1st Manny Flick / Horvat Series
- Mar 18, 2012
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, March 18, 2012 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 0 |
|||
2 | Boys Gig/Novice 1x | 0 |
|||
3 | Girls Novice 2x | 0 |
|||
4 | Boys Novice 2x | 2 |
|||
5 | Girls Freshman 2x | 0 |
|||
6 | Boys Freshman 2x | 0 |
|||
7 | Girls Novice 4+ | 0 |
|||
8 | Boys Novice 4+ | 1 |
|||
9 | Girls Freshman 4+ | 0 |
|||
10 | Boys Freshman 4+ | 0 |
|||
11 | Girls Novice 8+ | 6 |
|||
12 | Boys Novice 8+ | 5 |
|||
13 | Girls Novice 4x | 2 |
|||
14 | Boys Novice 4x | 2 |
|||
15 | Girls Freshman 4x | 0 |
|||
16 | Boys Freshman 4x | 2 |
|||
17 | Girls Freshman 8+ | 4 |
|||
Absegami High School (A) |
|
||||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
|
||||
Merion Mercy Academy (A) |
S. Horn/A. Adams/E. Romano/K. DeVlieger/B. Kayes/E. Parker/M. Gregitis/S. Jensen/M. Collington (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
A. Bucha/R. Willgruber/k. campbell/J. Resendiz/L. Fabia/S. Castaneda/N. Itchon/V. Wu/T. Buce (Cox)
|
|
|||
18 | Boys Freshman 8+ | 3 |
|||
19 | Girls JV 1x | 6 |
|||
20 | Boys JV 1x | 11 |
|||
21 | Girls JV 2x | 6 |
|||
22 | Boys JV 2x | 10 |
|||
23 | Girls JV 4+ | 6 |
|||
24 | Boys JV 4+ | 10 |
|||
25 | Girls JV 4x | 8 |
|||
26 | Boys JV 4x | 7 |
|||
27 | Girls JV 8+ | 7 |
|||
28 | Boys JV 8+ | 7 |
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
|
||||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
J. Kelly/S. Hughes/M. Hughes/J. Gibbons/S. Meekes/Q. Garvey/M. Fay/D. McCormick/T. Sayers (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
T. Bontempi/T. Walker/M. Morozzi/K. Lindsay/C. Meredith/G. Teichman/J. Clapper/J. Ewell/S. Vecchione (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
D. Partridge/D. Avnet/j. sloate/A. Saeedi/S. Parmar/J. Hagstrom/B. Clapp/B. Clopine/C. Appelman (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
C. Meehan/W. Egan/J. Kling/R. Kinsey/M. Maggio/M. Maggio/S. Blitzer/C. Adams/L. Dennis (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (B) |
|
||||
Owen J Roberts Rowing Club (B) |
A. Scanlan-Martin/M. Constable/D. Bendyk/K. Hills/A. Williams/P. Odagis/C. Kovach/C. Ruyak/R. Niedelman (Cox)
|
|
|||
29 | Girls Ltwt 2x | 3 |
|||
30 | Boys Ltwt 2x | 3 |
|||
31 | Girls Ltwt 4+ | 4 |
|||
32 | Boys Ltwt 4+ | 4 |
|||
33 | Girls Ltwt 4x | 2 |
|||
34 | Boys Ltwt 4x | 0 |
|||
35 | Girls Ltwt 8+ | 2 |
|||
36 | Boys Ltwt 8+ | 3 |
|||
37 | Girls 2nd 8+ | 0 |
|||
38 | Boys 2nd 8+ | 3 |
|||
39 | Girls Varsity 1x | 2 |
|||
40 | Boys Varsity 1x | 9 |
|||
41 | Girls Varsity 2x | 8 |
|||
42 | Boys Varsity 2x | 6 |
|||
43 | Girls Varsity 4+ | 6 |
|||
44 | Boys Varsity 4+ | 10 |
|||
45 | Girls Varsity 4x | 6 |
|||
46 | Boys Varsity 4x | 5 |
|||
47 | Girls Varsity 8+ | 6 |
|||
Absegami High School (A) |
J. Sterling/B. Warlich/F. Irwin/C. Rennie/B. Riccelli/A. Pedersen/C. Young/G. Miranda/K. Reyes (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
|
||||
Merion Mercy Academy (A) |
E. Jensen/E. Buongiorno/m. devlieger/S. Klippel/R. Craig/G. CrozierFitzgerald/S. Thomas/J. Kane/M. Ratfield (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
k. stevens/S. Wonderlin/C. Wixted/S. Trivinia/O. Perham/G. Martin/K. Boyle/S. JARAHA/S. Tenenbaum (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
|
||||
Bishop Eustace Prep Crew (B) |
|
||||
48 | Boys Varsity 8+ | 4 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change