USRowing Masters National Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Thursday, August 9, 2007
1 Mens Hwt. AA 1x
7
2 Mens Hwt. AA-C 4-
5
3 Mens Hwt. E 2x
10
4 Mens Hwt. G-I 8+
2
5 Womens Open A 4+
12
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Wasalaski/J. Kopac/D. Schroeder/A. Kehlet/B. Dopkeen (Cox)
 
    Capital Rowing Club (A)
C. Galligan/D. Frye/K. Kurre/J. Ney/G. Abell (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
C. Rossi/S. McShane/S. Gunter/J. Pollard/M. Elsberg (Cox)
 
    Chicago Rowing Center (A)
J. Vande Vusse/J. Engel/E. Tremblay/K. Burke/I. Ostrin (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Tabaka/C. Sheehan/M. Mello/E. Samek/E. Zimmer (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
J. Bentley/E. Flagg/L. Cassidy/D. Eckerman/F. Brown (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Langzettel/J. Markl/G. Bullen/K. Stutz/S. Berkovich (Cox)
 
    Capital Rowing Club (B)
M. Fatovic/K. OConnell/K. Gerhard/K. Vokes/S. McKay (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Guiney/M. Spencer/J. Dapice/L. Kosturko/S. Lamprey (Cox)
 
    Capital Rowing Club (C)
S. Craft/J. Fitch/D. Pianko/M. Miller/R. Freedman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
J. Summers/G. Smith/O. Tapia/K. Byers/L. Rothman (Cox)
 
    Capital Rowing Club (D)
G. Hedegore/C. Erling/M. Wu/A. Che/M. Fryc (Cox)
 
6 Womens Open C-J 4-
3
7 Mens Ltwt F 1x
10
8 Womens Ltwt D 4x
2
9 Mens Club C 4+
11
10 Womens Club E-J 8+ / Womens F-J 8+
6
11 Mixed D 2x
15
12 Mens Hwt. A 4+
4
13 Mens Hwt. D 2-
5
14 Mens Hwt. F 4-
2
15 Mens Hwt. J 1x
2
16 Womens Open B 4+
5
17 Womens Open E 1x
8
18 Mens Ltwt B 2x
3
19 Womens Ltwt A 1x
6
20 Womens Ltwt F 1x (combined into event #33)
0
21 Womens Club B 8+
8
22 Mixed B 4x
6
23 Mixed F-J 8+
0
24 Mens Hwt. A 2x
1
25 Mens Hwt. C 4+
10
26 Mens Hwt. E 8+
5
27 Mens Hwt. H 2x
4
28 Mens Ltwt A 1x
6
29 Womens Open D 4x
7
30 Womens Open F-J 8+ (combined into event #10)
0
31 Womens Open B 1x
16
32 Mens Ltwt H-J 2x
4
33 Womens Ltwt E-F 1x
5
34 Mens Club F-J 4+
5
35 Mixed A 2x
8
36 Mixed E 2x
9
37 Mens Hwt. B 2x
8
38 Mens Hwt. D & G 4x
7
39 Mens Hwt. G 4x (combined into event #38)
0
40 Womens Open AA 1x
10
41 Womens Open C 4+
8
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Hamilton/M. Major/N. Faigen/L. Shinners/C. Hott (Cox)
 
    Avalon Rowing Club (A)
P. Trimmer/J. Dahlstrom/M. Rosati/S. Volpe/S. O'Connor (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
T. Diab/M. Spencer/D. Grinnell/C. Crosby/M. Chin (Cox)
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
D. Birch/S. Doell/C. Weyhenmeyer/N. Blom/A. Macdonald (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
J. Watson/K. Malcolm/C. Holdorf/B. Mooney/J. Gesch (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Briggs/K. Schulz/L. Dimick/S. Capelle/J. Gill (Cox)
 
    Watercat Rowing Club (A)
R. Alexander/B. Connolly/R. Whidden/U. Wagner/M. Murray (Cox)
 
    Avalon Rowing Club (B)
L. Bogard/E. Connor/C. Reardon/E. Crump/M. Ruddell (Cox)
 
42 Womens Open E-H 2-
1
43 Mens Ltwt D 2x
9
44 Womens Ltwt B 2x
4
45 Mens Club A 8+
0
46 Womens Club C 4+
15
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Hamilton/M. Major/N. Faigen/L. Shinners/C. Hott (Cox)
 
    Annapolis Rowing Club, Inc. (A)
L. Clarke/T. Neider/D. Yatsuk/A. Luken/L. Wisniewski (Cox)
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
L. McCarthy/K. Ellis/V. Oomen/M. Mark/J. Kozarsky (Cox)
 
    Carolina Masters Crew Club (A)
D. Lisker/E. Collini/J. Caye/P. Hucks/K. Abode (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
S. Gunter/J. Pollard/A. Johnson/K. Ruffatto/M. Elsberg (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Turri Vise/C. Egan/A. Eisenmenger/T. Neret/L. Rothman (Cox)
 
    East Arm Rowing Club (A)
K. Cody/L. Dwyer/K. Glover/J. Zimmer/M. Cody (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
J. Litwak/L. Wilson/K. Chaban/M. Dugan/L. Saladino (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
M. Mabeus/S. Lawrence/G. Thompson/K. Torres/S. Smyth (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Lacey/R. Winn/K. Lund/J. Cooper/R. Rubin (Cox)
 
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
S. Smith/C. Lavoie/J. Fitzwater/M. Cunningham/B. Sprague (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
T. Yanowitz/Z. Matouskova/E. Szigethy/J. Goldblum/S. Berkovich (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (B)
T. Waldspurger/S. McShane/D. Riordan/A. Jackson/S. Grasso (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
S. Hatfield/C. Sheehan/J. Morse/B. Dembek/E. Zimmer (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (B)
M. Webber/D. Eckerman/J. Doyle/M. Fruedland/F. Brown (Cox)
 
47 Mixed C 8+
3
48 Mixed H-J 2x
2
Friday, August 10, 2007
49 Mixed C 4+
9
50 Womens Club C-D 4x
11
51 Mens Club A-D 4x
4
52 Womens Ltwt C 2x
7
53 Mens Ltwt D-J 4x
6
54 Womens Open F 2x
5
55 Womens Open C 1x
8
56 Womens Open AA-B 4-
2
57 Mens Hwt. G 2x
11
58 Mens Hwt. D 8+
8
59 Mens Hwt. B 4+
7
60 Mixed E 4+
4
61 Mixed A 8+
3
62 Womens Club A 8+
9
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Wasalaski/J. Kopac/J. Mitchell/M. St. george/D. Schroeder/W. Smith/A. Kehlet/A. Meredith/B. Dopkeen (Cox)
 
    Capital Rowing Club (A)
C. Galligan/S. Dunham/K. Kurre/K. Symes/K. Gerhard/K. OConnell/J. Ney/D. Frye/G. Abell (Cox)
 
    Carolina Masters Crew Club (A)
L. Guogas/K. Kyle/A. Gregory/J. Dunevant/S. Christian/E. Collini/S. Glass/D. Lisker/K. Abode (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Mello/M. Spencer/J. Dapice/G. Smith/E. Samek/C. Stanley/M. Guiney/B. Dembek/E. Zimmer (Cox)
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
K. Kaegy/D. Browning/J. Watson/K. Newman/R. Pazmino/A. Crooks/L. Browning/G. Horstman/K. Dodrill (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
G. Bullen/K. Stutz/K. Spiker/J. Langzettel/L. Van der Waag/J. Brogan/T. Yanowitz/E. Szigethy/S. Berkovich (Cox)
 
    Capital Rowing Club (B)
M. Fatovic/K. Vokes/S. Craft/J. Fitch/D. Pianko/M. Miller/M. Wu/A. Che/S. McKay (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
N. Shalaby/M. Murray/J. Summers/L. Blecha/C. Forrester/K. Tee/O. Tapia/K. Byers/L. Rothman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
R. Turri Vise/C. Truman/M. Tabaka/C. Sheehan/T. Kritek/L. Kosturko/A. Taggart/T. Neret/S. Lamprey (Cox)
 
63 Womens Ltwt E-J 2x
4
64 Mens Ltwt I-J 1x
6
65 Mens Ltwt A-C 4x
3
66 Womens Open D 2x
10
67 Womens Open B 2-
2
68 Mens Hwt. H-J 4x
2
69 Mens Hwt. F 1x
18
70 Mens Hwt C 8+
7
71 Mens Hwt. A 1x
10
72 Mixed G 2x
4
73 Mixed B 2x
9
74 Womens Club B 4+
14
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Hamilton/M. Major/N. Faigen/L. Shinners/C. Hott (Cox)
 
    Annapolis Rowing Club, Inc. (A)
W. Carr/S. Buyaskas/E. Harrington/J. Gundersen/A. Luken (Cox)
 
    Asheville Rowing Club, Inc. (A)
E. Sweet/S. Johnsen/L. Edwards/S. Paar/U. Determined (Cox)
 
    Capital Rowing Club (A)
S. Dunham/K. OConnell/J. Ney/K. Symes/G. Abell (Cox)
 
    Carolina Masters Crew Club (A)
K. Kyle/L. Guogas/D. Lisker/P. Hucks/K. Abode (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
J. Pollard/S. McShane/S. Gunter/E. Watson/S. Grasso (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
N. Sirianni/E. Samek/L. McCain/Y. Taskor/M. Chin (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
L. Greene/L. Wilson/B. Nitschke/G. Lopes-Little/F. Brown (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Brogan/V. Keenan/L. Suplick/J. Goldblum/S. Berkovich (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
S. Ryan/K. Schulz/G. Geneseo/S. Capelle/J. Gill (Cox)
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
S. Straffen/C. Sieberth/K. Bush/S. Romilly/Z. Varnelis (Cox)
 
    Capital Rowing Club (B)
K. Kurre/M. Miller/D. Haney/D. Frye/S. McKay (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (B)
L. Cassidy/L. Craigie/K. Chaban/D. Eckerman/F. Brown (Cox)
 
    Rocky Mountain Rowing Club (B)
G. Malacrida/K. O'Hara/M. Oliver/A. Tomany/K. Lodmill (Cox)
 
75 Womens Ltwt F-J 2x (combined into event #63)
0
76 Womens Ltwt A-C 4x
2
77 Mens Ltwt C 2x
5
78 Womens Open AA & E 4x
5
79 Womens Open B 2x
13
80 Womens Open AA 4x (combined into event #78)
0
81 Mens Hwt. D 2x
11
82 Mens Hwt. F 4+
4
83 Mens Hwt. B 8+
5
84 Mixed D 4+
5
85 Womens Club E-J 4+
7
86 Mens Club D-E 4+
12
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (..)
R. McClure/R. Buddell/S. Tabb/R. Johnson/P. Sanzone (Cox)
 
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
W. Wheeler/A. Weatherley/R. Bailey/J. Hickey/M. Lukban (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
C. Hamlin/R. Borggaard/C. Pieper/F. Schoch/R. Grossman (Cox)
 
    Capital Rowing Club (A)
M. Comtois/C. McKay/D. Spencer/R. Fitzgerald/S. McKay (Cox)
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
B. Flynn/T. Filep/M. Vujosevic/R. Hall/J. Kozarsky (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/G. Piantedosi/E. Salley/B. Staby/M. Bell (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
G. Swagler/K. Zablotny/D. Crocker/C. Julseth/L. Saladino (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
J. Leshan/T. Baxter/G. Clefton/S. Marcuss/A. Sacramo (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
S. Galett/L. Haberman/J. Craford/D. Pelletier/M. Dodenhoff (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Smith/D. Schley/P. Sorensen/R. Letzler/E. Radu (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Hintlian/M. Jafri/P. Mcgowan/P. Lester/M. Chin (Cox)
 
    Buckingham Browne & Nichols (E)
B. Eldridge/H. Pohl/P. Pugliese/A. Reino/R. 1 (Cox)
 
87 Womens Open F-J 4+
2
88 Womens Open D 8+
5
89 Womens Ltwt D 1x
7
90 Mens Ltwt F-G 2x
8
91 Womens Open A 1x
21
92 Mens Hwt. G-J 2-
3
93 Mens Hwt. E 4-
1
94 Mens Hwt. C 1x
14
95 Mens AA 2x
1
96 Parent/Child 2x F/S
4
97 Mixed 4+ LTA
0
Saturday, August 11, 2007
98 Mens Hwt. C 2-
4
99 Mens Hwt. AA 4+
4
100 Mens Hwt. E 4+
12
101 Mens Hwt. G-J 4+
4
102 Womens Open A 8+
6
103 Womens Ltwt D 4+
3
104 Womens Open D 2-
2
105 Womens Open G-J 2x
3
106 Mens Ltwt G 1x
5
107 Mens Club E-J 4x
2
108 Womens Club E-J 4x
4
109 Mixed D-E 4x
11
110 Mens Hwt B 2-
2
111 Mens Hwt D 4-
3
112 Mens Hwt F 4x
3
113 Womens Open AA 2x
8
114 Womens Open C 2x
11
115 Womens Open E 4+
6
116 Mens Ltwt C 1x
8
117 Womens Ltwt B 4+
2
118 Womens Ltwt G-J 1x
1
119 Womens Club B 4x
5
120 Mixed B 8+
9
121 Mixed F-J 4x
6
122 Mens Hwt A 2-
1
123 Mens Hwt C 4x
7
124 Mens Hwt F 2-
3
125 Mens Hwt I 1x
6
126 Womens Open B 4x
4
127 Womens Open D 1x
12
128 Womens Ltwt E-J 4x
1
129 Mens Ltwt A-J 4+
7
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
W. Wheeler/A. Weatherley/R. Bailey/J. Hickey/M. Lukban (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
J. Dancks/E. Cook/G. Swagler/B. Alllen/J. Peter (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
T. Bentine/R. Briggs/J. Smith/S. Quinn/H. Smith (Cox)
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Anderson/K. Jacobs/T. Cook/R. Hanna/T. Tbd (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Gervase/A. Reino/P. Publiese/K. Mark/E. Radu (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
D. Webber Plank/S. Martino/J. Gordish/J. Bowlby/S. Berkovich (Cox)
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
J. Gerretsen/B. O'Connor/P. Kopp/R. Sebbio/T. Gerretsen (Cox)
 
130 Womens Ltwt A 4+
3
131 Womens Club A 4+
14
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Wasalaski/J. Kopac/J. Mitchell/M. St. george/B. Dopkeen (Cox)
 
    Capital Rowing Club (A)
C. Galligan/L. Chalmers/K. Kurre/S. Dunham/G. Abell (Cox)
 
    Carolina Masters Crew Club (A)
K. Kyle/L. Guogas/J. Dunevant/E. Collini/K. Abode (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
S. Gunter/S. McShane/C. Rossi/J. Pollard/E. Watson (Cox)
 
    Chicago Rowing Center (A)
J. Vande Vusse/J. Engel/E. Tremblay/K. Burke/A. Langone (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Forrester/K. Tee/N. Sirianni/C. Stanley/M. Chin (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
L. Cassidy/H. Goerlich/K. Chaban/L. Saladino/S. Huston (Cox)
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
A. Crooks/K. Newman/R. Pazmino/D. Browning/K. Kaegy (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
G. Bullen/K. Stutz/J. Brogan/J. Markl/S. Berkovich (Cox)
 
    Capital Rowing Club (B)
M. Fatovic/K. Symes/K. Gerhard/K. OConnell/M. Scheweigert (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Dapice/M. Spencer/M. Guiney/L. Kosturko/E. Zimmer (Cox)
 
    Capital Rowing Club (C)
K. Vokes/M. Miller/S. Craft/J. Fitch/S. McKay (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
T. Kritek/C. Truman/M. Tabaka/C. Sheehan/L. Rothman (Cox)
 
    Capital Rowing Club (D)
G. Hedegore/C. Erling/M. Wu/A. Che/R. Freedman (Cox)
 
132 Mixed F 4+
1
133 Mixed A 4x
1
134 Mens Hwt B 4x
4
135 Mens Hwt E 1x
14
136 Mens Hwt G 1x
7
137 Womens Open A 2x
14
138 Womens Open C 8+
8
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (..)
J. Fitzwater/S. Smith/K. Allen/M. Falconer/C. Lavoie/J. Blue/N. Digisi/M. Cunningham/B. Sprague (Cox)
 
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Hamilton/M. Major/N. Faigen/L. Shinners/A. Kehlet/M. St. george/M. Cobb/A. Meredith/C. Hott (Cox)
 
    Annapolis Rowing Club, Inc. (A)
L. Clarke/T. Neider/W. Carr/S. Buyaskas/E. Harrington/J. Gundersen/D. Yatsuk/A. Luken/L. Wisniewski (Cox)
 
    Avalon Rowing Club (A)
M. Rosati/E. Connor/B. Dembek/S. Volpe/S. Jones/R. Navia/B. Buffkin/E. Crump/S. O'Connor (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
N. Shalaby/M. Murray/J. Summers/G. Smith/T. Diab/S. Mulderig/S. Hatfield/D. Grinnell/M. Bell (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
L. Greene/G. Lopes-Little/J. Litwak/L. Wilson/J. Bentley/L. Craigie/N. Kleintop/M. Dugan/F. Brown (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
C. Pemberton/K. Clark/K. Cody/K. Malcolm/P. Trimmer/S. Haerer/L. Bogard/M. Wynne-Wynter/J. Gesch (Cox)
 
    Orlando Rowing Club (A)
J. Vesela/B. Watt/A. Payor/J. Thomas/L. Shoemaker/G. Hamilton/V. Hatter/L. Welch/A. Thompson (Cox)
 
139 Womens Open F-J 4x
2
140 Mens Ltwt E 2x
5
141 Womens Ltwt C 1x
9
142 Mens Club B 4+
9
143 Womens Club D 8+
6
144 Mixed C 2x
19
145 Mixed Parent/Child 2x M/S:F/D
5
146 Mixed 2x TA w/ fixed seat
0
147 Mixed 2x LTA
0
Sunday, August 12, 2007
148 Mixed D 8+
4
149 Womens Club D 4+
10
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Hamilton/M. Major/N. Faigen/L. Shinners/C. Hott (Cox)
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
L. McCarthy/K. Ellis/V. Oomen/C. Tropp/J. Kozarsky (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
M. Kyle/P. Harrigan/G. Dancks/P. Wilson/L. Bates (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
A. Johnson/A. Jackson/S. McShane/K. Ruffatto/M. Elsberg (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Eisenmenger/C. Truman/P. Wayne/C. Egan/E. Zimmer (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
K. Chaban/M. Dugan/N. Kleintop/M. Fruedland/L. Saladino (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
J. Clifton/D. Ferguson/R. Quinn/B. Waltz/S. Smythe (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. LaMere/M. O'Donnell/S. Michals/M. Franzen/R. Rubin (Cox)
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
E. Jones/D. Winters/B. Bock/P. Collins/S. Davenish (Cox)
 
    Annapolis Rowing Club, Inc. (B)
D. Yatsuk/T. Neider/E. Harrington/L. Seaman/L. Wisniewski (Cox)
 
150 Mens Club B-D 8+
9
151 Womens Ltwt C 4+
4
152 Mens Ltwt E 1x
14
153 Womens Open F-J 1x
6
154 Womens Open C 4x
8
155 Womens Open A 2-
1
156 Mens Hwt G-I 4-
2
157 Mens Hwt E 2-
6
158 Mens Hwt A 8+
2
159 Mixed F 2x
6
160 Mixed B 4+
6
161 Womens Club A 4x
3
162 Womens Ltwt E-J 4+
0
163 Womens Ltwt A 2x
1
164 Mens Ltwt B 1x
6
165 Womens Open E 2x
3
166 Womens Open B 8+
4
167 Mens Hwt I-J 2x
3
168 Mens Hwt F 2x
7
169 Mens Hwt D 1x
17
171 Mixed C 4x
5
172 Mixed G-J 4+
0
173 Womens Club C 8+
13
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (..)
J. Fitzwater/S. Smith/K. Allen/M. Falconer/C. Lavoie/J. Blue/C. Bryant/M. Cunningham/B. Sprague (Cox)
 
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Hamilton/M. Major/N. Faigen/L. Shinners/J. Mitchell/M. St. george/M. Cobb/A. Meredith/C. Hott (Cox)
 
    Annapolis Rowing Club, Inc. (A)
L. Clarke/T. Neider/W. Carr/S. Buyaskas/E. Harrington/J. Gundersen/D. Yatsuk/A. Luken/L. Wisniewski (Cox)
 
    Carolina Masters Crew Club (A)
P. Hucks/D. Lisker/A. Gregory/K. Kyle/S. Christian/M. Jones/S. Glass/J. Caye/K. Abode (Cox)
 
    Chester River Rowing Club, Inc. (A)
D. Davis/T. Waldspurger/D. Riordan/A. Jackson/A. Johnson/S. Gunter/E. Watson/S. McShane/M. Elsberg (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Forrester/B. Dembek/N. Shalaby/G. Smith/P. Wayne/Y. Taskor/D. Grinnell/S. Mulderig/M. Bell (Cox)
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
L. Greene/G. Lopes-Little/J. Litwak/L. Wilson/B. Nitschke/L. Craigie/K. Chaban/M. Fruedland/E. Knoth (Cox)
 
    Jack Sulger's Sculling Circus (A)
J. Clifton/R. Coughenour/B. Waltz/D. Ferguson/N. Rhea/S. Lawrence/L. Fouts/K. Torres/S. Smythe (Cox)
 
    Knoxville Rowing Association (A)
C. Pemberton/K. Clark/I. McMillen/B. Hancock/M. McCarter/L. Johnson/A. Thomas/D. Kelly/N. Corbin (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. LaMere/R. Winn/J. Lacey/M. O'Donnell/K. Lund/M. Franzen/S. Michals/J. Cooper/R. Rubin (Cox)
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
J. Hauslander/M. Castner/C. O'Gorman/D. S/P. Wilson/T. Burdick/D. Burnett/L. Bussel/S. Grady (Cox)
 
    Orlando Rowing Club (A)
J. Vesela/B. Watt/A. Payor/G. Hamilton/L. Rich/J. Duquette/V. Hatter/L. Welch/A. Thompson (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
T. Kritek/C. Crosby/J. Dapice/L. Kosturko/S. Hatfield/J. Morse/N. Sirianni/T. Neret/L. Rothman (Cox)
 
174 Mens Club A 4+
3
175 Womens Ltwt B 1x
8
176 Mens Ltwt D 1x
11
177 Womens Open C 2-
2
178 Womens Open E 8+
4
179 Womens Open AA 4+
6
180 Mens Hwt F 8+
1
181 Mens Hwt D 4+
7
182 Mixed E 8+
1
183 Mixed A 4+
9
184 Mens Club E-J 8+
4
185 Mens Hwt B 1x
13
186 Womens Ltwt D 2x
6
187 Mens Ltwt H 1x
4
188 Mens Ltwt A 2x
2
189 Womens Open D 4+
7
190 Womens Open A 4x
5
191 Mens Hwt H 1x
7
192 Mens Hwt E 4x
5
193 Mens Hwt C 2x
13
194 Mens Hwt AA-A 4x
0
195 Parent/Child 2x M/D
3
196 1x LTA
1
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change