1st Manny Flick / Horvat Series

  • Hosted By Philadelphia Scholastics Rowing Assoc.
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, March 18, 2012
1 Girls Gig/Novice 1x
0
2 Boys Gig/Novice 1x
0
3 Girls Novice 2x
0
4 Boys Novice 2x
2
5 Girls Freshman 2x
0
6 Boys Freshman 2x
0
7 Girls Novice 4+
0
8 Boys Novice 4+
1
9 Girls Freshman 4+
0
10 Boys Freshman 4+
0
11 Girls Novice 8+
6
12 Boys Novice 8+
5
13 Girls Novice 4x
2
14 Boys Novice 4x
2
    Haddon Township High School (A)
N. Haney/T. Kao/K. Schneider/D. Woods
 
    Malvern Preparatory School (A)
C. White/J. Connor/A. Yablonski/W. Fris
 
15 Girls Freshman 4x
0
16 Boys Freshman 4x
2
17 Girls Freshman 8+
4
18 Boys Freshman 8+
3
19 Girls JV 1x
6
20 Boys JV 1x
11
    Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A)
B. Gibbons
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
A. Bair
 
    Haddon Township High School (A)
E. Duffy
 
    Malvern Preparatory School (A)
J. Jeong
 
    Roman Catholic High School (A)
I. MORRISSEY
 
    Science Leadership Academy (A)
T. Bartholomew
 
    The Haverford School (A)
C. Bickhart
 
    Upper Darby High School (A)
J. Mulholland
 
    Roman Catholic High School (B)
I. Soltero
 
    Roman Catholic High School (C)
m. gormley
 
    Roman Catholic High School (D)
J. Walker
 
21 Girls JV 2x
6
22 Boys JV 2x
10
    Conestoga Crew Club (A)
J. Ingersoll/R. Stone
 
    Friends Select School (A)
S. Powley/S. Yaffe
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
G. Goldstein/E. Genyk
 
    Malvern Preparatory School (A)
J. Clark/C. Mudrick
 
    Roman Catholic High School (A)
M. Litchfield/J. O'Brien
 
    Strath Haven High School (A)
W. Brien/A. Maillet
 
    Upper Merion High School (A)
T. Painter/R. McLaughlin
 
    William Penn Charter School (A)
K. Kelly/S. Grant
 
    Roman Catholic High School (B)
T. Madden/N. Olimpo
 
    Roman Catholic High School (C)
A. Le/H. Cammisa
 
23 Girls JV 4+
6
24 Boys JV 4+
10
25 Girls JV 4x
8
26 Boys JV 4x
7
    Conestoga Crew Club (A)
N. Leibowitz/A. Lanahan/S. Pepin/B. Kane
 
    Haddon Township High School (A)
N. Herceg/J. Howley/A. Blue/A. Rogers
 
    Malvern Preparatory School (A)
P. Oberkircher/B. Biscoll/M. Stangis/E. Kaufman
 
    Roman Catholic High School (A)
C. Howshall/N. Wnek/K. Hartzag/B. White
 
    The Haverford School (A)
E. Glavin/R. Meiers/B. Zirnkilton/G. Adams
 
    The Shipley School (A)
H. Goodhart/J. Ryan/W. Verdeur/S. Deitrich
 
    William Penn Charter School (A)
s. young/E. Riedlmeier/S. Jolinger/J. Delaney
 
27 Girls JV 8+
7
28 Boys JV 8+
7
29 Girls Ltwt 2x
3
30 Boys Ltwt 2x
3
    Haddon Township High School (A)
R. Clark/N. Remetz
 
    Haverford High School (A)
B. Corey/L. Spencer
 
    Malvern Preparatory School (A)
J. McManus/J. Venonsky
 
31 Girls Ltwt 4+
4
32 Boys Ltwt 4+
4
33 Girls Ltwt 4x
2
34 Boys Ltwt 4x
0
35 Girls Ltwt 8+
2
36 Boys Ltwt 8+
3
37 Girls 2nd 8+
0
38 Boys 2nd 8+
3
39 Girls Varsity 1x
2
40 Boys Varsity 1x
9
41 Girls Varsity 2x
8
42 Boys Varsity 2x
6
    Conestoga Crew Club (A)
S. Miller/L. Caldwell
 
    Friends Select School (A)
M. Matusky/N. Levin
 
    Malvern Preparatory School (A)
C. Frey/R. Smith
 
    Roman Catholic High School (A)
S. Kosma/W. Arch
 
    Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A)
A. Adubato/J. Olson
 
    William Penn Charter School (A)
J. Smith/C. Bryan
 
43 Girls Varsity 4+
6
44 Boys Varsity 4+
10
45 Girls Varsity 4x
6
46 Boys Varsity 4x
5
    Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A)
J. Hand/J. McKenna/R. Schmids/E. Kozubal
 
    Conestoga Crew Club (A)
M. DiLucca/C. Hamilton/B. Morosse/N. Nalbone
 
    Malvern Preparatory School (A)
A. Velte/M. Lewers/A. Stoczko/J. Gonzalez
 
    Roman Catholic High School (A)
M. DiCarlo/J. Horn/G. Wielgus/M. Weaver
 
    The Shipley School (A)
W. Butera/D. McAvoy/M. Reisser/G. Dadourian
 
47 Girls Varsity 8+
6
48 Boys Varsity 8+
4
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change