USRowing Masters National Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Thursday, August 9, 2007
1 Mens Hwt. AA 1x
7
2 Mens Hwt. AA-C 4-
5
    Occoquan International (A)
P. Stekl/B. Purdy/M. Totta/D. Sayner
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Jungbluth/N. Davies/D. Huntington/G. LeSage
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
A. Edwards/M. Lodmill/R. Sax/M. Groshek
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Traynor/M. Demko/L. Kurzner/J. Snedaker
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Rice/J. Crooks/P. Kington/E. Hult
 
3 Mens Hwt. E 2x
10
    Cambridge Boat Club (A)
F. Schoch/G. Henry
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
B. Miller/T. Dryer
 
    Detroit Boat Club (A)
R. LaCasse/R. Jones
 
    Lightwave Rowing Association (A)
M. Forster/J. Rudd
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
T. Hardy/T. Conway
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Jablonic/N. Halleen
 
    Narragansett Boat Club (A)
A. Washburn/K. Juurakko
 
    Occoquan International (A)
C. Selden/D. Sitek
 
    Potomac Boat Club (A)
B. Cox/M. Alloway
 
    Potomac Boat Club (B)
J. Schafer/F. Thompson
 
4 Mens Hwt. G-I 8+
2
    Occoquan International (A)
D. Spencer/M. McGuirk/P. Rasmussen/R. Brayton/T. Kakas/C. Pieper/W. Fischer/R. Draeger/A. Sacramo (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Sorensen/D. Krez/J. Everett/M. Bassick/V. Petrecca/B. Pasternak/P. Derow/T. Davies/M. Strom (Cox)
 
5 Womens Open A 4+
12
6 Womens Open C-J 4-
3
7 Mens Ltwt F 1x
10
8 Womens Ltwt D 4x
2
9 Mens Club C 4+
11
10 Womens Club E-J 8+ / Womens F-J 8+
6
11 Mixed D 2x
15
12 Mens Hwt. A 4+
4
13 Mens Hwt. D 2-
5
14 Mens Hwt. F 4-
2
    Fairmount Rowing Association (A)
J. Rubini/R. Sargent/J. Pokorny/D. Wolff
 
    Occoquan International (A)
N. Hlobil/P. Knight/R. Borggaard/C. Hamlin
 
15 Mens Hwt. J 1x
2
16 Womens Open B 4+
5
17 Womens Open E 1x
8
18 Mens Ltwt B 2x
3
19 Womens Ltwt A 1x
6
20 Womens Ltwt F 1x (combined into event #33)
0
21 Womens Club B 8+
8
22 Mixed B 4x
6
23 Mixed F-J 8+
0
24 Mens Hwt. A 2x
1
25 Mens Hwt. C 4+
10
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (..)
B. van de Burgt/C. Hunt/K. Beebe/J. Davis/P. Sanzone (Cox)
 
    Capital Rowing Club (A)
B. Rini/M. Comtois/D. Spencer/C. McKay/S. McKay (Cox)
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
F. Hoffmann/T. Filep/B. Flynn/Y. Kuban/J. Kozarsky (Cox)
 
    East Arm Rowing Club (A)
J. Cody/C. Williams/T. Rendle/R. Wagner/M. Cody (Cox)
 
    Florida Athletic Club (A)
N. Self/S. Lyden/J. Catron/G. Self/L. Medley (Cox)
 
    Occoquan International (A)
P. Stekl/B. Purdy/M. Totta/D. Sayner/G. Goldring (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
D. Huntington/S. Vermillion/G. Gillinger/N. Holland/E. Frey (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
J. Mosley/M. Nemeth/M. Keenan/M. Puckly/M. Dodenhoff (Cox)
 
    Capital Rowing Club (B)
T. Chaleki/M. Heslep/D. Croghan/P. Courtney/R. Freedman (Cox)
 
    Florida Athletic Club (B)
D. Kidd/H. Sheppard/R. Bateman/C. Baker/T. Edsell (Cox)
 
26 Mens Hwt. E 8+
5
    CHARGERS Rowing Club (A)
J. Bernfield/R. La Casse/D. Wojdyla/P. Dudzick/D. Crouse/E. Cook/J. Dancks/B. Alllen/J. Peter (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/G. Piantedosi/E. Salley/M. Hyde/P. Mcgowan/P. Lester/W. Schauffler/B. Staby/M. Bell (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Jablonic/B. Thiesse/R. Newberg/P. Johnson/T. Palmer/D. Sheppard/R. Howe/A. Lande/R. Maiden (Cox)
 
    Occoquan International (A)
C. Tesarik/P. Knight/N. Hlobil/C. Hamlin/R. Lesnau/J. Schafer/C. Selden/D. Sitek/M. Murray (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
J. Craford/L. Haberman/S. Galett/D. Pelletier/R. Griffith/J. Mead/E. Seyler/J. Wilson/C. Pelletier (Cox)
 
27 Mens Hwt. H 2x
4
    Dallas Rowing Club (A)
R. Houston/E. Decker
 
    Fairport Crew Club Inc. (A)
R. Kendall/H. Hamilton
 
    Occoquan International (A)
C. Zezza/W. Reimann
 
    Potomac Boat Club (A)
J. Edmonds/R. Edwards
 
28 Mens Ltwt A 1x
6
29 Womens Open D 4x
7
30 Womens Open F-J 8+ (combined into event #10)
0
31 Womens Open B 1x
16
32 Mens Ltwt H-J 2x
4
33 Womens Ltwt E-F 1x
5
34 Mens Club F-J 4+
5
35 Mixed A 2x
8
36 Mixed E 2x
9
37 Mens Hwt. B 2x
8
38 Mens Hwt. D & G 4x
7
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
D. Young/T. Jannik/M. Forster/G. Abell
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Jablonic/P. Johnson/S. Michals/D. Sheppard
 
    New Haven Rowing Club (A)
I. Duthie/C. Brooke/D. Erdman/S. Gurney
 
    Occoquan International (A)
R. Slocum/P. Stekl/B. Purdy/M. Totta
 
    Occoquan International (A)
R. Brayton/T. Kakas/M. McGuirk/D. Spencer
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/M. Alloway/D. Raila/P. Brackett
 
    Union Boat Club (A)
D. Besser/J. Besser/S. Reppert/C. Wise
 
39 Mens Hwt. G 4x (combined into event #38)
0
40 Womens Open AA 1x
10
41 Womens Open C 4+
8
42 Womens Open E-H 2-
1
43 Mens Ltwt D 2x
9
44 Womens Ltwt B 2x
4
45 Mens Club A 8+
0
46 Womens Club C 4+
15
47 Mixed C 8+
3
48 Mixed H-J 2x
2
Friday, August 10, 2007
49 Mixed C 4+
9
50 Womens Club C-D 4x
11
51 Mens Club A-D 4x
4
52 Womens Ltwt C 2x
7
53 Mens Ltwt D-J 4x
6
54 Womens Open F 2x
5
55 Womens Open C 1x
8
56 Womens Open AA-B 4-
2
57 Mens Hwt. G 2x
11
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
L. Waymeyer/S. Weeks
 
    Cambridge Boat Club (A)
C. Zezza/H. Hamilton
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. Sperry/R. Houston
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
G. Lang/T. Conway
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
N. Halleen/J. Heiden
 
    Occoquan International (A)
N. Hlobil/W. Reimann
 
    Palmetto Rowing Club (A)
D. Erdman/C. Brooke
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Sutliff/D. Spencer
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
V. Petrecca/B. Pasternak
 
    Potomac Boat Club (B)
J. Rubini/J. Lavery
 
    Potomac Boat Club (C)
J. Edmonds/F. Thompson
 
58 Mens Hwt. D 8+
8
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
D. Wolff/B. Akin/B. Wilson/A. Richards/R. Huck/J. Gallagher/D. Ellingston/B. Burgener/M. Rowell (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
D. Crouse/R. La Casse/D. Wojdyla/E. Frankenberry/P. Dudzick/E. Cook/J. Dancks/E. Summers/J. Peter (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/G. Piantedosi/E. Salley/B. Staby/W. Schauffler/M. Hyde/J. Hintlian/M. Jafri/M. Bell (Cox)
 
    Florida Athletic Club (A)
N. Self/S. Lyden/C. Baker/D. Kidd/H. Sheppard/J. Catron/G. Self/R. Bateman/L. Medley (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
W. Greene/K. Zablotny/J. Bernfield/D. Yochum/D. Short/D. Crocker/G. Swagler/T. Thayer/E. Knoth (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Jablonic/P. Johnson/B. Thiesse/R. Newberg/S. Michals/R. Howe/D. Sheppard/N. Goubeauux/R. Maiden (Cox)
 
    Occoquan International (A)
C. Selden/B. Purdy/P. Stekl/J. Schafer/R. Lesnau/P. Kermond/M. Totta/D. Sitek/G. Goldring (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
I. Hazelton/J. Craford/S. Galett/J. Mead/R. Griffith/D. Pelletier/E. Seyler/J. Wilson/M. Dodenhoff (Cox)
 
59 Mens Hwt. B 4+
7
60 Mixed E 4+
4
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
G. Thompson/R. Adams/K. Santucci/K. Torres/S. Smythe (Cox)
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
N. Warren/R. Shellman/P. Walsh/L. Walters/D. Hauser (Cox)
 
    Occoquan International (A)
C. Tesarik/C. Kopf/R. Alexander/B. Connolly/M. Murray (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
D. Raila/P. Sorensen/S. Katz/L. Turner/P. Claflin (Cox)
 
61 Mixed A 8+
3
62 Womens Club A 8+
9
63 Womens Ltwt E-J 2x
4
64 Mens Ltwt I-J 1x
6
65 Mens Ltwt A-C 4x
3
66 Womens Open D 2x
10
67 Womens Open B 2-
2
68 Mens Hwt. H-J 4x
2
    Occoquan International (A)
R. Dyer/W. Reimann/J. Edmonds/R. Draeger
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (J)
C. Logg/A. Bentley/J. Sholl/A. Grandmaison
 
69 Mens Hwt. F 1x
18
70 Mens Hwt C 8+
7
71 Mens Hwt. A 1x
10
72 Mixed G 2x
4
73 Mixed B 2x
9
74 Womens Club B 4+
14
75 Womens Ltwt F-J 2x (combined into event #63)
0
76 Womens Ltwt A-C 4x
2
77 Mens Ltwt C 2x
5
78 Womens Open AA & E 4x
5
79 Womens Open B 2x
13
80 Womens Open AA 4x (combined into event #78)
0
81 Mens Hwt. D 2x
11
82 Mens Hwt. F 4+
4
    Community Rowing, Inc. (A)
W. Schauffler/M. Hyde/P. Mcgowan/P. Lester/M. Bell (Cox)
 
    Occoquan International (A)
C. Tesarik/D. Sayner/P. Rasmussen/R. Draeger/G. Goldring (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
J. Mead/R. Griffith/J. Wilson/E. Seyler/M. Dodenhoff (Cox)
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
B. O'Connor/P. Kopp/J. Mack/J. Zabor/R. Sebbio (Cox)
 
83 Mens Hwt. B 8+
5
84 Mixed D 4+
5
    Annapolis Rowing Club, Inc. (A)
L. Clarke/T. Neider/W. Keating/W. Dyott/A. Luken (Cox)
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
G. Abell/T. Jannik/S. Rowland/L. Shuster/K. Flectcher (Cox)
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
N. Goubeaux/P. Walsh/N. Warren/L. Walters/D. Hauser (Cox)
 
    Occoquan International (A)
N. Hlobil/P. Knight/R. Whidden/U. Wagner/M. Murray (Cox)
 
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
T. Flagg/J. Davis/J. Blue/N. Digisi/P. Sanzone (Cox)
 
85 Womens Club E-J 4+
7
86 Mens Club D-E 4+
12
87 Womens Open F-J 4+
2
88 Womens Open D 8+
5
89 Womens Ltwt D 1x
7
90 Mens Ltwt F-G 2x
8
91 Womens Open A 1x
21
92 Mens Hwt. G-J 2-
3
    Dallas Rowing Club (A)
J. Vorhies/R. Houston
 
    Occoquan International (A)
R. Brayton/W. Fischer
 
    Occoquan International (B)
R. Dyer/W. Reimann
 
93 Mens Hwt. E 4-
1
    Occoquan International (A)
C. Tesarik/P. Knight/P. Rasmussen/D. Sayner
 
94 Mens Hwt. C 1x
14
95 Mens AA 2x
1
96 Parent/Child 2x F/S
4
97 Mixed 4+ LTA
0
Saturday, August 11, 2007
98 Mens Hwt. C 2-
4
99 Mens Hwt. AA 4+
4
100 Mens Hwt. E 4+
12
    CHARGERS Rowing Club (A)
R. Lesnau/D. Sitek/D. Wojdyla/B. Alllen/J. Peter (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Hintlian/B. Staby/P. Mcgowan/P. Lester/M. Bell (Cox)
 
    Florida Athletic Club (A)
D. Kidd/H. Sheppard/J. Lyden/C. Baker/T. Edsell (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
G. Swagler/D. Yochum/D. Crocker/K. Zablotny/L. Saladino (Cox)
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
R. Jones/C. Kopf/P. Walsh/R. Shellman/D. Hauser (Cox)
 
    Occoquan International (A)
C. Tesarik/P. Knight/P. Rasmussen/D. Sayner/A. Sacramo (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
N. Holland/T. Baxter/G. Clefton/S. Marcuss/L. Schumer (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
S. Galett/M. Nemeth/C. Cadiz/L. Haberman/M. Dodenhoff (Cox)
 
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
R. McClure/B. van de Burgt/D. Crawford/S. Tabb/B. Sprague (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
S. Carr/C. Ryan/M. Vernallis/B. Ball/S. Berkovich (Cox)
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
B. O'Connor/P. Kopp/J. Zabor/R. Sebbio/T. Gerretsen (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (B)
J. Craford/D. Pelletier/J. Wilson/R. Griffith/C. Pelletier (Cox)
 
101 Mens Hwt. G-J 4+
4
    Occoquan International (A)
T. Kakas/R. Brayton/W. Fischer/M. McGuirk/M. Murray (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Everett/D. Krez/V. Petrecca/M. Bassick/E. Radu (Cox)
 
    Occoquan International (B)
R. Dyer/R. Draeger/W. Reimann/J. Edmonds/G. Goldring (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (J)
J. Sholl/C. Logg/A. Bentley/A. Grandmaison/J. Peter (Cox)
 
102 Womens Open A 8+
6
103 Womens Ltwt D 4+
3
104 Womens Open D 2-
2
105 Womens Open G-J 2x
3
106 Mens Ltwt G 1x
5
107 Mens Club E-J 4x
2
108 Womens Club E-J 4x
4
109 Mixed D-E 4x
11
110 Mens Hwt B 2-
2
111 Mens Hwt D 4-
3
    Minneapolis Rowing Club (A)
P. Johnson/B. Thiesse/R. Newberg/R. Howe
 
    Occoquan International (A)
P. Stekl/B. Purdy/M. Totta/D. Sayner
 
    Riverside Boat Club (A)
J. Schafer/E. Frankenberry/J. Yasaitis/E. Cook
 
112 Mens Hwt F 4x
3
    Cincinnati Rowing Club (A)
B. Miller/A. Bauer/T. Cahall/T. Dryer
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
S. Michals/T. Palmer/J. Heiden/R. Shellman
 
    Occoquan International (A)
N. Hlobil/R. Slocum/R. Borggaard/C. Pieper
 
113 Womens Open AA 2x
8
114 Womens Open C 2x
11
115 Womens Open E 4+
6
116 Mens Ltwt C 1x
8
117 Womens Ltwt B 4+
2
118 Womens Ltwt G-J 1x
1
119 Womens Club B 4x
5
120 Mixed B 8+
9
121 Mixed F-J 4x
6
    Cincinnati Rowing Club (A)
M. Theurer/B. Miller/T. Dryer/S. Schmidt
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. Sperry/T. Bridges/M. Humm/E. Decker
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
B. Wilson/P. Wilson/B. Spooner/S. Spooner
 
    Occoquan International (A)
T. Kakas/M. McGuirk/J. Stone/S. McLean
 
    Potomac Boat Club (A)
B. Cox/N. Faigen/C. Sutliff/C. Durfee
 
    Potomac Boat Club (B)
K. Hughes/J. Rone/R. Edwards/J. Lavery
 
122 Mens Hwt A 2-
1
123 Mens Hwt C 4x
7
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
D. Wolff/B. Akin/J. McKenna/A. Richards
 
    Ecorse Rowing Club (A)
M. Daemen/M. Raisky/M. Bozenski/P. Bozenski
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
P. King/J. Kolb/J. Ramsey/A. Hahn
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Jablonic/P. Johnson/R. Howe/D. Sheppard
 
    Narragansett Boat Club (A)
A. Washburn/S. Whitney/K. Juurakko/D. Gorriaran
 
    Occoquan International (A)
P. Stekl/B. Purdy/M. Totta/R. Lesnau
 
    Greenwich Crew (C)
T. Wike/D. Durkovic/I. Lasic/J. Taylor
 
124 Mens Hwt F 2-
3
125 Mens Hwt I 1x
6
126 Womens Open B 4x
4
127 Womens Open D 1x
12
128 Womens Ltwt E-J 4x
1
129 Mens Ltwt A-J 4+
7
130 Womens Ltwt A 4+
3
131 Womens Club A 4+
14
132 Mixed F 4+
1
133 Mixed A 4x
1
134 Mens Hwt B 4x
4
135 Mens Hwt E 1x
14
    Alexandria Community Rowing (A)
R. Jaime
 
    Cambridge Boat Club (A)
F. Schoch
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
T. Dryer
 
    Des Moines Rowing Club (A)
T. Hardy
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
D. Shelley
 
    Long Beach Rowing Association (A)
A. DuPont
 
    Lookout Rowing Club (A)
M. Kinsman
 
    Mosman Rowing Club (A)
J. Taylor
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Wise
 
    Norwalk Leander Rowing Club (A)
R. Slocum
 
    Occoquan International (A)
C. Selden
 
    Prairie Rowing (A)
D. Lee
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
C. Ryan
 
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
M. Van Beuren
 
136 Mens Hwt G 1x
7
137 Womens Open A 2x
14
138 Womens Open C 8+
8
139 Womens Open F-J 4x
2
140 Mens Ltwt E 2x
5
141 Womens Ltwt C 1x
9
142 Mens Club B 4+
9
143 Womens Club D 8+
6
144 Mixed C 2x
19
145 Mixed Parent/Child 2x M/S:F/D
5
146 Mixed 2x TA w/ fixed seat
0
147 Mixed 2x LTA
0
Sunday, August 12, 2007
148 Mixed D 8+
4
149 Womens Club D 4+
10
150 Mens Club B-D 8+
9
151 Womens Ltwt C 4+
4
152 Mens Ltwt E 1x
14
153 Womens Open F-J 1x
6
154 Womens Open C 4x
8
155 Womens Open A 2-
1
156 Mens Hwt G-I 4-
2
    Occoquan International (A)
W. Fischer/R. Brayton/T. Kakas/M. McGuirk
 
    Occoquan International (B)
R. Dyer/R. Draeger/W. Reimann/J. Edmonds
 
157 Mens Hwt E 2-
6
    Fairmount Rowing Association (A)
J. Rubini/R. Sargent
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
R. Newberg/B. Thiesse
 
    Occoquan International (A)
C. Selden/D. Sitek
 
    Riverside Boat Club (A)
J. Yasaitis/E. Cook
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Smith/P. Sorensen
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
S. Carr/M. Vernallis
 
158 Mens Hwt A 8+
2
159 Mixed F 2x
6
160 Mixed B 4+
6
161 Womens Club A 4x
3
162 Womens Ltwt E-J 4+
0
163 Womens Ltwt A 2x
1
164 Mens Ltwt B 1x
6
165 Womens Open E 2x
3
166 Womens Open B 8+
4
167 Mens Hwt I-J 2x
3
168 Mens Hwt F 2x
7
169 Mens Hwt D 1x
17
171 Mixed C 4x
5
172 Mixed G-J 4+
0
173 Womens Club C 8+
13
174 Mens Club A 4+
3
175 Womens Ltwt B 1x
8
176 Mens Ltwt D 1x
11
177 Womens Open C 2-
2
178 Womens Open E 8+
4
179 Womens Open AA 4+
6
180 Mens Hwt F 8+
1
    Occoquan International (A)
C. Tesarik/P. Knight/N. Hlobil/C. Kopf/R. Borggaard/C. Hamlin/P. Rasmussen/C. Pieper/M. Murray (Cox)
 
181 Mens Hwt D 4+
7
182 Mixed E 8+
1
    Occoquan International (A)
J. Schafer/M. McGuirk/T. Kakas/R. Brayton/R. Alexander/B. Connolly/R. Whidden/U. Wagner/T. Ba (Cox)
 
183 Mixed A 4+
9
184 Mens Club E-J 8+
4
185 Mens Hwt B 1x
13
186 Womens Ltwt D 2x
6
187 Mens Ltwt H 1x
4
188 Mens Ltwt A 2x
2
189 Womens Open D 4+
7
190 Womens Open A 4x
5
191 Mens Hwt H 1x
7
192 Mens Hwt E 4x
5
    Cincinnati Rowing Club (A)
B. Miller/R. Shellman/T. Cahall/T. Dryer
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
K. Santucci/M. Brown/R. Adams/P. Fuery
 
    Lightwave Rowing Association (A)
G. Sharrow/J. Rudd/M. Forster/K. Conroy
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
T. Palmer/R. Newberg/B. Thiesse/J. Vohies
 
    Occoquan International (A)
R. Slocum/P. Rasmussen/C. Selden/D. Sitek
 
193 Mens Hwt C 2x
13
194 Mens Hwt AA-A 4x
0
195 Parent/Child 2x M/D
3
196 1x LTA
1
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change