hwt. A 4+
4
13 Mens Hwt. D 2-
5
14 Mens Hwt. F 4-
2
15 Mens Hwt. J 1x
2
16 Womens Open B 4+
5
17 Womens Open E 1x
8
18 Mens Ltwt B 2x
3
    Lightwave Rowing Association (A)
G. Sharrow/J. Nobel
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Burchill/M. O'leary
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
R. Gervase/K. Mark
 
19 Womens Ltwt A 1x
6
20 Womens Ltwt F 1x (combined into event #33)
0
21 Womens Club B 8+
8
22 Mixed B 4x
6
    Ecorse Rowing Club (A)
M. Raisky/C. Raisky/D. Bozenski/P. Bozenski
 
    Greenwich Crew (A)
K. Erickson/K. Blankley/T. Wike/D. Durkovic
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
M. Lodmill/K. Gress/T. Evans/D. Dodrill
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/D. Cooper/V. Leinfelder/W. Woods
 
    Union Boat Club (A)
S. Reppert/J. Besser/R. Bernhard/C. Wagner
 
    Rocky Mountain Rowing Club (B)
K. Wilson/L. Finsrud/A. Edwards/J. Snyder
 
23 Mixed F-J 8+
0
24 Mens Hwt. A 2x
1
25 Mens Hwt. C 4+
10
26 Mens Hwt. E 8+
5
27 Mens Hwt. H 2x
4
28 Mens Ltwt A 1x
6
    Greater Columbus Rowing Association (A)
R. Briggs
 
    Lightwave Rowing Association (A)
J. Nobel
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
L. Burwell
 
    Orlando Rowing Club (A)
C. Hollowell
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Burchill
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
M. O'Leary
 
29 Womens Open D 4x
7
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
L. Finsrud/J. Kerr/A. Sudar/M. Weeks
 
    Avalon Rowing Club (A)
E. Connor/V. Carter/S. Jones/B. O'Neill
 
    Baltimore Rowing Club (A)
D. Schmidt-Perkins/A. Couwenhoven/E. Erbelding/H. Hutton
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
K. Torres/M. Mabeus/B. Waltz/N. Rhea
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
C. Ladd/S. Doell/J. Udove/A. Macdonald
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. LaMere/S. Michals/M. Franzen/M. O'Donnell
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Bowie/A. Robinson/C. Purcell/M. Flavin
 
30 Womens Open F-J 8+ (combined into event #10)
0
31 Womens Open B 1x
16
32 Mens Ltwt H-J 2x
4
33 Womens Ltwt E-F 1x
5
34 Mens Club F-J 4+
5
    Cambridge Boat Club (A)
C. Hamlin/F. Schoch/C. Pieper/R. Borggaard/R. Grossman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
W. Schauffler/M. Hyde/P. Mcgowan/P. Lester/M. Bell (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
J. Craford/J. Mead/E. Seyler/J. Wilson/M. Dodenhoff (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Smith/D. Krez/J. Everett/T. Davies/P. Claflin (Cox)
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
B. O'Connor/P. Kopp/J. Mack/J. Zabor/R. Sebbio (Cox)
 
35 Mixed A 2x
8
36 Mixed E 2x
9
37 Mens Hwt. B 2x
8
38 Mens Hwt. D & G 4x
7
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
D. Young/T. Jannik/M. Forster/G. Abell
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Jablonic/P. Johnson/S. Michals/D. Sheppard
 
    New Haven Rowing Club (A)
I. Duthie/C. Brooke/D. Erdman/S. Gurney
 
    Occoquan International (A)
R. Slocum/P. Stekl/B. Purdy/M. Totta
 
    Occoquan International (A)
R. Brayton/T. Kakas/M. McGuirk/D. Spencer
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/M. Alloway/D. Raila/P. Brackett
 
    Union Boat Club (A)
D. Besser/J. Besser/S. Reppert/C. Wise
 
39 Mens Hwt. G 4x (combined into event #38)
0
40 Womens Open AA 1x
10
41 Womens Open C 4+
8
42 Womens Open E-H 2-
1
43 Mens Ltwt D 2x
9
    Baltimore Rowing Club (A)
M. Malone/M. Daemen
 
    Catawba Yacht Club (A)
P. Gilmore/B. Walthall
 
    Cygnet Rowing Club (A)
J. Saxelby/M. Vanburen
 
    Greenwich Crew (A)
A. Reino/P. Pugliese
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
B. Schumacher/G. Sharrow
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Anderson/R. Hanna
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
D. Wassall/R. Gervase
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
C. Windeknecht/C. Doyle
 
    San Diego Rowing Club (B)
T. Cook/K. Jacobs
 
44 Womens Ltwt B 2x
4
    Avalon Rowing Club (A)
S. O'Connor/S. Jones
 
    Guelph Rowing Club (A)
T. Lonsdale/F. McCrea
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Tewell/C. Locher
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
P. Meyer/P. Raila
 
45 Mens Club A 8+
0
46 Womens Club C 4+
15
47 Mixed C 8+
3
    CHARGERS Rowing Club (A)
W. Greene/E. Summers/D. Crouse/E. Frankenberry/K. Bush/D. Schubeck/L. Greene/J. Dinan/J. Peter (Cox)
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
D. Sill/M. Dorsett/J. Miller/T. Burdick/J. Altobelli/J. Sharp/M. Sill/J. Lane/S. Larmoyeux (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Bowie/A. Robinson/T. Coffin/D. Covington/M. Demko/J. Traynor/V. Leinfelder/C. Brackett/E. Radu (Cox)
 
48 Mixed H-J 2x
2
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
E. Green/V. Petrecca
 
    Potomac Boat Club (H)
C. Durfee/J. Lavery
 
Friday, August 10, 2007
49 Mixed C 4+
9
50 Womens Club C-D 4x
11
    Baltimore Rowing Club (A)
L. Pazdalski/A. Couwenhoven/E. Erbelding/H. Hutton
 
    Buckingham Browne & Nichols (A)
K. Blankley/S. Morris/B. Oneill/R. Harrison
 
    Community Rowing, Inc. (A)
L. McCain/S. Hatfield/T. Diab/S. Mulderig
 
    Dallas Rowing Club (A)
A. Molenaar/M. Humm/M. Condon/C. Canady
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
B. Waltz/R. Coughenour/R. Quinn/N. Rhea
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
C. Weyhenmeyer/C. Ladd/J. Udove/S. Doell
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. LaMere/J. Lacey/S. Michals/M. O'Donnell
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
M. Oliver/G. Malacrida/J. Snyder/A. Tomany
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
I. Van Wyngaarden/S. Katz/M. Flavin/K. Kislevitz
 
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
S. Smith/C. Lavoie/M. Cunningham/M. Falconer
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Morse/N. Shalaby/Y. Taskor/C. Crosby
 
51 Mens Club A-D 4x
4
    Cincinnati Rowing Club (A)
B. Miller/T. Geara/V. Garcia/T. Dryer
 
    Potomac Boat Club (A)
N. Holland/D. Huntington/G. Clefton/T. Baxter
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/D. Schley/D. Raila/P. Brackett
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
J. Traynor/M. Demko/L. Kurzner/J. Snedaker
 
52 Womens Ltwt C 2x
7
    Cambridge Rowing Club (A)
L. Jespersen/E. Hansen
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
C. Conn/E. Watson
 
    Community Rowing, Inc. (A)
N. Sirianni/D. Grinnell
 
    Guelph Rowing Club (A)
T. Lonsdale/F. McCrea
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
A. Macdonald/D. Birch
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Locher/K. Davis
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
P. Meyer/P. Raila
 
53 Mens Ltwt D-J 4x
6
    Lightwave Rowing Association (A)
G. Sharrow/J. Rudd/B. Schumacher/A. Hahn
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
A. Lande/T. Palmer/K. Conroy/D. Bort
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Anderson/K. Jacobs/T. Cook/R. Hanna
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Burchill/R. Gervase/D. Wassal/P. Derow
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
C. Windeknecht/M. Daemen/M. Malone/C. Doyle
 
    Cygnet Rowing Club (G)
J. Saxelby/B. Sproull/S. Gurney/L. Smith
 
54 Womens Open F 2x
5
55 Womens Open C 1x
8
56 Womens Open AA-B 4-
2
    Avalon Rowing Club (A)
M. Rosati/K. Blakely/J. Dahlstrom/S. Volpe
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Kalb/W. Woods/V. Leinfelder/C. Brackett
 
57 Mens Hwt. G 2x
11
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
L. Waymeyer/S. Weeks
 
    Cambridge Boat Club (A)
C. Zezza/H. Hamilton
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. Sperry/R. Houston
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
G. Lang/T. Conway
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
N. Halleen/J. Heiden
 
    Occoquan International (A)
N. Hlobil/W. Reimann
 
    Palmetto Rowing Club (A)
D. Erdman/C. Brooke
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Sutliff/D. Spencer
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
V. Petrecca/B. Pasternak
 
    Potomac Boat Club (B)
J. Rubini/J. Lavery
 
    Potomac Boat Club (C)
J. Edmonds/F. Thompson
 
58 Mens Hwt. D 8+
8
59 Mens Hwt. B 4+
7
    Capital Rowing Club (A)
A. Chen/M. Boschetti/J. Davis/P. Courtney/R. Freedman (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
I. Lasic/T. Wike/D. Durkovic/B. Eldridge/J. Doe (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Jungbluth/N. Davies/N. Holland/J. Leshan/E. Underhill (Cox)
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
G. Yates/J. Scott/M. Bartolini/A. Schmitz/D. Winters (Cox)
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
A. Edwards/M. Lodmill/R. Sax/M. Groshek/K. Kaegy (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Coffin/D. Covington/D. Cooper/M. O'leary/M. Strom (Cox)
 
    Potomac Boat Club (B)
G. Gillinger/G. LeSage/E. Bocian/S. Vermillion/A. Sacramo (Cox)
 
60 Mixed E 4+
4
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
G. Thompson/R. Adams/K. Santucci/K. Torres/S. Smythe (Cox)
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
N. Warren/R. Shellman/P. Walsh/L. Walters/D. Hauser (Cox)
 
    Occoquan International (A)
C. Tesarik/C. Kopf/R. Alexander/B. Connolly/M. Murray (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
D. Raila/P. Sorensen/S. Katz/L. Turner/P. Claflin (Cox)
 
61 Mixed A 8+
3
62 Womens Club A 8+
9
63 Womens Ltwt E-J 2x
4
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
M. Mark/C. Tropp
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
G. Garvin/C. Kendle
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
P. Wilson/A. Hansen
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
E. Green/C. Tewell
 
64 Mens Ltwt I-J 1x
6
65 Mens Ltwt A-C 4x
3
    Lightwave Rowing Association (A)
G. Sharrow/J. Nobel/A. Baur/K. Conroy
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Anderson/K. Jacobs/T. Cook/R. Hanna
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Burchill/R. Gervase/M. Kammert/D. Wassal
 
66 Womens Open D 2x
10
67 Womens Open B 2-
2
68 Mens Hwt. H-J 4x
2
69 Mens Hwt. F 1x
18
70 Mens Hwt C 8+
7
71 Mens Hwt. A 1x
10
72 Mixed G 2x
4
73 Mixed B 2x
9
74 Womens Club B 4+
14
75 Womens Ltwt F-J 2x (combined into event #63)
0
76 Womens Ltwt A-C 4x
2
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
T. Evans/A. Crooks/L. Browning/G. Horstman
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Dibner/B. Vontell/K. Davis/C. Locher
 
77 Mens Ltwt C 2x
5
78 Womens Open AA & E 4x
5
    Avalon Rowing Club (A)
E. Connor/A. Faber/R. Navia/B. O'Neill
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Mello/C. Forrester/C. Stanley/M. Tabaka
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Sudar/L. Hall/S. McLean/J. Kerr
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Flavin/P. Reese/C. Randel/L. Turner
 
    Yorktown High School (A)
K. Hughes/K. Landauer/T. Felker/J. Finsen
 
79 Womens Open B 2x
13
    Lightwave Rowing Association (..)
K. Dorr/D. Kiely
 
    Alexandria Community Rowing (A)
L. Wetten/B. Hollins
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
W. Sbarra/T. Wright
 
    Buckingham Browne & Nichols (A)
K. Blankley/K. Erickson
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
T. Waldspurger/S. Conner
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
U. Grennan/L. Irwin
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
J. Watson/L. Finsrud
 
    Sarasota Scullers (A)
L. Embry/T. Jackson
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Bowie/T. Glover
 
    Texas Rowing Center (A)
L. Ferris/J. Stanton
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
K. Bush/C. Sieberth
 
    London Rowing Club (ON) (B)
S. Litwin/K. Ross
 
    Rocky Mountain Rowing Club (B)
M. Oliver/A. Tomany
 
80 Womens Open AA 4x (combined into event #78)
0
81 Mens Hwt. D 2x
11
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
B. Youtie/H. Kannapell
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
W. Newell/M. Elsberg
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
M. Makowski/D. Shelley
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Brown/R. Adams
 
    Lightwave Rowing Association (A)
M. Forster/L. Acampora
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
B. Gustafson/J. Cheesebro
 
    Norwalk Leander Rowing Club (A)
R. Lesnau/R. Slocum
 
    Quad Cities Rowing Association (A)
T. Cahill/R. Shaffer
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/M. Alloway
 
    Stockholms Roddf√∂rening (A)
J. Ramsey/P. Welsh
 
    Minneapolis Rowing Club (B)
J. Jablonic/S. Michals
 
82 Mens Hwt. F 4+
4
83 Mens Hwt. B 8+
5
    CHARGERS Rowing Club (A)
D. Crouse/R. La Casse/D. Schnall/E. Geoca/D. Short/A. Schayowitz/M. Kocham/E. Siewert/J. Peter (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Jungbluth/N. Davies/D. Huntington/G. LeSage/G. Gillinger/S. Vermillion/N. Holland/E. Bocian/L. Schumer (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
J. Mosley/S. Becz/M. Keenan/M. Nemeth/I. Hazelton/P. Krause/C. Cadiz/M. Puckly/C. Pelletier (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
D. Cooper/J. Traynor/F. Tudor/C. Mutescu/T. Coffin/D. Covington/M. Demko/J. Snedaker/A. Baldwin (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Bowlby/S. Carr/M. Grove/J. Gordish/D. Webber Plank/M. Vernallis/D. Wilson/C. Ryan/S. Berkovich (Cox)
 
84 Mixed D 4+
5
85 Womens Club E-J 4+
7
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
A. Johnson/J. Christensen/M. Elsberg/K. Ruffatto/E. Watson (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Eisenmenger/C. Egan/J. Morse/C. Crosby/E. Zimmer (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
J. Litwak/M. Dugan/N. Kleintop/M. Fruedland/F. Brown (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Randel/K. Kislevitz/J. Brown/E. Green/P. Claflin (Cox)
 
    Yorktown High School (A)
S. Sternbach/A. Mascette/S. Trice/G. Ellsworth/S. OConnor (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
S. Hatfield/S. Mulderig/P. Wayne/D. Grinnell/S. Lamprey (Cox)
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (G)
J. Kaman/J. Lewis/J. Sharp/J. Lane/S. Grady (Cox)
 
86 Mens Club D-E 4+
12
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (..)
R. McClure/R. Buddell/S. Tabb/R. Johnson/P. Sanzone (Cox)
 
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
W. Wheeler/A. Weatherley/R. Bailey/J. Hickey/M. Lukban (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
C. Hamlin/R. Borggaard/C. Pieper/F. Schoch/R. Grossman (Cox)
 
    Capital Rowing Club (A)
M. Comtois/C. McKay/D. Spencer/R. Fitzgerald/S. McKay (Cox)
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
B. Flynn/T. Filep/M. Vujosevic/R. Hall/J. Kozarsky (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/G. Piantedosi/E. Salley/B. Staby/M. Bell (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
G. Swagler/K. Zablotny/D. Crocker/C. Julseth/L. Saladino (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
J. Leshan/T. Baxter/G. Clefton/S. Marcuss/A. Sacramo (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
S. Galett/L. Haberman/J. Craford/D. Pelletier/M. Dodenhoff (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Smith/D. Schley/P. Sorensen/R. Letzler/E. Radu (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Hintlian/M. Jafri/P. Mcgowan/P. Lester/M. Chin (Cox)
 
    Buckingham Browne & Nichols (E)
B. Eldridge/H. Pohl/P. Pugliese/A. Reino/R. 1 (Cox)
 
87 Womens Open F-J 4+
2
88 Womens Open D 8+
5
    Avalon Rowing Club (A)
P. Trimmer/S. Haerer/L. Bogard/C. Holdorf/M. Rosati/E. Connor/S. Jones/E. Crump/S. O'Connor (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
M. Kyle/P. Harrigan/G. Dancks/P. Wilson/K. Garofalo/S. Gambino/L. Bates/L. Hathaway/D. Birch (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Heisey/S. Lawrence/M. Mabeus/R. Coughenour/R. Quinn/M. King/J. Clifton/K. Torres/S. Smythe (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
K. Cody/B. Mooney/K. Malcolm/K. Clark/K. Glover/M. Wynne-Wynter/D. Klingaman/C. Tropp/J. Gesch (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Bowie/A. Robinson/P. Reese/I. Van Wyngaarden/C. Purcell/W. Woods/M. Flavin/S. Katz/M. Strom (Cox)
 
89 Womens Ltwt D 1x
7
    Cambridge Rowing Club (A)
E. Hansen
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
C. Conn
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
G. Garvin
 
    Dallas Rowing Club (A)
C. Cannady
 
    GMS Rowing Center (A)
K. Simmons
 
    Green Lake Crew (A)
S. Duncan
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Meyer
 
90 Mens Ltwt F-G 2x
8
    Cygnet Rowing Club (A)
J. Saxelby/S. Gurney
 
    Fairport Crew Club Inc. (A)
K. Juurakko/R. Kendall
 
    Fort Worth Rowing Club (A)
J. Trimble/L. Smith
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
B. Schumacher/A. Hahn
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Heiden/T. Palmer
 
    Potomac Boat Club (A)
B. Cox/C. Sutliff
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Derow/D. Wassal
 
    Minneapolis Rowing Club (B)
K. Conroy/A. Lande
 
91 Womens Open A 1x
21
92 Mens Hwt. G-J 2-
3
93 Mens Hwt. E 4-
1
94 Mens Hwt. C 1x
14
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
Y. Kuban
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
M. Raisky
 
    Ecorse Rowing Club (A)
M. Bozenski
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
J. Kolb
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
L. Acampora
 
    Mariner Point Scullers (A)
R. Ezold
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
L. Burwell
 
    OKC Riversport (A)
K. Mosley
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Brackett
 
    OKC Riversport (B)
B. Green
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
M. O'Leary
 
    London Rowing Club (ON) (C)
K. Madinger
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
P. Brackett
 
    Potomac Boat Club (F)
N. Young
 
95 Mens AA 2x
1
96 Parent/Child 2x F/S
4
    Culver Academies (A)
T. Weaser/G. Weaser
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
D. Reath/P. Reath
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
O. Traynor/J. Traynor
 
    Union Boat Club (A)
D. Besser/J. Besser
 
97 Mixed 4+ LTA
0
Saturday, August 11, 2007
98 Mens Hwt. C 2-
4
99 Mens Hwt. AA 4+
4
100 Mens Hwt. E 4+
12
101 Mens Hwt. G-J 4+
4
    Occoquan International (A)
T. Kakas/R. Brayton/W. Fischer/M. McGuirk/M. Murray (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Everett/D. Krez/V. Petrecca/M. Bassick/E. Radu (Cox)
 
    Occoquan International (B)
R. Dyer/R. Draeger/W. Reimann/J. Edmonds/G. Goldring (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (J)
J. Sholl/C. Logg/A. Bentley/A. Grandmaison/J. Peter (Cox)
 
102 Womens Open A 8+
6
103 Womens Ltwt D 4+
3
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
L. McCarthy/K. Ellis/M. Mark/C. Tropp/J. Kozarsky (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Wayne/K. Byers/D. Grinnell/S. Mulderig/M. Chin (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Dibner/K. Davis/C. Tewell/E. Green/A. Baldwin (Cox)
 
104 Womens Open D 2-
2
105 Womens Open G-J 2x
3
106 Mens Ltwt G 1x
5
107 Mens Club E-J 4x
2
    Dallas Rowing Club (A)
P. Hamner/J. Vorhies/D. Sperry/R. Houston
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Everett/D. Krez/B. Pasternak/P. Derow
 
108 Womens Club E-J 4x
4
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
C. Conn/J. Christensen/A. Jackson/M. Elsberg
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
M. Theurer/L. Beene/C. Kendle/S. Schmidt
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Randel/P. Reese/J. Brown/L. Turner
 
    Yorktown High School (A)
K. Hughes/K. Landauer/T. Felker/J. Finsen
 
109 Mixed D-E 4x
11
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
B. Burgener/K. Fowks/M. Weeks/S. Weeks
 
    Buckingham Browne & Nichols (A)
H. Pohl/P. Pugliese/B. Oneill/R. Harrison
 
    Catawba Yacht Club (A)
P. Gilmore/J. Lambla/N. Teaff/B. Walthall
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
M. Alonso/G. Beglen/V. Garcia/R. Weaver
 
    Fairmount Rowing Association (A)
D. Wolff/R. Sargent/S. Sargent/J. Kerr
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
K. Santucci/M. King/M. Heisey/R. Adams
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
B. Gustafson/J. Cooper/K. Lund/J. Cheesebro
 
    Narragansett Boat Club (A)
A. Washburn/C. Zezza/T. Glover/E. Kennelly
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/P. Brackett/A. Robinson/C. Purcell
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
B. Youtie/H. Kannapell/J. Petrie/T. Wright
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
K. Kislevitz/R. Letzler/M. Bassick/J. Brown
 
110 Mens Hwt B 2-
2
111 Mens Hwt D 4-
3
112 Mens Hwt F 4x
3
113 Womens Open AA 2x
8
114 Womens Open C 2x
11
115 Womens Open E 4+
6
    Avalon Rowing Club (A)
J. Rone/E. Connor/E. Crump/G. Ellsworth/M. Ruddell (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
D. Birch/P. Wilson/G. Dancks/L. Bates/J. Peter (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
P. Trimmer/S. Haerer/L. Bogard/C. Holdorf/S. O'Connor (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
J. Watson/B. Mooney/D. Klingaman/N. Warren/J. Gesch (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Reese/S. Katz/C. Randel/L. Turner/P. Claflin (Cox)
 
    Avalon Rowing Club (B)
L. Pomerance/C. Reardon/A. Faber/S. Sternbach/S. O'Connor (Cox)
 
116 Mens Ltwt C 1x
8
    Ecorse Rowing Club (A)
B. Jarosz
 
    Narragansett Boat Club (A)
D. Gorriaran
 
    New York Athletic Club (A)
C. Windeknecht
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
L. Burwell
 
    River City Rowing Club (A)
J. Griffith
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. O'leary
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (B)
L. Acampora
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
R. Gervase
 
117 Womens Ltwt B 4+
2
118 Womens Ltwt G-J 1x
1
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
E. Green
 
119 Womens Club B 4x
5
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
W. Sbarra/L. Imperial/K. Fowks/T. Wright
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Eisenmenger/E. Samek/L. Blecha/C. Crosby
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
B. Nitschke/G. Lopes-Little/E. Flagg/L. Craigie
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Meyer/N. Donea/N. Mantescu/P. Raila
 
    Rocky Mountain Rowing Club (B)
M. Oliver/A. Tomany/K. O'Hara/G. Malacrida
 
120 Mixed B 8+
9
121 Mixed F-J 4x
6
122 Mens Hwt A 2-
1
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Tudor/C. Mutescu
 
123 Mens Hwt C 4x
7
124 Mens Hwt F 2-
3
125 Mens Hwt I 1x
6
126 Womens Open B 4x
4
    Avalon Rowing Club (A)
K. Blakely/J. Dahlstrom/S. O'Connor/V. Carter
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
L. Embry/T. Jackson/M. Franzen/R. Winn
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Kalb/V. Leinfelder/W. Woods/N. Donea
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
S. Straffen/Z. Varnelis/L. Craigie/D. Schubeck
 
127 Womens Open D 1x
12
128 Womens Ltwt E-J 4x
1
129 Mens Ltwt A-J 4+
7
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
W. Wheeler/A. Weatherley/R. Bailey/J. Hickey/M. Lukban (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
J. Dancks/E. Cook/G. Swagler/B. Alllen/J. Peter (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
T. Bentine/R. Briggs/J. Smith/S. Quinn/H. Smith (Cox)
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Anderson/K. Jacobs/T. Cook/R. Hanna/T. Tbd (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Gervase/A. Reino/P. Publiese/K. Mark/E. Radu (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
D. Webber Plank/S. Martino/J. Gordish/J. Bowlby/S. Berkovich (Cox)
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
J. Gerretsen/B. O'Connor/P. Kopp/R. Sebbio/T. Gerretsen (Cox)
 
130 Womens Ltwt A 4+
3
131 Womens Club A 4+
14
132 Mixed F 4+
1
133 Mixed A 4x
1
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Tudor/C. Mutescu/N. Mantescu/N. Donea
 
134 Mens Hwt B 4x
4
    Greenwich Crew (A)
T. Wike/D. Durkovic/I. Lasic/J. Taylor
 
    OKC Riversport (A)
J. Sanders/P. Nguyen/B. Green/K. Mosley
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
M. Groshek/R. Sax/M. Lodmill/D. Dodrill
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/D. Covington/D. Cooper/P. Brackett
 
135 Mens Hwt E 1x
14
136 Mens Hwt G 1x
7
137 Womens Open A 2x
14
138 Womens Open C 8+
8
139 Womens Open F-J 4x
2
140 Mens Ltwt E 2x
5
141 Womens Ltwt C 1x
9
    Cambridge Rowing Club (A)
E. Hansen
 
    Dallas Rowing Club (A)
L. Rankin
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
S. Lawrence
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
T. Bradford
 
    Long Beach Rowing Association (A)
J. Stanton
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Raila
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Goldblum
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
S. Romilly
 
    Lake Lanier Rowing Club (B)
J. Petrie
 
142 Mens Club B 4+
9
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (..)
K. Beebe/C. Hunt/R. Johnson/J. Davis/P. Sanzone (Cox)
 
    Capital Rowing Club (A)
T. Chaleki/C. Scism/J. Davis/P. Courtney/S. McKay (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
A. Lombardo/T. Thayer/E. Goeca/M. Kochan/E. Knoth (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Jungbluth/S. Vermillion/E. Bocian/J. Leshan/L. Schumer (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
J. Mosley/S. Becz/M. Keenan/P. Krause/C. Pelletier (Cox)
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
G. Yates/J. Scott/M. Bartolini/A. Schmitz/D. Winters (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Coffin/D. Covington/D. Cooper/J. Snedaker/A. Baldwin (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
S. Martino/S. Irwin/M. Grove/M. Loughren/S. Berkovich (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (B)
I. Hazelton/C. Cadiz/M. Nemeth/M. Puckly/M. Dodenhoff (Cox)
 
143 Womens Club D 8+
6
    CHARGERS Rowing Club (A)
M. Kyle/P. Harrigan/G. Dancks/P. Wilson/K. Garofalo/S. Gambino/L. Bates/L. Hathaway/J. Peter (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
D. Davis/T. Waldspurger/D. Riordan/S. McShane/C. Conn/A. Jackson/E. Watson/J. Christensen/S. Grasso (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
H. Metcalf/C. Egan/L. McCain/C. Crosby/J. Morse/T. Neret/A. Eisenmenger/Y. Taskor/S. Lamprey (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Heisey/M. King/M. Mabeus/R. Coughenour/R. Quinn/J. Clifton/G. Thompson/K. Torres/S. Smythe (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Bowie/A. Robinson/C. Purcell/I. Van Wyngaarden/P. Reese/M. Flavin/T. Kalb/L. Turner/P. Claflin (Cox)
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (D)
C. Munyard/M. Castner/T. Burdick/D. Burnett/J. Lewis/J. Sharp/M. Sill/J. Lane/S. Grady (Cox)
 
144 Mixed C 2x
19
    Buckingham Browne & Nichols (A)
B. Eldridge/K. Erickson
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
M. Mark/Y. Kuban
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
G. Beglen/M. Alonso
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
J. Bernfield/E. Flagg
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
M. Makowski/C. Power
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
N. Goubeaux/L. Walters
 
    Lookout Rowing Club (A)
J. Crichton/M. Hanewald
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
B. Gustafson/J. Cooper
 
    Narragansett Boat Club (A)
T. Glover/A. Washburn
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
C. O/G. Marks
 
    OKC Riversport (A)
L. Ferris/J. Sanders
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
M. Groshek/K. Gress
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Meyer/M. O'leary
 
    Vesper Boat Club (A)
K. Wilson/L. Finsrud
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
P. Kopp/Z. Varnelis
 
    Buckingham Browne & Nichols (B)
H. Pohl/R. Harrison
 
    Lake Lanier Rowing Club (B)
J. Petrie/L. Acampora
 
    Minneapolis Rowing Club (B)
R. Winn/D. Sheppard
 
    Rocky Mountain Rowing Club (B)
D. Dodrill/J. Snyder
 
145 Mixed Parent/Child 2x M/S:F/D
5
146 Mixed 2x TA w/ fixed seat
0
147 Mixed 2x LTA
0
Sunday, August 12, 2007
148 Mixed D 8+
4
    CHARGERS Rowing Club (A)
J. Dancks/E. Summers/P. Dudzick/D. Wojdyla/D. Schubeck/L. Craige/B. Nitschke/S. Duncan/J. Peter (Cox)
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
B. Garland/A. Garland/M. Castner/P. Wilson/B. Wilson/B. Wilson/B. Spooner/S. Spooner/S. Grady (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Tewell/K. Kislevitz/J. Everett/D. Krez/R. Letzler/J. Brown/P. Derow/C. Brackett/E. Radu (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (B)
D. Schnall/J. Rubini/B. O'Connor/E. Siewert/C. Ladd/S. Gambino/K. Garofalo/L. Hathaway/L. Bates (Cox)
 
149 Womens Club D 4+
10
150 Mens Club B-D 8+
9
    Asheville Rowing Club, Inc. (A)
J. McKenna/S. Pedisic/T. Nash/W. Gary/N. Stephens/B. Colaw/B. Soderstrom/S. King/N. Determined (Cox)
 
    Capital Rowing Club (A)
T. Chaleki/M. Comtois/M. Heslep/C. McKay/D. Croghan/R. Fitzgerald/A. Chen/P. Courtney/S. McKay (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/G. Piantedosi/E. Salley/B. Staby/W. Schauffler/M. Hyde/J. Hintlian/M. Jafri/M. Bell (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
M. Koenig/K. Zablotny/D. Short/D. Yochum/G. Swagler/M. Kochan/T. Thayer/C. Julseth/F. Brown (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
D. Huntington/S. Marcuss/N. Holland/S. Vermillion/G. Clefton/T. Baxter/E. Bocian/J. Leshan/E. Underhill (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
J. Mosley/S. Becz/M. Keenan/M. Nemeth/I. Hazelton/P. Krause/C. Cadiz/M. Puckly/C. Pelletier (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
D. Cooper/J. Traynor/F. Tudor/C. Mutescu/T. Coffin/D. Covington/M. Demko/M. O'leary/P. Claflin (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Bowlby/D. Webber Plank/M. Grove/M. Loughren/C. Ryan/S. Irwin/S. Martino/J. Gordish/S. Berkovich (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
D. Raila/J. Snedaker/L. Kurzner/D. Schley/F. Smith/P. Sorensen/M. Kammert/D. Wassal/A. Baldwin (Cox)
 
151 Womens Ltwt C 4+
4
    Avalon Rowing Club (A)
S. Jones/S. O'Connor/L. Pomerance/S. Volpe/M. Ruddell (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
G. Thompson/M. King/M. Mabeus/S. Lawrence/S. Smythe (Cox)
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
T. Evans/A. Crooks/L. Browning/G. Horstman/K. Kaegy (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Dibner/C. Locher/K. Davis/B. Vontell/M. Strom (Cox)
 
152 Mens Ltwt E 1x
14
153 Womens Open F-J 1x
6
154 Womens Open C 4x
8
155 Womens Open A 2-
1
156 Mens Hwt G-I 4-
2
157 Mens Hwt E 2-
6
    Fairmount Rowing Association (A)
J. Rubini/R. Sargent
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
R. Newberg/B. Thiesse
 
    Occoquan International (A)
C. Selden/D. Sitek
 
    Riverside Boat Club (A)
J. Yasaitis/E. Cook
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Smith/P. Sorensen
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
S. Carr/M. Vernallis
 
158 Mens Hwt A 8+
2
159 Mixed F 2x
6
160 Mixed B 4+
6
    Capital Rowing Club (A)
D. Croghan/J. Davis/D. Pianko/J. Fitch/R. Freedman (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
W. Newell/M. Elsberg/C. Rossi/J. Pollard/M. Elsberg (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
F. Ruggeri/J. Smith/S. Quinn/M. Esway/T. Bentine (Cox)
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
A. Schmitz/J. Scott/S. Pare/D. Winters/M. Jones (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Coffin/C. Mutescu/N. Mantescu/N. Donea/E. Radu (Cox)
 
    Capital Rowing Club (B)
M. Heslep/R. Fitzgerald/S. Craft/C. Erling/M. Scheweigert (Cox)
 
161 Womens Club A 4x
3
162 Womens Ltwt E-J 4+
0
163 Womens Ltwt A 2x
1
164 Mens Ltwt B 1x
6
165 Womens Open E 2x
3
166 Womens Open B 8+
4
    Capital Rowing Club (A)
S. Dunham/K. OConnell/C. Galligan/L. Chalmers/J. Ney/K. Symes/D. Haney/D. Frye/G. Abell (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
C. Pemberton/K. Clark/C. Holdorf/S. Haerer/P. Trimmer/L. Dwyer/L. Bogard/K. Slezak/J. Gesch (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Bowie/A. Robinson/V. Leinfelder/I. Van Wyngaarden/T. Kalb/C. Brackett/C. Tewell/W. Woods/M. Strom (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
S. Ryan/K. Schulz/G. Geneseo/L. Dimick/D. Brentlinger/L. Olson/M. Briggs/S. Capelle/J. Gill (Cox)
 
167 Mens Hwt I-J 2x
3
168 Mens Hwt F 2x
7
169 Mens Hwt D 1x
17
    Unaffiliated (USA) (..)
T. Smith
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
B. Youtie
 
    Bachelors Barge Club (A)
R. Miller
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
D. Shelley
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
J. Kolb
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
H. Kannapell
 
    Long Beach Rowing Association (A)
A. DuPont
 
    Lookout Rowing Club (A)
H. Magnuson
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
S. Michals
 
    Mosman Rowing Club (A)
J. Taylor
 
    Norwalk Leander Rowing Club (A)
R. Slocum
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
M. Schay
 
    Lightwave Rowing Association (B)
M. Forster
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
D. Schley
 
    Charleston Rowing Club (D)
R. DItalia
 
    Greater Dayton Rowing Association (D)
C. Luhn
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (D)
R. Franks
 
171 Mixed C 4x
5
    Asheville Rowing Club, Inc. (A)
J. McKenna/T. Nash/S. Paar/A. Phillips
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
W. Sbarra/D. Ellingston/J. Gallagher/T. Wright
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
C. O'Gorman/G. Marks/D. Reath/L. Reath
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
K. Wilson/J. Snyder/G. Horstman/D. Dodrill
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Meyer/M. O'leary/D. Raila/P. Raila
 
172 Mixed G-J 4+
0
173 Womens Club C 8+
13
174 Mens Club A 4+
3
175 Womens Ltwt B 1x
8
176 Mens Ltwt D 1x
11
177 Womens Open C 2-
2
    Lake Merritt Rowing Club (A)
S. Doell/C. Weyhenmeyer
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Kalb/C. Purcell
 
178 Womens Open E 8+
4
179 Womens Open AA 4+
6
180 Mens Hwt F 8+
1
181 Mens Hwt D 4+
7
182 Mixed E 8+
1
183 Mixed A 4+
9
    Capital Rowing Club (A)
C. Scism/B. Rini/K. Kurre/L. Chalmers/S. McKay (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
F. Ruggeri/J. Smith/R. Briggs/M. Briggs/H. Smith (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Tudor/C. Mutescu/N. Mantescu/N. Donea/E. Radu (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Markl/T. Yanowitz/J. Bowlby/J. Gordish/S. Berkovich (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Rice/E. Hult/G. Geneseo/L. Dimick/D. Young (Cox)
 
    Capital Rowing Club (B)
D. Pianko/P. Courtney/D. Croghan/K. Vokes/M. Scheweigert (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
M. Loughren/D. Wilson/J. Brogan/L. Van der Waag/S. Berkovich (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
S. Ryan/P. Kington/E. Pesta/D. Brentlinger/J. Gill (Cox)
 
    Capital Rowing Club (C)
A. Chen/J. Davis/M. Wu/C. Erling/R. Freedman (Cox)
 
184 Mens Club E-J 8+
4
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/G. Piantedosi/E. Salley/M. Hyde/P. Mcgowan/P. Lester/W. Schauffler/B. Staby/M. Bell (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
S. Galett/L. Haberman/R. Griffith/J. Craford/E. Seyler/J. Mead/D. Pelletier/J. Wilson/C. Pelletier (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Smith/P. Sorensen/D. Schley/D. Wassal/J. Everett/M. Bassick/R. Letzler/P. Derow/P. Claflin (Cox)
 
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
R. McClure/S. Tabb/J. Davis/R. Buddell/C. Hunt/B. van de Burgt/T. Flagg/D. Crawford/P. Sanzone (Cox)
 
185 Mens Hwt B 1x
13
    Nashville Rowing (..)
F. Sanders
 
    Carolina Masters Crew Club (A)
R. Kyle
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
G. Beglen
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
M. Raisky
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
W. Greene
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
P. King
 
    Lions Rowing Club (A)
P. Kelly
 
    Mariner Point Scullers (A)
R. Ezold
 
    Michigan Rowing Association (A)
G. Hartsuff
 
    San Francisco Rowing Club (A)
P. Hein
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. O'Leary
 
    Quad Cities Rowing Association (B)
R. Shaffer
 
    Charleston Rowing Club (C)
D. Melnik
 
186 Womens Ltwt D 2x
6
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
K. Ellis/L. McCarthy
 
    Dallas Rowing Club (A)
S. Jones/C. Cannady
 
    Green Lake Crew (A)
S. Duncan/S. Romilly
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Heisey/M. King
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
L. Browning/G. Horstman
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Dibner/B. Vontell
 
187 Mens Ltwt H 1x
4
188 Mens Ltwt A 2x
2
189 Womens Open D 4+
7
    Avalon Rowing Club (A)
E. Connor/J. Rone/L. Pomerance/E. Crump/M. Ruddell (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
D. Birch/S. Doell/C. Ladd/S. Gambino/A. MacDonald (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
R. Quinn/R. Coughenour/B. Waltz/J. Clifton/S. Smythe (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
J. Watson/B. Mooney/D. Klingaman/K. Malcolm/J. Gesch (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Randel/I. Van Wyngaarden/S. Katz/C. Brackett/A. Baldwin (Cox)
 
    Watercat Rowing Club (A)
R. Alexander/B. Connolly/R. Whidden/U. Wagner/M. Murray (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (B)
M. Kyle/P. Harrigan/K. Garofalo/L. Hathaway/J. Peter (Cox)
 
190 Womens Open A 4x
5
191 Mens Hwt H 1x
7
192 Mens Hwt E 4x
5
193 Mens Hwt C 2x
13
194 Mens Hwt AA-A 4x
0
195 Parent/Child 2x M/D
3
196 1x LTA
1
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change