Robert White Regatta
- May 13, 2012
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, May 13, 2012 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 10 |
|||
2 | Boys Gig/Novice 1x | 11 |
|||
3 | Girls Novice 2x | 3 |
|||
4 | Boys Novice 2x | 7 |
|||
5 | Girls Freshman 2x | 5 |
|||
6 | Boys Freshman 2x | 9 |
|||
7 | Girls Novice 4+ | 6 |
|||
8 | Boys Novice 4+ | 10 |
|||
9 | Girls Freshman 4+ | 8 |
|||
10 | Boys Freshman 4+ | 8 |
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
S. Onimus/j. D'imperio/R. Charno/C. Smith/P. Martin (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
M. Muniz/V. Ulizko/T. Faenza/T. Dwyer/C. Albarran (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
N. Hawke/C. Murphy-Usher/J. Berger/G. Combet/L. Baumholtz (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
A. Brown/E. Greenblatt/C. Villarin/L. DiCioccio/S. Wilson-Leslie (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. breen/P. Dwyer/T. Springob/S. Parmar/C. Appelman (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. Quinn/A. DiPrinzio/Z. Talke/W. Christen/E. Mazmanian (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
K. Bowman/C. Browning/R. Rodriguez/G. Kirwan/B. Melvin (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
A. Chui/J. Giannini/D. Jacobs/Z. Ludlow/C. Buce (Cox)
|
|
|||
11 | Girls Novice 8+ | 14 |
|||
12 | Boys Novice 8+ | 8 |
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
P. McGuinn/A. Bryson/N. Arechabala/E. Jacot/M. Williams/C. Recchilungo/Z. Ziernicki/L. Stubanas/C. Zelner (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
C. Lopez/J. Humphrey/J. Buda/M. Begonja/J. Hunt/C. Walker/B. Mamola/D. Montalvo-Zotter/N. Adams (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
P. Giamboy/P. Blumenstien/A. Grochowski/J. Anderson/D. DiBonaventura/B. Kennedy/P. Jamora/B. Walsh/G. Asaro (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
A. Graves/J. Dye/L. Rochford/L. Epstein/N. Gangemi/P. Gilmartin/P. Hurd/S. Giacometti/T. Buttaro (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
B. Sawin/G. Litten/Q. smith/R. Haydinger/D. Runfola/B. Trainer/G. Pennisi/J. Camoratto/A. Labetti (Cox)
|
|
|||
Owen J Roberts Rowing Club (A) |
A. Winstead/K. Hills/J. Sager/J. Mannix/A. Mento/P. Odagis/T. Wolfrom/N. Bellini/K. Sweisford (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
H. Johnson/C. D'Angelo/M. Idries/J. Garcia/J. mayes/E. Hernandez/G. Musselman/J. White/I. Thomas (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
L. Duncan/N. McGettigan/S. Dunn/M. Kerwin/C. Waite/M. Meiers/W. Flick/A. Burke/C. White (Cox)
|
|
|||
13 | Girls Novice 4x | 5 |
|||
14 | Boys Novice 4x | 5 |
|||
15 | Girls Freshman 4x | 4 |
|||
16 | Boys Freshman 4x | 5 |
|||
Conestoga Crew Club (A) |
N. Carlson/S. Devlin/M. Malarkey/H. Zisling
|
|
|||
Montclair High School (A) |
J. Pew/O. Daly-Smith/L. Deupree/A. Pollack
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
W. cuadrado/T. O'Boyle/T. Judge/B. Weaver
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. Pagliaro/R. Relovsky/T. Carter/D. Hill
|
|
|||
The Haverford School (A) |
E. Petersen/j. siegal/C. Johnon-Burrus/J. Henderson
|
|
|||
17 | Girls Freshman 8+ | 5 |
|||
18 | Boys Freshman 8+ | 4 |
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
D. Matthews/S. McComb/C. Richardson/J. Thompson/A. Coukos/J. Scott/B. Rockefeller/J. Aronson/A. Mckinney (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
A. Bowden/B. Atillasoy/E. Horvath/C. Beverly/T. McDowell/J. palmer/A. Stroczynski/G. walker/W. Moore (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
S. Gennaro/P. Johnson/j. toll/P. Wescott/j. cassidy/L. Green/T. Sudeck/S. Chero/B. Litt (Cox)
|
|
|||
The Shipley School (A) |
A. Eroglu/D. Grubman/C. Taylor/Z. Brida/C. Shamlian/D. Bakali/S. Brandt/B. Andersen/L. Tortella (Cox)
|
|
|||
19 | Girls InterAc 4x | 6 |
|||
20 | Girls InterAc 8+ | 6 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change