Schuylkill Navy Regatta

  • Hosted By Schuylkill Navy
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, June 16, 2012
1 Adaptive Double - 1000 meters
0
2 Mens Novice Single - 1000 meters
6
    Capital Rowing Club
M. Stratmoen
 
    Crescent Boat Club
B. Farrell
 
    University of Notre Dame Men's Crew Club
E. Beaudoin
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
H. Halvorson
 
    Malta Boat Club (A)
H. Brock
 
    Carnegie Lake Rowing Association (B)
M. Sibilia
 
3 Womens Novice Singles - 1000 meters
3
4 Masters Mixed Double - 1000 meters
20
5 Mens Masters Four - 1000 meters
17
6 Womens Masters Four - 1000 meters
16
7 Womens Masters Single - 1000 meters
16
8 Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters
7
9 Mens Masters Single - 1000 meters
36
10 Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters
2
11 Mens Open Pair
7
12 Womens Open Pair
0
13 Mens Ltwt Single
10
14 Womens Ltwt Single
0
15 Womens Intermediate Ltwt Single
2
16 Mens Intermediate Ltwt Single
11
17 Womens Intermediate Single
8
18 Mens Intermediate Single
10
19 Mens Senior Single
0
20 Womens Open Single
3
21 Mens Open Single
12
    New York Athletic Club
E. Limpitlaw
 
    Riverside Boat Club
J. Georgeson
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
S. Killen
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
C. Biddle
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
D. Urevick-Ackelsberg
 
    University of Notre Dame Men's Crew Club (A)
R. Allen
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
E. Schwirtz
 
    Penn A.C. Rowing Association (D)
Y. Rigogne
 
    Vesper Boat Club (K)
M. Brown
 
    Penn A.C. Rowing Association (L)
R. Anderson
 
    Vesper Boat Club (L)
C. Ethridge
 
    Vesper Boat Club (L)
S. Lambers
 
22 Womens Junior Single
6
23 Mens Junior Single
15
24 Mens Open Four
0
25 Womens Open Four
4
26 Mens Intermediate Pair
4
27 Womens Intermediate Pair
0
28 Womens Junior Four
4
29 Mens Junior Four
4
30 Womens Intermediate Four
0
31 Womens Masters Double - 1000 meters
22
32 Mens Masters Double - 1000 meters
21
35 Womens Intermediate Double
6
36 Mens Intermediate Double
6
    Undine Barge Club of Philadelphia
S. Miller/J. Granville
 
    Crescent Boat Club (A)
B. McManus/X. Alexander
 
    New York Athletic Club (A)
J. Brummer/S. Marsico
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
R. Schilgen/S. Grasso
 
    University of Notre Dame Men's Crew Club (A)
R. Allen/E. Beaudoin
 
    Crescent Boat Club (B)
J. Delaney/P. Woodruff
 
37 Mens Intermediate Four
4
38 Mens Junior Double
12
39 Womens Junior Double
12
40 Mens Intermediate Light Double
2
41 Womens Intermediate Light Double
4
42 Womens Masters Eight - 1000 meters
10
43 Mens Masters Eight - 1000 meters
9
44 Masters Mixed Quad - 1000 meters
5
34 Mens Masters Quad - 1000 meters
9
33 Womens Masters Quad - 1000 meters
6
45 Mens Open Double
5
46 Womens Open Double
5
47 Mens Intermediate Quad
4
48 Womens Intermediate Quad
3
49 Mens Intermediate Eight
4
50 Womens Intermediate Eight
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change